Crybaby

"Pokud existuje Dabel, pak musi byt i Buh." Tuctova zanrovka, dalo by sa povedat. Hra s hudbou a tmou v tomto filme bola vyborna. Cely film som vlastne nevedel kto je ten "diabol". Vsetko ma nejaky vyznam. ()

waltosin

S výtahů jsem měl vždycky špatnej pocit, když jsem v nich jezdil, ale nevěděl jsem čeho se bát. Ďábel mi ,ale ukázal že jsem se bál oprávněne a neznamená že když s váma jede víc lidí že jste v bezpečí,protože když zhasne světlo, tak nevíme s jakýma lidma tam jsme a hlavně kdo z nich je ďábel, kterej je všechny pěkně po jednom zabije! 75% ()

CorvusBlek

Čekal jsem sice něco trochu temnějšího, vzhledem k tématu, ale ani tohle podání mě nijak neurazilo( vyjma pár opravdu hloupých vět typu " vem si mě" a "odpouštím ti"), ovšem z průměru tento snímek nevykročil 50% ()

elanista1

Nerozhodne balancujem medzi lahko nadpriemernou zanrovou zabavou /3***/ a niecim atmosfericky nezabudnutelnym /4****/, ale kvoli nejednoduchemu zaveru a par logickym preslapom sa priklanam k neskodnej trojke. Aj napriek tomu som vsak spokojny; napatia bolo dostatok, zopar zaujimavych zvratov a otazok, na ktore nie su potrebne odpovede, neokukani herci, malo minut, dialogy prijatelne. Na zaciatku ma trocha zaskocilo, ze hned v prologu nam bola vlastne vypovedana cela pointa /plus nechutne spoilerovy nazov filmu/, ale mozno niekedy nezaskodi iny pristup. Bolo povedane dost, ale nie privela aby nebola motivacia pozerat dalej. ()

Sakyvanity

Velmi překvapivý konec, na ďábla jsem měla jiný typ:). Horor docela dobrý, možná bych jen přidala víc lekaček, ale těch 70 minut jsem si užila. ()

klichem

Horory sice nie su moc moj salok caju, ale ked je nejaky nudny az bezpointovy pre mna - musi to byt neskutocna nude pre ostatnych (milovnikov hororov ani nespominam). Vydrzala som sice do konca - zaco si zastuzim minimalne keksikovu medailu, ale od polky sa to trosku zlepsilo a aspon nejake to minimul napetia za tie peniaze z tohto filmu vyzmykali - preto aspon 2 hivezdy - zo slusnosti... ()

ShortyIC

Režisér Dowdle ma opäť príjemne prekvapil. Od tohto filmu som očakával priemerný zážitok, no mýlil som sa, dočkal som sa skvelého atmosferického hororú s dobrým príbehom a pointou. Hudubná stránka vynikajúca (Velázquez proste "umí") ... Scény vo výťahoch boli tak úžasné, že som sa proste tešil keď začalo blikať svetlo a následne zhaslo, pretože som vedel čo nasleduje... ()

Tomate

Solídny horor s jednoduchým interiérom s nie príliš známymi tvárami. Verím že z tejto skvelej myšlienky sa dalo vytažiť viacej. Nuž aspoň otázka Kto to je... ? fungovala skvelo a držala ma v napätí celý film. Atmosféra a rozbroje medzi obeťami fungujú ako majú. Snáď jedine mi vadila nelogičnosť, ako sa servisáci a polovička hasičského zboru nevie dostať do jedného poondiateho výťahu. ()

Plaque

Vždy som bol presvedčený, že prof. Satan má vyššie vzdelanie a k trýznenie využíva oveľa sofistikovanejšie metódy než trhanie nechtov, lámanie kostí, muchy vyliezajúce spoza očí, scarabeus lezúci z riti alebo obesenie sa na vlastnej pupočnej šnúre. Takisto si myslím, že prepožičanie tela nevinnej obete a s tým spojená zmena intonácie, sfarbenie kože, zvýraznenie problémov s kŕčovými žilami, či cviky úrovne 4 pre pokročilých jogínov sú skôr formy typické pre jeho študentov v odbore medievalistická démonológia a nie vhodné metódy pre samotného rekokotora univerzity. Dohnať ľudí k šialenstvu prostredníctvom striedania tmy a svetla, klaustrofóbie a neustáleho psychického teroru to nie je iba výsada Guantanáma, ale samotného kniežaťa temnôt, ktorý na seba zobral podobu nechutnej starej piče. To sa potom nedivme, že sa nedobrovoľní účastníci elevátorového výletu priznali aj k tomu, že ten jogurt po záruke nechali v chladničke naschvál, aby ho niekto zožral a dostal poriadnu sračku. Z filmu si odnášam príjemné pocity mrazivého thrilleru a napriek mnohým nelogickostiam, v príbehu a jeho prevedení, musím konštatovať, že okrem nefalšovanej zábavy som si odniesol aj popevok od Hospital Bukra, ktorý mi počas celého filmu čoraz viac išiel na rozum. https://www.youtube.com/watch?v=6o6FgEP7TC0 ()

J.Mayen

Jo jo, zajimavy namet, sice kdyz jsem to videl poprve tusil jsem od prvni chvile kdo je kdo, co je co i kdyz nebyl cas na to to zjistovat, ale atmosfera byla slusne husta jako namackano ve vytahu. Par debilu se jako vzdy i zde muselo objevit (technik vytahu), kdyz se mu nepovedlo ani na podruhy chcipnout, tak to musel dokazat napotreti, kazdopadne pro to udelal vse mozne. Prosim takove debility ve filmu pro priste vynechavat. ()

fujarik

Vcelku povedený horor s netypickým dějem... Pár scén nudí, ale u většiny běhá mráz po zádech... Zároveň je to i horor s dobrým posláním. ()

new4nomaly

Škoda, že to nebylo více děsivé, více promáklé, více výstřední. Má očekávání byla větší, avšak nelituji peněz a ani těch 80 minut svého života. Pro tento film je šedivá barva plně adekvátní. 68% ()

MrFarmer

Tak to byl mazec...Na první pohled blbost, ale natočený to bylo naprosto bez chyby. Od začátku do konce sem byl napnutej a nevěděl jak to dopadne...a to se mi u horroru nestalo už hodně dlouho. Všem doporučuju !!! ()

sebuLba

Devil by se dal popsat jen dvěma slovy a bylo by řečeno všechno - jednorázová blbinka. Shyamalanova totální neschopnost natočit po letech pořádný film vystřídal pokus o napsání příběhu o partičce lidí uzavřeném na ploše ne větší než bývá koupelna v panelových domech postavených za minulého režimu. Nemůžu si pomoct, ale nejsem zvyklý na to co se poslední dobou děje s takovou filmovou osobností jakou Shy je, dnes už snad jen býval. Scénáristicky je to jako pěst na oko, alespoň že ten rejža ví co dělá. Už od titulků se dá vycítit, že tohle netočí jen další z řady videoklipových rutinérů, avšak člověk, který by jednou mohl natočit pořádnou pecku a ne jen tuctový thriller z výtahu s troškou toho tajemna. Technická stránka moc fajn, na zbytek raději zapomenout. Slabší 3* ()

Dexter666

V žánrových suchotách súčasnosti, keď sa všetko hrá iba na strunu podielu násilia, je tento PG-13 počin ako prvý jarný dáždik. Takémuto titulu sa dá potom odpustiť aj nejaká tá nelogičnosť resp. predvídateľnosť (čertíka som tipol správne). S prihliadnutím na skvelú hudbu a fajnový úvod (pri ktorom som slintal blahom) je to horor, ktorý môžem iba odporučiť. ()

wesker

Zajímavé téma. Byl jsem zvědav jak dokáží natočit onu avizovanou zápletku ve výtahu a nakonec jsem se chvilkama i bavil. Jen jsem nepochopil jak je možné že každý můj typ na ďábla v dalších několika minutách umřel :) ()

Susperian

Nečekal jsem mnoho a dostal jsem ještě mín. Trapné bez jakekoliv atmosféry s ještě trapnějším koncem. Připadalo mi to jako by autor chtěl vyvolat v lidech jakýsi pocit viny ze skutků, kterých třeba litují. Ale není třeba zoufat, protože stačí všeho litovat ke všemu se přiznat a ďábel si vás neodnese. Jako pohádka pro děti fajn, ale udělat z toho film a ještě rádoby horror. Fuj ()

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana