Fifinka má narozeniny, a tak pro ni její přátelé vymyslí výlet do Prahy na výstavu z doby císaře Rudolfa II. Když dorazí, nechce se jim stát dlouhou frontu na vstupenky a rozhodnou se, že půjdou na prohlídku Zlaté uličky. Potkají podivného lva, ten je zavede do hrobky českých králů na setkání s Rudolfem II. Císař jim vysvětlí, že byl lehkomyslný a zapletl se s magistrem Kellym. Dal mu dokonce královské slovo, že pokud mu do několika dnů přinese kámen mudrců, může chtít cokoliv. Kelly chce samozřejmě královskou korunu. Rudolf II. se na doporučení svého rádce chce vydat do budoucnosti, aby od kamarádů ze Čtyřlístku získal kámen dřív než Kelly. Problém je v tom, že Myšpulín ani ostatní si nejsou vědomi, že by ho vlastnili. Pak si Myšpulín uvědomí, že kámen mudrců skutečně má, neboť ten spadl z nebe v den Fifinčiných narozenin a doslova si Čtyřlístek našel. Císař ani jeho přátelé ještě nemají vyhráno... (TV Nova)

honajz2

Čtyřlístky jsem jako malej četl. Když jsem se dozvěděl o filmu, tak jsem si říkal, že ho chci vidět. A tohoto se mi dostalo. Nápad není až tak špatný, ale má svoje trhliny. Animace je hrozná a to už i na český film. Ale je to vtipné a rozhodně se na to dá dívat. Prostě je to průměrný film, na který se klidně podívám ještě jednou. ()

Figu

Za českej animák, kdy postavičky Čtyřlístku musí znát všechny generace napříč republikou nejde dát míň jak tři hvězdy. Navíc supr dabing a pecka animace! Mě to opravdu nezklamalo. Navíc sponzoři ve filmu zahrály taky svoje a okořenili pohádku na stopérečko! Viz třeba Pribináček :) 60% ()

Aelita

Animovaná pohádková komedie s legendárním Čtyřlístkem v hlavní roli se odehrává v dobách vlády bankéřů, managerů, státních i unijních činitelů, vědců, umělců, politiků, filosofů a jiných novodobých levicových, pravicových i veškerých prostředních intelektuálů, stojících u pák regulace globálního hospodářství i manipulace s veřejným míněním a pracujících výhradně se simulakry (virtuálními kopiemi reálně neexistujících věcí), kteří v touze po bájném kameni mudrců neboli po vševědění a velemoci vydávají všanc cenný poklad – Svatováclavskou korunu a blaho celého království neboli reálné hmotné statky. Jediný, kdo může zachránit realitu před uvržením do doby ledové nebo do matrixu, jsou obyčejní hrdinové každodennosti. Jsou to Fifinka (dobrá kamarádka a ochránkyně domácího krbu), Myšpulín (koumák a mistr všeuměl), Pinďa (selský rozum a milovník života) a Bobík (věrný přítel a ochránce), kteří se neohroženě vydávají tam, kde je zapotřebí jejích pomoc. (Meziřádkový text distributora) ___ Příloha: SPOLEČNOST: SPIKNUTÍ VZDĚLANÝCH (http://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost-spiknuti-vzdelanych-dax-/p_spolecnost.asp?c=A130211_215132_p_spolecnost_wag) ()

Flaxik odpad!

