• Nizozemsko

• Austrálie

• Kanada

Akční / Sci-Fi

USA, 2018, 112 min

V poslednom čase ma akosi marvelovky nebavia, no táto sa určite radí k tým lepším. Síce ide o jednoduchší príbeh podľa presne stanovenej šablóny filmov o hrdinoch spidermanovského typu (lúzer dobráčisko, nehoda, "mutácia", extra schopnosti, láska...) no dokázal držať pozornosť po celý čas. Príjemne ma prekvapilo to temnejšie vyznenie atmosféry, ktorá celý dej obalila a na škodu nebolo ani tých pár hlášok, ktoré tu pustil do sveta Tom Hardy a ktorému často úspešne sekundoval samotný Venom. Dvojka Hardy-Venom si skrátka zapasovali ako riť na šerbeľ. Nadpriemer. 75/100(6.12.2018)

Ta podobnost s Upgrade tu je, včetně vzhledu Logana Marshalla-Greena a přítomnosti humorných scén vyplývajících z nekontrolování vlastního těla, ale pokud se jedná o spotřební zboží MCU, je prostě nezbytné zvenomovat diváka pravidelnou dávkou nezáživné akce, tentokrát zahalené v kouři, nenápaditosti a sajrajtovém digi oparu. Tom Hardy má mlčet, maximálně stroze mručet, tyhle komediální eskapády s vlivem Rena a Stimpyho mu příliš nesedí a taky mám pocit, že se bezmocnému Fleischerovi někde ztratilo třicet minut materiálu. Teď akorát nevím, jestli je to dobře, nebo špatně.. Apropo, nějak jsem si při mezititulkové scéně ze San Quentinu nevšiml, jestli měl Harrelson velké boty. Pokud ano, je to Levák Bob!(7.12.2018)

Někdy jsem rád, že se pletu. A už dlouho jsem se nepletl tak moc, jako když jsem rozhlašoval, že Tom Hardy se svým sveřepým výrazem jednoho typu nemůže v žádném případě být odpovídajícím Eddiem Brockem. Jenže on je v pozici ukecaného tvrdohlavce nejen dobrý, on je přímo výborný. V kombinaci s vděčně podaným druhým hlasem v hlavě, komickým potenciálem z toho plynoucích situací a nápaditých akčních scén je Venom překvapivě zábavnou lepenkou. Autory recenzí, které snažení stáje Sony kvalitativně posílaly někam do začátku století na úroveň tehdejších výbuchů Elektry nebo Punishera, bych povinně poslal vytáhnout zmiňovaná DVD a osvěžit paměť.(10.10.2018)

Zaprvé - určitě uznávám nasranost těch diváků, kteří jsou komiksovými fanoušky a mají náchylnost breptat, kdykoli se jejich oblíbený hrdina ve filmu šťourá v nose druhou rukou, než by měl. Ten PG13 rating je samozřejmě velkou ranou do kulí (V téhle společnosti raději do rozkroku) všem, kdo mají k Venomovi dlouhodobější vztah, a určitě dokážu pochopit, že buddy komedie k hororu s vesmírným parazitem leckomu prostě nesedí, ale což. Já jsem naštěstí stačil včas přistoupit na fakt, že na osudovost, hutnou atmosféru nebo stylové zabíjení se tady nehraje, otupil jsem mozkové závity - a skvěle jsem se bavil. Rozhodně nesouhlasím s názory, že se to zpočátku táhne jak týden ve škole. Naopak, tempo je velmi příjemné, humor uši netrhá, Hardy okamžitě kraluje a pro změnu mi fakt přišlo vhod, že taky jednou koukám na čistě nenáročnou komiksárnu, která nezahlcuje digitálním prostředím a nepřeskakuje mezi desítkami postav. Jasně, za velké zjednodušování ve vztazích mezi aktéry nebo návaznosti zvratů bych to asi mohl odstřelit (je vidět, že se hodně vystřihávalo), ale o to víc mě zaujalo, že i v téhle odlehčenější a přímočařejší rovině film v pohodě funguje, jasně rozvrhává motivy postav a prostě nenudí. Hlavně interakce Venoma s Eddiem je prostě bžunda, kterou tvůrci dobře a ve správných chvílích prodaly - a velkou zásluhu má výborný Hardy, kterého mám po tomhle zase o něco radši, a upřímně si vybavuju jen jednoho dalšího herce, kterej by mě svým živelným projevem v každým filmu tak bavil. Nějakej Jack Nicholson se jmenuje (i když nechci srovnávat, to ani náhodou). 70% a s odstupem hvězdu ubírám - není to tak zvládnutý, ale bohužel ani tak nezvládnutý, aby to mohlo být na guilty 4*...(9.10.2018)

Erkový rating by sice Venomovi slušel, ale přišel bych o jeden docela důležitý aspekt mého výsledného hodnocení: "Bylo to super, tati!" A přesně proto v poslední době na komiksárny i rád chodím do kina. Je sice pravda, že než do hry vstoupil symbiont, měl jsem trochu obavu, jestli ta výše uvedená věta na konci přijde, ale vše se v dobré obrátilo. Nevýrazného Hardyho skvěle doplnil úžasný Venom a díky jejich spojení konečně začala ta správná jízda. Zde skloňované nepřehlednosti v akci jsem si nějak nevšiml, ale tak možná ostatním vadil fakt, že příšera v hlavní roli byla černá a často bojovala v noci. Nu, poskakující hošík v upnutém zářivě rudém kostýmku spojující vlákénky rozpadající se parníky to holt nebyl, chápu. Vysloveně fádní záporák, druhá výtka velké části komentujících, se dá taky pochopit, nepřiletěl v obrovské kosmické lodi s armádou nohsledů, nebyl ani temný ani epický, dokonce byl většinu času jen obyčejný člověk! Trapné a neodpustitelné. Nu, já se kapku nudil jen první třetinu filmu, Hardy by to opravdu sám neutáhl, ale ty zbylé dvě byly zábavné, vtipné a osvěžující. Osvěžující právě v tom, co jiní pro malou dávku ePIČnosti zatracují. Čtyři a těším se na případný další díl.(6.10.2018)

• - V komiksu „Lethal Protector“, kterým se film inspiruje, se objevuje celkem šest symbiontů – Venom, Riot, Phage, Agony, Lasher a Scream. Ve filmu jsou zobrazeni pouze tři – Venom, Riot a žlutý symbiont, který není nikdy jmenován, avšak podle komiksu by se mohlo jednat o Scream. (NiWi)

• - Režisér filmu Ruben Fleischer řekl, že Eddieho vztah k Venomovi je stejný jako vztah mezi Dr. Jekyllem a panem Hydem. (Varan)

• - Spoiler: Ve filmu si na chvíli oblek symbionta vypůjčí také Anne Weying (Michelle Williams). Jedná se o pomrknutí na její komiksovou předlohu, ve které se Weying občas symbionta nosí pod jménem She-Venom. (NiWi)