• zdenny
  ****

  R. Gere skvěle ztvárnil postavu psychotického člověka. Myslím si, že není úplně jednoduché takovouto postavu zahrát. Za tento, dejme tomu herecký koncert, hodnotím čtverkou. Příběh byl také slušný. Je třeba si uvědomit, že je opravdu tenká čára mezi tím, kdy je člověk duševně v pořádku a kdy už to tak úplně není pravda. Zde si člověk také může představit velice náročnou práci psychiatra, který je v denním kontaktu s lidmi, od kterých opravdu neví, co může čekat a jejichž chování a reakce se minutu od minuty mění. No, pravdou je, že pokud se jedná opravdu o profesionála, chování svých pacientů očekávat s velkou pravděpodobností může, neboť dokáže jejich "nemoc" pojmenovat a to i se všemi příznaky. Je třeba si ale uvědomit, že denně se s takovými lidmi setkáváme (v restauracích, v dopravních prostředcích, na stadionech) - a to musím dodat, že většina z nás jsou obyčejní lidé. Jak se potom zachovat, když nám takový člověk chce vstoupit do "našeho vlastního filmu"?(8.8.2008)

 • xjane
  ***

  Celkem příjemný romantický filmek s maniodepresivním Gerem v hlavní roli...pokud od filmu nebudete nic moc očekávat, můžete se docela dobře pobavit (jako např. při scéně ping pongového utkání v blázinci:) nebo sledovat romantické pletky zakázaného vztahu psychiatrička-pacient... Gerovi jsem bohužel bipolární afektivní poruchu moc neuvěřila a přes jeho nekonečené "vylomeniny" se ve filmu nic moc nedělo. 50%(20.8.2008)

 • kingik
  ***

  Žádný zázrak tenhle film není, ale má jednu přednost a tím je dobře hrající Richard Gere, který tomu neupravenému snímku dává slušnou fazonu. Vidíme ho smutného, veselého, depresivního...Jinak nějaká ta citlivá nota se taky najde, ale nic světoborného bych v tom nehledal. Je to milý film a tím to hasne.(8.12.2009)

 • g.carpa
  ****

  Možná, že se mnou nebude většina souhlasit, ale tenhle film podle mého názoru patří mezi ty zde nedoceněné.. Ano, nejedná se o absolutní špičku, to se musí nechat ( mohli bychom najít spoustu důvodů )... Na druhou stranu je třeba ale říct, že snímek ukazuje určitý pohled do nitra hlavního hrdiny, který se pravda nijak závratně nevyvíjí, avšak nabízí nám "jinak" psychicky narušeného jedince než jsme u filmu zvyklý.. tři a půl si Mr. Jones zaslouží!(1.7.2008)

 • ariari
  **

  tak tu nie je vážne brané nič a realita namíle vzdialená. Gere super charizmatický a uveriteľný..metabolizmus aj pocity rozhasené chronicky. ale doktorka ? tak to bola veľká slabota. už ako prváčka na škole by vedela odlíšiť sykózu a nutkavé pocity a ak by ho mala rada aj ľudsky ako človeka, neprikladala by polienka do melodrámy...naopak, to že spolu spali bol jediný dobrý terapeutický účinok :-) na tom mohla postaviť čokoľvek reálne . SOm presvedčená, že tu je rozpor veď ani podpriemerný psychoterapeut by sa nechoval ako anorektická baletka na špičke ihly.(28.2.2020)

 • - Michel Pfeiffer se vzala hlavní role kvůli ztvárnění Catwoman ve filmu Batman se vrací (1992). (..Lucas..)

 • - Film se natáčel San Diegu a v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)