Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  *****

  Neuvěřitelná jízda! Tímto filmem se Fincher stal věčným, ještě mnoho generací k tomuhle klenotu bude vzívat, ale musí se k němu dostat!! Film není zrovna jednoduché najít, ale jeho dokonalost až zaráží. Fincherovi vychytávky nemají konče a jeho překvapitelný konec. Prostě WAU- americký nefalšovaný WAU! Norton + Pitt je dvojce která špatný film pozvedne na výborný, ale ve skvělém filmu se předhání kdo je lepší. Správná soutěživost a tyhle dva chlápci se mlátej o sto šest. Filmem se mihne Jared Leto a i na delší čas manželka Tima Burtona Helena Bonham Carter(to asi tim žárlí na Brada;)). Scénaristický, střihový a režisérský výkon nejde neoznačit za geniální a herci svou odhodlanosti a realistickým pojetím rolí dokonávají zázrak. Z malého prasátka se stalo zlatý prase pod vánoční stromeček.(5.1.2006)

 • novoten
  *****

  Nejhůře stravitelný, ale názorově a myšlenkově nejnabitější a pro někoho asi i nejpodnětnější Fincherův film. A po zralé úvaze i můj nejoblibenější. Anarchie, bitky a chvílemi i bezvýchodná situace, deprese a beznaděj. Ale hlavně toho života v něm! Živoucí energie všech povah na jakoukoli denní, noční či osobní dobu.(20.8.2006)

 • Boss321
  *****

  Tak tomuhle říkám nářez!!! Edward Norton a Brad Pitt tu předvádějí jedny ze svých nejlepších výkonů. David Fincher nám naservíroval neuvěritelně syrový, temný film, plný skvělých dialogů, který přímo přetéká nenávistí. Film, který ve mne zanechá neopakovatlný pocit na hodně moc dlouhou dobu...... Společně s Čistou duší nejlepší film o schizofrenii.......(13.12.2007)

 • kiddo
  *****

  „Naše generace nemá svou velkou válku nebo svou velkou krizi, ale vedeme, máme svou velkou válku ducha. Máme svou velkou revoluci proti této kultuře. Naší velkou krizí jsou naše životy.“ Tenhle film by se asi hodně líbil Nietzscheho teorii o nadčlověku. Lidská civilizace dosáhla (přinejmenším ve vlastním sebehodnocení) dokonalosti, není již kam jít, o co bojovat, a tím pádem se nespokojenost jedince a jeho krkolomné putování životem jeví jen jako zanedbatelná šmouha na lesknoucím se štítu bezchybně fungujícího systému. Jedinou možností vzpoury proti dokonalosti je zdánlivý paradox: návrat k primitivitě pravěku, násilí a boje o holou existenci, přičemž tento boj má ve svém původním pojetí veskrze lidský, očistný a pozitivní charakter (jednoduše z toho důvodu, že se jedná o svobodnou volbu). Vždyť co může být pozitivnější, než mít možnost svobodně zcela fyzicky nakopat prdel systému v osobě člena Klubu rváčů? Klub rváčů vehementně popírá platnost jakýchkoli hodnot vštěpovaných nám zvykem a společností a místo zažitých jistot staví do popředí nestabilitu, motiv destrukce jako okamžiku života, vzniku něčeho nového a teprve opravdového (úsloví porvat se se životem tu získává zcela odlišný nádech). Uprostřed našich vypulírovaných a naleštěných existencí tak vzniká trhlina, kterou může konečně začít vnikat žití v celé své hnusné kráse. Svojí organizovaností ale původní koncept ztrácí charakter individuální vzpoury a postupně se vtěluje do podoby nového řádu, obludnějšího a fanatičtějšího než ten původní, neboť tento nejenže nedává člověku jinou volbu, ale ještě ke všemu ho nutí nesvobodně přijmout své (třebaže snad i pravdivé) pojetí svobody (Tyler s pistolí v ruce přinutí ušlápnutého nýmanda splnit si svůj životní sen). Trošku problém s platností téhle interpretace nastává ve chvíli, SPOILER kdy si uvědomíme, že vypravěč je schizofrenik jako kráva (to staví do odlišného světla i původní pojetí revolty jako něčeho pozitivního a celá první polovina tak nabývá značně skeptického a absurdního ducha). Tehdy vstupuje na jeviště (minimálně myšlenkově) přijatelnější Fincherova práce s vyprávěcí strukturou; motivy paranoie, insomnie a Jekyll & Hydeovského konfliktu (nejenom Jack a Tyler, ale i boj lidskosti a fanatismu uvnitř jediného člověka) natolik určují hledisko hlavní postavy, že nejenže nemáme nejmenší šanci odhalit pointu předem, ale tento způsob nazírání dokonce obhajuje i logické kiksy ve ztvárnění kontaktu Jacka a Tylera. Žel bohu, právě tímto popřením už odvyprávěného „jsme právě unikli životu“, neb řkouc, že nabízená možnost stisknout si na přehrávači lidstva „rewind“ je vlastně čistou utopií, je to nejkrutější, s čím se mohl Fincher vytasit.(31.7.2007)

 • Radek99
  *****

  Asi nejlepší filmová metafora o vyhořelosti tohohle (západního) světa a jeho odtržení od kořenů (lidské ztráty našich zvířecích pudů a přírodního v nás) a o krizi role současného muže v západní společnosti. Na podkladě - Pozor spoiler ! - schizofrenického rozdvojení osobnosti (která umožňuje Fincherovi tak efektní pointu) brilantně rozehrává příběh o moderním městském člověku, jenž si v sobě nese tisíciletou zkušenost předků, kteří uspokojovali své zvířecí pudy a adrenalin si do krve vháněli lovem, bojem a dennodenním zápasem o vlastní přežití, z čehož ovšem západnímu měšťákovi (muži) zbylo pouze sezení u ,,adrenalinových" sportovních pořadů a ,,vzrušující" popíjení piva... Přebytek nevybitosti a nespokojenost s takovýmhle světem řeší hlavní hrdina tím, že za asistence svého archetypálního alter ega začne vyhledávat adrenalinové aktivity, zejména všeliké bitky a souboje, z čehož nakonec pramení jeho úsilí o ustanovení pravidelné sešlosti podobně postižených mladých mužů a ustavení ,,klubu rváčů". Nedílnou součástí řešení této neudržitelné situace je vznikání podprahové zóny odporu a utváření drobných ohnisek ,,občanské neposlušnosti". Ve své podstatě velmi levicový až anarchistický film, který ale přesně popisuje problém mladých městských ,,jupíků". Chyba je totiž v systému. Bravurní a velmi efektní režie, skvělí herci, geniálně postižené podpovrchové téma této doby a tohoto světa. Rána do černého...ta podpovrchová vyprahlost civilizace, jejíž příslušníci již dosáhli všeho, mi silně narušila integritu spokojené životní sebereflexe... Vynikající adaptace kultovního románu Chucka Palahniuka, podvraceče systému...(30.1.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace