peto580

ako tak citam komenty vidim ze je fakt tazke robit film pre kritikov a znalcov umenia z CR a SR ktori zabudli ze toto je komix : ) ()

InTerrre$ odpad!

Může mi někdo vysvětlit, proč neměli v Life Foundation kamery? Na rampách a u rakety ano, ale v samotném centru nikoliv? To jako fakt nevěděli, že tam Eddieho dostala ta lékařka? Ten film je strááášně hloupý a nedodělaný: Hardy jako nejlepší vysteroidovaný počmrkaný investigativní žurnalista z terénu a nakonec kvůli vyhazovu shání práci jako umývač nádobí a prosí svoji bývalou partnerku, aby se k sobě vrátili a není ani schopen uklidnit si svého souseda - To jako fakt? Z chlapa je najednou betanulachudák? Trrrr bože.... Do toho ten směšnej, všema klišé prolezlý, záporák Carlton. Ten film je velmi špatně sestříhán, hudba k němu naprosto nekoresponduje a na scénáři dělalo tolik mrdek, že to celé nemohlo asi dopadnout jinak... Korunu tomu nasadil strejda Eminem aka zapšklej #stálenasranej miliardář s nejsměšnějším hookem v historii zaprodaného hip-hopu. Mdlá masová marvel zábava BEZ špetky invence, logiky a lásky k předloze. ()

Imrwere

V dnešní době jsou filmové snímky, které jsou tvořeny na komiksové předloze hodně diskutovaným tématem. Stala se z nich ve světě kinematografie opravdu velká dominanta a za poslední dobu byla značka Marvel zárukou kvality a kvanty vydělaných peněz. To je prostě fakt a od toho se v tomto hodnocení budu odrážet. Pozastavil bych se ale nad tím, proč je Venom natolik kritizován a zda si takovou míru kritiky opravdu zaslouží. Odpověď je, alespoň dle mého názoru, okamžité NE! O filmu se nedá mluvit jako o typické Marvelovce, kterých na nás studio valí mraky a to už z toho důvodu, že sám již zmíněný Antihrdina jednoduše Marvelu nepatří. Vlastníkem je firma Sony a právě ta se rozhodla, že Venom dostane vlastní spin-off. A právě tahle myšlenka se zdála být hodně geniální, protože prvotní předpoklady jasně hovořily pro vynikající výsledek a příslibem byl mimo jiné i Rating R. Ten si postava Venoma rozhodně zasloužila a jasně se pojednávalo o opravdu velké lákadlo. To se ale nakonec nestalo, snímek dostal o poznání nižší klasifikaci a to PG-13 na čemž se určitě také odrazila skutečná návštěvnost kina od předběžných odhadů. Nicméně i přesto bylo možné při sledování zaslechnout několik neslušných slov. A co mě velice překvapilo, to byla absence krve, které jsem se sice bál, ale i tak dokázala být atmosféra i Venomovy činy celkem drsné. Co se týče CGI, zde jsem byl opravdu mile překvapen. Přezdívaný digibordel na mě v tomto snímku působil hodně dobře, zpracování se mi opravdu líbilo a celkový vizuální dojem byl prostě super. Hnacím motorem celé stopáže byl samozřejmě Tom Hardy v hlavní roli. Jeho mám rád a jeho filmy doslova žeru. Stejně tak jsem žral také každou jeho scénu před kamerou a věřil mu každý dialog. Ostatní postavy mě tak nepřesvědčily. Až na tradiční cameo Stana Leeho, jak jinak. Co se ale Sony nepovedlo, to byla až přehnaná stručnost a drive. Samotné představení všech účinkujících bylo až tolik detailní, že se ve stopáži nedostalo tolik prostoru tomu, co by si více času zasloužilo. Například vzájemné spojení a vztah Eddieho s Venomem a také tak rychlé obrácení karmy kosmického antihrdiny. Na co studio sázelo a co mu vyšlo, to byl zkrátka vtip. Nebyl nucený a zábavu opravdu přinesl. Hlavní záporák filmu byl hodně laciný, trapný a nevkusný. A to jak samotný člověk, tak i jako hostitel ovládaný Simbiontem. A finálový souboj? Až moc rychlý, snadno předvídatelný, zkrátka jeden ze slabších článků. Aftermovie ale slibuje velké věci na které se opravdu můžeme těšit. Přestože mínusů na filmu bylo několik, já jsem byl opravdu nadšen. Svět komiksů na plátně poznal zase něco nového a to má rozhodně co do sebe. O žádnou hitparádu se nejedná, u vytržení jsem nebyl, ale hodnotím znatelně nad průměrem. Do kina rozhodně ještě půjdu, a vy, pokud jste ještě nebyli, vyrazte také, protože to rozhodně za návštěvu sálu stojí. Dávám tedy velice pěkných 80%, těším se na film i bonusový materiál v limitovaných edicích a sám předpokládám, že tam najdu to, co jsem zde postrádal. () (méně) (více)

