Čtyřicátnice Helena, uznávaná odbornice na manželské problémy, jednoho dne zjišťuje, že se dostala do situace, jaké řeší se svými pacienty. Její doposud milující a milovaný manžel je přistižen in flagranti s mladší ženou a Helena brzy bezradně stojí na prahu nového života. Dvacetiletá dcera Laura chce být matce oporou, zároveň se však potýká s nástrahami vlastní první opravdové lásky. Pomocnou ruku nabízí k Helenině zděšení i matka Vilma, bývalá herečka, která na všechny situace aplikuje svéráznou školu života. Výstřední dáma má zaručený recept: nahradit nepořádného chlapa, chlapem pořádným. Zdá se to neřešitelné, ale k překvapení Heleny i Laury muži, s nimiž stojí za to se vrhnout po hlavě do milostného dobrodružství tu stále ještě jsou. A tři docela rozdílné ženy zjišťují, jak moc jsou si podobné a pokud se má něco vyřešit, chce to nadhled, humor a neztrácet hlavu ani naději. (Bontonfilm)

Omnibus

Muži vznikli z opice. Pán tvorstva je... samice!“ Don Juana Balzerová háže vilnými pohledy a svůdně šeptá kolouškům: „S tebou mě baví svět,“ čímž i po třech dekádách mile a na pohodu rozesmívá mě i mou drahou polovičku, což je k nezaplacení. Vždy elegantní a připravená na dobrodružství, neb na svoje libido má i na stará kolena stále platný zbrojní pas. Vztahové karamboly v rodině i u klientů manželské poradny glosuje cynicky vtipně a s nadhledem a zvysoka kašle na morálku i na výchovný aspekt filmu [sic!]. UČEBNICOVÉ OKÉNKO: [][] Až půjde vnučka do školy, co v její učebnici Prvouky musím opravit? ◘◘ Že vesmír nevzniknul při velkém třesku, ale při velkém orgasmu! ◘◘ Země že neobíhá kolem Slunce, ale kolem velké žhnoucí frndy. ◘◘ Že roční období se střídají kvůli obíhání manžela kolem „Slunce“ a kvůli náklonu manželské osy. ◘◘ Že promiskuitní rodina je základ státu! [][] Pobavil i Macháček aka Brouk Pytlík. Všude byl dvakrát, má koníčky všeho druhu a zvládá i akrobacii při Kámasútře ve stanu. A pokud sex neklapne? Spokojí se s hrou domino. Celej já. Btw, jak se říká: „Byl to takový kanec, že při pohřbu mu ho museli umlátit lopatou, aby šla zavřít rakev,“ tak o madam Vilmě by se řeklo: „Měla ji tak motorovou, že ji museli pochovat ve zvukotěsné rakvi. ()

sochoking

No, keby sa tam neobjavil Macháček s tým rogalom, základmi madarčiny a budu postupovat zlehounka, jako vánek, tak to pošlem do gulí, ale potom sa to začalo dosť vylepšovať. Aj s tými francúzskymi ťahmi akože, hned po šukačke ráno, po čerstvé, chrumkavučké, voňavučké pečivko si rýchlo zabehnúť a tak... To ja mám na tieto vecičky slabosť i ked je pravda, že ja som sa zvykol vraciať ráno rozbitý a hned som si to valil do vývarovne ve Štěpánský na sekanou s vyprošťovákem, bez tej chrumkavučko- voňavučkej romantiky. A tiež som nepoberal dosť, že mladý floutek z kníhkupectva si to jazdí na Mercedese, má kvartýr a podľa času, ktorý trávil s babami, tak evidentne za tým pultom moc nestál. Ibaže on bol majiteľ, ale to aj tak by bol kurevsky za vodou! Ale nech, pripomenulo mi to hodne fantastických zážitkov z čias môjho života v Práglu a (nielen ) kôli tomu udeľujem štyri hviezdičky! ()

InJo

Přistupoval jsem k tomu dost skepticky (ostatně jako k většině českých filmů), ale výsledný dojem je nakonec převážně pozitivní. Největší výhrou jsou bezpochyby herci ve většině rolí (hlavně Vlasáková, Dyk, či Macháček), jelikož dokáží svým postavám dodat alespoň částečně na uvěřitelnosti a životnosti, prvotřídní a barevně krásně sladěná kamera (a to se přitom nejedná o velkofilm, kde by byl takový aspekt nezbytně vyžadován), kterou by mohl tomuto snímku závidět i jistý nedávný spektákl Juraje Jakubiska, a velmi příjemný rytmus vyprávění. Kupodivu mě moc neštval ani samotný děj, protože mu nechybí nadhled (vysloveně vážných scén je zde jen pár, přestože film se postupně překlápí z oddechové romantické komedie do téměř seriózního dramatu) a ani se nevyvíjel úplně do puntíku tak, jak jsem očekával (především pokud jde o vývoj vztahů některých postav). Nicméně nějaké ty problémy bych s filmem taky měl: postava Vilmy (nápadně připomínající Samanthu ze SEXU VE MĚSTĚ), která má štěstí, že ji hraje ostřílená (a stále dobře vypadající) herečka, protože jinak bych ji asi nesnesl. Těžko se můžu smířit s tím, že je tu za jakýsi příklad (příklad pro ostatní!) šťastného, spokojeného a duševně vyrovnaného člověka brána snobská a až nehezky sebevědomá (s prominutím) kurva, která se patrně nechává celoživotně vydržovat svými momentálními nabíječi ("V životě jsem za sebe útratu neplatila a teď s tím začínat nehodlám!"). Navíc tato postava není ani příliš věrohodná (ke karikatuře nemá daleko), což (jak už jsem se zmínil) naštěstí zachraňuje právě obsazení schopnou představitelkou. S tímto souvisí i má druhá zásadnější výtka. Ta se týká vyznění konce, kdy je vcelku zřejmé, jakým směrem se bude život hlavní hrdinky nadále vyvíjet... Sice je to vkusně podané (jako celý film), ale o to možná zákeřnější - úplně vidím, jak je tím většina divaček dojatá (muži nebudou mít mnoho důvodů k dojetí či dokonce ke katarzi) a (bohužel) inspirovaná k obdobnému životnímu stylu (a z toho mi není zrovna nejlépe). 60 % ()

gilmore_girl

Ja jsem nadmiru spokojena, ani vterinu jsem se nenudila. Je to spravne odvazane, ale neni to prehnane, je to neotrele vtipne, ale i smutne realne. Navic herecke obsazeni je skvostne, vcetne vedlejsich postav. Proste jsem si to uzila a Eliska by za sve "Ja bych to klidne nosila i obracene" (a nejen to) zaslouzila Oscara! ()

Šakal

A já si stále říkal, co proboha stojí za tím mužským fenoménem jménem GOLF :o) Konečně inteligentní, ( vtipná ), vztahovka ze života pro " vyzrálejší " publikum a nikoliv střeštěnost pro teenagery. Na rty se mi vkrádá věta: tohle je ŽIVOT, se všemi jeho lákadly, nástrahami, radostmi a strastmi... " Nafackováno " již dostal každý z nás. Kdo NE, na toho to teprve čeká. Je důležité se z toho vždy oklepat a jít dále. Sice pouze fráze, ale pravdivá. Pouze čas zahojí rány. I ten " nejhorší " vztah, je však k něčemu dobrý. Vcelku příjemné překvapení , ( vzhledem k "0" očekáváním ), ikdyž troufám si tvrdit, pouze na jedno použití. Třeba se ale mýlím... Naprosto přesvědčivá a svou roli si do posledního okamžiku užívající Eliška Balzerová, přirozená a bezprostřední Lenka Vlasáková ( kterou začínám mít čím dál tím více v oblibě), lehce ulítlý Jiří Macháček ( v tomto případě berte jako klad ), bezkrevná a prkenná Veronika Kubařová, co se týče Vojtěcha Dyka ( to ponechám na posouzení povolanější ( dívčí ) části publika. Škoda, že v poslední třetině snímku lehce dochází DECH a v pár momentech to zavání kýčovitostí. Přesto, v rámci žánru, se jedná o příjemnou žánrovou vlaštovku v zatuchlých místních vodách. p.s. není ARCHIV jako ARCHIV. Zajímalo by mě, co by na tento ( Vilmy ) říkal pan Karel Čáslavský :o) Třeba by ale překvapil a tím svým moudrým tónem pronesl : jj, není nad voňavou frndu, ikdyž .....dobové foto bych si v tomto případě odpustil :o) A co na to Jan Tleskač? Těžko říct, ale já jsem v POKUŠENÍ dát 4*....ale pro tentokráte nedám 70% ()

Webb

Podle doporučení jsem očekával nejlepší Vejdělkovinu a už po čtvrt hodině byla spatřena mýlka tohoto tvrzení. Neschopný Vejdělek jede po své staré cestě i nadále a realitu spatřuje skrz boční okýnko jen rozmazaně, neuchopitelně. V tom vidím hlavní problém, jelikož je to pro něj zřejmě jeden z dostačujicích opěrných bodů s pevnou stavbou, nejenom z toho však pramení jeho tvůrčí neschopnost. Spojení dramatu s komedií v jeho podání skřípe stejnou silou, jako téma o kterém vypráví. Sprasený scénář, tvářící se rádoby o životě skrz postavy, kteří vypili všechno moudro světa a teď najednou jsou nad věcí napsal nepřekvapivě opět Vejdělek. Druhá polovina už nabídla divákovi i trochu soudnosti a jen díky ní se celkový dojem vyšplhal do 50%ního průměru. Gratuluji Jirko, spousta lidí ti snímek sežrala i s navijákem a to se projevilo na výdělcích nejenom díky dlouhé produkční aktivitě, ale i zmiňované oblibě a nad ní poletujicí pověstí. ()

Sobis87

Ženy v pokušení jsou ve své kategorii dobrým filmem, pokud tedy tou kategorií míníme scenáristicky nesourodou tradiční českou tragikomedii, ve které by té komiky mohlo být trochu více a ona tragika v ní zase není moc funkční. Životní osudy postav jsou zde prezentovány jako něco hluboce lidského, lidsky komického a anticky tragického zároveň, ve skutečnosti se však jedná pouze o hořkosladký destilát ze skutečných lidských životů, z něhož všechny ty titěrné vůně a jemné chutě vyprchaly. To však nic nemění na tom, že jakožto oddychová podívaná Ženy v pokušení obstojí, chvílemi dokonce i mile pobaví, v některých momentech rozesmějí, ačkoliv toho upřímného smíchu by mohla divákova bránice vyprodukovat přeci jen více, a cílovému publiku možná i trochu pootevřou mysl…i když značně povrchně a prvoplánově._____ Hlavním důvodem, proč tento film ode mě nakonec dostává o něco vyšší než průměrné hodnocení, je včetně jednoho vizuálně opojného flashbacku herecké obsazení v čele s naprosto precizní Eliškou Balzerovou, která si střihla jedinou vskutku zajímavou postavou a vtiskla jí tu správnou emocionální hloubku. O to více chvály si zaslouží, že ona hloubka neční na povrchu narativu, aby méně pozornému divákovi náhodou (!) neunikla. Vskutku profesionální a soustředěný herecký výkon. Lenka Vlasáková Balzerové zdatně sekunduje, stejně výživné role se jí však nedostalo. Na druhou stranu herectví Jiřího Macháčka poměrně věrně opisu stav jeho hudební tvorby, ve které těch prvních pár písniček představovalo příjemný a originální závan v mainstreamové tvorbě, písničky přibývaly, k výraznému tvůrčímu vývoji už nedocházelo a nyní jsou nové hudební počiny kapely Mig21 pro svou zaměnitelnost již naprosto zbytečné. Stejně tak Macháček opakuje stejné polohy herectví, vybírá si ty samé role a to, co dříve spolehlivě bavilo, dnes prostě už trochu nudí. ____ Ženy v pokušení se tváří jako ženská záležitost, při jejich literární konstrukci byl však uplatňován mužský mozek, což se značně projevilo na nevěrohodnosti některých momentů a ono generové zaměření nakonec působí jako prvoplánová honba za ženským publikem, které přeci jen bývá především na západě opomíjeno (tím jsem se už více zabýval v komentářích k Základnímu instinktu, sérii Twilight a Sexu ve městě – zde tedy již nebude podrobněji rozváděno). Nakonec se však u filmu obstojně pobaví jak mužské, tak i ženské publikum, v tomto případě se tedy dá mluvit o úspěchu. ()

Sonnery

Sobota odpoledne, moje kocovina velela k ústupu a venku začalo pršet. Ideální volbou, jak využít čas, se jevila varianta Žen v pokušení, na který jsem se těšil jako třináctiletej fracek plnej testosteronu s šulinem v ruce na první sex. Přijdu do obchodního centra, vyjedu do druhýho patra, cestou nakoupim 2-3 košile, jednu koblihu a vydám se směrem k multikinu. ŠOK! Fronta od přepážky vede až ven na parkoviště, takže kdo chtěl jít na film od 19, tak aby vyrazil v 10 ráno. Zkusil jsem se zařadit, abych vyzkoušel jestli fronta náhodou rychle nepostupuje. Nepostupovala. Z ničeho nic se za mě zařadila na první pohled hodně zmatená a unavená babička. Po chvilce čekání se mě vážným tónem zeptala: "Co přivezli? Banány?","Ne babi, Vejdělka!" odpovím a rezignovaně frontu opouštím (cítím se jako dezertér). Za týden pokus č. 2 - zase fronta, ale dala se... No a ve výsledku přes všechny ty fronty, řady, kladný ohlasy a milostný dopisy Élišce jsou ŽvP na CSFD v modrým... Hold v ČR existuje největší počet nezaměstaných a hlavně nakažlivě špatných filmových kritiků na m2 a ti všichni se soustředí zde na CSFD - prosím najděte si jinej koníček než sekýrování filmů. Dejte se na sběr jednokřídlých motýlů, neviditelných levitujících borůvek a svádění klisen v běhu...., ale hodnocení filmů přenechte těm, kteří je mají rádi a dívají se na ně okem člověka, nikoli vola ()

Jordan

film, ktorý nikoho neurazí, mnohých pobaví a mnohé poteší; v ustálenom prúde "trpko-úsmevnej" českej mainstreamovej tragikomédie sa pohybujúci a na konkrétnu cieľovú skupinu úspešne poľujúci film, ktorý je akousi syntézou sexu v meste, reklamy na IKEA a cvičenia na "české filmové hlášky"; veľmi priemerný priemer, ktorý ale pre tie, ktorým bol určený, rozhodne bude znamenať veľmi zábavný a príjemne strávený večer; sympatický a dobrý casting verzus otrasná hudba, televízna výprava verzus láskavý humor; ()

HoneyBunny

České kinematografii povážlivě chybí filmy o ženách - záměrně neříkám s ženskou tématikou, protože pod tou si představuju slet bab, které tlachají nad kávičkou o chlapech. Ženy v pokušení jsou sice také o vztazích mužů a žen, ale také o vztahu mezi třemi generacemi žen z jedné rodiny nebo o tom, jak si jako žena užívat života. Babička Vilma v skvělém podání Elišky Balzerové je požitkářka, která si nenechá užít žádný zářitek - dortík, tetování, napsání knihy nebo mužské skalpy (s žádným ale nevydrží víc jak půl roku). Upjatou matku Helenu právě opustil manžel kvůli mladšímu modelu a ona se teď musí rozhodnout, co dál se životem. A dcera Laura - popravdě, o té nemám co říct, protože její postava je hodně nevyvinutá a vlastně nemá žádný svůj zajímavý příběh; je to vlastně obyčejná nezajímavá dvacítka (škoda, Vejdělku, škoda). Po dlouhé době jsem se u české (tragi)komedie pořádně zasmála, za vyvážený a chytrý scénář tleskám. 80 % ()

Frajer42

Na české poměry excelentní herecké výkony. Tenhle žánr absolutně nesnáším, a přesto jsem to dokoukal do konce a ani se moc nenudil. Stopáž byla zbytečně příšerně dlouhá. Dívat se na takový film takřka 2 hodiny chce silnou vůli. S přihlédnutím na velmi povedený sound track dávám * *. ()

boshke

Vyloženě mi vadily akorát ty kecy kolem profláklých společenských stereotypů jako "každý chlap tohle" nebo "když chceš od chlapa tohle, udělej támhleto". A pak mne ještě neskutečně lezla na nervy Laura se svou aktivistickou náturou. Jinak je to přijemný a poměrně zábavný film... 70% ()

MikeCool

Příjemná česká oddechovka pro zasmání. Krásné, vtipné i dojímavé, zkrátka příběh z obyčejného života. V tom je český film velkolepý, to musím uznat. :-) ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov) ()

swamp

Tento film je určen především ženské části publika, a to ve středním či ještě vyšším věku. Toho jsem si byl vědom, přesto jsem byl po velké mediální masáži a setkání s Eliškou Balzerovou v pokušení Ženy v pokušení vidět. Snímek se rozjíždí svižně, září především již zmiňovaná Eliška Balzerová, která hází vtípky vždy, když se objeví na plátně. Toto vlastně stačilo celému filmu, aby byl dobrý. :P Je to smutné, protože při své téměř dvouhodinové délce má mnoho hluchých míst, která by stačilo vystřihnout a vtipnost by tak rázem vzrostla. Asi od poloviny filmu jsem měl mnohokrát pocit, že TOHLE už musí být konec.. a bylo by výborné, kdyby to byl konec - ale ono to pokračovalo dál, ba co víc, snažilo se to hrát na vážnou strunu, což do tohoto typu snímku vážně nesedělo. Na to, že české komedie posledních let produkují vtipy tak nepřirozeně, že úplně vidíte ve scénáři poznámku "narážka, na kterou bude navazovat vtip druhé osoby", si nezvyknu asi nikdy. Zde se tento negativní fenomén vyskytuje také, ale třeba oproti Líbáš jako bůh je to snesitelnější. Nakonec ale budu pozitivní a chtěl bych vyzvednout ústřední píseň Slunce v duši skupiny NightWork, která mi hrála v hlavě asi měsíc.. ()

teutates

Viacmenej nevyhľadávam ČR - SR snímky, pretože mám na nich svoj názor. Samozrejme nemyslím klasiky, ale novšiu tvorbu, avšak musím uznať, že na toto sa dalo dívať bez väčšieho odporu, nudy aaa... žiadna sláva, ale dalo sa 5/10 ()

predators

Po dlouhé době jsem se u českého filmu od srdce zasmál a neshledal jsem jedinou trapnou scénu. Navíc v doprovodu té nejmilejší osoby! Co víc si přát? 80% ()

nascendi

K sledovaniu filmu som bol privlečený a už po pár minútach mi bolo jasné, že oslovuje (ak oslovuje) mužov a ženy úplne odlišným spôsobom. Ženy v ňom nájdu to, čo obvykle čítavajú v ženských časopisoch, mužom sa možno bude páčiť zopár hlášok a obe skupiny pravdepodobne odídu z kina s výrazom dieťaťa, ktoré po prvý raz ochutnalo cukrovú vatu. Nemám prehľad o súčasnej českej filmovej tvorbe, ani sa nezaoberám zaradením režiséra Vejdělka do niektorého z jej smerovaní. S prihliadnutím k ostatným hodnoteniam však nemôžem dať viac hviezdičiek filmu, ktorého jedinou reálnou hodnotou je ľahká stráviteľnosť, prejavujúca sa vysokou návštevnosťou. ()

Slartibarkfast

Opět jsem udělal chybu a nechal jsem se zmást názvem, který ve mě evokoval románové sračky jistého autora z posledních let a mermomocí jsem se bránil. No a jak jsem byl mile překvapen, když jsem se konečně rozhoupal a kdosi mě ukecal. Vskutku vtipná a příjemná komedie. Všechno je přirozené a nenásilné. Víc takových fajn věcí by mohlo být stvořeno na české půdě. 75% ()

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků