Čtyřicátnice Helena, uznávaná odbornice na manželské problémy, jednoho dne zjišťuje, že se dostala do situace, jaké řeší se svými pacienty. Její doposud milující a milovaný manžel je přistižen in flagranti s mladší ženou a Helena brzy bezradně stojí na prahu nového života. Dvacetiletá dcera Laura chce být matce oporou, zároveň se však potýká s nástrahami vlastní první opravdové lásky. Pomocnou ruku nabízí k Helenině zděšení i matka Vilma, bývalá herečka, která na všechny situace aplikuje svéráznou školu života. Výstřední dáma má zaručený recept: nahradit nepořádného chlapa, chlapem pořádným. Zdá se to neřešitelné, ale k překvapení Heleny i Laury muži, s nimiž stojí za to se vrhnout po hlavě do milostného dobrodružství tu stále ještě jsou. A tři docela rozdílné ženy zjišťují, jak moc jsou si podobné a pokud se má něco vyřešit, chce to nadhled, humor a neztrácet hlavu ani naději. (Bontonfilm)

Stanislaus

Pan režisér Vejdělek nadělil opravdu pozoruhodnou a na české poměry dost nadprůměrnou podívanou, která je navzdory svému názvu nejen pro dámy, ale i pro pány. Z filmu sálá dynamická a šmrncovní atmosféra, děj ubíhá a počet slepých míst by se dal na prstech jedné ruky spočítat. Po technické stránce nemám filmu co vytknout, protože se mi hudební doprovod líbil a kameraman věděl, co má točit. Vejdělek jako scénárista vymyslel dost pikantní proslovy a nezklamal. A pak zbývají už jen herci, ke kterým také nemám výtky - skvěle odpovídali svým postavám a samozřejmě nesmím zapomenout vyzdvihnout Elišku Balzerovou, která je opravdu grácie každým coulem. Zkrátka po delší době pořádný český film, kterých by se mělo točit více. Opravdu jsem se pobavil!!! ()

mcb

Zvrácené peklo. Místo toho, aby Vejdělek natočil obyčejnou romantickou žánrovku, co se třeba později podařilo Alici Nellis s Perfect Days, přimíchává do plochých Žen v pokušení lacině naroubovanou tragiku a zvrácené moralismy a světonázory (být "kurvou" je přeci fajn), abychom si stále mohli připomenout, že sledujeme ten pravý český "vejdělečný" mainstream. Humor téměř žádný. ()

Darneth

Jak prosté: To se musí vidět! zejména upřu svůj hledáček na šmrncovní Balzerovou i na zhrzenou Vlasákovou, kterým jsem to zbodla i s navijákem...a taky proč ne, že? Pobavilo a to je důležité. ()

Flego

Láskavý srdečný humor sa zľahka otiera o tragikomiku a hoci sa k záveru stráca kompaktnosť kvôli skratkovitosti, ide o nadmieru zábavnú "vzťahovú" komédiu. Prekvapila ma úžasná sviežosť, ktorá sa niesla celým príbehom. Keďže sa jedná viac-menej o ženský generačný film, čomu nasvedčuje skvelé obsadenie, muži sú len ako doplnok k výbave. A nie je to na škodu. ()

rikitiki

Konzumní záležitost, kde má většina postav jen karikované charaktery - a to včetně, ach bože, tak žensky svůdné a sexuální moudrostí obdařené Elišky Balzerové. Jo, sluší jí to, ale její role není nic jiného než příšerná šarže, stejně jako většina ostatních. Snad s výjimkou Lenky Vlasákové, která dostala od scenáristy přece jen aspoň trochu prokreslenou povahu. ___Pobaví to, neurazí příliš a zapomenete na to do druhého dne. ()

Jinny

Lehkonohá komedie o babičce, dceři a vnučce a mužích jejich života. Vejdělek se znovu pohybuje v trochu imaginárním světě, kde některé obrazy patří spíš do reklamy, postavy jsou ovšem relativně uvěřitelné a děj vám vykouzlí úsměv na tváři. Ženy v pokušení rozhodně nejsou bez chyb, po nějaké době je tu ovšem znovu český film, který se nesnaží nic řešit. Proto upřímně přeju Vejdělkovi a jeho sympatické komedii o tom, jak si užívat života, aby se alespoň přiblížil k půl milionové návštěvnosti v kinech, když už se to tak úplně nevede serióznějším počinům jeho kolegů. Ženy v pokušení pro to mají všechny předpoklady. ()

honajz

Vtipné hlášky, slušná filmařina, herce evidentně role bavily. Musím říct, že jsem se u toho bavil. Ale co vlastně kromě pobavení chtěl film říct? Že všechny vztahy jsou o sexu a je jedno, kdo s kým kdy a na jak dlouho? Že je vlastně jedno, že vaším otcem může být některý ze sedmi milenců matky z toho daného období? Mimochodem, námět vykrádá skoro do detailu jeden afroamerický trhák. :-) --- EDIT po druhém zhlédnutí: Některé vtípky skutečně pobaví, ale nejsou až tak dobré, abych podruhé z nich byl odvázaný. Zato o to víc vyniká nemorálnost celého díla, resp. lacinost a povrchnost, s níž nahlíží na lidské vztahy. A naprostá neschopnost ukázat třeba jediný věrohodnější mužský charakter. Nic o sebeobětování, nesobectví, ale naopak, užívat si, podvádět, ostuzovat své nejbližší. Nechtěl bych žít v tomhle světě a těmito lidmi. Vy ano? ()

Ivoshek

Inu, taková ta česká vztahová komedie. Nesmí chybět Macháček, protože když je někde Macháček, tak je to co? Tak je to potom legrace. Oceňuju, že tu není ani Áňa, ani Táňa. Oceňuju i pár vtípků, ale jako celek mne to prostě neoslovilo a můj vztah k české kinematografii zůstává i nadále v rovině oprávněné skepse. ()

jonyyy

Po té, co jsem dal šanci českému filmu (Kájínek) a dopadl opravdu na výbornou, tak jsem si říkal, že zkusím ještě jeden nový český se stejným hodnocením. Bohužel jsem se u žen nezasmál, příběh mě nedojal a vůbec jsem se ty dvě hodiny nějak moc nebavil. 50% ()

eraserhead666

Takřka celou půlku filmu jsem si říkal, konečně zase nějaký současný český film, který mě zaujal, má jakéhosi ducha, civilní, přesto zajímavé postavy a herecké výkony (Eliška Balzerová vládne, jak jsem ji nikdy neměl moc rád, tady si to opravdu užila a já si ji okamžitě zamiloval) a povedený humor. Jenže ten konec to posral. Proč, do prdele, v každém filmu s podobnou zápletkou, či dějem, musí konec ukázat, že všechno „nenormální“ a vybočující z jakéhosi zavedeného stereotypu, prostě nepřežije, nemá šanci na existenci a nepřetrvá? Proč se autoři alespoň pro jednou nevyserou na tu poplatnost obecné realitě a neukážou, že to není norma, že to v některých případech prostě fungovat může a funguje? Opravdu by bylo takový problém prostě nechat SPOILER!!!!!! vztah starší ženy a mladého kluka (kterého navíc přebrala své dceři) nechat doběhnout do konce nebo jej alespoň nechat otevřený SPOILER!!!! a nepokazit to až kýčovitě moralistním přeslazeně happy endovým závěrem, který právě pro tohle na mně působil strašně uměle a špatně? Až na tohle to není vůbec špatný film. ()

Thomick

Užuž jsem chtěl Vejdělka po Účastnících zájezdu zatratit, ale v tomhle případě se teda pochlapil. Jedna z nejpřirozenějších a tím pádem i nejlepších českých komedií poslední dekády. Bezpochyby. :) P.S. A Verunka byla sladká přesladká, až jsem se do ní zamiloval. ()

Xeelee

Tvl... Hned na začátku krásnej nestartující starej Mustang v kabriu, kterej manželka po zatroubení roztlačí a málem upadne. Pak nějaká ženská při sexu říká chlapovi ať tolik nevzdychá a pak sem to vypnul. ()

claudel

Nevyzdvihoval bych výkon Elišky Balzerové nad všechny ostatní, ačkoli ji mám rád a jako herečky si jí nesmírně vážím, avšak domnívám se, že Lenka Vlasáková a Veronika Kubařová svoje role taky zvládnuly. Vojtěch Dyk a Martin Pechlát mužskou část nezostudili. Svěží komedie, o dvě třídy lepší než loňský hit Líbáš jako bůh. ()

Ilicka

Je mi líto, že Vejdělek se stejně jako v případě Václava nebyl schopen rozhodnout, zda natáčí komedii nebo drama, proto mi i dlouho trvalo přijít na to, jakou hru s divákem režisér a scénárist(k)a hrají. Tak se výtečné okamžiky s třídají s těmi trapnými, kýčovitými a klišovitými. Hlavní herečky odehrály na výbornou, především Balzerová a Vlasáková, z mužů stál za zmínku neobvykle umírněný Vojta Dyk. Film mě emocionálně neminul, avšak zbytečné odbočky mě dosti iritovaly a odváděly od centra nastíněného konfliktu babička - matka - dcera. Stále si tak stojím za tím, že film měl potenciál, který využil bohužel jen částečně. ()

Ištván87

Tak musím zase jednou pochválit Jiřího Vejdělka. Tenhle ještě stále dost mladý režisér se pravděpodobně nikdy nebude řadit mezi nějaké tvůrce, kteří jsou všem dáváni za vzor, ani se nebude vyskytovat v žebříčcích nejlepších českých režisérů, nicméně je jedním z mála (ne-li úplně jediný) domácí režisér, který dokáže točit komedie, které se líbí všemu nesoustředěně pasivnímu diváctvu, zvyklému na hollywoodské blockbustery, lidem, kteří za nejlepšího režiséra mají "toho americkýho, jak natočil tenkrát ten film o tom asteroidu" a kteří jsou štěstím bez sebe u "geniálních" rozhovorů v novém Souboji titánů, ovšem stále je to režisér, který si zachovává tvář a zároveň nikoho neuráží. Točí komedie o věcech které zná a v rámci žánru oddechových letních komedií se může směle měřit s kdejakým hollywoodským nemehlem, který ani s rozpočtem 80 mil. dolarů a slavnými herci nedokáže natočit něco alespoň trochu koukatelného... Jsem přesvědčen, že Jiří Vejdělek by byl v L. A. poměrně velká hvězda. Populární režisér... Podle mě by se tam neztratil a ještě by točil filmy s trojnásobným rozpočtem co teď. Co říci o filmu? Ženy v pokušení jsou komedií pro ženy... Nebo převážně pro ženy a mimoto i pro páry... Já sám jsem po chvalozpěvu od přítelkyně čekal poněkud víc, to je pravda, ale stěžovat si nemůžu. Výborným překvapením pro mě (jako pro všechny ostatní) byla paní Eliška Balzerová, která nikdy nebyla nijak oslnivě krásná, ale v pokročilém věku jí to sakra sekne a navíc si zahrála nesmírně sympatickou postavu, na jakou u ní (ve filmu) nejsme zrovna zvyklí. Každopádně jí hraje skvěle a je jedním z největších plusů celého filmu. Ono těch plusů, alespoň co se herců týká, je hned několik. Snad kromě místy (zřejmě schválně) přehrávajícího Jirky Macháčka se to týká všech ústředních herců. Hodně mile mě překvapil i Vojta Dyk, o jehož hereckém talentu jsem neměl nejmenší tušení, a s povděkem jsem kvitoval rozsah hereckého prostoru v traileru a v reklamách tak opomíjeného Roberta Zacha, který je přeci jen s ohledem na své sympatické herectví dosti opomíjený. O kvalitách Lenky Vlasákové se zmiňovat nemusím, těch jsem si všiml již dávno.... Každopádně film je v rámci žánru (který se u nás tak moc nevyskytuje) velice vtipný, jedná se o nadprůměrný kousek i v mezinárodním měřítku, ovšem opakuji, v rámci žánru. Obrovské plus dávám Jiřímu Vejdělkovi za to, že se vyhnul trapnému karikování mužských postav... Takže těch 73% (k datu 7. června 2010) je slušivých a zasloužených.... ()

Exkvizitor

Volnomyšlenkářství neznamená (nemělo by znamenat) chovat se jako malé rozmazlené děcko, které se rozbrečí, pokud okamžitě nedostane, co si zamanulo - a po krátkém opojení hrou znuděně odhazuje zlikvidované hračky do kouta. Volnomyšlenkářství znamená (mělo by znamenat) řídit svůj osud nikoli z nepřetržitých puzení náhlými rozmary, ale s neustálým vědomím následků svého jednání, a to pro sebe i pro druhé. Volnomyšlenkář tedy není člověk zcela amorální, jak se nám snaží namluvit tento film - ale člověk, který si sice uvědomuje a připouští relativitu morálních hodnot (čímž se liší od konzervativce), avšak jedná v souladu s těmi morálními pravidly, která považuje za správná. - Kromě problematické (a)morálky Žen v pokušení si nelze nevšimnout prkenných dialogů jak z reklamy na žvejkačky, které - podobně jako v takové reklamě - jsou vytvořeny pouze s cílem udělat bonmot a zcela rezignují na jakoukoli věrohodnost (podobně je tomu s postavami, které zde dialogy deklamují). Nelze však zapřít, že některé bonmoty jsou poměrně vtipné. Kromě toho je film docela slušně nasnímán (byť zase v souladu se zvolenou reklamní estetikou, která klade důraz na barevnou, lajfstajlovou líbivost). ()

Kimon

Vkusný inteligentní humor, rozumná myšlenka dobře podaná a skvělá režie, scénář i herecké výkony. Taková příjemná neodpuzující oddychovka, kde se snoubí vkusný, nenásilný humor s dramatickými prvky běžného života nás běžných lidí. Herecké výkony přirozené, nic co by narušovalo příjemnou pohodičku při sledování. Česká kinematografie jednoduše nabírá dech a pomalinku se zbavuje tvůrčího marastu. Vejdělek sladil tóny komedie a dramatu dokonale, ... si myslím já. Mimochodem, ta Éliška B. je pořád štramanda, že chlapi? :-) ()

Morholt

Tak takhle nějak si představuju letní komedii. Nenáročná záležitost, u které není nutné přemýšlet. Vejdělek vlastně ani nic jiného netočí. Eliška Balzerová parádní, Lenka Vlasáková ucházející a Veronika Kubařová má asi ten nejnádhernější úsměv. A to mi tak nějak stačí. 60% ()

Katullka

Líbáš jako bůh srovnávat s tímhle?! No to snad ne! Mile to překvapilo, dokonce jsem se i bavila. Bohužel celý žánr byl opravdu přestřelen. Však kdyby měla moje maminka profil na csfd.cz, dá tomu 5, což v případě ženy, matky, partnerky-chápu! ()

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků