The Loved Ones

• Slovensko Milovaní (festivalový název)

Příběh mapuje osud mladého středoškoláka Brenta (Xavier Samuel). Brent se díky rodinné katastrofě a neustálé konfrontaci z matčiny strany uzavírá do sebe. Nemůže se zbavit pocitu viny z tátovy smrti, zažívá emoční kolapsy a pomáhá si marihuanou a metalovou hudbou. Jeho dívka Holly se mu snaží co nejvíce pomáhat. Je to milá starostlivá slečna nohama pevně na zemi a právě ona je důvodem, proč je Brent surově unesen. Když se probudí z bezvědomí, čeká ho pohled na zrcadlovou disko kouli, injekční stříkačky, elektrickou vrtačku a jeho ctitelku, která neskousla, že jeho přítelkyně není ona. Brenta čeká noc hrůzy plná mučení a beznaděje. (Zeck)

mark9th

SPOILER!!!Cely cas som si myslel, ze to budu zasluzene 4 *. Skoda tych poslednych 15 minut, kedy som si prial vidiet rovnaku davku exploitation nasilia aj v opacnom garde a kralovnou vecera by sa ozaj stala ''milucka'' Lola. A hoci satisfakcia prisla, nebola pre mna dostatocna, no uznavam, ze Australcania vedia ako vyvolat strach a udrzat divaka v neistote. Velkym plusom je hudba, ktora pekne dotvara stiesnenu atmosferu okolo hlavneho hrdinu ako aj u ''rodinky uzasnych'' :D ()

Pitryx

Neustále stupidní prostřihy na dva total zkouřené lidi v autě, nebo na plese, kteří jsou hrdinovi spolužáci a to je vše co mají se story společného. Odvádí to pozornost od děje a snižuje napětí. Velké mínus. Ovšem až na toto je to velmi dobrý snímek. Maskéři se nenudili, herci byli také na patřičné úrovni. Takže – pozor na holky s vrtačkou. ()

Boudyy

The Loved Ones je v západní hororové produkci bleskem z čistého nebe. Konkrétně přichází z Austrálie, která přivedla v posledních deseti letech na svět kvalitní hororové série jako Wolf Creek. Tady se mísí hlubší prvky dramatu, černohumorné záblesky a temně atmosferické, ujeté sekvence. Ač je začátek trochu sušší a klišovitý, po únosu se z filmu stává psychedelická hra dvou outsiderů, z nichž má momentálně navrch ten šílenější z nich. Aneb maturitní ples trochu jinak, než jak jej známe z komerčních amerických blivajzů. Z těch si film dělá tak trochu srandu a zmiňuje všechny aspekty "pravého maturáku škrobených ulísaných kořenů a dětinsky naivních princezniček", přičemž je klišovitě zesměšňue a navíc umisťuje do hororové polohy. V závěrečné třetince lze shlédnout originální způsoby tortury a správný boj na život a na smrt. Takový mix Carrie, Martyrs a pár originálních nápadů. ()

HEED

Tak tohle bylo hodně hořké kafé. Hlavní i vedlejší role jsou naprosto parádně napsané a ještě lépe zahrané. Tenhle film jistě nikdy nespatří televizní obrazovku. Ti co na něj narazí, tak jako já, úplnou náhodou, budou se tetelit blahem. Je to něco nového a neotřelého ve svém žánru. ()

Cechyno4

Pro mě z hlediska exploitation naprosto dokonalé. Už po půlhodině se mi film moc líbil a to byl jen náznak toho, že se dívám na opravdu dobrou podívanou. Dobrá depresivní atmosféra + skvělý scény. Z ulítlé rodinky mi bylo vážně zle a když se blížila scéna kdy se měla dcera s otcem líbat, už jsem vážně myslel, že to se mnou nedopadne dobře. Posledních 15 minut mělo spád a tempo. Prostě parádní podívaná. Jeden z nejlepších exploitation hororů, které jsem kdy viděl ! ()

Sticks

Úvod vyzerá na rockový horor, čo ale nasleduje potom som od 71%. snímku nečakal. Plno erotických scén, chabé pointy, žiadny dej, druhá nehororová príbehová linka, sympaticky chorý otec. Atmosféra tu nefiguruje, vyskytne sa len kdesi po polke, keď už ide Brentovi do tuhého. Pátranie po ňom je na smiech, nehovoriac o priemerne napísaných postavách. Horor - málo, dráma - vôbec, thriller - nie. Podobnosť s Martyrs žiadna. 4/10 ()

george16

No ještě, že u nás maturitní plesy nemají takovou tradici. V celku neznámý a docela slušný počin australských tvůrců, který stojí za zhlédnutí. Tatínkova princeznička tady trochu, no trochu, trochu víc zlobí a ujetý tatínek jí zdatně sekunduje a dokonce své princezně dovolí užít si se „svým“ chlapcem první vrtání (a to bohužel doslova). Mučení oproti hlavně evropským horrorům nic moc, sklep a druhou „dějovou linii“ jsem teda nepochopil, ale jako exploitation horror na jedno kouknutí dobrý. Taková romantická oddychovka :), která dokonce s prominutím z totálně sra….. country písničky dělá hodně mrazivé podbarvení a garantuju vám, že tuhle písničku si i s odstupem času budete dobře pamatovat. Hodnocení někde kolem 70 %. ()

