• MrHlad

Tom Hardy má problém. Nalepil se na něj mimozemský parazit a chce začít žrát lidi, jenže je tu ještě pár horších monster, a tak se Eddie Brock a Venom rozhodnou spojit síly a stát se těmi nejobyčejnějšími superhrdiny. Filmový Venom dokázal potenciálně zajímavou a temnější postavu předělat do unylého hrdiny, který vypadá jako relikt minulosti a dovedl by zaujmout možná někdy před dvanácti lety. Vlastně moc nevím, co bych na něm pochválil, i ty nejlepší prvky jsou v něm přinejlepším průměrné.(5.10.2018)

Zaprvé - určitě uznávám nasranost těch diváků, kteří jsou komiksovými fanoušky a mají náchylnost breptat, kdykoli se jejich oblíbený hrdina ve filmu šťourá v nose druhou rukou, než by měl. Ten PG13 rating je samozřejmě velkou ranou do kulí (V téhle společnosti raději do rozkroku) všem, kdo mají k Venomovi dlouhodobější vztah, a určitě dokážu pochopit, že buddy komedie k hororu s vesmírným parazitem leckomu prostě nesedí, ale což. Já jsem naštěstí stačil včas přistoupit na fakt, že na osudovost, hutnou atmosféru nebo stylové zabíjení se tady nehraje, otupil jsem mozkové závity - a skvěle jsem se bavil. Rozhodně nesouhlasím s názory, že se to zpočátku táhne jak týden ve škole. Naopak, tempo je velmi příjemné, humor uši netrhá, Hardy okamžitě kraluje a pro změnu mi fakt přišlo vhod, že taky jednou koukám na čistě nenáročnou komiksárnu, která nezahlcuje digitálním prostředím a nepřeskakuje mezi desítkami postav. Jasně, za velké zjednodušování ve vztazích mezi aktéry nebo návaznosti zvratů bych to asi mohl odstřelit (je vidět, že se hodně vystřihávalo), ale o to víc mě zaujalo, že i v téhle odlehčenější a přímočařejší rovině film v pohodě funguje, jasně rozvrhává motivy postav a prostě nenudí. Hlavně interakce Venoma s Eddiem je prostě bžunda, kterou tvůrci dobře a ve správných chvílích prodaly - a velkou zásluhu má výborný Hardy, kterého mám po tomhle zase o něco radši, a upřímně si vybavuju jen jednoho dalšího herce, kterej by mě svým živelným projevem v každým filmu tak bavil. Nějakej Jack Nicholson se jmenuje (i když nechci srovnávat, to ani náhodou). 70% a s odstupem hvězdu ubírám - není to tak zvládnutý, ale bohužel ani tak nezvládnutý, aby to mohlo být na guilty 4*...(9.10.2018)

Nenechte se mým neobjektivním hodnocením zmást, to já jen asi čím méně koukám na filmy, tím jsem tolerantnější. Venom má vskutku jednoduchý příběh a přímočarý rozvoj včetně několika předvídatelných kudrlinek. Nedá vám nic navíc, ale klobouk dolů za to, že vás vlastně v ničem nezklame. Lehký humor a citelná nadsázka zde funguje podobně jako v prvním Deadpoolovi - je to nenáročná legrace, která si na rozdíl od dvojek Strážci Galaxie/Deadpool/Kingsman na nic víc nehraje, nesnaží se vám nudit děj, který nefunguje a zkrátka umí pobavit... 7/10(12.11.2018)

Venom je fajnova komedie, o tom zadna, ale rozhodne to nefunguje jako origin jednoho z nejvetsich Spider-manovo protivniku. Celej film vypada desne skromne, akce tu je pomalu, navic v docela malym meritku, vetsinou Venom bojuje jen s tuctovejma vojakama/poskokama a na nejaky epicky jatka si taky nechte zajit chut. Sice se to snazi tvarit jakoze drsne a temne a tvurci se skutecne z PG-13 snazi vytezit maximum, takze sem tam tu nejaka krev vycakne a dojde i na nejaky probodavani a podobne, ale proste maj desne svazany ruce a navic to misty pripomina Spawna. Co se tyce hlavniho zaporaka, ten je ocekavane tragickej a i jejich zaverecna bitka neni nic svetobornyho. Film tak tahne docela svizny tempo a hlavne skvelej Hardy, kterej zvlada vsechny polohy od chudaka, kterymu by jste hodili drobny az po drsnaka. Ale nesmi clovek resit, ze by Venom mel bejt vlastne zaporna postava, i kdyz s tim vysvetlenim, proc je nakonec za kladase, se precejen da zit, v ramci moznosti to zas tak uplne dementne nevyzni. Doved bych si tohle predstavit jako fajnovej pilot k serialu s trochu vyssim rozpoctem a po extra dementnim Homecoming je to rozhodne krok spravnym smerem, ale vic nez slabsi 4* to neda.(1.4.2019)

„A JEDEN ORGANISMUS UNIKL…“ /// Klasická Marvelovka – v podstatě nepřináší nic novýho, ale nemá (mě) čím urazit, nudit nebo prudit. Ruben Fleischer asi odvedl to, na co stačí – takže příběh je solidně vodříkanej, akce by ovšem potřebovala trochu zpřehlednit. Nejvíc mrzí přístupnost PG 13, která filmu ubírá většinu procent. Je to film Toma Hardyho a Venoma (mezi nima to jiskří!). Vostatní jsou tady tak nějak navíc … (takže nic moc padouch). Nejvíc zklamaní ale budou všichni čekající na nějakej psychologicko – lidskej přesah. Na to tady není čas… jdu vejš, páč i technicky se mi to hodně líbilo. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Komiksovou sérii „Lethal Protector“ neznám. 2.) Nevím, jak to dopadá, když se spojej dva lůzři. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ ne(5.10.2018)

• - V komiksech se Venom dokonce objevil jako součást Strážců Galaxie či Avengers. (Houbiczska)

• - Natáčelo se od 23. října 2017 do 26. ledna 2018 v Atlantě a New Yorku. (Varan)

• - Motorka, kterou Eddie (Tom Hardy) jezdí ve filmu, je lehce upravená Ducati Scrambler. (UncleMorty)