KKK, neboli kvarteto kreslených kreténů zasáhlo i náš obývák. Objektivně to je hrozná hovadina na jednu hvězdičku, ale jako dětský sběratel a ukecávač paní z PNS, aby mi ten další výtisk schovala, musím napálit odpad. Nemá smysl cokoliv dalšího k tomu psát. Ani to, že je to zkurvená sračka. ()

Nach

Dvě slunce s odřenýma ušima. Film, který nemá žádné napětí, jeho postavy mají jen desetinové charisma oproti comicsové předloze. A hlavně scénář je tupý až běda (bohužel, filmy o cestování časem na to trpí až běda). Animace se snaží jít vzhledově s původním comicsem, ale trojrozměrnost mu nedělá dobře. Škoda, že filmaři nezůstali u klasického 2D. Co naopak si zaslouží pochvalu je hudba Ondřeje Soukupa, která je někdy více epická, vždy však výborná. Suma sumárum přistál nám tu nekvalitní snímek s kvalitní hudbou u něhož budou malé děti nadšené, rodiče však maximálně nudou šoupat nohama. 45% ()

Agoran

Celkem příjemné překvapení. Příběh nenudí a spolu se vtipy si drží ducha komiksu. Co však u mě zásadně sráží hodnocení je příliš okatý product placement. ()

zette

Nakreslene to je hezky, nektere pohyby postavicek mi ale prisly az moc vyumelkovane. Vlastne jako cely pribeh, ktery se strasne vlece a nema moc co nabidnout. Sice rozumim tomu, ze zfilmovani takoveho legendarniho komiksu je nevdecna prace (hlavne zavdecit se divakum, z hlediska ocekavani verejnosti a navratnosti asi trefa do cerneho), ale na scenari se melo vice zapracovat. Zklamany jsem trochu i z dabingu. Nuda. ()

Hans.

Je to smutný, otravná, vtíravá reklama se nevyhne ani těmto čtyřem legendárním kamarádům... U scénáře se taky žádný zázrak nekoná, ale dětem se ten příběh bude asi líbit. Animace mi nevadila a dabing ten se povedl asi ze všeho nejlépe. Suma sumárum s přimhouřeným okem nostalgika to na to průměrné hodnocení vyjde. Pro ty kteří na čtyřlístku vyrůstali je tento film povinnost, ale žádného velkého koncertu se nedočkají... ()

Šimpy

Celovečerní film o Čtyřlístku nebo celovečerní reklama? To je první, co mě napadlo po začátku tohoto díla. Protože reklama zde umístěná, to už není obyčejný product placement, ale naprosto iritující vnucování výrobků dětskému divákovi. Animace je rovněž takřka děsivá, ale nakonec jsem si přivykl a přes některé detaily (Fifinčina spodnička, reportérčiny kalhotky) jsem už pak neměl problém. Zimozel vypadá dokonce velmi dobře. A hudba? Soukup pro mě znamená extravaganci, ale tady se vůbec nehodí. A vtípky zaměřená svou vtipností a intelektem tak na tříleté děti se taky míjí účinkem. (scény s kohoutem). Ale abych jenom nehanil. Jsem velký fanda Čtyřlístku od dětství, takže najprve ocením příběh, který nebyl úplně špatný, byť trošku překombinovaný a v závěru zrychlený. Nicméně autoři (Hana a Josef Lamkovi) vždy patřili k nejlepším pisatelům Čtyřlístku...skoro vždy zahrnují cesty časem, záhady a mytologii a to já rád. A je fakt, že na dvou místech jsem se zasmál fakt upřímně....především ve scéně, kdy doktor v léčebně prohlásí "Sedl na ptáka noha a vzal roha" a hned následně, když ho odvádí sestřička a v ruce má injekční stříkačku :-D P.S. Na druhou stranu, on vlastně dělal Němeček reklamu výrobkům v 90. letech pořád....vzpomínám Capri-sonne, Krupička od Myšky a žvýkačky Malabar, pokud se správně pamatuju.... ()

majo25

Aj keď je animácia postáv celkom sympatická a kombinácia 2D a divnej kvázi 3D animácie nijako nevyrušuje dojem spracovania, tak príbeh stojí (ako vy Česi říkáte) "za starou Belu". Na to, že sa má jednať o komédiu tu vtipu veľa nenájdete, a aj to málo sa obmedzí na trápne situačné gagy. Príbeh je fakt iba pre deti, ktoré detaily i väčšie veci nebudú rozpytvávať. A ten moderný kabát je na grc. Kto vie, ako to hodnotia samotné deti. Hodnotenie: 45% ()

