Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nechá se najmout na stavbu domu a způsobí všeobecné pozdvižení tím, že se přiblíží až k okraji střechy - a chce létat. Jeho chování je pro ostatní dostatečným důvodem, aby ho umístili do psychiatrické léčebny. Diagnóza: jedná se o pětatřicetiletého muže, který trpí paranoidní schizofrenií a jedinou informací, kterou je lékařům schopen sdělit, je jeho jméno - Jones. Muž se rychle vzpamatuje, je propuštěn a znovu odchází do ulic. Netrvá ale dlouho a vzbudí znovu pohoršení - tentokrát na koncertě vážné hudby. Ocitá se znovu v ústavu, v péči půvabné doktorky Libbie. Proměnlivý vztah těchto dvou osobností ústí k lidskému sblížení. Jones je ochoten podstoupit léčbu a důvěřovat své lékařce. Až na některé okamžiky se jeví naprosto normální a možná právě proto poruší Libbie všechna profesionální pravidla a sblíží se s Jonesem i fyzicky. Pak už události dostávají rychlý spád. Jones je převezen jinam, propuštěn jako vyléčený a Libbie podává výpověď. Je přesvědčena o tom, že selhala a že Jones není zdaleka zdráv. Hledá ho - a najde na okraji střechy, z níž se chce vznést. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (19)

ariari 

všechny recenze uživatele

tak tu nie je vážne brané nič a realita namíle vzdialená. Gere super charizmatický a uveriteľný..metabolizmus aj pocity rozhasené chronicky. ale doktorka ? tak to bola veľká slabota. už ako prváčka na škole by vedela odlíšiť sykózu a nutkavé pocity a ak by ho mala rada aj ľudsky ako človeka, neprikladala by polienka do melodrámy...naopak, to že spolu spali bol jediný dobrý terapeutický účinok :-) na tom mohla postaviť čokoľvek reálne . SOm presvedčená, že tu je rozpor veď ani podpriemerný psychoterapeut by sa nechoval ako anorektická baletka na špičke ihly. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Žádný zázrak tenhle film není, ale má jednu přednost a tím je dobře hrající Richard Gere, který tomu neupravenému snímku dává slušnou fazonu. Vidíme ho smutného, veselého, depresivního...Jinak nějaká ta citlivá nota se taky najde, ale nic světoborného bych v tom nehledal. Je to milý film a tím to hasne. ()

Reklama

Shredo 

všechny recenze uživatele

Evidentne nie moc známy snímok s celkom zaujimavým životným osudom. Po medicínskej stránke boli symptomy aj vývoj choroby zachytené dokonale, vyzdvihujúc aj skvelý počin Gera v hlavnej úlohe. Režisér nám moc nedovoľuje poznať hrdinu bližšie, či už jeho minulosť, blízkych. Zrejme aby tak zvýraznil prítomnosť, čo mi miestami trocha vadilo, že som si k hlavnej postave nestihol vytvoriť intímnejší vzťah, ale v globále snímok určite neurazí. ()

xjane 

všechny recenze uživatele

Celkem příjemný romantický filmek s maniodepresivním Gerem v hlavní roli...pokud od filmu nebudete nic moc očekávat, můžete se docela dobře pobavit (jako např. při scéně ping pongového utkání v blázinci:) nebo sledovat romantické pletky zakázaného vztahu psychiatrička-pacient... Gerovi jsem bohužel bipolární afektivní poruchu moc neuvěřila a přes jeho nekonečené "vylomeniny" se ve filmu nic moc nedělo. 50% ()

zdenny 

všechny recenze uživatele

R. Gere skvěle ztvárnil postavu psychotického člověka. Myslím si, že není úplně jednoduché takovouto postavu zahrát. Za tento, dejme tomu herecký koncert, hodnotím čtverkou. Příběh byl také slušný. Je třeba si uvědomit, že je opravdu tenká čára mezi tím, kdy je člověk duševně v pořádku a kdy už to tak úplně není pravda. Zde si člověk také může představit velice náročnou práci psychiatra, který je v denním kontaktu s lidmi, od kterých opravdu neví, co může čekat a jejichž chování a reakce se minutu od minuty mění. No, pravdou je, že pokud se jedná opravdu o profesionála, chování svých pacientů očekávat s velkou pravděpodobností může, neboť dokáže jejich "nemoc" pojmenovat a to i se všemi příznaky. Je třeba si ale uvědomit, že denně se s takovými lidmi setkáváme (v restauracích, v dopravních prostředcích, na stadionech) - a to musím dodat, že většina z nás jsou obyčejní lidé. Jak se potom zachovat, když nám takový člověk chce vstoupit do "našeho vlastního filmu"? ()

Galerie (29)

Zajímavosti (2)

  • Film se natáčel San Diegu a v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)

Reklama

Reklama