Třicet let poté, co diváky uchvátil původní film, se Krotitelé duchů vracejí, aby se ve zcela nové podobě představili současné divácké generaci. Režisér Paul Feig kombinuje známé prvky boje s nadpřirozenými bytostmi, díky kterým byla původní filmová série tak oblíbená, s novým hereckým týmem, složeným z těch nejlepších komediálních herců současnosti. Připravte se na letní podívanou, během které společně zachrání svět! (Falcon)

laserr odpad!

-2/10 Výborný soundtrack, super obsazení, skvělé efekty a když film místy zvážní, tak vše vcelku funguje. Zásadní problém je humor, což je u komedie problém. Hrozně jednoduché, referenční, dětinské vtípky, postavy vyhnané naprosto ad absurdum - miluju Kate McKinnon a i zde hrála skvěle, ale Holtzmann je naprosto nezajímavý automat na one-linery a cool momenty. Film je rozhodně velmi kompetentně natočený, ale u humoru se spokojí s tím nejnižším, co má zrovna po ruce a tím to vše bohužel posílá pod kytky. ()

Azurovydrak

Jedna hvězda za triky, které se povedly a byly v podstatě jediné, co mi na starých Krotitelích chybělo. Jinak hrůza a děs, ubohá vykrádačka, co se prsí legendární znělkou. 15% PS: Co v tomhle filmu dělal Chris Hemsworth? ()

Loooki

Nerozumiem, čo mali všetci proti tomu filmu, som z kina došiel vyrehotaný ako lečo a to aj napriek tomu, že keď začal film a počul som český dabing, tak som sa cely vnutorne obratil. ()

Qeo

Ať si soudí každý jak chce. Já se ale výborně bavil. Co si budeme nalhávat je to kravina. Ale tak to Krotilé duch snad jsou ne? Genderová reverse se povedla a charaktery bavily jak mohli. Některé více, některé méně, jak už to tak bývá. Ale celkové uspokojení se dostavili a myšlenky na těžký den v práci úspěšně zahnány. ()

pilarius

Po té tuně kritiky jsem čekal něco horšího než průměrnou hollywoodskou CGI akčňárnu. Polovina toho fungovala, půlka zase ne. Výsledek je koukatelný, chce to ale holt nemít příliš vysoká očekávání. Hlavně casting hlavních rolí a hudba se dost povedly, na zbytku by to chtělo ještě zamakat, pokud chtějí pokračovat (počkejte si na potitulkovou scénku). ()

Joll

Hollywood je úplně padlej na hlavu, dát do tohodle takový prachy. Každýmu muselo bejt jasný, že to bude blbost dát tam 4 ženský, už samotnej remake je blbost, protože originál je fakt super a hráli tam herci! Tady to byla bída, film šel do kopru kdykoliv tam ty 4 vemena vlezli, což bylo bohužel 90% filmu. Jinak kamera, triky a vše kolem docela fajn i Camea, jen to zazdil blbej nápad a ještě výběr hereček, Tlusťoška, Lesba, Černoška a Běloška.... Jděte do prdele, na zvracení... Kdyby aspoň jedna uměla hrát... ()

Pooli odpad!

Feig by mal spáchať rituálnu samovraždu za tento film a stať sa duchom aby vedel ako ich krotiť. Povedal som si, že do toho pôjdem bez predsudkov, veľmi veľmi som sa snažil lebo pôvodné filmy mám rád, ale toto je číre zúfalstvo. ()

Hapretor

Jedním slovem - trapné. Akorát Chris Hemsworth konečně našel roli, která mu sedla - toho krypla ani hrát nemusel. A taneček na konci je další důkaz, jak toto dílo propadlo na dno trapnosti. Jak může takový poleno, jako je Hemsworth, vůbec hrát ve filmu??? - Naštěstí pro něj tady to nebylo tak poznat. ()

BOURQUE

Pre mňa príbeh Krotitelia duchov bol vždy veľmi dôležitým. Jednak pôvodná animovaná séria patrila medzi moje najobľúbenejších v mojom detstve (a aj v dospelom veku) a podruhé, 2 natočené filmy s veľmi dobrou hereckou partiou tiež patrí medzi moje kultové záležitosti. Práve preto, keď som sa dozvedel, že bude nové „tretie“ dielo, tak som sa veľmi tešil no tiež som mal veľké obavy, že natočia niečo také, čo nebude pasovať do pôvodnej koncepcii. Bohužiaľ, (aspoň pre mňa) nastala druhá situácia. Aktuálny film ani neviem ako mám nazývať – reboot, pre-sequel alebo (nedaj Bože) „paródia“? Aby sme si rozumeli – vôbec mi nevadí, že natočili ženskú verziu. Práve naopak, som rád, že to celé sa snažili posunúť niekam inam. Ale myslím si, že „McCarthy humor“ sem nepatrí. Scenár a réžia by potrebovali vylepšenie. No najviac ma (nepríjemne) prekvapil Ch. Hemsworth, ktorý sa nechal nahovoriť na to, aby sa v tom celé zúčastnil. Zaangažovanie „pôvodných hercov“ podľa mňa nevyšiel podľa predstáv a je aj zbytočné. Jedno je však isté! Keď nanič iné, tak tento „snímok“ aspoň bol na to dobrý, aby sme v minulosti natočené filmy ešte viac vážili. Osobné hodnotenie: 60% (**) ()