sir-dave

Preferoval bych Čtyřlístka zfilmovaného ve stylu Nu Pogodi s tou starou grafikou a pěkným old school nádechem. Na druhou stranu chápu, že za ta léta šel vývoj kupředu a už i komixy jsou propleteny Product Placementem. Každý se tady bude zase předhánět, aby to co nejlépe zavrhl. No záleží, jak se na to bude nahlížet. Grafické zpracování se podobá nejnovějším animákům. Po čase začalo být trochu otravné to neustále přibližování při každém záběru. Soukup udělal perfektní hudbu a příběh z cestováním v čase byl tak akorát. Dát necelé dvě stovky za kino je dost, pro TV se to hodí lépe. Zaokrouhluju nahoru za konečně zfilmovaný čtyřlístek. ()

otík

Než jsem si zvykl na poněkud zvláštní animaci, už mě to nebavilo. Příběh sice není špatný, ale je to hrozně dlouhé. Tohle má námět tak na jednu hodinu, ne na celovečerák. Co je parádní, je dabing s velmi kvalitním obsazením, slušná je hudba. Jednou viděti bohatě stačí. Průměr. ()

Sabrewulf

Já to nechápu. Čtyřlístek má takovou hromadu úžasných a zábavných příběhů, točí se o nich první celovečerák a oni vyberou takový jalový příběh? Boha jeho, jak já jsem v té druhé polovině chcípal nudou! A to ubohé finále. Celý film je mdlý, ospalý, bez pořádného vtipu a co je neodpustitelné - nejsou tu žádné narážky na kreslené příběhy. Vždyť šlo toho tolik vymyslet. Fifinka mohla vyndávat jídlo z ledničky, kde by byla uložená miska s nápisem karamely pro tetu, Myšpulín by měl v laboratoři rozestavěné nebo zaprášené vynálezy (a že jich v příbězích bylo) a i začátek filmu mohl "končit" (nebo konec filmu "začínat") jedním z klasických příběhů. Ježiši, to není tak těžké, ne? A oni to udělají takové zaprděné. Opruz. Jediné pozitivum byla hudba, ale i ta brutálně vykrádala Harryho Pottera. P.S: Opravdu byly vidět v jednom záběru Fifinčiny kalhotky? Sněhobílé... hmmm. ()

kocik1

Když už chtěli kamarádi z Čtyřlístku tu čtyřicítku nějak stylově oslavit, někdo jim měl vysvětlit, že film není dobrý nápad. Přidává kila a přidává vrásky. :-( Příběh mě nebavil a přestože tady mnozí chválili aspoň animaci, mně vůbec nesedla. Je taková trhavá a nehezká. Zkrátka a dobře, ať zůstane Fifinka jenom papírová. ()

panMartin

Čtyřlístek byl svého času výjimečný český comics, jehož invencí nabité příběhy se četly jedním dechem. Naprosto zbytečně natahovaný příběh, který je sám o sobě nepovedený a nudný. Jsem z příběhu zklamaný. Naprostá blbost která mi nic nedala. Pro děti určitě velmi zábavné. ()

mo cuishle

Jako 30ti lety pametnik jsem se na to tesila,bohuzel prislo velke zklamani,nejen ze to neni ani pro dospele ale neni to ani pro deti,cele kino otravene,deti nektere brecely protoze je to nebavilo (nedivim se) .. pousmala jsem se 2x v celem filmu,deti 3x a to jen kdyz si nekdo natlouk ... Tragedie, co to provedli s mym milovanym ctyrlistkem...Nevadily mi ani reklamy,ani ten strasny dabing..Co mi vadilo byla totalni nuda,zadny pribeh,zadna akce...NUDA!! PS: Kdo uvazuje o detech,doporucuji jit na animak do kina,takovou antikoncepci nezazijete uz nikde!! Celkem 35% ()