Čtyřicátnice Helena, uznávaná odbornice na manželské problémy, jednoho dne zjišťuje, že se dostala do situace, jaké řeší se svými pacienty. Její doposud milující a milovaný manžel je přistižen in flagranti s mladší ženou a Helena brzy bezradně stojí na prahu nového života. Dvacetiletá dcera Laura chce být matce oporou, zároveň se však potýká s nástrahami vlastní první opravdové lásky. Pomocnou ruku nabízí k Helenině zděšení i matka Vilma, bývalá herečka, která na všechny situace aplikuje svéráznou školu života. Výstřední dáma má zaručený recept: nahradit nepořádného chlapa, chlapem pořádným. Zdá se to neřešitelné, ale k překvapení Heleny i Laury muži, s nimiž stojí za to se vrhnout po hlavě do milostného dobrodružství tu stále ještě jsou. A tři docela rozdílné ženy zjišťují, jak moc jsou si podobné a pokud se má něco vyřešit, chce to nadhled, humor a neztrácet hlavu ani naději. (Bontonfilm)

Handle

Ženy v pokušení viděl snad každý v mém okolí a taky (skoro) každý říkal, že je to bomba. Přiznám se, že k českým filmům přistupuju né skepticky, ale pozvolna a nemusím je za "každou cenu" vidět, takže i Ženy v pokušení jsem trochu oddálil. A musím říct, že to opravdu bomba je! První polovina šíleně vtipná, smál jsem se, bavil jsem se. Ve druhé polovině bych se bez pár scén obešel, ale i tak jsem o 5* uvažoval. Krom toho Eliška Balzerová byla VÝBORNÁ, hláškama rozhodně nešetřila a Lenka Vlasáková se mi též líbila. Jsem opravdu rád, že film měl tak dobrou návštěvnost v kinech, fakt si to zaslouží a není to žádný brak - jedná se o vkusnou a příjemnou oddychovku, která může zaujmout mnoho lidí. Nepostrádá nadhled a nenudí. Pár zádrhelů by se našlo, ale i tak si troufám tvrdit, že je to nejlepší česká komedie za poslední roky (možná od Pelíšků)... A klidně můžu říct, že tuto komedii bych s čistým štítem pustil i v zahraničí... Nějaké vtipy a hlášky jsou prostě geniální! ... "S takovou postavou bych nešla ani do dabingu!'' :)) 85%... ()

jhrasko

Ženy v pokušení sú dokonalou ukážkou pestrofarebného amatérizmu. Ambícia autorov zavďačiť sa obom pohlaviam šumí, šumí až vyšumí do absolútne asexuálneho patvaru a to rýchlosťou, s akou sa rozsvietia svetlá v ktoromkoľvek multikine. Popcorn nech funguje ako spoľahlivá záchrana žánrového hybridu degradujúceho Lenku Vlasákovú na sexuálne poleno naklonované s nafukovacou Aničkou a Popoluškou v strednom veku, Jiřího Macháčka na Donchu(j)ána s dokonale naštudovanou skautskou príručkou a Vojtěcha DYKA na bezfarebného a nudného DICKheada. A tak jedine Eliška Balzerová, ležící, spící (s kýmkokoľvek) ako tak zachraňuje i stopážou prestrelený pokus o žánrový film, pričom žáner si musí divák nájsť sám. Jirka Helekal na záver ! Wow. Gratulujem. ()

Jansen

Autobusové zájezdy mi otevírají netušené obzory maloměšťáckých životů, a to nemluvím pouze o tomto filmu. Viděno jedné temné noci někde na italsko-rakousko-švýcarských hranicích. ()

6thSun

Konečně se Vejdělkovi povedlo kvalitativně navázat na Účastníky zájezdu a dokonce je ještě o kousek překonat. 85% ()

BoPo

Tri generácie žien. Stará Škatula, ktorá má za sebou úspešnú kariéru ku*vy. Menej stará naivka, ktorá jedného dňa škaredo precitla. No a mladá Rajda, ktorá raz bude rovnaká ku*va ako babka. Krásna rodina. Pridajte si k tomu suchého Dyka, slizkého Macháčka a máte tu záležitosť, ktorú v kine prežije aj divák mužského pohlavia. ()

Tommassi3

"Já myslela, že jsi s tím plastickým chirurgem.." - "Tak prsa už mám, ne ?! Teď píšu knihu.." ;) A o nic jiného než ten Vejdělek nakonec při tom tragickém pokusu o český Sex ve městě nakonec přece stejně nešlo, že ?! Pokud jeden - Opravdu ne jedna, ale jeden !! - skutečně měří IQ svojí frndy, pak určitě musí vnímat Ženy v pokušení jako velmi zábavnou, nikoli rádoby emancipovanou, komedii, jakkoli řemeslně výtečnou.. Já nemám frndu, díky !! ()

argenson

V první řadě je nutno zdůraznit, že návrat Elišky Balzerové na filmové plátno se hodně povedl. S ní tenhle film začíná i končí, i přes veškerou snahu všech ostatních. Lenka Vlasáková výborná zvláště v momentech své dvojrole zpovídané a zpovídající psycholožky, příjemný byl i civilní a přirozený Vojta Dyk. Ovšem znovu se vracíme k tomu, že každá dobrá komedie posledních let musí nutně být i trochu smutná, nicméně právě scény z krematoria patří k nejsilnějším momentům. Pět bodů dávám filmům, ke kterým se vracím často, což tenhle případ asi nebude. Přesto jsem se bavil dobře a hodně a z mých čtyřů bodů je minimálně jeden a půl pro Elišku Balzerovou. ()

bouncer

Je sice smutné, že v současné české kinematografii stačí alespoň trochu ucházející generační komedie, tak neoriginální a tak průměrná, k tomu aby vznikl hit a film s velkým ohlasem. Naštěstí Ženy v pokušení jsou docela zábavné a dobře se na ně kouká, takže zrovna tato průměrnost docela potěší. ()

Agatha

Po delší době se podařilo natočit lehkou, svižnou, zábavnou a hlavně vtipnou komedii. Čekal jsem sice, že té "srandy" tam bude o něco víc, ale na druhou stranu všeho moc škodí. Herecky dobře obsazené, obzvlášť filmařsky nevyužitá Eliška Balzerová je velmi příjemným a peprným zpestřením, nebýt jí, kdo ví jak by to dopadlo. Přikláním se také k uživatelům, kteří zastávají názor, že Lenka Vlasáková hraje všude stejně, nemůžu ale tvrdit, že by mi to v tomto případě nějak extra vadilo. Jiří Macháček je na tom obdobně, jeho role "suverénního všeználka" je k vidění v lecjakém jeho filmu. Zápletka filmu opět kráčí v oblíbené trendu "každý s každým", ale tentokrát se to naštěstí povedlo natočit vtipně a nikoliv trapně. Jistá originalita tu tedy je. Navíc se opravdu povedla hudba a kamera, což je velké plus. Konec sice vyzněl trochu uspěchaně a teatrálně, v podobě vzájemného usmíření se, odpuštění si a šťastného žití až do smrti, ale co jiného se od takové blbinky dalo očekávat. Snímek uplyne jak voda, kino se náramně baví, krásně se u toho zapomíná na ten všední šrumec...a takhle mi to zcela vyhovovalo. ()

Hismael

Spojení slov vtipná česká komedie píšu opravdu hodně málo kdy. Děj se často točí kolem různých vztahů bez trapností a skoro vždy s vkusným vtipem. Nenáročná oddychovka pro ženy, u které se bude bavit i většina mužů. ()

m.krudenc

Moc hezký odpočinkový film. Příjemné překvapení - od většiny českých filmů nečekám mnoho a tady jsem se dobře pobavil. Není to film, který by se stal kultovním nebo jinak významným, ale určitě se mi nedá upřít svěží obsazení a klasická zápletka ve vtipném balení. No prostě celí film je natočen podle hlavního smyslu života - Láska je naše největší slabost a zároveň naše největší síla. ()

Bubble74

Která ženská jakéhokoliv věku nemá po zhlédnutí sto chutí vytáhnout nejsvůdnější hadříky ze svého šatníku, proměnit se v „femme fatale“ a vyrazit do terénu, kde si připomene, že její drahá polovička není jedinej mužskej na světě? Trefná, vtipná i hořká generační komedie z českých luhů a hájů, kterých je jako šafránu, a kterou by mohli docenit kromě dam také méně šovinističtí pánové. Nedostatek současných, netrapných filmových výplodů bude způsoben tím, že dnešní doba jako předloha moc vkusného humoru nenabízí. O to více potěší, když se podobný snímeček zrodí a člověk má příležitost se konečně od srdce zasmát. ()

tomeš

Ženské trio je herecky skvostné, paní Balzerová potvrzuje, Lenka Vlasáková překvapuje (!), Veronika Kubařová dává naději. Film má dobrý příběh, je dobře natočený, Charlie Straight je dobrá hudba (byť do filmu úplně nepasuje). Čili se mi to líbilo, chtělo by se říci i navzdory tomu, že je to film z české kotliny. Naštěstí Jiří Vejdělek umí, opakovaně. (PS: I když všechny dialogy nejsou tak úžasné a místy tlačí na pilu, jedna hláška za to stojí: "Zhasni." "Proč?" "Jsem stará.") ()

jahol

Po několikaletých posledních většinou dost smutných zkušenostech s českými filmovými prémiérami příjemné překvapení. Žádná nucená křečovitost udělat něco hlubokého nebo naopak třeskutě zábavného (nebo dokonce, proboha, obojí), ale citlivá kultivovaná selanka, která působí hloupě jen v pár výjimečných okamžicích ("super gag" s odloženým spodním prádlem v místnosti pro terapii) a jinak pohladí ochotou vystihnout náladu okamžiku, hrát si s ní a užívat si to. Moc se mi líbila Lenka Vlasáková. Úvodní titulková pasáž skvělá, namlsala mne až trochu moc... ()

Marek1991

Roztomilý a príjemný český film, ktorý rozhodne pobavil. Román pre ženy, Román pre mužov aj tieto Ženy v pokušení a neskorší film Muži v nádeji sú o sexe, nevere, manželských vzťahoch a zápletkách, ale končia dobre. Sú to príjemné letné filmy, ktoré chcú nahovoriť o užívaní si niečo iné, ako uznávam ja a náboženstvo v ktoré verím, ale má to svoje nezabudnuteľné scénky, napríklad tá s vyšplhaním sa na kopec, o scénou v dome smútku, či scénka s podpätkami alebo tú so spomienkami na mamu tanečníčku a herečku. Je to ten jednoduchý štýl zábavy, občas to pôsobí trápne, nie je to realistické, veď všetko sa tam točí len okolo sexu, vzťahy sú jednoduché, je to film hlavného prúdu v českom podaní a českosť je z toho poznať. Ja som sa však bavil, u mňa to splnilo účel. ()

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků