Dítě Bridget Jonesové

• Velká Británie Bridget Jones's Baby (více)

Utrpení největší smolařky v dějinách dosud neskončilo. Bridget Jonesová je stále bez chlapa. Jak název třetího dílu slavné série napovídá, tím hlavním malérem bude tentokrát neplánované těhotenství. Taková věc dokáže vykolejit i životem otřískanou Bridget, zvlášť když naprosto netuší, s kým počala. Jak se to rýmuje s faktem, že je stále bez chlapa? Celkem jednoduše. Stačí v doprovodu kolegyně navštívit odvázaný hudební festival a v jeho průběhu se vyspí s pohledným cizincem (Patrick Dempsey). A když se záhy na jedné společenské akci na vlastní tělo přesvědčí, že stará láska (Colin Firth) nerezaví, byť před pár lety definitivně skončila, je „štěstí" hotovo. Protože jí s rozluštěním zapeklitého rébusu nepomůže ani lehce cynická gynekoložka (spoluscenáristka Emma Thompson), ocitne se Bridget ve velmi nezáviděníhodné situaci. Jak seriózní právník Mark Darcy, tak úspěšný provozovatel internetové seznamky Jack Quant se sice k situaci postaví jako praví chlapi, odhodlaní s Bridget a jejím potomkem vytvořit spořádanou rodinu, to ovšem netuší, že jejich šance na otcovství je přesně padesátiprocentní. Jak se blíží termín porodu, Bridget cítí, že bude muset s pravdou ven a hlavně že si bude muset vybrat, komu bude její dítě říkat „tatínku". Normální člověk by poslal oba dva na testy otcovství. Jenže Bridget Jonesová není normální, ale výjimečná. (CinemArt)

P1tr

Renée Zellweger i celá série se s třetím dílem vrací do formy a je radost se na Dítě Bridget Jonesové dívat, neboť představuje téměř dokonalou podobu romantické komedie a svojí lehkostí a přirozeností vás ohromí. Humor funguje na jedničku a jednotlivé situace šikovně balancují na hranici trapnosti, jak je pro hlavní hrdinku zvykem. Romantická linka je do určité míry předvídatelná, ovšem ne zas tolik a dokáže občas po cestě za očekávaným koncem v průběhu párkrát překvapit a svést vás na zcestí pochybností o happy endu. Pokračování po mnoha letech nedopadají většinou dobře, ale tvůrcům třetí Bridget Jonesové se povedl zázrak a stvořili film, který je velmi příjemným a zábavným zážitkem, který se kvalitami blíží jedničce. ()

coscarelli

Moje prve rande s BJ a dopadlo vskutnu necakane uspesne. Nesiel som tam z vlastnej iniciativy, a necakal som ze to budu najzabavnejsie dve hodky v mojom zivote. Ale vazne, doteraz mam stuhle kutiky, a premocene trencle. Napadita comedy s prijemnym scenarom a vychytavkami. Non-stop smiechom unasany, od slz prekapreny vdaka fakt vtipnym gagom, hlaskam a paradne napisanym postavam ( sympDempsey, uzasFirth, gyn..icka Thompson, a bla bla bla dalsi...) A ked precenujem,(no a co) i tak nelutujem styroch penazi, k ziadnemu davovemu sialenstvu nedoslo, pekne uprimne. Ospravedlnujem sa tetam v Trstenej za rozheganu a zachcanu sedacku. Dakujem za pochopenie. ()

ranp

Dle mého názoru velmi zdařilá komedie, u které jsem se zasmál tak, jako už u filmu dlouho ne. Je to takové ztřeštěné, ale zapadá to do sebe a konec se mi taky líbil. ()

Sdoom

Bridget potřetí a stále má co říci k současnému dění. Sice se už trochu vytrácí originalita, ale vtipné to docela bylo chvílemi. Vizážisti si dali s Renée pořádnou práci, a tak se na ní dá jakžtakž koukat, i když teda trvalo mi asi půl hodiny, než jsem si zvyknul, že už to není ta milá a sympatická rozpustilá holka, ale docela sešlá stará ženská... (kino Cinestar, orig.) ()

herr_carter

Co na to říct, snad jen velké zklamání. Za totální blbku tady sice Bridg konečně úplně není, zato přehrávání bylo posunuto na nejvyšší možnou úroveň a film se vleče doslova jako sopel. Zatímco u jedničky i dvojky se člověk párkrát vyloženě od srdce zasmál, tady jsem tento jev nezaznamenal ani jednou bohužel. Tvůrci se tak moc snažili dělat gag na každém rohu, až jim z toho vyšel křečovitý pelmel, který je navíc natažený do dvou poměrně nesnesitelných hodin. Velká škoda, že více prostoru nedostala Emma Thompson, protože ta je skvělá i jen těch pár minut, ve kterých se na plátně objevila....................moje hodnocení = 3,5 z 10. ()

KR4T4S

Bylo velmi příjemné mít při sledování pocit, že ty postavy znám - jako kdybych po letech přijel do nějaké vesnice a zjistil, že vše se děje dál a přitom je vše přistarém. Nebo tak nějak... :-) Velmi dobré pokračování. Není nic lepšího, než vidět Bridget padat v lodičkách do bláta. ()

