• vteco

Mimozemský symbiont z pavoučího univerza dostal pod křídly Sony nový samostatný film, bez Spider-Mana, bez nápadu, bez soudnosti. Má očekávání byla prakticky nulová, po špatných recenzích jsem šel pouze na Toma Hardyho, ale i tak jsem byl zklamán. Ač to tak v traileru nevypadalo, charismatický Brit se na roli Eddieho Brocka absolutně nehodí. Proč? Protože pubertální vtipy, které jsou vesměs spíše "na sílu" a grimasy, jež by se hodily ideálně do animovaného seriálu pro školáky opravdu nejsou Hardyho parketou. Ruku v ruce s tím jde tragický scénář, který od úvodních minut postrádá logiku a během pár vteřin dokáže sám sebe úplně zesměšnit (scéna s holčičkou, jež chtěla položit otázku) nebo z jedné informace vyždímat snad 3 minuty času neustálým omíláním a opakovaným vysvětlováním. Tady už vystrkuje růžky asi největší minela celého filmu, kterou je PG-13. Venom v dostupném ratingu? Je to tak. O kousání hlav, trhání těl a podobných neodmyslitelných brutalitách, jež k tomuto (ne)přátelskému symbiontu patří, se pouze mluví. Nepomohou tomu ani akční scény, které jsou vesměs mdlé a nepřehledně sestříhané, přičemž se odehrávají buď v kouři nebo ve tmě a vůbec nevyužívají možnosti, které samotný Venom nabízí. O závěrečném souboji odehrávajícím se v noci na kovovém podlaží, přičemž mezi sebou bojují dvě postavy, jedna černá a jedna tmavě šedá, se asi moc říci nedá. Bylo příjemné vidět závěrečné titulky. Jakožto fanoušek komiksových filmů jsem schopen mávnout rukou nad mnohými chybami, jsem zvyklý na opravdu špatné záporáky, tupé dialogy, odfláknutý origin, ale někdy prostě přijde film, který podleze všechny tyto již nízko položené laťky naráz, a tím je právě Venom. Bohužel nemám co pochválit či vyzdvihnout. [25%] | Kino(7.10.2018)

| Rozpočet: 116 miliónov $ | Tržby: 827 miliónov $ | Nakoniec celkom slušné. Jak to všetci preklínali, tak som mal nulové očakávanie, a aj keď je potreba uznať, že sa jedná o schematický scenár bez štipky jedinečnosti, ten "neherecký pin-pong" medzi Hardym a Venomom stojí za videnie. Myslím si, že Venomova postava je oproti iným komixovým ikonám celkom nevďačná, ale komerčný úspech filmu hovorí asi niečo iné... Prekvapujúce. Možno to ten pulzujúci Eminem.(1.12.2018)

V poslednom čase ma akosi marvelovky nebavia, no táto sa určite radí k tým lepším. Síce ide o jednoduchší príbeh podľa presne stanovenej šablóny filmov o hrdinoch spidermanovského typu (lúzer dobráčisko, nehoda, "mutácia", extra schopnosti, láska...) no dokázal držať pozornosť po celý čas. Príjemne ma prekvapilo to temnejšie vyznenie atmosféry, ktorá celý dej obalila a na škodu nebolo ani tých pár hlášok, ktoré tu pustil do sveta Tom Hardy a ktorému často úspešne sekundoval samotný Venom. Dvojka Hardy-Venom si skrátka zapasovali ako riť na šerbeľ. Nadpriemer. 75/100(6.12.2018)

Dávám za pravdu oběma stranám tábora: chudou stylizací a odbytou atmosférou to opravdu připomíná první low cost marvelovky (zdravíme Affleckova Daredevila), na druhou stranu ale Venom není zdaleka tak nudný a ubíjející, jak o něm tvrdí mnohé záporné recenze. P.S. Dnes jsem hned za sebou viděl filmy, které oba měly 107 minut a začínaly identickou nehodou vesmírného korábu. Dèja vu jak blázen.(16.12.2018)

Čekal jsem, že Venom bude špatný, a v něčem to špatný je - Má to fakt strašnej scénář. Základní příběh je slušnej, ale jsou v něm nelogičnosti a prostě divný věci, což se týká hlavně mizerně napsaných postav, které se chovají jak po lobotomii. Často to vypadá, jako kdyby tenhle film napsalo 8letý dítě. Týká se to i hlavní postavy Eddieho Brocka, který je občas zbabělec, občas velký hrdina a občas je mu zase všechno úplně fuk. Táhne to ale dost charisma Toma Hardyho, takže u něj se to dá skousnout, ale všechny ostatní postavy jsou slušní trapáci. Na druhou stranu... Na to, že to má 2 hodiny, tak je to překvapivě zábavný! Obzvlášť ve druhý půlce je tam občas pěkný nápad a hlavně velmi solidní akce. Venom se v CGI překvapivě povedl a tvůrci si s ním uměli šikovně pohrát. Místy je to i docela drsný, obzvlášť pro mladší diváky (9 - 14 let), pro který je tenhle film ideální. Navíc potěší, že tenhle film vlastně nedělá ostudu komiksu. Pěkně to z komiksů čerpá nápady, takže jako představovačka Venoma tenhle film velmi dobře funguje. Občas je tedy Venom blbost, občas dobrá zábava. Na dvojku se určitě podívám, hlavně díky parádně hypeovací potitulkové scéně. (6/10)(1.10.2019)