Dítě Bridget Jonesové

• Velká Británie Bridget Jones's Baby (více)

Utrpení největší smolařky v dějinách dosud neskončilo. Bridget Jonesová je stále bez chlapa. Jak název třetího dílu slavné série napovídá, tím hlavním malérem bude tentokrát neplánované těhotenství. Taková věc dokáže vykolejit i životem otřískanou Bridget, zvlášť když naprosto netuší, s kým počala. Jak se to rýmuje s faktem, že je stále bez chlapa? Celkem jednoduše. Stačí v doprovodu kolegyně navštívit odvázaný hudební festival a v jeho průběhu se vyspí s pohledným cizincem (Patrick Dempsey). A když se záhy na jedné společenské akci na vlastní tělo přesvědčí, že stará láska (Colin Firth) nerezaví, byť před pár lety definitivně skončila, je „štěstí" hotovo. Protože jí s rozluštěním zapeklitého rébusu nepomůže ani lehce cynická gynekoložka (spoluscenáristka Emma Thompson), ocitne se Bridget ve velmi nezáviděníhodné situaci. Jak seriózní právník Mark Darcy, tak úspěšný provozovatel internetové seznamky Jack Quant se sice k situaci postaví jako praví chlapi, odhodlaní s Bridget a jejím potomkem vytvořit spořádanou rodinu, to ovšem netuší, že jejich šance na otcovství je přesně padesátiprocentní. Jak se blíží termín porodu, Bridget cítí, že bude muset s pravdou ven a hlavně že si bude muset vybrat, komu bude její dítě říkat „tatínku". Normální člověk by poslal oba dva na testy otcovství. Jenže Bridget Jonesová není normální, ale výjimečná. (CinemArt)

dopita

Odpudivá Bridget Jonesová to dotáhla do třetího dílu, kterej je jedno velký, nezvládnutý klišé, postrádající jakýkoli humor. Nebo to řeknu jinak - o humor asi šlo především a na papíře to možná opravdu bylo vtipný, ale režisérka scénář přetavila ve sled zoufale kýčovitejch, skoro až amatérsky nezvládnutejch scén, které postrádají jakýkoli náznak humoru, zato je film doslova prošpikován odpudivýma a trapnýma scénama. Jonesová je kráva, která by měla den co den dostat přes tlamu - je to jedna z nejnesympatičtějších postav v historii filmu (čemuž velmi napomáhá ksicht Zellwegwerovej, dabing Hudečkovej a režie Maguirovej). Jedna hvězdička jen a pouze za Emmu Thompsonovou, která jakmile se ve filmu objeví, okamžitě jde kvalita nahoru. ()

Hanys_

Chvilkama to balancuje nad propastí trapnosti, naštěstí z toho tvůrci vždycky včas vybruslí a navíc se můžou ohánět parádním hereckým přírustkem do série, protože Dempsey pomalu strká do kapsy i Granta z prvního dílu. Je to někde mezi 3-4, ale ta nostalgie je prostě svině. ()

Pavkan

Viděl jsem Bridget na premiéře a příšerně mě bolela pusa od toho, jak jsem ji měl celou dobu od ucha k uchu. Obklopen ženami sršícími pozitivní hysterií jsem si sice připadal lehce nepatřičně, ale dvě hodiny strávené se starší, hubenější, ale stále vysoce zábavnou Bridget Jonesovou rozhodně patří mezi mé osobní nejlepší časové investice za posledních pár let. ()

