Templář

• Česko Ironclad (více)

M.i.k.e

bezskrupolózní syrová řezničina,kde krev teče proudem a ruce a nohy se sekají jak na běžícím páse.Jen škoda,že samotný příběh je značně středověce standartní a celkové zpracování lehce béčkové.Obsazení to zachraňuje jen trošičku.Giamatti podobně šáhlé parchanty umí dobře a Purefoy už v Solomonu Kaneovi dokázal,že umí být drsný až na půdu,ale jinak je to vše.Zbytek herců (ať jsou sebekvalitnější) nedostane tolik příležitostí....60% ()

Hennes

Středověk vykreslený tak, jak má být. Kostýmy, exteriéry, interiéry vše se povedlo k nastolení pochmurné atmosféry špinavého středověku. Nelítostná bitva s množstvím krve a krutých záběrů, včetně odsekávání rukou a nohou. Film mě zaujal, i přesto, že sám obsah a děj není nějaké závratné dílo. Celý film se zaměřuje pouze na obléhání a dobývání hradu Rochester, ale snímek mě nezklamal. ()

Meridius

Filmy o středověku já rád. Tenhle je navíc suprově obsazenej, Purefoye mám rád už první chvíle, kdy sem ho viděl v seriálu Řím, Kate Mara je krásná a Giamatti démon. Dál si zmínku zaslouží skvělá hudba, kterou složil Zimmerův padawan Lorne Balfe, závěr filmu je vyloženě hudební exhibice. ()

Chen

A další příklad toho, jak může zmatený střih "zabít" celkový zážitek. Atmosféra dobrá, herecké obsazení dobré, souboje by byly dobré, nebýt zběsilého nepřehledného střihu. 5/10 ()

Lischai

Pověsti o levné televizní inscenaci s hloupým scénářem jsou nepodložené. Zapnul jsem Ironclad jako věrohodnou středověkou bitku s drsným templářem v hlavní roli a přesně to jsem dostal. Jsem spokojený divák, hezká práce. ()

Martin741

Celkom slusny film. Dej sa dal zniest, kostymy, vyprava, kulisy... na urovni. Za zmienku stoja Paul Giamatti /Agent v Sukni, Iluzionista/ a Brian Cox /RED 1 a Bourne Ultimatum/. 65 % ()

Nach

Průměrný nízkorozpočtový historický film, na kterém jde vidět, že byl vytvořen milovníky tohoto žánru, ale s ne moc velkými zkušenostmi. Herecké výkony jsou průměrné, někdy lehce podprůměrné. Kompars je tvořen cca stovkou lidí, kteří během bojových scén mají za úkol ukázat, že jich je tam dvakrát tolik. A kameraman neumí natočit správný akční záběr bez toho, aby se kamera neotřásala jako při silném zemětřesení. Naopak masky, dobové oblečení a poranění - tedy brutalita jsou na velice realistické úrovni a rozhodně nejednou potěší oko diváka. Souboje s mečem jsou zvládnuté a nebýt oné kamery, rozhodně by působily tak jako v klasickém hollywoodském velkofilmu. Ať chci nebo nechci, nevyhnu se nakonec porovnání s filmem Černá smrt, která byla dle mého o stupínek výše. A to jak po stránce herecké, tak technické. To nic však nemění na tom, že se jedná o pohodový film na odreagování. 60% ()

Flaxik

Pohodová bezduchá mlátička, kde je nutno neřešit kostýmové a maskérské chaosy, ale kompletně vypnout a nechat se unášet řezničinou se vším všudy. Navíc mám slabost pro špinavé a krvavé šermovačky z dob, kdy ještě nikdo neznal Kodak ani Dolby. Akce prasata se povedla. ()

joker.george

Naturalistický středověký film, který nádherně vykresluje nepěkné dobývání hradu a vytrvalost jeho obránců. Střety jsou přehledné a v jejich zobrazení se mísí chlad spolu se surovostí a nehostinností. Herci jsou dostatečně schopní, aby výsledek nekazili. A ve své béčkovosti nemá snímek moc obstojné konkurence. ()

bukowski83

Tak popravdě jsem podle zde přítomného hodnocení čekal, že to bude pořádná šleha, ale dočkal jsem se jen na soubojích založenou krvavou řežbu. Ovšem středověk, byl středověk a tu reálnost musím ocenit, nádherné exteriéry byly vybrány znamenitě a masivnosti hradů jsem taky v pohodě uvěřil. Paul Giamatti byl jako král naprosto šíleně geniální, Purefoy jako templář seděl tak akorát a zbytek herců OK, takže dohromady to dalo pěkný průměr 70% ()

TomikZlesa

Kterak se nám Honzík stal králem, král Jan je pro mě bezpochyby největším zmrdem tohoto roku. Síleně brutální a kravavý film, možná trosku až přehnaně a zbytečně, ale nebejt tech rozetlejch těl, usekanejch xichtů a končetin tak bych si asi za pár dní na tenhle film nevzpoměl. Kdoví jestli takhle za chvíli nebude vypadat průběh exekuce na barák :) . Tohle prostředí (Outlander) a tuhle dobu (Centurion) mám hodně rád, proto sem si tenhle fim nemoh nechat ujít, ač sem se lehce bál, at uz na základě hodnocení a komentářů...ale celkově je Ironclad slušný film. Celej film sem se bál že Vláda "Arthas" Kulich zůstane nevyužitej,,,no z části zůstal. Navíc není to tak dávno co sem dohrál The First Templar, proto mě tenhle fim trošku potěšil.. ()

cubajz

působilo to na mě tak trochu nedomyšleně, scénář je pitomoučký a naivní, scény jsou nasnímané dost nepřehledně, ale ty bitky se celkem vyvedly... celkově však zklamání ze kterého smrdí poučka "práce kvapná, málo platná". ()

bourec

Miluju historický filmy,a mám jich i dost doma.Ironclad rozhodně nebude patřit k těm bombastickejm,možná snad jenom obsazením.Bojový scény jsou jen lehce nad průměrem,navíc je vidět,že je to nízkorozpočtovej biják,takže to bylo v těch akčních a bojovejch scénách podobný jak v některejch béčkovejch filmech.Ale nad průměr to dostane ta syrovost filmu,tak,jak to asi tenkrát v bitvách bylo,prostě masakr,masakr,masakr.A další plus jsou mimobitevní scény,kde je jasně vidět,že herci,který přijali role ve filmu,hrát uměj.Celkově povedený.,i když za posledníma uvedenejma historickejma filmama na dvd to mírně zaostává.60%. ()

Warmin

Film přesně podle mého gusta. Rytíři,meče,pevosti a krvavé souboje ...nádhera. Jediné co mi tu trošku vadí je to ,že v dnešní době už snad nevidíme film ve kterém by hlavni hrdina neskončil s nějakou tou ženou,škoda no mám totiž pocit že tady by se to bez lásky klidně obešlo. ()

laik_60

film mal s históriou naozaj málo, Bol zameraný najmä na efektné zábery striekajúcej krvi z bitiek o hrad. Viac menej rozpráka s historickym pozadím a kulisami. ()

Cheeter

Historický základ dobrý, tím to ale končí. Celý film se omezuje na dobývání jednoho hradu ve stylu hodně proti málu. Navíc film působí tak, jako by měli středověké kulisy, ale prostředky byly již moderní. Zprávy se totiž šíří v rámci minut a ne dnů. Jan Bezzemek si objedná prasata a vzápětí je dostává, zatímco se obránci sbírají v kapli. Že by měli takhle zázračné spojení v této době, tomu prostě nevěřím. ()

C0r0ner

Vlastně nedokážu popsat důvod, proč jsem nedal tu pátou hvězdičku, ale vím, že na plný počet to prostě nebylo. Ale fakt nevím proč. Byla to totiž parádní středověká řežba, realistická, správně špinavá a brutální, skvěle obsazená a zahraná a nenudící ani chvilku. Spokojenost po všech stránkách, ale tak nějak neúplná. 90% ()

sulimo

Takový pěkný dietní film toto, z žaludku po tom dostanete takřka vše a jen tak se znovu nenajíte, páč na tuhle záležitost jen tak nezapomenete, respektive na určité momenty filmu. Magna Charta a Honza Bezzemků, o to tu jde, tedy doba dosti opomíjená na rozdíl od asociace Robin Hood vs Bezzemek, což je škoda, jelikož ono větší politično a význam události je pro mě daleko přitažlivější než ono velké množství zpracování příběhu o imaginárním panáčkovi v zelených gatích, co rád kradl. Za sebe mohu říct, že se jedná o film vcelku dobrý, hodně moc středověce mrazivý a špinavý a hodně, ale opravdu hodně moc krvavý a do toho všeho oplývající patosem, místy naivitou a nedostatkem financí (ano, jde to všecko v ruku ruce a zaroveň to ještě stihne fungovat). Jak moc odpovídá realitě je otázka pro historika, mě, jako laikovi s povrchní znalostí problematiky, takřka nic nevadilo či mě výrazněji nepohoršilo. Asi sladká historická nevědomost a asi díky ní dávám 4 hvězdy. ()

Dannysek4U

Tyhle medievalni, resp. historicky naturalisticky britsky knechtoviny jsou proste hrozne v pohode. Kor kdyz jim tradicne hraje do karet krajina, v tomhle pripade navic i silny herecky obsazeni plus dobra hudba. ALe bohuzel podobny filmy trpej znacnou jednoduchosti a schematismem... a stejne tak Ironclad. Muze se maskovat za realny dejiny, jak chce, ale jsou tu fakt podruzny. Proste jde o sedm statecnejch s templarem, ktery az do posledniho dechu branej hrad. Ne ze by to nebylo ucinny, nicmene i tak je to trochu malo... ()