Fifinka má narozeniny, a tak pro ni její přátelé vymyslí výlet do Prahy na výstavu z doby císaře Rudolfa II. Když dorazí, nechce se jim stát dlouhou frontu na vstupenky a rozhodnou se, že půjdou na prohlídku Zlaté uličky. Potkají podivného lva, ten je zavede do hrobky českých králů na setkání s Rudolfem II. Císař jim vysvětlí, že byl lehkomyslný a zapletl se s magistrem Kellym. Dal mu dokonce královské slovo, že pokud mu do několika dnů přinese kámen mudrců, může chtít cokoliv. Kelly chce samozřejmě královskou korunu. Rudolf II. se na doporučení svého rádce chce vydat do budoucnosti, aby od kamarádů ze Čtyřlístku získal kámen dřív než Kelly. Problém je v tom, že Myšpulín ani ostatní si nejsou vědomi, že by ho vlastnili. Pak si Myšpulín uvědomí, že kámen mudrců skutečně má, neboť ten spadl z nebe v den Fifinčiných narozenin a doslova si Čtyřlístek našel. Císař ani jeho přátelé ještě nemají vyhráno... (TV Nova)

DEXTER099

Čtyřlístek ve službách krále mě docela mile překvapil.Jelikož tady není tolik animovaných filmů jako v zahraničí tak jsem neměl velká očekávání,ale na druhou stranu je tady plno večerníčku (např. legendární Krteček,Bob a bobek,Rumcajs atd.),které snesou přísná měřítka a hlavně měřítka neměřítka-líbí se velké části ČR a to je rozhodující.Co se tedy týká čtyřlístku tak jsem byl spokojen a toho jak pěkně byly postavičky vytvořeny a i ten příběh mi přišel poutavý nejen pro naše nejmenší.Mínus za mě bych viděl v tom,že byl jejich svět málo rozlehlý ,hlavně jedno náměstí a nic moc okolo a pak i když to chápu z jakého důvodu to tvůrci udělali tak přesto pojízdní Pribináček,HM studio či lízatka Chupa chups zde vše přeci jen pro mě působilo docela zvláštně.Celkově,ale jsem spokojený a je pěkné,že máme taky něco tradičně českého a vcelku hezky uděláno takže za mě celkově 75 % a čtyři hvězdy. ()

ConanVJ

Čtyřlístek jsem nikdy nečetl, ale tato pohádka je povedená. Má pěknou animaci a zajímavý příběh. I nějaká ta vtipná scénka se zde najde. Za mě 70% :) ()

hous.enka

Kdyby příběh nebyl tak překombinovaný, hodnotila bych výše. Čtyřlístek si totiž nehraje na nic víc, než čím je - inteligentním komiksem pro děti. Mě teda nikdy příliš nebral, ale to už se asi nezmění (vytáčel mě Bobík a vševědoucí Fifinka). Ve filmu jsou všechny čtyři postavy vyvážené a když do pary přiberou Rudolfa II. a Aurixe, film dostane spád. Tleskám i hereckému obsazení, protože to se hodně povedlo. Jen mě mrzí ten Pribináček a lízatka Chupa Chups - opravdu je nutné tam PP rvát takhle násilně? Musí pribináčkovej kluk přijet na kole a všem dát Pribináčka? Achjo, tohle my prostě neumíme. Závěr: jeden z nejlepších českých animáků uplynulého roku, možné i desetiletí. ()

Paxxx.cz

Na čtyřlístek jsem se spíše podíval z nostalgie. S touhle partou jsem prostě prožil dětství a komixy, které jsem ve velkém kupoval mám pořád doma schované. Dětem se to bude nejspíše líbit, ale mělo to své mouchy. Především zkrácení stopáže tak o 15 minut bych uvítal, protože ke konci se to už dost táhlo. Co se ale povedlo to je jednoznačně dabing známých tváří i hudba, takže pro mě vcelku 3 s odřenýma ušima. ()

Historik

Má to hlavu a patu, ale pro cílovou skupinu, tedy myslím děti od 6 do 9 let, je to moc překombinované. Pochybuju, že to děti mohou celé pochopit. Také jsem měl pocit, že to celé mohlo být trochu živější. Zkrátka, i když je všechno vlastně v pořádku, výsledek stejně není ideální. Ale na nějaké zatracování to zdaleka není. ()

ArsenalEagle

Film jako takový pro dětské publikum do 12 let rozhodně není špatný, proto ho hodnotím dětskýma očima. Má základy jako každá pohádka, animace se krásně inspiruje v časopisech a hudební doprovod (sice zkopírovaný, ale dobře zkopírovaný) je celkem příjemný. Bohužel je to plné chyb a do očí bijících p*čovin. Pominu-li děj neděj, odfláknutý scénář plný nesmyslů a spoustu zbytečných vedlejších postav (lupiči wtf?), jsou zde ještě horší. Tím prvním, za co už hvězdičku odčítám je asi milion "skrytých" - tady se ani náznakem nepokoušeli cokoli skrývat - reklam. Nevinní, ani ne desetiletí diváci, pro které je tento snímek určen, jsou tak bombardování Pribináčkem, lízátky nebo dětským šampusem. A druhou hvězdu ubírám za bájného Gryfona. Tedy abych byl přesný, Gryfon jako takový špatný není, mně jen naprosto znechutila jeho vizáž. Když totiž z kombinace lva a orla vznikne slepice, včetně hřebenu, je asi něco špatně. Sám Myšpulín nám vysvětlil, o kombinaci kterých dvou zvířat se jedná, ale tvůrci buď chyběli na prvním stupni ZŠ na přírodopis, nebo si mysleli, jak děsně vtipné výsledné dílo bude - bohužel, nebylo. Ke Gryfovi mohu připočíst další kiks, kterým je totálně zbytečný, celým filmem šikanovaný, kohout. ()

Pierre

Roztomilá pohádka, scénky v blázinci jsou například velmi vtipné. Jednu hvězdu ale ubírám za ty až nechutné reklamy (Pribiňáček prohánějící se na kole, co?) Škoda. ()

kaylin

Doufám, že "Čtyřlístek ve službách krále" není budoucností českého animovaného filmu. Když si člověk uvědomí, že jsme v tomhle směru měli skvělé autory (Jiří Trnka, Zdeněk Smetana, koneckonců i Jan Švankmajer), musí se sám sebe zeptat, co se stalo, že teď budeme chodit na něco jako "Kozí příběh" anebo právě "Čtyřlístek". Mám tenhle komiks rád a přál jsem mu film, ale určitě ne v tomhle provedení, v téhle podobě. Je to škoda, protože pochybuji, že dojde na pokračování. I když je pravda, že kino rozhodně prázdné nebylo... ()

..Lucas..

Čtyřlístek miluji už od dětství, před tím ho četla i máma, takže jsem měl velká očekávání. Když jsem četl různé recenze, začal jsem se trochu bát, ale musím říct, že zbytečně, od filmu jsem dostal, co jsem očekával a jsem spokojený. Pro děti určitě velmi zábavné, dobrý příběh i dabing. ()

topi odpad!

Nevím, pro koho tahle hrůza měla být určena. Kultaři, kteří na Čtyřlístku vyrostli a do zhruba 92. roku jej milovali, tak ti si odplivnou. Pro novodobé děti silně pochybuji, že zaboduje a aspoň nějak je zaujme. Animace čiší amatérismem, zaostalostí a nedokonalostí a scénář úplnou infantilní trapností. Koukat se na to znamená trpět a vzpomínat na Čtyřlístek jako na nedostižitelný komiks, který měl zůstat navždy jen na papíře. ()

stration

Naprosto nechutný PP zacílený na dětského diváka! To mě fakt nasralo. Co se ale samotného filmu týká, je příjemný, dobře namluvený a chybí v něm naštěstí vtipy o prdění. Navíc se občas blýskne parádním humorem (cedulky v blázinci). Nejvíc mě ale potěšily známý místa z Prahy a vůbec naší domoviny, která v jiném animáku sotva uvidíme. No a do toho cestování v čase a nějaký to tajemno. Celkově vzato, není to žádný zázrak, ale příjemný český animák pro děti. A navíc Čtyřlístek. ()

TominoLa

Jako kluk jsem Čtyřlístek miloval a i teď se občas vracím k mé menší sbírce co mi zbyla. Tak jsem si nemohl nechat ujít filmové zpracovaní k výročí 40. let. Moc jsem nečekal a žadné překvapení se nekonalo. Má to nějakých 90 minut a přesto to bylo nekonečné a tohle si určitě Myšpulín a spol nezasloužili. Odřená jedna hvězda. ()

thommas

Skvělá práce! Bez ironie. Typicky čtyřlístkovsky zkratkovitý příběh, výborná svojská kombinace 2D/3D animace citlivě ctící původní styl, vynikající orchestrální soundtrack a více než dobře vybrané hlasy. Smutné je, že bez nechutného PP by se něco takového nikdy nezafinancovalo. Pozn.: Ach ano, je mým zvykem posuzovat film s ohledem na cílovku. ()

Zmiu

Ono se sice řekne, film pro děti, ale čtyřlístek je legenda, na které vyrostlo několik generací, tak si autoři mohli spočítat, že se i dospělí podívaj, a vytvořit něco o pár kategorií výš. Nicméně to se nestalo. Je to škoda, Čtyřlístek má obrovský potenciál, prokreslené charaktery, za těch spoustu let prožili mnoho dobrodružství a v jejich příbězích byl nejen dospělý humor, ale i spousta poučení. Je škoda, že toho ve filmu nebylo nijak využito. Film byl místy trochu přihlouplý, ale ještě to neuráželo, některé scény to zase trochu vytáhly nahoru. Příběh by taky mohl být lepší, Cestování časem a promněna lva poněkolikáté, to už trochu unavovalo. Dabing mě trošku mrzel hlavně u Bobíka, ale celkem to ještě šlo. Hudba se mi líbila, animace taky ok, reklamy tam tedy být nemusely, ale podle komentářů jsem se bála, že to bude ještě horší. ()

kajas

Fifinka (teda pardon, Fifi) kupující Pribináček, Bobík lízající Chupa Chups, ošklivá animace, nehodící se dabéři. Prostě mi pošlapali legendu dětských let. ()

maverick10

Ne nadarmo se říká, že v pohádkách se může stát cokoliv. A není tomu jinak ani v této komiksové klasice. Kdo z nás by totiž čekal 90 minutovou reklamu na lízátka, mléčné dobrůtky a rychlé špunty? Inu moderní doba dokáže svým zvrhlým způsobem zkusrvit dnes už i pohádku, lacinou propagandou a cpe už i do dětí toliko barevné a slaďoučké dobrůtky. Producentovi, který tohle svinstvo dovolil, bych do kalhot nacpal Zimozela i s Edwardem Kelleym. ()

easaque

Přes velké obavy mi to nějaké nostalgické vzpomínky na dětství přece jen vybudilo, narozdíl od porevolučního animovaného pokusu s večerníčky. Animace je slušná, stejně jako dabing a i příběh tu docela funguje, jen ho občas výrazně ruší podlézavé reklamní vložky, za které bych střílel. Bez nich by to bylo za 3hvězdy, s němi nemůžu vůbec doporučit a když výrazně přivřu oči, tak to budou slabé 2 hvězdy. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Hennes

Nemohl jsem si nechat ujít zfilmovaný komiks mého dětství. Ještě dnes mám doma hromadu "Čtyřlístků", které jsem si zopakoval předčítáním nejmladší dceři. Společně s dětmi jsem se vydal do kina a byl opravdu natěšený. Je to klasika a film nemá špatný příběh, ale opravdu jsem očekával trochu víc. Ona ta představivost při vlastním čtení, udělá za ty roky své. Když jsem pak viděl 20 minut před koncem, jak se dcera ošívá, věděl jsem, že to ani pro ni, není to pravé ořechové. Dorazil to dabing, který je myslím opravdová tragédie. Večer po kině, mi holka přinesla několik ´"Čtyřlístků", hlavně APOBAB a další a chtěla ať jí čtu. To mě přesvědčilo o tom, že příště si raději budeme číst i místo kina. Snad už druhý díl nikdo nenatočí (nebo ho snad natočí úplně jinak). Hvězdičky jsou spíš za časopisy, než za film. ()

M.i.k.e

v rámci možností příjemné překvapení.Příběh je sice roztomile naivní (stejně jako všechny příběhy Čtyřlístku,takže vlastně nic nového) a animaci těžko srovnávat sHollywoodem,nicméně třeba ve srovnání s Kozím příběhem je tohle úplně jiná liga.Příběh by sice snesl lehčí zkrácení,ale co už.Jako připomínka a pokračování asi nejslavnějšího českého komiksu je tohle vlastně docela ok.Čekal jsem mnohem větší průšvih...60% ()

rakovnik

Jako mnozí zdejší uživatelé, i já jsem vyrostl na kreslených příbězích Čtyřlístku, takže jsem s napětím a dychtivě očekával, jak moji dětští hrdinové "obživnou", budou se pohybovat a mluvit. Animace mě potěšila, příběh se mi jevil dost překombinovaný a pro děti možná trochu méně pochopitelný. Pro dospělé se zde vyskytlo naopak příliš mnoho logických chyb či dějových nedostatků (či rovnou hloupostí - viz práce Policie). Co mě ale štvalo nejvíce, byl děsný PP, rvát dětem do hlavy od malička reklamu mi přijde zrůdné a odsouzeníhodné. Celkově pro mě slušný pokus o český animák, pokud bude někdy pokračování, dám Čtyřlístku ještě šanci. ()