Faila

Opět se mi vyplatilo očekávat naprostou kravinu. Za mě je tohle jedno z nejvíc příjemných překvapení poslední doby. Ačkoliv se zde objevilo pár klišé (černoška prostě musí být velká a hlučná a šílená), většina věcí mi přišla originální. Jak už provedení většiny dalších postav nebo užitý humor. Čekala jsem úplně jiné vtípky a pointy, ale místo nich přišlo něco jiného, a já se u toho nesmírně bavila. A zjevení "starých" krotitelů byla moc milá třešnička na dortu. ()

Olík

Dost možná by někomu (vlastně i mně) otření se o klasiku všech klasik jakou jsou Krotitelé duchů mohlo připadat jako svatokrádež první velikosti....ale nakonec nebylo zase takové ouvej. Ano, grupa kolem Ivana Reitmana, Billa Murrayho, Dana Aykroyda a dalších je navždy slizem zapsána do zlatého fondu světové kinematografie (i mého srdce), každopádně rok 2016 nedělá tomu 1984 vyloženě ostudu. Schéma je dané, tady není co dál řešit. Jinak jsem se v rámci možností docela bavil...akce byla, humor byl, nějaké ty duchy jsme pochytali, herecky taky nejde vyloženě o průšvih...slušná nenáročná komedie. Určitě by se dalo odporovat, že slušná komedie lze natočit i bez parazitování na provařených předchůdcích, ale já s tím nemám až tak velký problém. ()

MickeyStuma

Snad nejdiskutovanější a nejodmítanější film všech dob. Hollywood přišel s nápadem vzkřísit duchařskou legendu a dav fanoušků začal jásat. Následovala však rána, když režisér Paul Feig přišel se zprávou, že hrdinové budou hrdinky. Byly někdy v minulosti už takové protesty? Každopádně se nápad stal skutečností a coby producent si vzal nad celým projektem dohled Ivan Reitman, který je jak známo režisérem obou původních filmů. No a jak to dopadlo? Překvapivě dobře. Každá dáma má svůj osobitý charakter a hlášky střílí jako z kulometu. Překvapením, v uvozovkách, je vizuální a technická stránka věci. U původních snímků to byly ryze technické triky a animace, nyní se jedná o CGI. Je vidět nějaký rozdíl? Co se týče právě toho, tento nový snímek tímto ty klasické ještě daleko více povýšil. A jsme u příběhu. Vše, co je tu k vidění tu už jednou prostě bylo, což dokazuje, že se jedná o remake. Na původní snímek jsou místy i odkazy, ale těch si skutečně všimne jen opravdový fanoušek. Děj je více stavěn na akci, ale to je asi tak všechno. Dámy srší energií a ten ´sekretář´, no, raději nic. Pro novou generaci diváků naprosto úžasný zábavný snímek. Krotitelé, nebo spíše přesněji krotitelky duchů je snímek povedený vezmeme-li to jako remake. A co je remake snad není třeba vysvětlovat. To jen k té absenci originality. ()

Lyžař

Prvoplanovy vtipy, kterejm se ani smat neda, dej trapnej, hudebne hrozny, kdy cely film nema kloudnou hudebni linku, ale obcas prijde hlasita lekava scena s hroznou hudbou..snad bych pochvalil jenom efekty a barevny podani vsech scen..o dabingu ani nemluvim, cesky dabing mel vzdy uroven, ale tohle??Scenar:Odpad, Rezie:**, Herci**, Hudba:Odpad!! Vypnuto po 30 minutach.. ()

helloween93

Viděl jsem remake Ghostbusters. A žiju? Jo! Nejhejtovanější film roku 2016. Proč? Tuším, že proto, že mnoho lidí nemohlo rozdýchat novou femdom verzi, která se snaží být vtipná, ale vtipy nepadají na úrodnou půdu. Hlavní problém snímku tkví v tom, že Sony vyrobilo remake úplně přes kopírák s jedničkou. Takže remake nepřináší mimo dámských hlavních postav, weird Hemswortha a mnoho známých tváří v cameu nic nového. Teda až na paní Slimerovou, ale ta tu má taky cameo, stejně jako Slimer. Vizuál filmu musím pochválit, hlavně to finále se tvůrcům celkem povedlo. Do filmu se mi nechtělo, čekal jsem feministicky trapný sranec a ačkoliv to slabší bylo, těch 42% tady je fakt mimo, protože do bolesti diváka film nejde. Mohli to tedy o 20 minut zkrátit, to jo. Komerčně Ghostbusters musely vytvořit hlavounům v Sony mnoho vrásek na čele, vzhledem k tomu, jak moc ztrátový projekt to byl. 2* ()

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

06.12.2022

Sigourney Weaver zpátky v Krotitelích

Sigourney Weaver zpátky v Krotitelích

08.06.2019

Režisér Jason Reitman (Lítám v tom), syn Ivana Reitmana (Krotitelé duchů I, II), už nějakou dobu kutí pokračování ke kultovní sérii svého táty. To má ignorovat ženský reboot z roku 2016 a místo toho… (více)

Hrdina Uncharted shání parťáka

Hrdina Uncharted shání parťáka

30.03.2019

Herec Tom Holland (Spider-Man: Daleko od domova) má momentálně plné ruce práce s tím, aby neprozradil žádný důležitý spoiler ohledně blížících se Avengers: Endgame, už brzy ho ale čeká natáčení… (více)

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

03.03.2019

Pokud jste to prošvihli, Jason Reitman (Juno, Lítám v tom), syn Ivana Reitmana, režiséra původních Krotitelů duchů, chystá pokračování, které bude filmově navazovat na druhý díl a v podstatě tak… (více)