MaMitti

Ta herečka, co hraje Bridget Jones, není té herečce, co ji hrála v předchozích dílech moc podobná (a nebude to - bohužel- tím, že je o pár let starší)...Je to tristní podívaná, nemohla jsem si na to celý film zvyknout. Příběh až trapně neuvěřitelný, dokonce ani nic moc vtipný, zasmála jsem se asi dvakrát. Takže čistě z nostalgie dávám dvě hvězdy, ale klidně by to mohla být i hvězda jedna...ještě nevím... ()

Chmur

No, když se podívám na průměrné hodnocení filmu, tak jen nechápavě valím bulvy. Stejně jako u některých jiných filmů - Nebe nad Berlínem či Sedm samurajů mi připadá hodně přestřelené. U výše zmíněných klasik si to ještě můžu zdůvodnit nepochopením filozofie a "vysoké" umělecké kvality. Jsem ale přesvědčen, že u téhle britské komedie snad hlubší myšlenky a umění hledat ani nemusím. Zřejmě jsem ale neobjevil ani dostatečné množství zábavy a humoru. Bridget i pan Darcy vypadají oproti prvnímu dílu tak staře a sešle, že mě to až vyděsilo a radši se teď nedívám do zrcadla. Renée Zellweger má neskutečně nepříjemný hlas, takže na filmy kde hraje hlavní roli už jedině s dabingem. ()

klukluka

Zase to bylo prčovní. Jenom už na to byli krapet staří. A to říká jejich vrstevník. Co teprve mladí..? Pro ty už to asi tak příjemná podívaná nebyla, řekl bych. Tentokrát ne rodinný, ale generační film. Další neplechy už nee. Rozhodně ne se sexuálním podtextem. V nejlepším přestat. No, to je hovadina, to platilo před deseti lety. ()

Lukoboss

Asi mě to bavilo o něco víc než první díl, ale stejně to nechám na stejným hodnocení. Je to pro mě takovej žánr, kterej prostě na víc mít nebude. Film je to zejména pro ženský (přece jenom je to vyprávěný z ženskýho pohledu), a tak jde ta zábava občas mimo mě. Hlavní protagonistka už není obtloustlá, ale pořád se nemaluje a je prostě blbá a nemotorná, to se nemění. Některý vtipy dobrý, jiný řekněme vlažný, takže ten průměr zůstane průměrem - stačí. ()

MARTIN*I

Další z mnoha snah o cameback je tady. Zatímco u pro mě slavnějších sériích (třeba Blbý a blbější, Návštěvnící apod.), které skončí v propadlišti dějin a jejich režisérům bych dal za trest si jejich poslední výtvor pouštět stále dokola, zde se propadák nekoná. Ani přesto, že je použita prakticky stejná zápletka, jako u dílů predchozích (no co, když to fungovalo dřív, proč to neoprášit). Anglický humor a vtipné situace po brigitjonesnovsku se nevytratili a já, ačkoliv jsem nikdy nebyl nějaký megafanda této série, jsem se bavil velmi dobře. A velmi mě těší, že návrat po letech, nemusí znamenat pokaždé sračku! :) ()

Silwer

tak koukám že stárnout se dá s grácii..Čekal jsem trapnou komedii a vzpomínky na minulost...místo toho jsem dostal svěží fungující komedii o tom jak běží život a nesmíme ho nechat utéct.... překvapení a krásné 4 hvězdy :-) ()

ti88na

Nemôžem uveriť, že po veľmi opatrných, skôr žiadnych očakávaniach dávam plný počet. Veru stará dobrá Bridget, v ktorej sa nájde takmer každá žena je späť a rozbalila to v plnej paráde aj s osudovým a stále pohľadným Colinom Firthom a nesmierne sympatickým Patrickom Dempseym. Teda dávno som sa tak dobre nenasmiala a smiali sme sa v kine všetci, ženy i muži a odchádzali s lepšou náladou, presne tak ako to má po dobrej komédii byť. Napodiv neúčasťou Hugha Granta film nijako neutrpel a veľmi ma potešila Emma Thompson. Za mňa veľká spokojnosť, porovnateľná snáď aj s prvým dielom. ()

kukuuuc10

80% Kino. Třetí vydání Bižit, 43 leté virgin, místy připomínající mou mámu, hlavně těmi výtřelky a dvoudecovkou bílého na gauči. Rozhodně lepší, než pojebané "Odstíny hnědi", tohle má aspoň pořádné grády a ten třetí, snad poslední pokus (do dalšího bych se nepouštěl, protože na vrcholu se má skončit), posunul postavy i celý příběh tak o dvě úrovně výše :-) I když jsem byl původně trochu skeptický, pobavil jsem se ještě o trochu víc, než u předchozích dvou dílů. ()

danielosbourne

Modernější háv Bridget Jonesové v jistých chvílích sluší, ale spíše jí ublížil. Nejvíc mi vadila jistá předvídatelnost a klasické zpracování bez jediné inovace. Už by tvůrci mohli trochu odbočit od určitých klišé a zkusit alespoň trochu šokovat. Jinak se na novou Bridget kouká skvěle. Je to milé, příjemné a kupodivu i zábavné. Užil jsem si to. ()

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest