Úředník Jack, který pracuje pro velkou automobilovou firmu jako koordinátor pro stažení výrobků z trhu, už šest měsíců pořádně nespal. Pohybuje se v jakémsi polosnu či polobdění a neví, co dělat. Lékaři, který mu hodlá předepsat cvičení a valeriánské kapky, se svěřuje, že je to skutečné utrpení. Lékař ale odvětí, aby se šel podívat za muži, trpícími rakovinou varlat – ti totiž opravdu trpí. A tak jde Jack na jejich terapeutickou skupinu a jako oni se vyplakává na rameni jednoho z postižených – Boba, ze kterého udělala hormonální léčba po odstranění varlat napůl ženu. Postupně začne navštěvovat i jiné terapeutické skupiny, až se jednou setká s dívkou, Marlou Singerovou,která je stejná podvodnice jako on. Také ona chodí na terapie, přestože jí nic není. Jack soudí, že by si měli skupiny rozdělit a každý chodit jen do těch svých... Na služební cestě se pak v letadle setkává s Tylerem Durdenem, mladíkem, který se živí příležitostnými pracemi – třeba jako číšník na banketech - a hlavně prodává mýdlo. Když po návratu domů Jack zjistí, že jeho byt vyhořel – v důsledku výbuchu – a on nemá kam jít, vzpomene si, že si vzal Tylerovu adresu. A požádá ho, aby mohl bydlet s ním. Tyler žádá jedinou věc: aby mu dal pořádnou ránu. Když to Jack udělá, ihned mu ránu oplatí. A je z toho pěkná rvačka, kterou si oba vlastně pochvalují: hned se cítí lépe. Tyler bydlí v ponurém starém opuštěném domě, v jehož okolí je pusto a prázdno. Mladíci začnou rvačky pořádat pravidelně, a přichází stále více zájemců: vzniká „Klub rváčů“ ... Po nějaké době se objevuje i Marla, která se začne pravidelně a hodně hlasitě milovat s Tylerem, zatímco Jack jen závistivě poslouchá. Do práce chodí stále méně a šéf Chesler se nestačí divit jeho pohmožděninám po rvačkách a nedbalému oblečení. Ozve se policista Stern, který v telefonu naznačuje, že výbuch v jeho bytě někdo vyvolal úmyslně ... (TV Prima)

Ferguson

Tenhle film je vlastně hrozně pokrytecký. Ač kritizuje konzum, tak je vlastně strašně vystajlovaný. Celkově nerozumím tomu rozporu, že alter ego je vlastně svojí formou (vzhled Brada Pitta, tělo vytvarované a odvodněné do posledního detailu) úplným opakem toho, čeho chce hlavní hrdina skrz toto alter ego dosáhnout. Ale pozor, tohle je komentář z roku 2022. V roce 1999, kdy jsem na tom byl s kámošema v kině, jsem tyto "blbosti" neřešil a film přijal bez výhrad (ale už v roce 2012 kdy jsem sem vkládal hodnocení a aktuálně jsem film neviděl,  jsem dal "jen" 4* - už mi na tomto filmu něco zpětně nesedělo). ()

peproch

David Fincher je jedinečný režisér a točí skvělé filmy, na které je radost se dívat. Překvapení, spád, pointa, vtip, mizérie světa... to vše je v tomto nejsuper filmu co jsem kdy viděla. ()

Arpol

Tento film mi odporučil môj dobrý kamarát, takže som sa bez rozmyslu naň hneď vrhol... Film som musel tesne pred polovicou viackrát zastaviť a spýtať sa sám seba - ČO TO POZERÁM PRE BOHA? Nezmyselné dialógy hovoriace o naozaj takých veciach, o ktorých vás nenapadne ani rozmýšľať, úplne bizarné scény, divné chovanie postáv a chaotický dej. Musím však uznať, že film je plný rôznych neokukaných nápadov, ktoré mi dodali "silu" film dopozerať. A dobre že som dopozeral, pretože až na konci filmu sa veci vyjasnili a konečne mi dali ucelený obraz o filme. A ony všetky tie nezmysly zrazu dávali zmysel a ja som pochopil, prečo majú ľudia radi Klub bitkárov. Keď sa spätne zamýšľam, tak Klub bitkárov je naozaj do každého detailu premyslený chaotický celok o kritike spoločnosti, ktorý nosí v sebe veľa myšlienok a názorov. 8/10 PS: Ľutujem ľudí s nespavosťou😥 ()

