Architekta bývajúceho v rozľahlom dome práve opúšťa priateľka a ostáva sám. V jeden večer na jeho dvere zaklope neznámy muž, ktorý si potrebuje zavolať. Dopraje mu chvíľku súkromia, no keď sa vráti, muža nevie nájsť a čo je podozrivejšie, nevidel ho ani odchádzať.
Časom dostáva pocit, že v dome sa okrem neho nachádza aj niekto iný... (petero)

JohnCZ

Typicky španělsky překombinovaný mysteriózní thriller, který sice příjemně napíná, ale postupně se překlopí do naprostého wtf. Nebudu zapírat, bez hintu bych ten film ani náhodou nerozklíčoval a i tak mi připadá natolik za vlasy přitažený, že ve mně nějaké velké nadšení nevyvolal. ()

villon17

Absolutně brilantní podívaná - podle mého teda od začátku až do konce. Nejdřív jsem se bála, pak i chvíli smála, zkrátka dokonalý paradox, co se mu stalo a jak žil. Jediné, co bych vytkla, byla dvojí role Monicy (myslím, že se tak jmenuje:D) - buď její postavu měli víc zamotat a pak vysvětlit, nebo vozíčkářku měl vůbec hrát někdo jiný. Takhle jsem akorát celou dobu čekala, kdy z toho vozíku vstane... ()

Crazer

Hororové prvky? Hmm .. možná. Komedie? Občas ano, hlavně druhá polovina. Některé otázky film ve mně zanechal, protože určité věci prostě nedávaly smysl. Ale asi to má tak být, aby si člověk stále po skončení filmu kladl další otázky. Každopádně celková myšlenka filmu byla opravdu zajímavá a dalším plusem byl povedený závěr .. už jsem si myslel, že filmaři nechají otazníkový závěr, což by byla určitě škoda. Jinak velký mínus, že jsem se fakt nebál :( ()

Hoyt

Morales stvořil opravdu vyjímečný film. Pomohl mu k tomu originální scénář a schopní herci. Po celou dobu jsem byl tak napjatý a zvědavý jak tento výborný a mysteriozní příběh dopadne, že jsem skoro ani nedýchal. Atmosféře hodně napomáhal obrovský rodinný dům. Guilleme jen tak dál. ()

Astaroth12

Hlavnému hrdinovi pred dverami niekto zaklope,že si potrebuje zavolať a mladý pán ho pravda že pustí.Len sa na chvíľu vzdiali a neznámi muž už tam nebol a ani ho nepočul odchádzať.Už tejto začiatočnej nezmyselnosti som nechápal,či by to aj niekto urobil,pustiť si do domu neznámu osobu pokým ta osoba neumiera a on bol aj tak pokojný a išiel si ľahnúť no zaujímavé.Tak začiatočná pointa bola neznesiteľne nezmyselná.Ale tento film je totálne parádne mrazivo natočený.Atmosféra bola slušne tajomná.Veľmi divný príbeh ktorý nemá z logikou nič spoločné.Ked to začalo bolo to také temné a tajomné,len škoda že ako film postupoval tak mi to pripadalo prehnané a aj absurdné. ()

Popluh

Tak trošku nechápu ty vysoká hodnocení. Konec je opravdu předvídatelný, stejně jako celá ta pointa, jenže. To předtím místy dost silně nedává smysl. Ale jako hra s divákem to funguje opravdu parádně, tedy do té doby než scénárista využije svojí "božskou" ruku a zvítězí nad ním ránou pod pás. 70 % ()

Makky

Prvá polovica výborná, zaujímavá, atmosférická... No v druhej polke je všetko zvrátené, choré a nepochopiteľné. Absolútne nerozumiem tomu prečo a úplne mi uniká aj zmysel záverečnej "pointy". Malo to našliapnuté na niečo viac... ()

raimi

Jeden z prvních filmů ze silné vlny renesance španělských hororových thrilerů, která okolo roku 2000 s velikým ohlasem proběhla. Výbornej paranoidní napínák, kterej nechá diváka v nejistotě až do poslední minuty, a pak ho vyplivne s hlavou plnou otázek a zralýho na další projekci. ()

runner85

Narozdiel od pár užívateľov sa mi páči skôr ta druhá polovička ako ta prvá, film ma vlastne držal v napätí počas celej doby, koniec si asi dá každý po svojom ... ja jeden tip mám no nie som istý :D ()

TominoLa

Na první film to není vůbec špatný začátek. Přesto mám menší mrzení. Po Julia's Eyes jsem měl jiné představy. Začalo to dobře a o napětí nebylo nouze. Tak jak jsem si přál. Bohužel asi od poloviny to šlo jinam a začalo mi to silně připomínat 3-iron. Na rozdíl od asijského filmu tady jsem s tím měl trošku problém. Přišlo mi to zbytečně přitažené za vlasy, ale rozhodně mě to nenudilo. Jedno je jisté. Rozhodně bych nechtěl bydlet ve velkém domě a sám. :)) ()

gumli

Ak by ste chceli niekomu vysvetliť,čo ste práve videli,je nemožné.To sa nedá vysvetliť.Je to jeden z tých ťažko pochopiteľných filmov.Takmer nikdy nie je jasné čo sa v skutočnosti deje.Sú to preludy,alebo je to skutočnosť? Alebo z každého niečo?Je Felix šialený,alebo je naozaj v tom dome votrelec?Atmosféra filmu je veľmi tiesnivá.Takmer presne v polovici filmu sa ale všetko zvrtne,film síce ide ďalej jedným smerom,ale mätie oveľa viac.Film necháva viac otázok ako odpovedí.Je votrelcom cudzinec,ktorý si na začiatku filmu zatelefonoval z Felixovho domu a nebadane zmizol?Lebo odvtedy sa začali stresujúce udalosti.Keď že Felix nepočuje,že cudzinec za sebou zavrel dvere,myslí si že zostal v dome.Treba to pozrieť ešte ráz.Takže niekedy je lepšie mať malý domček ako obrovský dom.Lebo nikdy nebudete vedieť kto ešte s vami býva.Je to aj thriller,aj dráma a aj horror.Všetko dokopy.Možno by si zaslúžil aj za 5 a nie za 4. ()

Caminzind

Svým způsobem atraktivní paskvil horroru, podivného psychologického dramatu, thrilleru a bůhví čeho ještě. Scénář nervózně tápe, ba přímo bezcílně dovádí jako bezhlavá slepice na dvorku. Tím pádem tomu odpovídá i zveličující a často až nesmyslné chování postav. Pointa, která prakticky nemá souvislost s ničím podstatným v první hodině a půl příběhu, je vcelku trapná a hlavně pro mě, jak už bývá zvykem, předvídatelná. Po první hodině byl film na 3 hvězdicích, pak chvíli hlasitě koketoval se čtvrtou, aby v zápětí zhučel na 2 ....áá...hups a jsme opět na třech. No ale takhle se tenhleten film zkrátka chová. A já mu moc nerozumím, proto asi nerozumím ani mému hodnocení. ()

Aljak

Akosi to u mňa zaostalo za očakávaním, a nieže len trošku, ale poriadne. Prvá polovica filmu bola až neuveriteľne monotónna, avšak to som sa snažil brať ako nevyhnutnosť pre to, aby sa to potom rozbehlo naplno a napokon to dá všetko dôsledný zmysel. Druhá polovička síce začala sľubne a konečne mi to začalo dávať zmysel, avšak ten koniec je opäť dosť problematický, vlastne popravde - ani som ho nepochopil. Nejako mi v závere prekážali tie prvky hororov, až som sa bál, čo z kade vlastne vyskočí. Ale ako celok ma tento film vôbec neupútal, a to som čakal asi až príliš :( ()

Mefistofelle

Přiznám se bez mučení, že tenhle film jsem tak docela nepochopila. Zvláštní na něm je už to, že působí, jako kdybyste slepili dvě půlky úplně jiných příběhů dohromady. A co je ještě zvláštnější... funguje jim to docela dobře:). První polovina je opravdu dost napínavá a vy se pomalu začínáte těšit na konfrontaci hlavního hrdiny s člověkem, který se mu schovává v jeho vlastním domě. Jenže jakmile to vypadá, že na to dojde, situace se zcela obrátí a z oběti stalkingu se stane víc než zdatný stalker:). Psycho závěr, který mi vrtá a hlavou a nějak moc ho nechápu, korunuje všechnu tu mistrovsky natočenou podivnost. Zkrátka - El Habitante Incierto je tak trochu divný film, který vás ovšem nudit nebude. P.S.: Některé scény s plížením se po místnostech jsou fakt úžasné:). ()

TomikZlesa

Sračka, ale ne zase taková abych ji napálil odpad! ikdyž sem o tom dost uvažoval. Hlavní hrdina (čti debil) se chová jako..no kupodivu debil. Jediná silnější chvilka byla ta, že sem si ho skoro začal honit s nima..ne dělam si prdel, byl sem z filmu tak utahanej a znuděnej že by mi stejně nehoup. Srovnávat film s Lynchovo geniálním M.D. ? proč kvůli čemu, ale jo film mě 108 min. linčoval, už vím. Předvídatelnej jak ranní stolice a hádejte kdo bude postřelenej za dveřma ?? Vlastně když se nad tím zamyslím, kdyby se ten blb nechoval jak magor nemusel to bejt špatnej film. ()

dubinak

Musím se zákonitě přidat k většině. První polovina byla doslova brilantní, napětí jelo ostošest, hlavní hrdina projevoval přesvědčivé emoce, atmosféra po celou dobu hutněla. Španělé na to mají prostě geny. Nezapřou ale své psychedelicky působící výšplechty, které pak nikdo nechápe. Celá druhá polovina už je jen jedno velké WTF, napětí zcela opadá, veškerá logika taky a my vůbec nevíme, o co tam vlastně jde. Nějaký zvláštní nevyluštitelný podtext ten závěr mít musel, ale jak na to tady tak koukám, ještě na něj nikdo nepřišel. ()

C0r0ner

Jak z naprostého minima vytěžit maximum? Angažovat Moralese. Po Juliiných očích byl tenhle film povinnost a Španěl mě opět nezklamal. Sice to nebylo tak dokonalé, ale pořád ještě jsem musel obdivovat režisérovu schopnost zaujmout na tak malém prostoru takovou silnou atmosférou. Schovka už nikdy nebude jako dřív. 90% ()

Gaaron

hmm... do poloviny skvělý atmosférický horor bez výtek, poté asi (?) nechtěná komedie, v závěru spousta ve vzduchu visících otázek - je či není v tom nějaký fakt promyšlený systém, jak je to vlastně s identitami jednotlivých postav, kdo byl přelud a kdo ne a byl tam vůbec nějaký... budu muset zhlédnout znova. každopádně po režijní stránce (fakt se mi líbí jeho smysl pro detail a pro přesné vystižení atmosféry okamžiku) už tehdy skvělé, takže doufám, že Moralesovi nebude další film trvat zase 6 let, páč ho asi žeru... (viděno po Los Ojos de Julia) ()