• Nový Zéland

• Kanada

Akční / Sci-Fi / Thriller / Horor

USA, 2018, 112 min

• SaNcHeZ_cz

Jak rozhodně nedělat adaptaci ikonické komiksové postavy. Důvodů je hodně a pozitiv málo. V téhle podívané je jeden z nejznámějších padouchů adaptován do podoby zastaralého, lacině vyhlížejícího a především ne moc nápaditého nebo napínavého fláku, který tak o patnáct dvacet let zaspal dobu. Vážně jsem Venoma chtěl mít rád, Ruben Fleischer a spol ovšem byli hodně proti. [50%](6.10.2018)

• pepo

Back to 90´s. Hardy si to neuveriteľne užíva a každá scéna s ním je sranda (aj keď občas nie zámerná), ale ten zvyšok je hrôza. Akčné scény nudné, dej je až otravný a celý zvyšok castingu je mimo. Ohromne tomu chýba Spidey. Na druhej strane je to krátke (stopáž skresľuje dlhá potitulková scéna), takže sa to dá dopozerať. Ale s dvojkou by som problém nemal, pretože Hardy by to potiahol. Problém je to všetko okolo neho. 5/10(3.10.2018)

Fleischerova parta stála na rozcestí. Mohla Venoma pojmout jako horror (k čemuž bych se osobně přikláněl), nebo jej napěchovat hláškami a stylizovat spíše komediálně. Bohužel se tvůrci nedokázali rozhodnout ani pro jednu variantu a film tak zůstal někde v půlce obou cest. Příběh o muži s temným našeptávačem v hlavě, kde vystupuje démonicky vypadající mimozemský symbiont, který že všechno nejraději požírá lidské vnitřnosti, by si skutečně zasloužil spíše psycho-hororové zpracování, než to co ze střižny nakonec vzešlo. Venom je v podstatě jen trochu netradiční superhrdina, který zachrání svět, v sebeobraně zabije několik trénovaných zabijáků a proviní se jen tím, že ukousnutí hlavy můžeme klasifikovat jako překročení meze nutné obrany :) Jinak je to ale cool týpek, který ještě kromě záchrany lidstva stihne udělit parťákovi pár rad ohledně jeho dívky. To, že všechny Marvel filmy jsou si čím dál více podobné, už jsem si zvykl, ale u Venoma mě obzvlášť mrzí, že tvůrci nenašli odvahu trochu vybočit z řady, protože potenciál (špičkový vizuál, super hudba, jako obvykle skvělý Hardy...) byl obrovský.(8.10.2018)

Tak moc chtělo Sony svého záporného hrdinu. A nakonec dojedou na to, že mu nedají raiting 18+. Přístupnost ale nakonec není to, co film potápí. To, co film dělá průměrným je hloupý příběh. Venom je čistá popcornovka na léto, kterou táhne vzhůru výborný Hardy. Nejprve jako veselý přítel odvedle (takhle ho moc neznáme), pak jako hňup se strašidelným hlasem v hlavě (takhle jsem se už dlouho nezasmál) a nakonec jako bručící antihrdina (No prosím, konečně Tom jak ho znám). Film mi přijde, že se neumí rozhodnout zda chce být tou typickou komiksovkou, nebo temným thrillerem a nebo naopak komedií. Míč se střídá od žánru k žánru a buď se smějete a nebo si užíváte typickou komiksovou jízdu. Bohužel akce je velmi nepřehledné a kamera se střihem v tomhle na facku. Celkově mám z toho dojem, že jsem si užil docela slušnou komiksovku, ale hloupý film. Scénář je pitomý a ve výsledku divák získává dojem, že je Venom vlastně hodný soused od vedle, co papá štěkající psy a lupiče v samoobsluze. Což i třeba vzhledem k třetímu Spider-manovi od Raimiho si nejsem jistý, jestli to byl záměr. Kromě Skvělého Toma, ale Venom nic moc nenabídl, přesto jsem se u něj v kině bavil. (65 %)(14.10.2018)

VENOM je rozporuplný film a ťažko sa mi hodnotí. Je to niečo, čo som po upútavkách ( hlavne tej prvej ) neočakával. Pre koho vlastne je? V jednej scéne to má detinský humor, ktorý je v nasledujúcej scéne rozdrtený síce násilnou, ale v rámci PG 13 natočenou sekvenciou. Tom Hardy sa hodí, teda aspoň som si to hovoril v každej druhej scéne. Jeho polohy sú, ako keby trpel schizou. Raz mu to sekne, raz nie. Zhodnotím to asi takto. Je to zatiaľ najčudnejší veľkorozpočtový komiksový kus, aký som mal možnosť zhliadnuť a zrejme to má po niekoľkých rokoch našliapnuté do dvorany slávy filmov, ktoré sú tak zlé, až sú dobré.(6.10.2018)

• - V komiksu „Lethal Protector“, kterým se film inspiruje, se objevuje celkem šest symbiontů – Venom, Riot, Phage, Agony, Lasher a Scream. Ve filmu jsou zobrazeni pouze tři – Venom, Riot a žlutý symbiont, který není nikdy jmenován, avšak podle komiksu by se mohlo jednat o Scream. (NiWi)

• - Původně měl snímek režírovat Gary Ross, dal však přednost filmu Hunger Games (2012). (karlik4801)

• - Tom Hardy prozradil, že podepsal smlouvy na 3 filmy o Venomovi. (maruna0007)