Úředník Jack, který pracuje pro velkou automobilovou firmu jako koordinátor pro stažení výrobků z trhu, už šest měsíců pořádně nespal. Pohybuje se v jakémsi polosnu či polobdění a neví, co dělat. Lékaři, který mu hodlá předepsat cvičení a valeriánské kapky, se svěřuje, že je to skutečné utrpení. Lékař ale odvětí, aby se šel podívat za muži, trpícími rakovinou varlat – ti totiž opravdu trpí. A tak jde Jack na jejich terapeutickou skupinu a jako oni se vyplakává na rameni jednoho z postižených – Boba, ze kterého udělala hormonální léčba po odstranění varlat napůl ženu. Postupně začne navštěvovat i jiné terapeutické skupiny, až se jednou setká s dívkou, Marlou Singerovou,která je stejná podvodnice jako on. Také ona chodí na terapie, přestože jí nic není. Jack soudí, že by si měli skupiny rozdělit a každý chodit jen do těch svých... Na služební cestě se pak v letadle setkává s Tylerem Durdenem, mladíkem, který se živí příležitostnými pracemi – třeba jako číšník na banketech - a hlavně prodává mýdlo. Když po návratu domů Jack zjistí, že jeho byt vyhořel – v důsledku výbuchu – a on nemá kam jít, vzpomene si, že si vzal Tylerovu adresu. A požádá ho, aby mohl bydlet s ním. Tyler žádá jedinou věc: aby mu dal pořádnou ránu. Když to Jack udělá, ihned mu ránu oplatí. A je z toho pěkná rvačka, kterou si oba vlastně pochvalují: hned se cítí lépe. Tyler bydlí v ponurém starém opuštěném domě, v jehož okolí je pusto a prázdno. Mladíci začnou rvačky pořádat pravidelně, a přichází stále více zájemců: vzniká „Klub rváčů“ ... Po nějaké době se objevuje i Marla, která se začne pravidelně a hodně hlasitě milovat s Tylerem, zatímco Jack jen závistivě poslouchá. Do práce chodí stále méně a šéf Chesler se nestačí divit jeho pohmožděninám po rvačkách a nedbalému oblečení. Ozve se policista Stern, který v telefonu naznačuje, že výbuch v jeho bytě někdo vyvolal úmyslně ... (TV Prima)

Leddius

Perfektní. Jedním slovem perfektní film, který obsahuje složitou zápletku a vtáhne diváka na 110% do děje. Od první chvíle jsem prožíval život Jacka: rozčilovala mě jeho práce, fascinoval mě jeho smysl pro uspořádání nábytku, ocenil jsem seznámení s Tylerem, trpěl jsem s ním na hromadných terapiích, dodržoval jsem první zásadu klubu rváčů a tak dále až po zbytek filmu. Ke skvělému scénáři (a zápletce), kameře a režii bych ještě vyzdvihnul dokonalou hudbu. Herecké výkony všech tří hlavních postav byly strhující. U mě jednoznačně nejoblíbenější film. 99% ()

Frank234

Prvních dvacet minut mi připomínalo nějakou grotesku o nalézání správného "vraha času". Ale já jsem trpělivý a to se mi v tomto případě vyplatilo. Když pak srovnáte závěrečný zvrat s těmi dvaceti minutami, dává vám to všechno dokonalý a geniální smysl. Tento film se zdá být pánem svého tématu. ()

makrela98

Co říct? Klub rváčů je klasa. Brad Pitt a Edward Norton v hlavních rolích, spolu s Helenou Bonham Carter! No už jenom to dost vypovídá. A těch myšlenek? Opravdu, film donutí k zamyšlení. Pokud ho ale nepochopíte, pak je to blbý. Na rvačky mi rozhodně koukat nevadí. A určitě doporučuje přečíst si předlohu! ()

Yhitte

Film se snaží od začátku dát najevo, že je evidentně něco velmi špatně jak se společností, tak s hlavním hrdinou a všemi ostatními postavami. Proto není težké pochopit, že pochmurné prostředí zkombinované s dočista šíleným Tylerem Durdnem vás občas opravdu přesvědčí , že místo vašeho organizovaného, někdy poněkud nudného, stereotypního života, by jste měli všechno hodit za hlavu a vzbouřit se proti systému. Příběh obsahuje mnoho monologů hlavního hrdiny, což by byl velký problém, ale v tomto případě jsou prakticky vložené do akčních nebo jinak vizuálne zajímavých scén a tím se prohlubuje unikátní zážitek z tohoto snímku. Film jsem viděl už podruhé a přesto že obsahuje velmi podstatný twist jsem si ho podruhé opět velmi užil, kvůli důmyslným narážkám, které nejspíš pochopíte až po druhém zhlédnutí. ()

PanYan

Pokúsil som sa po 13-tich rokoch pozrieť si to inými očami a potvrdilo sa mi, čo som predpokladal. Aj po všetkých nápaditých a novátorských veciach, čo sa odvtedy natočili, aj po obrovskom skoku produkčných technických možností a aj po zmene bezpečnostno-politickej paradigmy po udalostiach, ktoré o pár rokov nasledovali a ktoré teraz film evokuje, je toto jeden z najlepších thrillerov všetkých čias. ()

Amy Rich Roll

Fight Club je úplně nejvíc sexy film, jaký jsem kdy viděla! Má dokonalý scénář, naprosto bezchybné vynikající herecké výkony, famózní pointu na konci filmu (škoda, že ji znám, nejradši bych si vždycky před každým dalším sledováním udělala lobotomii, abych ji nečekala) a hlavně ponurou atmosféru, která kape do Vaší mysli jako splašky ze záchodů do kanálu... Miluji Edwarda Nortona!!! ()

opicee5

Jak už tu někdo psal,rozuzlení celého filmu mi bylo jasné po návštěvě doktora kde Pitt problikl v pozadí.Ničím nevyjímečný film s naprosto banalním příběhem o ničem.Jediní Norton a Pitt stojí za to aby se na tento film někdo podíval.Snaží se to být něčím,čím naprosto není.Šokujícím a snažícím se zanechat odkaz.Ukrutné utrpení,dokoukat se do samotného konce... ()

AnniBella

Jsem Jackova nezměrná genialita...ne, opravdu GENIÁLNÍ!!! Nemám slov...Pravé pochopení přišlo brzy a já jsem pak celé dvě třtiny filmu zírala jako uhranutá. Věřila jsem tomu jako ničemu! I po několika nadšených shlédnutích...stále nemám ta správná slova... Norton♥ Bonham Carter ♥ Pitt♥ "You're the worst thing, that ever happend to me!" ()

vopeslik

Pro mě absolutně nejzásadnější film, těžce nadčasový, krásně anarchistický, kde Brad podle mě hraje svou životní roli a spolu s Edwardem vytvoří něco naprosto kultovního a pokud ani po tomto filmu nezačnete milovat Finchera je s vámi něco špatně. ........a nevim jak vy, ale já se po zhlédnutí s kámošem krásně zmlátil a bylo to strašně povznášející. ()

Hanes749

Dokonalý film po režijní i herecké stránce. David Fincher je borec a nad tímto filmem musí člověk trošku popřemýšlet. Kritika systému je zde zřetelná a pointa je skvělá. Nemám co dodat. ()

Shoshanna

Príliš skoro predvídateľné. Mám rada buď maximálne realistické, alebo maximálne nerealistické filmy. A toto bol taký mišung ani neviem čoho. Od 50-tej minúty som sa nudila a to aj napriek tomu, že môj obľúbený - Brad Pitt bol takmer neustále na scéne. Škoda. (myslím škoda tých dvoch hodín, čo som mohla stráviť napr. písaním práce do školy, alebo sledovaním lepšieho filmu) ()

Fogy225

Film o pádu jedince a vzestupu skupiny, tak by se dal jednoduše shrnout Klub rváčů. Od začátku do konce vás děj nepřestane překvapovat. Začne u problému s nespavostí a skončí u založení teroristické organizace. To vše společně se skvělým obsazení E.Nortona a B.Pitta do rolí, které snad byly napsány přímo pro ně, dělá z filmu naprosto ojedinělý zážitek plný zvratů, při kterém se opravdu nikdo nudit nebude. Zážitek ze sledování ještě umocňuje skvělý hudební doprovod. Je to opravdu klasika, kterou by měl vidět každý. ()

mpet

Téměř po celou dobu filmu jsem se snažil přijít na důvod, proč je tento film tak vysoko na CSFD. Protože nebudeme si nic nalhávat, ale nic oslnivého to nebylo (ale špatný také ne), ale pak když zbývalo asi tak půl hodiny do konce filmu jsem to všechno pochopil. Od té doby, kdy mi to všechno došlo jsem jen otevřel pusu a nemohl jsem tomu uvěřit. Smekám před absolutní genialitou tohoto snímku. ()

bycer

Jeden z nejlepších filmů, ever. Famózní příběh, dokonalé herecké výkony a nadčasové myšlenky. I must see again list! ()

ronin.47

Nezapomenutelné, fenomenálně zfilmováné dílo Chucka Palahniuka. David Fincher ve své nejlepší formě! Pro mne film číslo jedna a to bez jakýchkoliv debat. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

21.01.2022

Disney zahazuje značku Fox

Disney zahazuje značku Fox

19.01.2020

Už je tomu téměř rok, co studio Disney dokončilo akvizici studia 20th Century Fox a všech jeho odnož. Od té doby se mnohé změnilo, několik filmů bylo zrušeno, pár titulů čeká reboot a menší nezávislá… (více)