Jareth

Film, který má až moc násilí, a to úplně ničí svoji myšlenku, myšlenka není dotahnuta do konce, ale vše zachraňují herecké výkony, pojetí celého příběhu, a hudba. ()

AngelicWarr

“We are generation of men raised by women“. Nikdy mě více film nezasáhl, jako právě tento. Absolutně perfektní výkon Brada Pitta v roli Tylery Durdena, sociopata, kterého potká Edward Norton, v roli kurátora, trpící insomnií. Tato perfektní dvojka si podmaní celé město následně celý stát, díky svému klubu rváčů. Má to ale háček, vše není tak, jak se kurátorovi zdá. ()

KritAIk

Film Klub rváčů z roku 1999 je neobyčejně zajímavým a vtipným příkladem toho, jak se dá z jednoduchého námětu vykřesat skvělá satira. Hlavním hrdinou je Jack, který trpí nespavostí a poté, co se setká s Tylerem Durdenem, se stává součástí podsvětí zvaného Klub rváčů. Film se velmi zdařile dotýká řady témat, jako jsou konzumní společnost, mužská identita a násilí, a to vše s velkým smyslem pro humor a sarkasmus. Klub rváčů se také zaměřuje na téma rebela, a to v tom smyslu, že většina postav ve filmu touží po něčem, co jim uniká a co se zdá být mimo dosah. Tyler Durden reprezentuje rebelství, které se stává zdrojem inspirace a života pro Jacka a jeho podobně smýšlející kamarády. Všechny tyto témata jsou propojena s nápaditým a chytlavým dějem, který diváka vtáhne do příběhu a nedovolí mu se od něj odtrhnout. Ironie filmu spočívá v tom, že tento podivný klub rváčů, který je na první pohled nebezpečný a destruktivní, ve skutečnosti nabízí svým členům možnost nalézt skutečný smysl života. Celkově lze říci, že Klub rváčů je velmi inteligentní a originální satirou, která kombinuje zábavu a závažná témata. Je to film, který stojí za to vidět a který může diváky pobavit i zamyslet. ()

BDups

Retrospektivně hodnotím tenhle film a nemůžu jinak než 5 hvězd, chtěl bych se vrátit do momentu kdy jsem ho viděl poprvý, pocity který už znova člověk nezažiješ, něco jako první zasunutí nebo první trip. ()

PachoSK

Nejak som tento veľký hipe vytvorený okolo filmu nepochopil. Za mňa skvelí herci ešte neznamenajú skvelý film. Na jedno pozretie ok, ale čakal som že keď si kuknete film s ratingom 88, tak odpadnete. Za mňa slabší priemer. ()

ptuko

"Klub rváčů" je bezesporu jedním z těch filmů, kterým nelze upřít status mistrovského díla. Odvážný, provokativní a hluboce dojemný, tento film režiséra Davida Finchera se stává klasikou, která rezonuje s diváky dodnes. Příběh sleduje mladého nespokojeného zaměstnance, který se zapojuje do tajného klubu, kde muži vedeni charismatickým Tylerem Durdenem kanalizují svou frustraci prostřednictvím brutálních nočních rvaček. Film se nebojí ukázat temné stránky lidské povahy a vyvolává otázky o identitě, konzumní společnosti a významu života. Režisér David Fincher vytvořil skutečný vizuální a atmosférický zážitek. Jeho precizní stylizace, temná a dystopická estetika a šokující záběry jsou ohromující. Kombinace skvělého režijního umění, prvotřídního střihu a vynikajícího výběru hudby propojuje scény a posiluje jejich intenzitu. Herecké výkony jsou na vrcholu svého umění. Brad Pitt v roli Tylera Durdena exceluje jako charismatický rebel, zatímco Edward Norton v roli hlavní postavy předvádí vynikající herecký projev plný emocí. Jejich dynamika a chemie na obrazovce jsou elektrizující, což dodává filmu další rozměr a sílu. "Klub rváčů" je nejen vizuálním zážitkem, ale také poskytuje hluboké filozofické myšlenky, které přimějí diváky přemýšlet a zpochybňovat status quo. Je to film, který si drží svou sílu i po letech od svého vydání a jeho význam se neztrácí. Za všechny tyto kvality a vynikající provedení nemohu film "Klub rváčů" než hodnotit jako mistrovské dílo s hodnocením 5/5. Je to snímek, který se vryje do paměti a zanechává hluboký dojem. Pokud jste připraveni na filmový zážitek plný emocí, otřesných momentů a provokace, neváhejte si tento kultovní film pustit. ()

scenarista

"Because we are the same person". Čo sa to sakra deje? David Fincher nám priniesol extrémny MINDBLOWING film, ktorý presahuje hranice všetkých možností. Psychologická dráma spojená s klubom, kde sa ľudia chodia len tak pobiť pre zábavu. Dokonale vymyslený scenár. Edward Norton a Brad Pitt predviedli neskutočný výkon. Fuuuu. Po celý čas si hovoríte prečo? ako?... Za mňa najlepšia "Fincherovka" doteraz. | Cinematography: 9/10 | Plot: 10/10 | Characters: 10/10 | Acting: 10/10 | Music: 9/10 | Pacing: 10/10 | Ending: 10/10 | Overall: 10/10 | ()

Slide

Tenhle film je moje srdcovka a také navždy pravděpodobně zůstane mým nejoblíbenějším filmem. Nebudu mluvit o geniálně napsaném ději nebo o skvělých hereckých výkonech, na to tu jsou jiní. Chtěl bych jen vyzdvihnout nadčasovost snímku a probíraní otázky, jak by měl vypadat skutečný muž i v dnešní době. A na tom je snímek postaven. Na dnes tak parafrázované True Masculinity. Film, který by si měl každý pustit víckrát, aby si všeho všiml, aby vše pochopil. Ale pro mě stejně hlavní, jak dnes muž už nemůže být to, na co byl stvořen. A to tento film skvěle adresuje. Ale abych moc nepřekročil první dvě pravidla tak radši končím... ()

konwor

První pravidlo klubu rváčů zní, jak řekl už starý Brad Pitt, zapomněl jsem na něj. Nejvíc ikonická scéna pro tento film, když ve sklepě baru vzniká klub pro rváče. Před náhodnými muži stojí namakaný muž, kruhy pod očima a říká vítejte pánové, z ničeho nic, začíná říkat pravidla tohoto klubu. Teď jsem doslova přeskočil skoro polovinu filmu. Takže, nejznámější trojice hrají: Edward Norton, Brad Pitt a Helena Bonham Carter. Edward Norton znovu potahal další film za koule, jeho herecké výkony jsou na pokraji masterpiecu a jeho herecký výkon, kdy si uvědomí, že on trpí poruchou rozpolcením osobnosti a jeho druhá osobnost je Brad Pitt, ve filmu jako Tyler Durden je božská. O Bradu Pittovi není o čem mluvit, dokázal dokonale zahrát muže, který je znechucen stejně jako já světem a když z klubu udělá teroristickou skupinu s myšlenkou odpálit všechny budovy, které dostane každého člověka na začátek je kurva DOKONALÁ. Jeho ikonická kožená bunda s červenými brýlemi a cigaretou v puse je všem povědomý. Když se řekne název Fight Club nebo Klub Rváčů, tak se většina zasměje a řekne klub sráčů a musí to být sranda, nebo ne? V ten moment střílím po nich jako Edwart Norton po Tylerovi před dodávkou plnou výbušnin. Helena Bonham Carter, kuřačka a žena, která má pravděpodobně všechny pohlavní choroby na mě vyvinula dojem jí jednu vrazit. Boží scéna jak ukradne oblečení a poté je prodá při tom, co se hádá, kterou rakovinu chce je boží. Poté sex scény a momentka, s kým tam mluvíš je nezapomenutelná. Přijde mi, že je tento film stále dost podceňovaný, i když ho doporučuju všem, kteří ho ještě neviděli. Když mluvím o té cigaretě, dostal jsem chuť. ()

