Těsně po zavraždění Abrahama Lincolna je zatčeno sedm mužů a jedna žena. Všichni jsou obviněni ze spiknutí za účelem atentátu na prezidenta, viceprezidenta a ministra zahraničí. Jediná obviněná žena, dvaačtyřicetiletá Mary Surratt (Robin Wright), je majitelkou penzionu, ve kterém se šestadvacetiletý John Wilkes Booth (Toby Kebbell) setkal se svými komplici a plánoval tu simultánní útoky. Ve Washingtonu, který se jen těžko vzpamatovává z občanské války, se čerstvý právník a válečný hrdina na straně Unie, osmadvacetiletý Frederick Aiken (James McAvoy), se zdráháním ujímá obhajoby obviněné ženy před vojenským tribunálem. Aiken brzy začne pochybovat o vině své klientky a věří, že byla využita jako návnada a rukojmí, aby mohl být zatčen jediný konspirátor, kterému se podařilo uniknout, její vlastní syn John (Johnny Simmons). Zatímco se celý národ obrací proti ní, Mary musí spoléhat na Aikena, že se mu podaří odhalit pravdu a zachránit jí život. (oficiální text distributora)

MirkaP

Se zájmem jsem shlédla, příběh mě zaujal, jeho konec už méně. Chybělo něco, co by mě přimělo podívat se znovu. ()

subic

Konspirátor mě v průběhu málem uspal. Přitom britsko-irské obsazení Tom Wilkinson, James McAvoy, Colm Meaney a k nim manželka Francise Underwooda sličná Robin Wright, slibovalo zajímavý zážitek. Přitom v souboji s o rok starším Lincolnem (2012) obstál. Celou dobu jsem doufal, že Mary Surratovou osvobodí. Přesná historická fakta atentátu na Abrahama Lincolna neznám. 55% ()

marabart

Slušně zpracované, ale zase vyloženě ne žádná sláva. Ještě na to musím mrknout v originálním znění, protože dabing je dost slabý. ()

backi

Súdna dráma ako remeň a výborný McAvoy. Viac ako príbeh možno zapôsobil vizuálny dojem a hra so svetlom. Spravodlivosť sa stáva nebezpečnou zbraňou, ak národ potrebuje obete. Myšlienka viackrát opakovaná, a (nielen) v historických kulisách naďalej veľmi poučná. ()

Sin410

Je zajimave sledovat jak lid chce svou obet bez ohledu na to kdo to je. S pribivajicimi dukazy o nevine prichazi ledova sprcha v podobe nesmyslnych argumentu a zamitnuti. Libila se mi kamera a vykon Jamese byl velice dobry. Na to kolik anglicanu hralo v tomhle americkem dramatu to pro me byl velice povedeny snimek. ()

Ruud36

Jedním slovem výborné. Zbožňuju historické filmy tohoto typu. Být tam více napětí a akce, dám plný počet. ()

madame.Hi

Docela dobry historicky snimek. Co mi chybelo bylo vsak trochu vic emoci a vic psychologie. James McAvoy byl jako vzdy vynikajici a pro me velke prekvapeni byla Alexis Bledel, kterou jsem mela zafixovanou hlavne jako Rory z Gilmorovych devcat a tady byla naprosto okouzlujici, ale ze zacatku jsem se ztracela v mnozstvi postav a nebyla jsem schopna urcit kdo je kdo, mozna to chtelo trochu vic uvedeni do deje. Ale myslim, ze film splnil svuj ucel, a rekl presne to co chtel. ()

Paladin25

Robert Redford opäť dokázal, že dokáže dať svojim filmom tú správnu hĺbku a James McAvoy sa neustále šplhá vyššie a vyššie v rebríčku mojich obľúbených hercov. Tento film sa mi jednoznačne páčil, dobrý pocit z neho vo mne ostal ešte dlho po jeho pozretí a hnev na "demokratickú" Ameriku sa nevytráca. P.S. Som vlastne prekvapený, že im to v USA dovolili natočiť :) ()

CrazymanM

Vkusně natočený,historický film o jednom atentátu a následném soudním procesu,který si skoro nezadá s čarodějnickými.Americká historie mě až tak nezajímá,ale jinak pěkný,dramatický kousek! ()

silak_xup

Lidská rasa je dle mého nejubožejší ze všech tvorů na zemi. U všech ostatních zvířat platí právo silnějšího, prostě vole když mě někdo sere, tak ho sejmu, nebo on mě. Jenom my musíme mít zkorumpovaný soudy a kašpary co rozhodujou o budoucnosti ostatních, strašný divadlo. Je jen otázka času, kdy tohle přestane fungovat a vrátíme se do jeskyní. No a k filmu: Poměrně pěkné, táhnoucí se soudní drama - slabší drama, jež vystihuje to, co jsem napsal výše. ()

HellFireFery

James McAvoy je pro mě novým nástupcem staré herecké gardy. Každou roli mu věřím a jeho herecký talent si skutečně užívám. Toto historické drama bylo pro mě překvapivě lehce stravitelné. Přestože se tu povětšinou jen mluví, tak jsem neustále nupnutý z toho, jak se celá záležitost posune dál. Konec jsem samozřejmě znal, ale i tak jsem byl na konci filmu smutný. Na druhou stranu mě ovšem nestrhl tak, abych dal filmu plný počet. Kvalitní film to ovšem je - to bez debat. ()

jungewolf

Pro mě objevná událost z dějin USA v závěru občanské války (1861-1865). J. McAvoy, R.Wrightová a T. Wilkinson byli vynikající : 5 * a 83 % . ()

Devilskitten

Je docela smutné, že takto skvělý film je podle skutečné historie, ale možná právě proto, že má základ v tak silném příběhu, je tak skvělý. Nejde ale jen o silný příběh, aby jste získali kvalitní film... Režie se chopil Robert Redford a musím říct, že skutečně dobře. Filmu dodává skvělou atmosféru povedená kamera a v neposlední řadě senzační herecké obsazení. Robin Wrightová a James McAvoy ve filmu doslova září a myslím, že mu dodávají ještě více na kvalitě. Tomuhle se prostě říká kvalitní podívaná a zaslouženě ode mě získává 5*! ()

Kozlowski8

14. dubna 1865 byl hercem Johnem Boothem zavražděn 16. americký prezident Abraham Lincoln. Booth a jeho komplici byli jižanští spiklenci, kteří těžce nesli porážku v právě skončené občanské válce. Režisér Robert Redford se ve svém snímku zabývá procesem se ženou, jejíž syn byl jedním z hlavních spolupracovníků Bootha a ona sama vrahovi poskytla zázemí ve svém penzionu. Redford si ke zfilmování zvolil významnou událost v dějinách USA a vykreslil ji ne zrovna lichotivě pro tehdejší federální politickou elitu. Divák musí jednoznačně fandit obhajobě Mary Surratt, i když období těsně po skončení konfliktu je vždy doprovázeno emocemi a vyhrocenými situacemi. Kromě zajímavého zobrazení této historické události má film i velmi slolidní uměleckou a zábavnou úroveň, je emocionálně výrazný a myslím, že nadprůměrné hodnocení si zaslouží. 75%. ()

Indy 5, Transky 3, Lincoln, Harvey

Indy 5, Transky 3, Lincoln, Harvey

16.09.2009

Aneb „Steven Spielberg má napilno“. Pojďme popořadě – Harrison Ford pro magazín People řekl, že se Spielberg a Lucas shodli na zápletce pro Indianu Jonese 5. Už prostě vědí, co bude Indy tentokrát… (více)