Yardie

Když jsem poprvé četl o Venomovi - těšil jsem se. Trailer mě poté nechal naprosto chladným a vynořily se jisté pochybnosti. Komentáře a hodnocení zde ve mě vyvolaly obavy a zamyšlení, jestli do kina jít. Ale nakonec jsem si řekl, že půjdu. A udělal jsem sakra dobře. Od začátku do konce jsem se výborně bavil. Je to natočeno s obrovským nadhledem a na pohodu, na nic si to nehraje. Film lze rozdělit na dvě části - první seznamovací, povídací, etickou, takovou nekomiksovou. Druhou, kde už je to samá akce a hláška. Obě se mi líbily. Hardyho mám rád a tady opět ukázal své kvality. A Venoma jsem si taky oblíbil od prvního slova. Ty dialogy mezi Eddiem a Venomem, to je prostě bomba - obvykle se zasmálo celé kino. Výborný nápad, skvěle provedeno. Všechno pěkně vyvážené - akce, vtipná místa, obyčejný život. Ničeho není příliš. Rovněž hudba se mi zamlouvala. Co bych uvítal by byla trošku více mytologie z jiného světa, ale snad se dočkám ve dvojce, která doufám, že bude. Čekal jsem všelicos, když to měl být antihrdina. Ale toho si představuju trošku jinak. Prostě si vše sedlo, výborně jsem se bavil (očividně nejen já) a jsem spokojen. Howgh! ()

Sochorisko

Ačkoli jsem seděl v kině necelé 2 hodiny přišlo mi, že jsem neviděl vůbec nic. Nějaká živá hmota se náhle objevila kdesi ve vraku nepochopitelně ztroskotané vesmírné lodi a unikla. Byli to parazité a všechny své hostitele zabíjeli. Jen jeden a to čirou náhodou to přežije a žije s tímto parazitem. Proč? To se mě neptejte-nikdo mi to ve filmu neprozradil. Aneb když chtějí natočit super film a zapomenou ná vysvětlit celý děj od A do Z tak, že divák netuší zhola nic. V traileru vidíme 3/4 všech dobrých a komických scén a nebýt Toma H. tuším, že by snímek u mě schytal dokonce odpad. ()

Jaro_slav

Že jsem nepoznal Michelle Williams, to si za rámeček nedám. Tom Hardy se snaží, ale pouze pokud vznikne/pokud existuje nějaký eRkový directors cut, teprve z toho bude fakt dobrej film. Takhle je to dost nudnej průměr. ()

WayDott

To byl nářez. Jen se opravdu divím tomu nízkému ratingu. Ani chvíli jsem se nenudila. Trochu divný střih v závěrečné rvačce než odstartovala ta raketa, občas to působilo dost zmateně. ()

bobstock

Překvapivě zábavná věc, která může někomu připadat topornější a naivně jednoduchá, avšak pokud to spojíte s výborně hrajícím Hardym, celkem se spolu s černým nenažrancem skamarádili. Horší to je po stránce trikové, kde až přespříliš dynamické postavy mimozemšťanů bojujících proti sobě mi dělali na velkém platně celkem slušnej hnůj, z kterého jsem nerozeznal, co je co. Těšil jsem se zpátky na hláškujícího Toma, který směle vykračuje do dalšího pokračování. 65% ()

Sygauras

Venom. Už od začátku, jde poznat že se na tom nepodílelo přímo MARVEL STUD10, protože je to strašně tmavé. (bacha menší spoilery) Kolik tam bylo těch symbiontů ? Jeden zdrhnul, to byl ten týpek v sanitce, mimochodem - bouračka sanitky byla tak digitální, že jsem hned k tomuto filmu pocítila nechuť (navíc se půlka filmu odehrává zase v noci, takže není nic vidět, ale dá se tím dobře schovat špatné CGI, které jsem cítila v každé druhé scéně) a potom přivezly další 3 - žlutý, modrý a černý - takže byly 4 ? No fajn neznám komiks, takže jsem byla dost zmatená kolik jich tam je a na konci nebylo pořádně poznat kdo s kým bojuje (mě to teda přišlo jako by někdo vzal pár kýblů berev a vychrstoval je směrem ke kameře) Brock mi nepřišel ani kůůl ani jako blbec, prostě takový střed. Naháněčka na motorce mě silně nebavila a vlastně jsem se dost nudila asi až do půlky - hodinu a půl (!!) - dlouhého filmu, než se vůbec něco začalo dít. Bitka u Brocka doma byla prakticky celá (až na pár věcí) už v traileru, a konec mi taky nepřišel nijak extra dobrý, protože se zase stejně ukáže v případném pokračování, že těch symbiontů je nejmíň 20. Ale fakt mě to moc nebavilo a čekala jsem podle komentářů alespoň zábavnou výměnu názorů mezi symbiontem a Brockem. Nechctěla jsem být až tak hnusná, ale po rozležení v hlavně tomu víc jak 2 hvězdy nedám. A navíc mi Venom, ani jako "cosi" z vesmíru, nepřišel nijak zajímavý. ()

cingi.t

Dievčatká chcú byť princezné. Ženy chcú byť kráľovné. A ja by som chcela jedného Venoma. Ja to vidím tak, že spolu si môžme robiť, čo chceme a začneme nejakou kvalitnou Dexterskou robotkou. Nemám ani jedno krivé slovko na Toma Hardyho, aj keby bol zvládal Eddieho horšie. Stačilo mi aj ako zvládol tú skvostnú hlavy žerúcu príšerku. Vidím to na novú závislosť - > Venom serieeees. Teším sa na to, aká happy budem sedieť v kine na dvojke. Go Woody, go! 4,5* ()

filipvrbik odpad!

Naprosto příšerná kravina- působí to jak parodie samo na sebe, ne jako horor nebo sci-fi. Chápu, že se to jisté věkové skupině může líbit, holt su asi starej...5% ()

Renfield

Přijde mi dost vtipné, že celý film táhne jeden jediný a především nehrající herec! Tom Hardy si tu roli očividně užívá, oproti svým jiným výkonům, je tento podivný, občas opravdu až civilně působící. Je to jakoby si po všech vážných rolích mohl konečně i v práci trošku oddychnout a tak toho hojně využívá. Jenže přesto platí to, co jsem psal v úvodu komentáře, on totiž Venom opravdu nic jiného nenabízí. Scénář je hotová katastrofa, to stejné by se dalo říci i o ostatních postavách, prakticky všechny se dají rychle zapomenout a to včetně nepovedeného hlavního záporáka. Značné sestříhání filmu samozřejmě neprospívá, potěšilo by více "drsnějšího" vtipu, temnoty, hororových prvků (nepopírám, že v náznacích jsou) a jistě také krvavější akce, ona totiž ta co zůstala je docela tragická. Takže zůstal pouze Hardy... stačí to? Ale jo. 50% ()

RipperJosh

Na Venoma jsem původně ani jít nechtěl. Příšerný, ultimátně klišovitě a genericky působící trailery spolu s PG 13 ratingem mě odradily. Hardy se zdál být ve Slyovském "wanna-be-fun" módu, při pohledu na záporáka se ve mně něco svíralo kvůli tomu, jak byl trapně démonický, Michelle Williams mě nikdy nebrala a CGI efekty vypadaly na dnešní dobu celkem odporně. JENŽE. Nakonec se z Venoma vyklubal jeden z nejoriginálnějších, nejosobitějších a nejzábavnějších superhrdinských originů poslední dlouhé doby. Má to svůj styl, svoje tempo, svůj ujetý humor. CGI je cool, Venom chvílemi vypadá jako vystřižený z komiksu, záporák má charisma a odpustíte mu i tu bondovskou jednorozměrovost, protože Riz Ahmed je prostě skvělý herec. No a samozřejmě vládne Tom Hardy, který servíruje celkem bizarní mix hereckých poloh (chvílemi je skoro jak Jim Carrey v Masce), ale nějakým způsobem to funguje. Stejně jako celý film. Určitě se budu těšit, pokud na DVD vydají i výrazně prodlouženou, Rkovou verzi, o které se nesměle mluví. PS: Kdo tady na csfd nahrává k filmům jména herců kazí v případě Venoma návštěvníkům hodně velké překvapení na konci tím, že prozrazuje jedno výborný cameo hned na první řádce... ()

Ollie235

,,We will eat both of your arms, and then both of your legs, and then we will eat your face right off your head. You will be this armless, legless, faceless thing, won't you, going down the street like a turd in the wind!" Neurazí, nenadchne. Rozjezd je nesmírně pomalý a když už se konečně dostane řada i na akci, film je skoro na konci. Nutno ale říct, že spojení Venoma s Brockem baví, na čemž má velkou zásluhu přesvědčivý Tom Hardy. Průměrná marvelovka - 3*. ()

Klajnik odpad!

Potenciál byl rozhodně vyšší. Hardy hraje fakt podivnou roli takového potřeštěného chlápka a vůbec celý ten film je takový podivný, no ano. Nečekal bych, že uvidim Hardyho jíst odpadky, dělat skandály v restauraci, lézt do akvárka. Zamrzí absence ratingu R, ale na druhou stranu je tu akce vcelku šťavnatá a to tedy převážně skrz parazita. Mě osobně bavil i jeho design, jak se ta organická hmota neustále hýbe, celej ten movement věci je pro mě vizuálně atraktivní. Stačilo mi to na 3/5. Neurazilo na poprvé, ale vsadím se, že se to nikam neposune. Další díl bude mít jen větší rozpočet, protože přestože je Venom průměrnej film, se špatnym záporákem, plochym příběhem, špatnym výběrem rolí, podivnym střihem a urychlenym tempem, tak těch pár atrakcí přilákalo oči širší vrstvy publika. Venom se svými šťavnatými prupovídkami nalákal do kina i chrapouny a holky, jejichž knowledge o kinematografii se pohybuju v rozsahu od čtyřicetiprocentních hororů až po marvelovky. Mě jen vadí, že se tady neexperimentovalo. ()

Garch

Nejdřív se mi zdálo, že stejný herec hraje v jednom roce v podobném filmu(Upgrade). Proč ne, že, ale je tu Tom Hardy a ten je vždycky fajn, bez něj by to nebyla ani popcornovka. PS jeho přítelkyně (Anne Michelle Williams), mi fakt nesedí. ()

Kraven bude první komiksové eRko od Sony

Kraven bude první komiksové eRko od Sony