Těsně po zavraždění Abrahama Lincolna je zatčeno sedm mužů a jedna žena. Všichni jsou obviněni ze spiknutí za účelem atentátu na prezidenta, viceprezidenta a ministra zahraničí. Jediná obviněná žena, dvaačtyřicetiletá Mary Surratt (Robin Wright), je majitelkou penzionu, ve kterém se šestadvacetiletý John Wilkes Booth (Toby Kebbell) setkal se svými komplici a plánoval tu simultánní útoky. Ve Washingtonu, který se jen těžko vzpamatovává z občanské války, se čerstvý právník a válečný hrdina na straně Unie, osmadvacetiletý Frederick Aiken (James McAvoy), se zdráháním ujímá obhajoby obviněné ženy před vojenským tribunálem. Aiken brzy začne pochybovat o vině své klientky a věří, že byla využita jako návnada a rukojmí, aby mohl být zatčen jediný konspirátor, kterému se podařilo uniknout, její vlastní syn John (Johnny Simmons). Zatímco se celý národ obrací proti ní, Mary musí spoléhat na Aikena, že se mu podaří odhalit pravdu a zachránit jí život. (oficiální text distributora)

KOZEL84

Tak to je pěkné,že Redford neleze Spielbergovi zas tak do zelí i když to zelí už je tak zkysané,že nám z role El prezidenta už prej i Neeson ''vyrostl''.Tak snad se toho ''prequelu'' nakonec od Stevena dočkáme,páč mě tohle celkem zajímá.Sice mám radši ty prasárny co se zhruba tehdy děly na západě,ale na východě uměli taky divočit.Atentát tady sice je,ale jen tak hopem aby člověka uvedl do tématu a pak už jedeme soudní drama o předpojatosti a touze po pomstě.Sem si až oddych,že sem Boothse neznal.No ale potom co sem dnes přišel k autu a zjistil,že si někdo posloužil mojí autobaterií (v prodejně mi řekli,že sem dneska třetí a to bylo asi devět ráno),tyhle pocity celkem chápu.Vidět se tam někoho ochomejtat tak se s nějakým soudem taky moc neseru.No jinak byli herci výborní-McAvoy,Wright a Huston a celý tenhle silný příběh stál na nich.Trochu mě překvapila ta komornost,na čerstvém vzduchu kluci a holky moc nepobyli a už se těším na rozmáchlejšího bratříčka. ()

warrenur

Redford patril odjakziva k hercom, ktorych som mal v oblube. Po jeho par rezijnych kusoch som vedel, ze bude patrit i k oblubenym reziserom. Je tomu tak i v pripade Konspiratora. Americke dejiny, kto chce, nech si da to slovne spojenie do uvodzoviek, ma vzdy zaujimali. Jednak tie verejne predostierane a upravene a tiez tie realne, potemnele, ci tajomne. Tento film nam ich holywoodskym sposobom predostiera. Osobne som bol trochu nestastny, ze zaver som z dejin poznal, a tak som v tejto casti filmu nebol vo svojej kozi. Inak je film absolutnou dramatickou a psychologickou lahodkou zo sudnej siene, ked bola americka ustava v plienkach a na zreteli boli zaujmy "naroda" (jednotlivcov ???) pred spravodlivostou. Vyborni herci, premeny postav a paradox v zavere. Mal som v umysle zacitovat par, pre mna silnych viet z filmu, avsak kolega Fr ma predbehol. Preto davam do pozornosti i jeho komentar. Film jednoznacne odporucam. Robert, tesim sa na dalsi tvoj pocin. ()

jasanka

Docela zklamání. Většina komentářů film popisuje jako soudní drama, já bych to nazvala spíš historickou detektivkou. Byla znát snaha o vytvoření napětí, ale já osobně jsem tedy napjatá nebyla ani trochu, a místy jsem se nudila. Body za poměrně originální téma. ()

R4kosn1k

Na konci se mi málem zastavilo srdce když prezident znovu přikázal rozsudek smrti. Po nových X-menech zatím nejlepší film v jakém McAvoy hrál :), také Robert Redfort vynikající režie!! 9/10 ()

Tred2

Čekal jsem od toho víc, chtěl jsem od toho víc, ale bohužel se nedostalo. Poslední dobou, jak jsem si všimnul, mám ve zvyku rozhodovat o svém hodnocení hodně podle toho jak se film rozuzlí a skončí. V tomto případě půjdu s hodnocením dolů. I když to ale vezmu komplexně, tak mi tam chybělo to přesvědčení. Moc jsem ničemu co se tam říkalo nevěřil. Atmosféra doba a herci mi připadali nereální. Technická stránka jinak není tak hrozná, ale já prostě nevěřil Conspiratoru téměř v žádném pohledu a to je u takového filmu důležité. Přestože jsem si jinak sledování užil. Nemohu jinak. 60% ()

Saur.us

Celkem standartní soudní drama ale ve velmi nestandartních podmínkách. Hon na čarodějnice po americku. J. McAvoy a R. Wright předvádějí skvělé výkony. ()

Wolvie

To,že jsem na tento pozoruhodný režijní počin Roberta Redforda,který vypráví o následcích atentátu na Abrahama Lincolna,narazil naprostou náhodou díky jednomu kamarádovi,dokonale symbolizuje tragiku jeho naprosté nepropagace.Oscarový námět,oscarové zpracování,hvězdné obsazení,ze kterého by se nějaká ta nominace pro Jamese McAvoye taky dala urvat,ale přitom o tom filmu vlastně vůbec nikdo neví.Ostuda! Výborný film. ()

GOREGASM

Americké dějiny nepatří mezi nejoblíbenější historické výlety českého diváka. Přesto je válka Severu proti Jihu a její důsledky dostatečně šťavnatým námětem ke zpracování. Ctění Americké Ústavy je silným tématem nejen pro politického agitátora Roberta Redforda, jemuž se podařilo natočit soudní drama, které při letmém pohledu navodí dojem akademické zívačky. Reálný prožitek má díky neředěné historické výpravě, přetlaku hereckých osobností i v menších rolích (Kevin Kline is not dead) a ve věcných mantinelech ukotvenému scénáři, mnohem blíže k promyšlené lekci z dějepisu. 65% ()

FilmWave

Solidní dobová žánrovka ze soudního prostředí. V lecčems připomene "Pár správných chlapů" a McAvoy může v klidu převzít Cruisovy role. Ale díky zjednodušování a patetičnosti o třídu níž, než zmiňovaná klasika. ()

Adm.Nelson

S Aikenom sa nedá nesúhlasiť. Právo na spravodlivý súdny proces by malo byť každému zaručené vždy - aj počas vojny a krízových situácií. Žiaľ, keď je ústava pre niekoho s neobmedzenou mocou len trhací kalendár, je váš boj za spravodlivosť iba mlátením sa s veternými mlynmi. SPOILER: V súvislosti so scénou zmeny rozsudku ministrom vojny Stantonom som si musel spomenúť aj na slovenského prezidenta, ktorý svojím nevymenovaním platne zvoleného generálneho prokurátora tiež vedome porušil ústavu, aj napriek rozhodnutiu Ústavného súdu, ktorý nariadil prokurátora vymenovať, a nevymenovať ho iba v prípade závažných dôvodov. Skrátka keď je raz niečo vopred rozhodnuté ľuďmi zhora, je nemožné to zmeniť, ani keď zákony hovoria niečo iné. Pre mňa najlepší film Redforda ako režiséra, zásluhu na tom má aj výborný Solomonov scenár a vynikajúce herecké výkony. 10/10 ()

BOURQUE

Herecky takmer dokonale zahraný (dvojica J. McAvoy a R. Wright) a citovo režírovaný film. Radšej by som teraz viac neprezradil a film hlavne odporúčam záujemcom „súdnej“ drámy. Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

agassi68

Súdny proces sa dá natočiť aj záživnejšie no nesmel by sa držať historických faktov. Tá stredná pasáž je skutočne unavujúca. Naopak, záver má grády. Takže solídny priemer, čo pri mene Redford neznie bohvieako.. ()

Olík

Není to pohodička být jedním z nejvýraznějších herců vůbec a k tomu si sem tam odskočit za režisérský pultík a natočit kousky jako Obyčejní lidé, Teče tudy řeka, Legenda o velkém návratu nebo zaříkávač koní.....jó, Bertík v tom umí hodit :D Robert Redford zkrátka málo kdy šlápne do louže (i když i takové případy by jsme našli), umí si vybírat témata, spolupracovníky, všechno. Konspirátor to pouze potvrzuje.....atraktivní příběh, kvalitní obsazení, kamera, hudba, výprava.....co však postrádám je vášeň, oheň. Působí až příliš akademicky hladně , nevyvolává emoce.......... což je vzhledem k tématu až zarážející. Redford opět potvrdil své filmařské rutinérství, ale jak neustále "originálně" opakují naší sportovci: "chtělo to více toho srdíčka". ()

Faila

Nápad zajímavý a příběh Marry Surrattové je velmi silný, přesto jsem při jeho sledování žádné silné emoce necítila - ačkoliv výkony (nejen) McAvoye a Wrightové byly perfektní. I když na mě film po citové stránce nijak extra nepůsobil (a myslím, že při lepším zpracování by mohl), byl velmi napínavý a do poslední chvíle mě bavil. ()

Gabretta

Vůbec jsem nečekala, že by mě film mohl tak chytnout. Politika a právničina tu ale byly protknuty i jistou dávkou lidskosti a pochopení a právě tohle spojení dělalo film zajímavým. Je jasné, že nebýt postavy Fredericka Aikena a jeho nezměrného úsilí a odvahy jít proti proudu, bylo by to prakticky o ničem. ()

Petyas

Brilantně natočené historické drama, plné politických svinstev, pod rouškou ochrany národa. Pravda a láska tentokrát nezvítězila nad lží a nenávistí. A to se vší parádou. Zajímavé nahlédnutí do Americké historie. 80% ()

waska

Další lahůdka z dílny Roberta Redforda. Na pozadí atentátu na Lincolna se rozehrává brilantní soudní drama ve kterém opět exceluje James McAvoy. ()

Indy 5, Transky 3, Lincoln, Harvey

Indy 5, Transky 3, Lincoln, Harvey

16.09.2009

Aneb „Steven Spielberg má napilno“. Pojďme popořadě – Harrison Ford pro magazín People řekl, že se Spielberg a Lucas shodli na zápletce pro Indianu Jonese 5. Už prostě vědí, co bude Indy tentokrát… (více)