Dítě Bridget Jonesové

• Velká Británie Bridget Jones's Baby (více)

Utrpení největší smolařky v dějinách dosud neskončilo. Bridget Jonesová je stále bez chlapa. Jak název třetího dílu slavné série napovídá, tím hlavním malérem bude tentokrát neplánované těhotenství. Taková věc dokáže vykolejit i životem otřískanou Bridget, zvlášť když naprosto netuší, s kým počala. Jak se to rýmuje s faktem, že je stále bez chlapa? Celkem jednoduše. Stačí v doprovodu kolegyně navštívit odvázaný hudební festival a v jeho průběhu se vyspí s pohledným cizincem (Patrick Dempsey). A když se záhy na jedné společenské akci na vlastní tělo přesvědčí, že stará láska (Colin Firth) nerezaví, byť před pár lety definitivně skončila, je „štěstí" hotovo. Protože jí s rozluštěním zapeklitého rébusu nepomůže ani lehce cynická gynekoložka (spoluscenáristka Emma Thompson), ocitne se Bridget ve velmi nezáviděníhodné situaci. Jak seriózní právník Mark Darcy, tak úspěšný provozovatel internetové seznamky Jack Quant se sice k situaci postaví jako praví chlapi, odhodlaní s Bridget a jejím potomkem vytvořit spořádanou rodinu, to ovšem netuší, že jejich šance na otcovství je přesně padesátiprocentní. Jak se blíží termín porodu, Bridget cítí, že bude muset s pravdou ven a hlavně že si bude muset vybrat, komu bude její dítě říkat „tatínku". Normální člověk by poslal oba dva na testy otcovství. Jenže Bridget Jonesová není normální, ale výjimečná. (CinemArt)

Allenka

Neobjeví-li se Hugh Grant, nebude ani vyšší hodnocení. Tečka. Tahle čajpijící a zdravěžijící náhrada se nepočítá. ()

Mishqo

75% ... Na jednotku to nemá, ale dvojku to výrazne predčilo. Skvelá Reneé aj Colin a nový doplnok Patrick. A samozrejme všetky vedľajšie postavy skvelo dopĺňajú obsadenie. Soundtrack ako inak zase úžasný (top = Meteorite). A v neposlednom rade, že aj zábavy bolo kopec :) ()

hroubek

Příjemné překvapení. Fakt jsem nečekal, že mě Dítě Bridget Jones až takhle pobaví. A jsem fakt rád, že jsem filmu dal šanci a nechal se od něho dobře bavit. Líbilo se mi jakým způsobem je film vyprávěný, jak se nebojí být sprostý, ale nikdy ne trapně vulgární, vždy aby to podpořilo příběh, nebo vykreslení postavy nebo situace. Taky jsem ocenil, že příběh, krom pár momentů, zbytečně netlačí na pilu a jede si svoje a díky tomu dostáváme fajn feel-good podívanou, u které se lze krásně bavit. Režisérce Sharon Maguire se tenhle návrat povedl a je vidět, že to dělá s upřímnou láskou k postavě Bridget a chce nás bavit a má několik fajn nápadů. Renée Zellweger se pro tuhle roli snad narodila a fakt je v ní moc dobrá. Colin Firth si jede svoje a stačí to, jen já si ho stále pamatuji z Kingsmanů, kde byl boží. Patrick Dempsey je tady parádní a perfektně sem sedl. Emmma Thompson a Sarah Solemani krásně doplňují ústřední trojici a odlehčují situaci a parádně hláškují. Prakticky když se nad tím zamyslím, tak film má vyloženě málo slabších a nebo trapných momentů. Osobně mě moc nebavila linka kolem matky Bridget nebo její nové šéfové, ale naštěstí tyhle linky nemají tolik prostoru, aby rušili naši pozornost od toho co je důležité. A to kdo je otec, což vyvolá spoustu vtipný momentů. Dítě Bridget Jones mě mile překvapilo a rozhodně patří k nejlepším komediím roku. ()

jujec

Není to špatný film, jen nereálný. Nebo si myslíte, že se v dnešní době dva lidi, kteří se vidí ten den poprvé, vyspí bez kondomu? A že když si v bankovní zóně, kam můžete vstoupit jen s platební kartou, vše necháte a odejdete, že je nereálné někoho na ulici poprosit, aby Vás tam svojí kartou pustil, když kabelka a taška je vidět prosklenými dveřmi? A odešli byste od svých věcí raději moknout před svůj dům? Pochybuju. Bridget je nejen stará, ale úplně blbá. Zápletky možná nadchnou desetileté dítě, ale nás ve středním věku spíš vedou k zamyšlení "jak to, že ji vůbec někdo chce".... ()

Beatle

Meh. Nezaujme, nepřekvapí. I Bridget postihl syndrom Dana Browna - pořád ten stejný scénář pořád dokola. A Renée jsem měla problém po většinu filmu poznat. ()

Sany33

Vraví sa, že dvakrát nevstúpiš do tej istej rieky, teraz dokonca tretíkrát. Tehotenstvo v zrelom veku ani materstvo a jeho problémy, či starnutie, nie sú veľmi na vtipkovanie. I keď sa človek neubráni úsmevu, ako sa dočká Bridget nosenia na rukách, keď sa ju jej partneri snažia dopraviť do nemocnice... Priaznivci Bridget Johnsovej sa však nemusia obávať. Tretia časť jej príbehov síce neohúri, ale poteší. Ponúka rad vtipných postrehov, situácii, ktoré hovoria o dobrých vzťahoch rodiny a priateľov, to všetko bez sentimentu, s úsmevom i s troškou nadhľadu. Nuž a divák sa konečne dozvie, ako sa to všetko skončilo. Samozrejme, že dobre. Film Dieťa Bridget Jonesovej je totiž tak trochu rozprávka pre dospelých, ale v prvom rade pôvabná a kultivovane urobená komédia, ktorá poteší. Herecké obsadenie je plné zvučných mien či už hlavná predstaviteľka v podobe Renee Zellweger, ktorá zrela spolu su svojou životnou postavou alebo Colin Firth pri ktorom aj betónový múr má viac mimických výrazov. Všetko klape a film ponúka príjemnú oddychovku. 59% ()

fabecc1222

Mnohaletá pauza Bridget prospěla, alespoň v ohledu scénáře a děje, protože o vizuální podobě Renne se to určitě říci nedá... Stejně tak nijak nevadí absence Granta, jelikož Dempsey je velmi důstojnou náhradou, a zároveň přináší nový, svěží vítr. Trojka se nesnáží tak kýčovitě těžit z jedničky, jako dvojka, a přizpůsobuje se velmi dobře modernější době. Pokud by všechna pokračování po letech dopadla takto, tak bych byl jen rád. ()

VanTom

Stále (už zase) singl, 43leté (momentálně úspěšné a hubené) Bridget tikají biologické hodiny, takže když otěhotní, jde s typickým zbrklým nadšením a zmatky do toho. Jenže: Kdo je otcem? Již poněkud "opotřebované" Renée Zellwegerové role sympatické smolařky vysloveně sedí a (snad už) definitivní uzavření jejích milostných lapálií s "panem dokonalým" má podobu příjemné a vtipné romantické komedie pro dospělé, které mírně dochází dech až v groteskovém závěru (porodu). ()

Napp

Bridget je znovu nemožná, znovu zoufalá a znovu zpátky. Zpočátku jsem nečekal, že by šlo o něco extra, protože co nám po těch letech dějově zbylo k vyřešení...? Ale byl jsem mile překvapen. Nový díl je, zdá se, propracovanější a útočí na diváky především po humorné stránce. A to tedy zvládá na jedničku. Už dlouho se mi nestalo, že bych v kině brečel smíchy od začátku až do konce, příjemná to změna. Troufám si tvrdit, že třetí pokračování je ve skutečnosti mnohem lepší, než předchozí dva filmy. A komu vadí, že dějově je od knihy úplně jinde? :) ()

mkubalikova

Tohle se moc povedlo, Emma Thompson odvedla skvělou práci na scénáři a i před kamerou si každou scénu krade pro sebe. Bridget se vrátila ve skvělé kondici a já se bavila od začátku do konce. 😂 80% ()

šerminator

Chjo :-( Né že by předchozí filmy byly nějaké extra nadprůměrné komedie typu Love Actually, ale tento díl Bridget je opravdu bída. Možná že k tomu přispěl i dabig, jelikož jsem zvyklý na originál a jsem odpůrce dabingu. Ale tak každopádně první věcí která bije do očí je zchudnutá Renée Zellweger a většinu filmu nosí brýle, takže si na svou postavu Bridget není moc podobná - prostě to není Bridget, ale nějaká jiná postava zahraná stejnou herečkou. Film vlastně připomíná že jde o Bridget jen flashbackama, což je do očí bijící nedostatek snažíc se navnadit divákovi onu romantickou atmosféru prvních dvou dílů. Také se mi nelíbil ten američan, ale možná že to bylo jen tím dabingem Vetchého. Ve scénáři jsou samé kotrmelce s nejhorší scénou v dějinách filmu, a to přenosem do nemocnice vrcholící zašprajcnutím v otáčivých dveřích. Takovou scénu bych čekal v nějaké parodii typu bláznivá střela, ale ne tady. Ono roztomilé roztržité chování hlavní postavy je tady dovedeno do totální nevtipné trapnosti. Zatímco v prvních dílech jsem se při vtipných scénách usmíval že se mi to líbilo, tady jsem se více smál ale spíše gegům než situaci. Jako pro mě za mě, kdyby se ten film jmenoval jinak než Bridget Jones, tak bych moooožná dal tři hvězdy. Tím ale že jde o zavedenou značku snižuju hodnocení. A to ještě hodnocení zachraňuje, jako vždy vynikající Emma Thompson. ()

Dagoussek

Hubená Bridgetka,hmm,víc se mi líbila baculatější. Pan Darcy už taky nic moc...A teď klady, stále srší vtipy a o trapasy tu není nouze. Bavila jsem se. Určo pustím znova. ()

Gurtha

To byl tedy porod! Nějaké světlé okamžiky tam byly, ale za to celkové utrpení to nestálo.Asi nejvíc o filmu vypovídá fakt, že nejlepší vtipy se vážou na postavu, která odmítla (v zastoupení) na filmu participovat. ()

kklepkaa

Ne že bych se nezasmála, ale nějak nevím. Od prvního dílu je to na hony vzdáleno a možná bych si to i spletla se Sexem ve městě. Grant asi věděl, proč dal od toho ruce pryč. Vyhlazená Zellweger se už ani nedokáže pořádně usmát. Je to celkově zklamání. ()

Autogram

Tiež už patrím k tým, čo si na narodeninovú tortu nemôžu dať príslušný počet sviečok, ale to neznamená, že budem priaznivcom tohto gýču. A už vôbec ma nenadchne, keď sa ženský film končí pôrodom, svadbou a zmŕtvychvstaním súčasne v jednej minúte. Zabezpečí to síce pozitívnu náladu na konci, ale za vydarené na filme považujem len pravidelné trefné hlášky, a to mi nestačí. –––– Je nejaké pravidlo, koľko tých prekliatych sviečok môžete dať na tortu, keď presiahnete určitú vekovú hranicu? ()

ghatos

Postmoderní míchanice, kde všeci aj bukvy jsou happy...ale je to vlastně taková variace na woke šhit 🤷🤨 (tohle už nejsou menšiny v devadesátkovém freestajlu, tohle je výchovná ideologie 😕). Jinak tato verze Bridget je docela děsivá. V očích bolest, zdeformovaný ksicht, anorektický odér...bez energie jen v prázdných pózách, ve kterých se vidí a ukají městský liberál...52%. ()

andalin

1. Co jsem viděla trailer poprvé, bála jsem se, že půjde o odflaknutý propadák s haldou laciných vtípků, které nebudou předchozím dílům sahat ani po kotníky. Taky jsem měla strach ze změny vzhledu Bridget. A z časového posunu. Ale všechno do sebe perfektně zapadlo, jsem nadšená. 2. Ed Sheeran. Pomyslná šestá hvězda za tak boží překvapení. Celá část s hudebním festivalem byla dokonalá. "Bridgeeet! I'm zorbing with Ed Sheeran!" 3. Čemu bych možná ubrala půl hvězdy byl ten feeling, který mi oproti prvním dvěma filmům scházel. Vždycky se mi líbilo ze jsem se ve spoustě věcech dokázala s Bridget ztotožnit, protože na veřejnosti vždycky byla taková smolařka. V tomhle pokračování, kde je starší a víceméně moudřejší se konečně dokázala postavit na vlastní nohy a jako člověk se změnila. Líbí se mi, že se dokázala profesionálně prosadit v práci a i kdyby se k dítěti žádný z mužů nahlásil, poradila by si. Nejde jí nefandit. :) ()

Georgex

Jak se říká, opakovaný vtip již není vtipem, či dvakrát do stejné řeky nevkročíš. Bridget Jones do toho šlápla potřetí a po shlédnutí docela chápu, proč toho nechtěl být Hugh Grand součástí, jelikož je to opět to samé, pouze s jinou, ale rozhodně hloupější zápletkou. Chápu, že nejsem cílová skupina, ale první díl považuji za klasiku žánru, druhý se mi líbil o poznání méně, ale pořád to byla neškodná a celkem svižná zábava. Zatímco tento poslední počin mi vůbec nesedl, ať už vykrádáním předchozích dílů, nezajímavým příběhem, parodováním mladších generací, ale i plastikami vylepšenou hlavní hrdinkou, která za celý film zvládne jeden výraz v obličeji a kterou už rozhodně nechci vidět v žádném dalším filmu. Na druhou stranu Colin Firth je pořád švihák a několik vtipných momentů tam lze najít. Moje hodnocení 50%. ()

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest