Úředník Jack, který pracuje pro velkou automobilovou firmu jako koordinátor pro stažení výrobků z trhu, už šest měsíců pořádně nespal. Pohybuje se v jakémsi polosnu či polobdění a neví, co dělat. Lékaři, který mu hodlá předepsat cvičení a valeriánské kapky, se svěřuje, že je to skutečné utrpení. Lékař ale odvětí, aby se šel podívat za muži, trpícími rakovinou varlat – ti totiž opravdu trpí. A tak jde Jack na jejich terapeutickou skupinu a jako oni se vyplakává na rameni jednoho z postižených – Boba, ze kterého udělala hormonální léčba po odstranění varlat napůl ženu. Postupně začne navštěvovat i jiné terapeutické skupiny, až se jednou setká s dívkou, Marlou Singerovou,která je stejná podvodnice jako on. Také ona chodí na terapie, přestože jí nic není. Jack soudí, že by si měli skupiny rozdělit a každý chodit jen do těch svých... Na služební cestě se pak v letadle setkává s Tylerem Durdenem, mladíkem, který se živí příležitostnými pracemi – třeba jako číšník na banketech - a hlavně prodává mýdlo. Když po návratu domů Jack zjistí, že jeho byt vyhořel – v důsledku výbuchu – a on nemá kam jít, vzpomene si, že si vzal Tylerovu adresu. A požádá ho, aby mohl bydlet s ním. Tyler žádá jedinou věc: aby mu dal pořádnou ránu. Když to Jack udělá, ihned mu ránu oplatí. A je z toho pěkná rvačka, kterou si oba vlastně pochvalují: hned se cítí lépe. Tyler bydlí v ponurém starém opuštěném domě, v jehož okolí je pusto a prázdno. Mladíci začnou rvačky pořádat pravidelně, a přichází stále více zájemců: vzniká „Klub rváčů“ ... Po nějaké době se objevuje i Marla, která se začne pravidelně a hodně hlasitě milovat s Tylerem, zatímco Jack jen závistivě poslouchá. Do práce chodí stále méně a šéf Chesler se nestačí divit jeho pohmožděninám po rvačkách a nedbalému oblečení. Ozve se policista Stern, který v telefonu naznačuje, že výbuch v jeho bytě někdo vyvolal úmyslně ... (TV Prima)

danatr

Stěží jsem se donutila dokoukat film do konce, abych se dočkala toho, proč je ten film tak vyhlášený. Bohužel, ani na konci jsem to nevěděla. Přitom oba protagonisté patří k mým oblíbencům. Velké zklamání. ()

TomAbrt

Jste neustále naštvaní na to jak není život fér, jak nic nemá cenu, cítíte se osamělí a připadáte si že vám nikdo nerozumí? Tento film vám naprosto rozumí, film o komkoli z nás, kdo ztrácí víru v žití, film o tom, že pokud chcete najít opět cestu dá se najít i tak že jdete naprosto mimo ní. Atomosféra děje vás pohltí, herecké výkony také a vy po závěrečných titulcích cítíte jak vám rostou křídla. ()

RenataD

Co je vlastně pravda? Film, kde v závěru zjistíte, že vše, co jste si mysleli, není pravda. A nejen vy? Hodně překvapivý film s perfektními hereckými výkony. ()

kraslovec

Film plný dobrých i skvělých nápadů (nebudu spoilerovat, ikdyz pochybuji že tenhle kultovní film někomu unikl). Film má své tempo a leckdy překvapí. Rád se na něj koukám znovu. ()

vojtaruzek

První pravidlo: Lidé se dají snadno zmanipulovat, zvláště když to jsou slaboši. Druhé pravidlo: Šílenci jsou mnohdy mistři manipulace. ()

sebii53

Nemyslím si, že někdo natočí lepší film, než je Klub rváčů. Aspoň v mých očích. Film, který se dal natočit na spoustu způsobů (Palahniukova předloha je mnohem depresivnější, s trochu jiným dokreslením postav), se zaměřuje na přeměnu člověka v někoho, kým opravdu chce být. A to Fincher vystihl dokonale. Člověka, který se nedokázal začlenit do společnosti a tak si hledá cestu ven skrz to, že zničí vše, co společnost symbolizuje. S pomocí své dokonalé představy sebe samého se mu to pomalu začíná dařit. Film nabízí takové množství námětů k přemýšlení, že kdyby se člověk nemusel zabývat ničím jiným, měl by do konce života vystaráno. Takhle se určité věci jen nakousnou a nechají být, což je škoda. Svět si zaslouží změnu, ne násilnou, ale pochopení sebe samého a možností využití systému ve prospěch celé společnosti. Norton, Pitt i Bonham Carter jsou skvělí. Dovětek: Klub rváčů je skrytá a brutální óda na buddhismus. Společnost nejde tou správnou cestou a tak je potřeba ji zničit. ()

Ehrmantraut

Skoro nikdo nemá koule na podobný životní styl, ale každého chlapa se na to bude zatraceně bavit dívat až do konce. Co na tom že se po Vás v práci vozí šéf, co na tom, že jste zapomněli zalít kaktus nebo koupit mlíko. Něco uvnitř nás se začíná díky strhující filmu probouzet. Něco co si neseme v genomu tisíce let. Naše pěsti jsou zbraň, a nás je baví používat. Jasně, když zajdeš daleko, je to slepá ulička, ale ta cesta, ta cesta Ti ukáže alespoň na chvilku jak je fantastické být chlap, samec, lovec. Špičkový adrenalin nepolevuje ani na chvilku a vše graduje nečekaným koncem ()

Anubiska

Film nenudí ani po několikerém opakovaném shlédnutí,právě naopak,opakováním získává na kvalitě. Má myšlenku i poselství podané v šokujícím,krvavém a bolavém anarchistickém balíku. A každý nechť si z toho vybere,co mu libo. ()

lineker

V průběhu dvouhodinové stopáže jsem se několikrát i nudil. Ono poslouchat nekonečné oduševnělé výlevy kdo je kdo, kdy si sáhneme na dno, co všechno stojí za hovno, za co všechno stojí žít? Stokrát opakované nic zabije i vola. Co se musí kvitovat, je nadčasovost snímku. V roce 1999 si troufám tvrdit, nebyly antiglobalizační nálady ještě na svém vrcholu.. Až na úplný závěr si člověk v koutku duše uvědomí, že zřejmě viděl něco výjimečného. A to je pro mne, zvlášť u Finchera trochu málo. ()

Clockwork

Film bez chyby...Skvělí představitelé v hlavních rolích (Brad Pitt, Edward Norton),anarchie, překvapivý konec...co víc si od filmu přát :) PS: podle mě nejlepší Fincherův film ()

Chillik

Bezprostředně po shlédnutí jsem byla dost rozpačitá, ovšem zformulovat, v čem přesně byla potíž, není jednoduché. Možná několik bojových scén na jedno brdo, které děj zbytečně natahují. Možná Helena Bonham Carter, která, ač jindy má oblíbenkyně, se mi opravdu hodí spíš do chýší Sweeney Toddů, maximálně Bídnických putyk. Musíme ovšem připočítat vynikající začátek a konec... Přesto se mě drží pocit, že na pět hvězd Klub rváčů zkrátka nestačí. Na film se podívejte, jste-li vyznavači násilí, krve a vyražených zubů, nepříliš vnímavými milovníky zvratů na poslední chvíli či příznivci organizovaného zločinu. Na film se nedívejte, pokud vám hroucení moderní civilizace nic neříká, nesnesete zlehčování vážných nemocí a bitky vás zkrátka neberou. ()

Korra

Klub rváčů je tak slavný film, který se stal měřítkem kvality jiných, že jeho pointu nemůžete neznat. Přesto je tak dobře natočen, že jsem si ráda počkala, jak to s tím Tylerem vlastně bylo. Ze dvojice herců je sice slavnější Brad Pitt, který byl v době vzniku na vrcholu své popularity, ale pod kůži se mi mnohem víc dostal ztrápený a vyšinutý vypravěč Edwarda Nortona. On ty nejednoznačné týpky opravdu umí. Pitt není špatný herec, ale na první ligu nemá. Příběh samotný je ve svém konci možná malinko nepravděpodobný, ale myslím, že Fincherům umělecký záměr nebyl vyprávět realistické drama, jako spíš vyslovit určité myšlenky a vytvořit určitou náladu. A to se mu povedlo. ()

Rathe

Úplně vynikající film u kterého jsem zůstal s otevřenou pusou až do jedné chvíle a to když jsem zjistil, že Brad Pitt - tedy Tayler není reálnou postavou. Některým to asi mohlo připadat jako nejúžasnější věc v celým filmu. Mě to teda jenom nasralo. A to pořádně. ()

Panel250

Zbytecne precenovana vec... Proste je nejak v mode mit rad tenhle zvlastni film. Proc? No protoze je jinej, ne asi... Videl jsem to jednou, zkusil podruhe a po pul hodine prepnul. Zajimava myslenka, vyborni herci, jinak bych tomu ty tri kousky ani nedal. ()

Villan

Pre mňa absolutne skvely film,veľmi ma pobavil a aj pri druhom zhliadnuti (po par rokoch) som po skončeni bol ohromeny z toho,čo za blaznovstvo mi to bolo ponuknute.Ja som sa na tom teda dobre bavil,malo to spad,malo to akciu,malo to napätie a fascinovalo ma pomyslenie na to čo všetko môže vzniknúť v našej hlavičke,skvele natočene,vyborni herci,pre mňa jednoznačne 5 hviezd ()

MichaelG

Když jsem se dodíval myslel jsem si asi 10 minut že se přede mnou taky objeví Tyler Durden takže hodně silný film na psychiku ale trošku mi to příjde přehnané.. tak moc psychicky labilní být člověk nemůže ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

21.01.2022

Disney zahazuje značku Fox

Disney zahazuje značku Fox

19.01.2020

Už je tomu téměř rok, co studio Disney dokončilo akvizici studia 20th Century Fox a všech jeho odnož. Od té doby se mnohé změnilo, několik filmů bylo zrušeno, pár titulů čeká reboot a menší nezávislá… (více)