Psychotic17

Atmosféričtější horor jsem neviděl. Nikdy jsem hlavnímu hrdinovi tak nepřál, aby přežil jako dnes. Nemám slov, v rámci žánru perfektní. 100% ()

Mockingjay

Keď si pripomeniem hlavnú hrdinku, tak ma napadá len jedno: "Tá pravá od Mattela." Celkom obyčajná baba s véľmi milujúcim fotríkom, dosť ukecanou matkou a... s úplne bežným koníčkom (Tú dievčinu musia chlapi milovať). Prekvapenie v podobe "aha, čo mám v pivnici" ma vážne dostalo. Takýchto vypečených a dokonca miestami aj vtipných hororov by malo byť viac. ()

FREEWHEELER

Absolútne nezávadná záležitosť ktorá je tak trochu pavučinkou viacerých žánrov. Neublíži ani nenadchne. Graficky podarené. Nasrala ma vata v podobe tínejdžrského páru. ()

Sakyvanity

Mám teď dost smíšené pocity. Asi proto, že nesnáším horory a tenhle jsem shlédla z nudy. Nicméně až na neustále zavírání očí, škubání s sebou (zvlášť při nožích a vrtačce), to byl celkem super horor. Tedy až na to, že na konci, jak se Lola plazila za autem, jsem se z těch jejích zlomenin málem pozvracela. Jinak fajn, 70% ()

natalie15

Takže, za prvé: pripomenulo mi to francúzskych Marthyrs, čo vo mne okamžite vyvolalo odpor. Začiatok bol sľubný, a páčil sa mi oveľa viac ako nasledovné nechutné mučenie. Ono to asi bude v tom, že ja na takéto filmy proste nie som - a že som od toho čakala čosi viac, ako len krvavý slasher. V zásade, ono je to viac ako krvavý slasher - autori sa snažili dať postavám osobnosť, pridať tomu zápletku a emocionalitu - aby potom mohli ospravedlniť následnú brutalitu. U mňa to však nefunguje. Tak ako neznášam Hory majú oči, tak ako nenávidím pseudofilozofickometaforického Antikrista a vyššie spomínaných brutálnych Marthyrs, tak nemôžem mať rada ani teenegerovskú vyvražďovačku zabalenú do štýlového, "originálneho" a dramatického pozlátka. Jedna hviezda patrí hercom - skvelému Xavierovi a hrôzostrašnej Robin, druhá hviezda za začiatok, a pol hviezdy za to, že aspoň po tom všetkom čo zažil, to !SPOILER! hlavný hrdina prežil !koniec SPOILER!. Takže... pokiaľ máte radi slashery, The Loved Ones vás poteší, pretože nie je tuctový - a pokiaľ slashery radi nemáte, tak sa tomu oblúkom vyhnite. ()

Mattin

Byť na mieste Robin McLeavy asi by som sa bál po odpremierovaní tohto psycho kúsku výjsť na ulicu... Takú chuť rozmlátiť nejakej dievčine hlavu o obrubník som asi ešte nezažil :D. Každopádne veľmi slušná porcia totálneho šialenstva ktoré najskôr vzniklo z niekoľkogeneračného incestu... Veľa som od austrálskeho hororu teda neočakával a v podstate to ani nie je horor, ale skôr psychoˆ2 dráma a ešte líznuta štipkov krimi. Myslím že herecký výkon ktorý podala Robin bol tak vierohodný že sama herečka by mala pre istotu navštíviť nejakého odborníka... ()

elanista1

Asi najtvrdsi inteligentny exploitation aky som videl, aj ked paradoxne nie je tu priamo nic vidno ale aj tak je to psychicky narocne.Cisty psychologicky teror v tazkej podobe, a vdaka hereckemu vykonu hlavnej hrdinky zazitok viackrat umocneny. Nema zmysel vsetko vychvalit, je to perfektne ale nie pre vsetkych. ()

a0001

Dievčatá sa neodmietajú!! Inak sa môžeš prebrať u nej doma s jej lobotomickou mamou, šialeným fotrikom a týmto dievčaťom ktoré ti dá nasilu jesť, budeš jej musieť fajčiť prst, šťať budeš priviazaný na stoličke do vedierka pri slovách ,,on "plače" radšej ho dám do úst". Ale komu by sa chcelo v skutočnosti preč? Taká pohostinná, nekozervatívna rodinka sexuálne otvorená... Hlavnému hrdinovi sa evidentne nepáčilo, alebo ten jeho výkon bol presvedčivý a ja som si vychutnával spolu s touto rodinkou všetky morbidnosti. Som totiž rodinný typ :) a iba 70%? To snáď nie! Ľudia vy nieste vôbec zvrátení, je mi z vás zle!! :D ()

mikessc

Ku koncu ten film dostal velmi silne grady urcite nebolo na skodu si ho pozriet. Kde si na hlavu nasadili koruny mi to připomenulo film mamka a tatka, ale tento film je o cosi lepsi podla mna. ()