martin00lvr

Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don't need, and the things you own, end up owning you Omlouvám se, na tenhle film je až moc složitý psát smysluplnou recenzi, je totiž neuvěřitelně težké popsat, co ve mě po každém dalším zhlédnutí zanechává. Možná se k tomu někdy dostanu. ()

Korpy22

Tvrdá realita světa, kdy i mi sami nevíme co se ve filmu vlastně děje a přesto máme chuť to sledovat dál. David Fincher dokáže vytvořit tak hutnou atmosféru, která ve člověku rezonuje ještě po skončení filmu. Dobrá myšlenka s pachutí násilí. Člověk nehledě na to, že kamera hudba a vizuál vás pohltí, tak dostává tak akorát dostatek indicií, aby si složil vlastní skládačku příběhu a musel přemýšlet, ale zároveň se necítil ztracen z toho, že ničemu nerozumí. Film dokáže člověka rozrezonovat a vytřídit emoce a názory. Rzhodně stojí za shlédnutí. ()

Lukango

Klub rváčů se do paměti zaryje díky skvělým hereckým výkonům, ikonickým scénám a hlavně díky nečekanému mega zvratu, který podle mne nečekal skoro nikdo, prostě Fincher. Co se toho super zvratu týče, tak místy pokud se poohlídneme zpět v příběhu, tak možná děj může působit lehce nedomyšlený, vsuneme-li si tam ten onen zvrat. Na druhou stranu se v tom nechci nějak šťourat a onen super zvrat považuji za jeden z nejlepších v historii kinematografie. Herecké výkony jsou vydařené a Pitt s Nortonem jsou perfektními protiklady, a zároveň lepidlem, které drží celý film a ani na sekundu neomrzí. Z hlediska scénáře tu nemám moc co vytknout a jedná se o opravdu povedené dílo. Máme tu dialogy, které jsou místy šílené a neposouvají děj, avšak perfektně prohlubují postavy, o kterých jsme si mysleli, že víme vše, než však přišel zvrat. Hudba je perfektně vybraná a jen krásně podkresluje situaci, ve které se postavy nacházejí. Celkově se jedná o jeden z nejlegendárnějších a nejbrutálnějších filmů historie s jedním z nejlepších zvratů, který jsem kdy viděl. Film má nějaké chyby, avšak i tak se jedná o skvělý film. U filmu Hra (1997) jsem měl problém, že když se na film podíváte podruhé, tak ztrácí na tom wow efektu, protože až moc staví na zvratech, které na podruhé prostě nemají takový úder. To samé platí i tady, akorát tady je závěrečný zvrat už jen taková bombička na závěr, která vás má vystřelit ze sedačky a celý šílený příběh se tímto uzavře a vše se vysvětlí a po opětovném zhlédnutí to není takové zklamání jako v případě Hry.  Známka: 8-8,5/10 ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

21.01.2022

Disney zahazuje značku Fox

Disney zahazuje značku Fox

19.01.2020

Už je tomu téměř rok, co studio Disney dokončilo akvizici studia 20th Century Fox a všech jeho odnož. Od té doby se mnohé změnilo, několik filmů bylo zrušeno, pár titulů čeká reboot a menší nezávislá… (více)