Na filmová plátna přichází jedna z nejlepších a nejkomplexnějších comicsových postav společnosti Marvel. Novinář Eddie Brock (Tom Hardy) se stává hostitelem mimozemského symbionta Venoma. Brock se v rámci své práce novináře pokouší již po celé roky odhalit veřejnosti skutečnou tvář známého vědce společnosti Life Foundation Carltona Drakea (Riz Ahmed) – jeho odhodlání se přerodilo v posedlost, která mu zlikvidovala kariéru a zničila vztah s jeho přítelkyní Anne (Michelle Williams). Když do svého těla Eddie vstřebá jeden z Drakeových experimentů – mimozemšťana Venoma – zničehonic zjišťuje, že disponuje novými superschopnostmi a má možnost dělat, cokoliv se mu zachce. Zvrhlý, temný, nepředvídatelný a zuřivý Venom má za následek, že se Eddie zoufale pokouší udržet pod kontrolou své nebezpečné schopnosti, které ho současně velice přitahují a opájejí. Jelikož Eddie a Venom navzájem jeden druhého potřebují k dosažení svých cílů, jejich vzájemné pouto a propojení se prohlubuje – až přestává být jasné, kde vlastně končí Eddie a začíná Venom. (Falcon)

Recenze (1 045)

Djkoma

Není to naprostý propadák. Venom se snaží tvářit jako film z MCU, ale neumí to a tak vtipné momenty úplně nefungují a film kolísá mezi vážnými-akčními-komediálními momenty velice nahodile. Je hlavně škoda, že tempo filmu a některé zkratky působí jak ve filmech před 20 lety (kamery + vstupy na kartu + svědci, ale trvá, než zjistí, kdo ho pustil do objektu...). Z temné postavy se to postupně stává "vlastně sympaťák/hrdina", který jen mimochodem občas někomu ukousne hlavu, ale nezapomene se zeptat na povolení... Nebude moc lidí, kteří si Venoma všimli jen kvůli Hardymu, ten tu dost mluví, ale osobně mi do role loosera prostě nesedí. Zásahy do krvavosti filmu jsou jasně patrné, smutné a doufejme, že se dočkáme krvavé verze aspoň na blurayi. Tak jak se občas říká, že se DC utápí v digitálu, tak to pro konec filmu platí taky. Bohužel. ()

verbal

Přesně takhle by to vypadalo, kdyby Spájdrgej nebyl trapný náctiletý buzerant. Čili poměrně zábavný pořád homix pro trochu dospělejší mongololidi, kde však nikdo v bukanýrsky zaříznutých elasťácích nedělá „vžžžžuuum“ a necáká po chlapech jogurt. Homix, ve kterém Tomáš Tvrdýy prokazuje, že když zrovna nepředstírá nějakého toho existenciálně zádumčivého morouse s konstantně strnulým, kyselým výrazem typu „právějsemsiukousžalud“, co jednou za hodinu řekne „gogo“, je herecky úplně v prdeli a mimický boj s mimozemskou tasemnicí prohrává na celé délce tlustého střeva. Ale nevadí, i tak se to dá vcelku bezbolestně odsedět a mít to pár detailních záběrů na cákající krev z ukousaných hlav, trochu jadrného pičování, několik vtipů o mrtvých dětech a sem tam nějaké ty ryby a kozy, ještě bych i jednu přihodil. ()

T2

Rozpočet $100miliónovTržby USA $213,515,506Tržby Celosvetovo $855,013,954Tržby za predaj Blu-ray v USA $33,746,570Tržby za predaj DVD v USA $16,528,784║ Ruben Fleischer je slabunký režisér, bez nápadu, proste rutinér a podľa toho vypadá aj tento film. Aj keď prekvapujúco komerčne veľmi úspešný, čo by som ale nečakal. Dejovo nič prevratné, klasický nástrel, rovnako tak zvraty, občas to pôsobí prispato, či ako na prechádzke, keď sa to občas utrhne tak je na čo pozerať, pokiaľ nie je príliš neprehľadná kamera, kvôli tej rozpínavej plastelíne. Herecky to ujde ale ako ten vychrtnutý zloduch Ind, tam vôbec nesedí, je skôr na smiech než že by z neho bol strach. Čistý priemer. /60%/ ()

Enšpígl

Nejvíc mě to chytlo na samém konci, poslední scéna skvělý, mimořádně vtipná venomluva. Jinak nezastírám kupu dobrých nápadů při akčních scénách, ale ten příběh se nad sebou vůbec nezamyslel a k záplatce se sice jeden docela fofrem, ale tvůrcům zcela evidentně bylo fuk jak, za jakých okolostí a kdyby místo hlavních postav byly třeba šišky vyšlo by to z hlediska přemýšlení úplně stejně. Tom Hardy sympaťák. ()

Malarkey

Za všechno, co je na filmu dobré, může vlastně Tom Hardy. Bez něj by tahle Marvelovka zapadla v propadlišti dějin a už by si na ní nikdy nikdo nevzpomněl. Takhle je to ale důstojné představení nové postavy marvelského univerza, které ale brutálně tratí na neuvěřitelně naivním scénáři. Když už jsem přijal fakt, že Venom je vlastně vzdálený bratranec Goa'uldů z Hvězdné brány, tak jsem měl problém přijmout onu obrovskou jednoduchost ve scénáři, kterak se životem unavený a zklamaný Tom Hardy setká s kámošem Venomem. I Riz Ahmed není úplně důstojným protivníkem pro Venoma, jako spíš snadnou vstupenkou do našeho světa, kde se mu kupodivu zalíbilo. Ono být šílený vědec je docela vděčné téma, které se jen tak nezají. Zajíst by se mohly spíš ty klasické motivy, kterých je Marvel už plný. Ještě to štěstí, že ve Venomovi je síla právě kvůli Tomovi Hardymu, což vlastně pochopil i samotný Venom. A i proto se budu mít alespoň důvod těšit na další díl. ()