• Nový Zéland

• Austrálie

• Kanada

Akční / Sci-Fi

USA, 2018, 112 min

Erkový rating by sice Venomovi slušel, ale přišel bych o jeden docela důležitý aspekt mého výsledného hodnocení: "Bylo to super, tati!" A přesně proto v poslední době na komiksárny i rád chodím do kina. Je sice pravda, že než do hry vstoupil symbiont, měl jsem trochu obavu, jestli ta výše uvedená věta na konci přijde, ale vše se v dobré obrátilo. Nevýrazného Hardyho skvěle doplnil úžasný Venom a díky jejich spojení konečně začala ta správná jízda. Zde skloňované nepřehlednosti v akci jsem si nějak nevšiml, ale tak možná ostatním vadil fakt, že příšera v hlavní roli byla černá a často bojovala v noci. Nu, poskakující hošík v upnutém zářivě rudém kostýmku spojující vlákénky rozpadající se parníky to holt nebyl, chápu. Vysloveně fádní záporák, druhá výtka velké části komentujících, se dá taky pochopit, nepřiletěl v obrovské kosmické lodi s armádou nohsledů, nebyl ani temný ani epický, dokonce byl většinu času jen obyčejný člověk! Trapné a neodpustitelné. Nu, já se kapku nudil jen první třetinu filmu, Hardy by to opravdu sám neutáhl, ale ty zbylé dvě byly zábavné, vtipné a osvěžující. Osvěžující právě v tom, co jiní pro malou dávku ePIČnosti zatracují. Čtyři a těším se na případný další díl.(6.10.2018)

Och, ako veľmi by Venomovi prospela poriadne krvavá a nahláškovaná R-ková verzia. Tom Hardy je totiž ako vždy výborný (i keď novinára som mu neveril) a Venom viac než slušný. Tam však ale pozitíva filmu viac-menej končia. Dej snímky bol jedno veľké klišé, akčné scény s niekoľkými výnimkami ničím odzbroujujúce a hlavný zloduch maximálne obyčajný. Napriek tomu nepovažujem Venoma za monumentálny prúser, ale skôr za veľmi ale veľmi ľahký nadpriemer, ktorému však ku kvalitnej komiksovke chýba naozaj veľa.(4.12.2018)

• KarelR

Venom dopadl zhruba podle očekávání - tedy hrozně. První půlhodina je v podstatě "Tom Hardy chodí po ulici: The Movie", následnující hodina nevýrazné nic a na konci se to konečně na 20 minut seřeže v plně digitálním stylu. Nečekejte nosné postavy, zajímavý příběh nebo snad rozkreslenou psychologii Venoma - nic takového Ruben Fleischer nenabízí. V očividně prostříhaném eRku mu totiž zbyl jen zmatený Hardy, který si povídá s neviditelným kámošem a sem tam někomu (samozřejmě mimo záběr) ukousne hlavu. Zvěsti o tom, že se film zasekl v daleké minulosti, se tak opravdu naplnily. Takhle vypadala většina marvelovek v dobách, kdy byly comicsovky převážně tupými a nudnými béčky, v Sony si ale řekli, že by tenhle úplně standardní superhrdinský origin (!) měli poslat do kin teď. Ještě že nás to po dvojce Amazing Spider-Mana nemohlo zákeřně překvapit!(4.10.2018)

Na režiséra firmu Zombieland je toto poněkud krotké a nijak zvlášť vtipné (ano, vím, že je to vina studia, ale to na výsledném produktu nic nemění). Hlavní postavě dodává na zajímavosti jedině charisma Toma Hardyho. Zato Venom si vede líp. Je to brutální hajzlík, kterého byste chtěli vidět víc. Zápletku radši řešit nebudu, je tak v rámci komiksů tuctová a předvídatelná, až si říkám, že to není chyba, že je to tak schválně(19.12.2018)

Čekal jsem těžký průser, dostal ucházející jednohubku. Fajn Hardy (jeho casting byl jednoznačná výhra), bezva Venom (hlavně jeho černohumorné hlášky), sympaticky rychlé tempo a celkově velmi solidní komiksové řemeslo. Akce sice není bůhvíjak nápaditá či jinak výjimečná, ale rozhodně je dostatečně intenzivní. Zklamáním však je finální bitka, která je ryzím nepřehledným digifestem (pokud se v té matlanici někdo dokázal orientovat, závidím mu jeho super zrak). Velmi slabá je také postava Michelle Williams (nedokážu si moc představit, že by si tenhle nezáživný charakter mohl někdo oblíbit) a celkem dost mi chyběla i ta explicitní brutalita, která by se sem kvůli zjevným hororovým prvkům nepochybně hodila (a především by filmu dodala pořádné koule, jaké měl například Logan). 60 %(14.10.2018)

• - Venom má dvě oblíbená jídla: čokoládu a veverky. (TheSlezy)

• - Když v roce 1984 dostal Spiderman v komiksu „The Amazing Spider-Man #252“ černý kostým, tak čtenáři neznali rasu Symbiontů. Později Reed Richards, vědec a vůdce Fantasic Four, tento fakt objeví. (3T)

• - Postava menom Dora Skirth, ktorú si zahrala Jenny Slate, je originálnou postavou vytvorenou pre film. (Original.M)