Sufferer

Sharon Maguire vyťahuje kostlivcov zo skrine spôsobom, akým to čakal len málokto. Scenáristický konštrukt je sám osebe suchopárny a pochopiteľne nachádza veľkú oporu v predošlých kapitolách, skutočne až do bodky presne vypointovaná komická perspektíva povznáša snímku o úroveň vyššie. Žiadne kŕče v bruchu ani bolesti bránice, no nemiznúci úsmev na tvári. (Kino) ()

orkadimenza

Je radost vidět po dlouhé době komedii, která vás nezklame svým pojetím, scénářem a humorem. Je pravda, že jsem se první minuty ztrácel v davu čtyřicetiletých vysmátých MILFek, které se smály v jednom kuse, ale po troše zvyku a ignorace jsem se do toho sám začal (nečekaně) dostávat. Myslím si, že nějak takhle by měla vypadat pravá "novodobá" (nerad to slovo používám) komedie, rozvrstvená do všech možných směrů a bez nějakého obřího klišé, po níž vám atmosféra stále zní v hlavě. Nečekal bych, že si budu hrdě přiznávat, že jsem byl v kině na filmu určeného pro publikum "mých matek", ale scény s holými zadnicemi Skotů, rozvážení pizzy, a gagy s Emmou Thompson byly opravdu k nezaplacení, a jsem rád, že i mezi všemi těmi dramaty a thrillery se najde světlý záblesk mezi komediemi, který můžete doporučit, a bez nejmenšího zaváhání si ho pustit s holkou. ()

.baris.

Teprve po dnešku konečně plně chápu, proč se tolik ženských s Bridget identifikuje, proč je celá série tak úspěšná a co na tom vlastně všichni vidí. A vůbec - myslím, že až po dnešku dokážu Bridget poprvé plně docenit. Třetí díl je o dost jiný než předchozí dva a rozhodně je nejlepší. Rukopis Emmy Thompson je znát (a její postava je tou, která celý film táhne a koření), takhle mě pobavit a dojmout zároveň už se docela dlouho žádnému filmu nepovedlo. A Renée perlí. Nikdy jsem nečekala, že se budu u Bridget takhle dobře bavit. Fakt skvělý. ()

Paldiny

Bridget má 43, schopný džob, pretrvávajúcu neukojenú povahu a maximálny talent na trapasy. Lenže nie je to tá Bridget, ktorej som fandil v tridsiatke, ktorá si získala moje sympatie osobitým zmyslom pre humor. Už ani Darcy nie je čo býval a nová postava milionára do Bridgetinho sveta nezapadá vôbec. Povedzme si na rovinu, len sotva by sa tam dostal. Čo prekážalo hojný počet trapasov, pri ktorých som trpel. Našťastie sa to časom upokojilo a s druhou polovicou filmu prišlo na pár fungujúcich momentov, paradoxne v dramatickej rovine a po nich aj vtípkov čo stáli za úsmev. Ďalšia zo sérií, aká mala skončiť prvým dielom. ()

Danken

6,5/10 Když člověk den předtím hýřil jako carský důstojník, potřebuje nějak zabít zbytečné odpoledne a téměř u toho vypnout mozek a používat ho tak z 0,1% z těch 10 použitelných, tak by si měl pustit přesně něco takového. Jasně, ženský feromony z toho čiší přes půl zeměkoule, ale za mě koukatelný. Zasmál jsem se, jednou jsem musel zamáčknout slzu a menstruovat jsem z toho nezačal. ()

jasiska

Všetci milujeme Colina Firtha aj Patricka Dempseyho a Renée Zellweger je tiež výborná, ale najlepšia vo filme bola aj tak Emma Thomspon. Inak zopár trápnych chvíľ, jeden-dva vtipy a úplne neprekvapivý koniec. Celkovo príjemný ale dosť priemerný film. ()

Asmodin

Dobrý vtipy, jen mi přišlo divný, když mají dítě ženy 40+. Herecká mimika René je tak zajímavá, že musíte celou dobu přemýšlet jestli má botox nebo ne. Jinak lepší jsou první dva díly. Doufejme, že toho více neuvidíme. ()

Gumrice

Tak tohle jsem nečekala! Když jsem zjistila, že se bude točit další díl Bridgete, vzbudilo to ve mě radost a očekávání, ale měla jsem spíš obavy, jak pokračování dopadne (většinou to totiž není dobrý nápad). Jsem velkou fanynkou Bridgete a nedám na ni dopustit. Konečně jsem se dočkala premiéry a šla jsem na film s jistým očekáváním, které bylo sakra hodně vysoko překonané. Film je svěží, vtipný, absurdní, energický a hlavně nacpaný britským humorem, který já opravdu můžu. Atmosféru dodávaly reakce stejně naladěného kina, protože takhle rozesmáté publikum dvě hodiny v kuse jsem, troufám si říct, nikdy nezažila. A je to vážně zasloužené. Už jen první scéna mě zabila, nejde se prostě nesmát. Zapšklí samozvaní kritici se místo ztráty času nad tímto snímkem můžou ukájet třeba nadrcenou křídou. Tomu filmu nejde nic upřít, dlouho mě nic takhle nedostalo, děkuji tvůrcům za luxusní pobavení. Nakonec musím vyzdvihnout skvělý soundtrack, který Bridget Jones´s Baby vyšvihnul na tu pátou hvězdu. Nebojte se a dejte trojku ;) ()

fredisek

Masterpiece. Tvůrci moc dobře věděli, že nesmí přijít s hloupostí, která by ždímala prachy. Podařilo se. Bridget se stala symbolem a tenhle film je skvělým závěrem příběhu, se kterým se mohou ztotožnit miliony lidí po celém západním světě. ()

simply

Bridget prostě musí člověk mít rád. Takhle má podle mě vypadat dobrý romantický film...na jednu stranu romantický, nekýčovitý a plný úžasného suchého humoru. Duo Firth a Dempsey mi sedlo víc než Hugh Grant v předchozích dvou dílech. Emma Thompson byla rozhodně nejlepší...akorát ten nepovedený botox kdy Bridget moc nepřípomíná Bridget. ()

Jaro_slav

Bál jsem se. Zbytečně. Vybavuju si jen jednu fakt blbou scénu - přepravu do porodnice. A jen jedinkrát otravnou hudbu. Zato si vybavuju spoustu satiry na současnej „svět mladých úspěšných“ — autorům navíc dnešní trend vyhipstřenejch fousáčů zjevně připadá směšnej podobně jako mně. Jako celek film překvapivě skvěle funguje, byť nejlíp šlapou všecky scény a hlavně dialogy před těhotenstvím. P.S.: Žádná scéna, avšak fotka na konci titulků. P.P.S.: GLAMPING není odvozeno od Glastonburry. ()

Mikeel

Trojka Bridget Jones není v první řadě žádným dílem do počtu. I když Renée už není potrhlá boubelka (ale jen potrhlá), překonává film veškerá očekávání a i své dva předchůdce - minimálně dvojku určitě. Jak je u Britů zvykem, servírují vtipy s nadhledem, inteligencí a neoblomnou ironií a vůbec bych se nebál říct, že třetí Bridget Jones je nejlepší komedií letošního roku a nejspíš i celé dekády. Ke konci servíruje i trochu tradiční, avšak nepřislazené romantiky a stále si zachovává takový ten autentický pocit „může se to stát i vám.“ ()

janeke

Vtipné, hej, ale zúfalo málo pravdivé. Príbeh je totiž založený na tom, že keď jej je úplne že najhoršie, zjaví sa Colin Firth v obleku, alebo ten druhý... ten, čo predsa nemôže súperiť s Colinom Firthom v obleku. ()

mira007

Přes určitou skepsi k této sérii mi to přišlo celkem vtipný. Taková romantická limonáda pro ty co ztrácejí věkem naději na pěknou lásku, ale celou dobu filmu bylo pro mne hrozně rušivé, že jsem viděl ten nepřirozeně plastikový ksicht hlavní představitelky. Nic proti chirurgickým úpravám těla, ale tohle bylo šílený až rušivý. Chudák holka - zlatý vrásky. ()

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest