• Nizozemsko

• Austrálie

• Kanada

Akční / Sci-Fi / Thriller / Horor

USA, 2018, 112 min

Přesně takhle by to vypadalo, kdyby Spájdrgej nebyl trapný náctiletý buzerant. Čili poměrně zábavný pořád homix pro trochu dospělejší mongololidi, kde však nikdo v bukanýrsky zaříznutých elasťácích nedělá „vžžžžuuum“ a necáká po chlapech jogurt. Homix, ve kterém Tomáš Tvrdýy prokazuje, že když zrovna nepředstírá nějakého toho existenciálně zádumčivého morouse s konstantně strnulým, kyselým výrazem typu „právějsemsiukousžalud“, co jednou za hodinu řekne „gogo“, je herecky úplně v prdeli a mimický boj s mimozemskou tasemnicí prohrává na celé délce tlustého střeva. Ale nevadí, i tak se to dá vcelku bezbolestně odsedět a mít to pár detailních záběrů na cákající krev z ukousaných hlav, trochu jadrného pičování, několik vtipů o mrtvých dětech a sem tam nějaké ty ryby a kozy, ještě bych i jednu přihodil.(10.10.2018)

• Skejpr

Z nějakého důvodu jsem se nechal zviklat pozitivními diváckými reakcemi a nevěnoval jsem příliš pozornosti úplně prvním zahraničním kritikám, které hlásily těžký průser a Venoma přirovnávali ke Catwoman... Udělal jsem chybu. Venom je těžký průser. Počínaje mizerným scénářem s neskutečně dlouhou expozicí a absencí jakéhokoliv dramaturgického oblouku vrcholící v tak narychlo spíchnutému finále, že to až smrdí, přes neskutečně podivné herecké výkony (Michelle Williams je tady neskutečně příšerná) až po odporné triky a nekoukatelnou akci. Kromě Catwoman se mi při sledování vybavovali také Transformers, Incredible Hulk, a bohužel především Spawn, kterého dodnes považuji za nejhorší comicsovou adaptaci ever. Po hvězdě za Hardyho a Ahmeda, kteří se tu snaží ze všech sil povýšit tuhle břečku na něco alespoň trochu koukatelného.(14.10.2018)

Čekal jsem těžký průser, dostal ucházející jednohubku. Fajn Hardy (jeho casting byl jednoznačná výhra), bezva Venom (hlavně jeho černohumorné hlášky), sympaticky rychlé tempo a celkově velmi solidní komiksové řemeslo. Akce sice není bůhvíjak nápaditá či jinak výjimečná, ale rozhodně je dostatečně intenzivní. Zklamáním však je finální bitka, která je ryzím nepřehledným digifestem (pokud se v té matlanici někdo dokázal orientovat, závidím mu jeho super zrak). Velmi slabá je také postava Michelle Williams (nedokážu si moc představit, že by si tenhle nezáživný charakter mohl někdo oblíbit) a celkem dost mi chyběla i ta explicitní brutalita, která by se sem kvůli zjevným hororovým prvkům nepochybně hodila (a především by filmu dodala pořádné koule, jaké měl například Logan). 60 %(14.10.2018)

Kdo podobně jako já doufal v temnější notu a v antihrdinu, jehož hostitel bude muset řešit krutá morální dilemata, bude zklamán. Venom je krotký kámoš,obecně se tedy jedná o standardní marvelovský origin pro děti a multikulturisty. Zábavné to je, někdy nechtěně, ale díky Hardymu stále koukatelné. Standardní průměr, jehož pokračování s Harellsonovým Levákem Bobem by mělo být o poznání kvalitnější.(5.10.2018)

Tak pozor. Podceňovaný Venom je totální nářez. A vzbudil ve mně pocity, které jsem vůbec nečekal. A tím jsou konkretně hororové prvky, perfektně korespondující s fenomenální děsivou hudbou, která tak perfektně prodala druhý trailer, s prvky prvotřídního humoru, u čehož jsem se vyloženě řezal smíchy. Může vyvstat otázka, do jaké míry byla ta a ta scéna předem zamýšlena tak, aby vyzněla komediálně, ovšem v konečném důsledku je to vlastně jedno. Bylo plné kino a perfektně se bavilo, a já s nimi. A co mě zarazilo ještě více. U filmu s Tomem Hardym bych nejvíce nechválil Toma Hardyho. Jeho nesmrtelné charisma samozřejmě stále prodá každičkou vyhrocenou i dialogovou scénu, ale tady se prostě sešlo perfektně všechno a já srdceryvně vyhlížím obrovské vyprášení amerických pokladen, jelikož chci druhý díl a po mezititulkové scéně ho snad chci ještě zoufaleji. Venom je neuvěřitelná akční smržť, u které mě malinko rozladila jen nutně dlouhá expozice a dvousymbiontové finále, které do dalších dílů plně vytěžilo svůj potenciál, ale už se mi dlouho nestalo, že bych z kina odcházel vyloženě takhle nadšený, plný energie a vyloženě se tetelící blahem z naprosto neskutečných hlášek, které bezkonkurenčně rozsekaly celé kino. A teď bych si přesně po vzoru Jaye a Tichého Boba dohledal všechny ty americké kritiky, kteří Venoma s láskou rozpucovali a hezky si to s nimi vyříkal. PS : bylo mi ctí využít tří tísící hodnocení právě na Venoma.(4.10.2018)

• - Film má 2 potitulkové scény. Můžeme vidět například krátkou scénu z filmu Spider-Man: Paralelní světy (2018). V jedné z potitulkových scén se pak objeví Cletus Kasady (Woody Harrelson), který by se měl stát Carnage. (maruna0007)

• - Slovo „Venom“ znamená v překladu „jed“. (Varan)

• - V jednu chvíli se spekulovalo o tom, že sci-fi Life (2017) je prequel Venoma. [Zdroj: Kinobox.cz] (CrypzzXD)