Dítě Bridget Jonesové

• Velká Británie Bridget Jones's Baby (více)

Utrpení největší smolařky v dějinách dosud neskončilo. Bridget Jonesová je stále bez chlapa. Jak název třetího dílu slavné série napovídá, tím hlavním malérem bude tentokrát neplánované těhotenství. Taková věc dokáže vykolejit i životem otřískanou Bridget, zvlášť když naprosto netuší, s kým počala. Jak se to rýmuje s faktem, že je stále bez chlapa? Celkem jednoduše. Stačí v doprovodu kolegyně navštívit odvázaný hudební festival a v jeho průběhu se vyspí s pohledným cizincem (Patrick Dempsey). A když se záhy na jedné společenské akci na vlastní tělo přesvědčí, že stará láska (Colin Firth) nerezaví, byť před pár lety definitivně skončila, je „štěstí" hotovo. Protože jí s rozluštěním zapeklitého rébusu nepomůže ani lehce cynická gynekoložka (spoluscenáristka Emma Thompson), ocitne se Bridget ve velmi nezáviděníhodné situaci. Jak seriózní právník Mark Darcy, tak úspěšný provozovatel internetové seznamky Jack Quant se sice k situaci postaví jako praví chlapi, odhodlaní s Bridget a jejím potomkem vytvořit spořádanou rodinu, to ovšem netuší, že jejich šance na otcovství je přesně padesátiprocentní. Jak se blíží termín porodu, Bridget cítí, že bude muset s pravdou ven a hlavně že si bude muset vybrat, komu bude její dítě říkat „tatínku". Normální člověk by poslal oba dva na testy otcovství. Jenže Bridget Jonesová není normální, ale výjimečná. (CinemArt)

Magika82

První dva díly měly něco, co tomuto dílo scházelo. A to byla spontánnost Bridget, která evokovola možnost se s ní ztotožnit. V tomto, patrně posledním díle, mi tato možnost scházela, ať jsem se snažila jak jsem chtěla. A v pravdě jsem se zasmála pouze ve dvou sekvencích. Čili, z celé trilogie, považuji tento díl za nejslabší. Což je paradox. Protože právě z námětu k tomuto filmovému dílu, plynul obrovský potenciál. Známka Lepší Dobrá. Tedy 60% a 3 hvězdy. ()

suzanne1997

Musím se smát ještě teď. Výborný film, musím říct, že mě ve finále pobavil. Jaké to asi je nevědět, který z dvou mužů je vlastně otcem Vašeho dítěte? Těžko říct, ovšem tohle zpracování si zaslouží pochvalu, tvůrci zde použili nadsázku a humor, což nesmírně oceňuji. Není snad nic, co bych tomuhle filmu vytkla, ale ve srovnání s jinými komediemi mi tato přišla taková neúplná, jakoby jí něco chybělo. Proto doporučuji, ale plný počet hvězd ode mě neuvidíte. Tak se podívejte a ohodnoťte sami, vždyť každý z nás má právo na svůj názor. A konec Vás zaručeně více či méně překvapí. ()

Ricky_CZ

Festival trapnosti a naprosto zbytečně strávený čas. Takovou sbírku klišé vcelku těžko pohledat. Motivace zúčastněných mi taky uniká. Zdejší vysoké hodnocení si dovedu vysvětlit snad jen řadou zakomplexovaných ženských, pro které je tohle lepší, než Popelka... ()

Klajnik odpad!

Představte si kýčovitý film, který stojí na charakteru jedné postavy. Pokud ta postava nebude dosti zajímavá, tak tím utrpí celý film a pokud ta postava bude afektovaná blbá píča, tak bude výzva takový film dokoukat. Přesně také pro mě bylo třetí pokračování Bridget Jonesové - nesnesitelné. Každých několik minut jsem musel pozastavit film a vynadávat se, uklidnit se a poté opět pokračovat. Momentálně to má tady 75% a já vám sem jedině můžu napsat svůj úhel pohledu. Nejdříve se však posuňme zpátky v čase do roku 2001. Tehdy vyšla první Bridget Jonesová, kterou já dokážu akceptovat a to z toho důvodu, že se neúmyslně a spíše náhodou dostávala do trapných situací, což spoustě lidem připadalo vtipné (mně ne). V tomto třetím pokračování se regulérně chová vypatlaně a svým vlastním přičiněním se dostává do nepohodlných situací. Důležité je říct, že to je nepohodlné i pro diváka. Tohle je možná mnou, dokážu se vžít do každé postavy i přes to, že je nesnáším. Jakýmsi podivným způsobem je chápu, nebo rozumím jejich chování, ačkoli já osobně bych se nikdy takto nezachoval. Můj vysoký emoční kvocient mi však umožní, přilnout k postavě, ať už je jakákoliv. To znamená, že když na Bridget všichni koukali jak na největší krávu, tak se já sám u filmu cítil nepříjemně. Sám moc dobře vím, že trapné situace, jdou natočit stylem, který nezanechá nepříjemnou pachuť - příkladem může být Gosling z Nice Guys. Ten se neustále dostával do vyloženě trapných situací, dokonce byl jejich příčinou, ale já se nikdy nepříjemně necítil. Místo toho jsem si v humorném úžasu řekl "To je debil," myslel jsem to však v dobrém a on jako postava mě neuvěřitelně bavil, takže i když jsem řekl "debil", měl jsem na mysli "frajer". Samotná herečka Renée Zellweger je nejspíš nespokojená sama se sebou a proto si nechala udělat plastiky, které jsou přímo viditelné. Dříve měla Bridget baculaté tváře, které byly charakteristickým znakem postavy. Vypadala jak trdlo, kterým vlastně byla. Podivným způsobem jí šlo mít rádo (opět ne můj případ), ale zde vypadá, jak kdyby měla kůži natáhlou a sepnutou za ušima. Tudíž její vzhled i chování je v tomto díle tak umělé, až mě z toho bolelo u srdce. Teď se přesuneme k té romantické a nevěrohodné podprahové vložce, kterou oplývají všechny kýčovité romanťáky. Film se vám snaží podstrčit, že by takový milostný trojúhelník mohl fungovat. Pojďme se nad tím zamyslet. Kdyby jste byli milionářem, který je zrovna na hudebním festivalu, jenž je uskutečněn na nějaké travnaté ploše (takže by si každý rozumný člověk vzal pevnou obuv) a před vámi by prošla blondýna celá v bílém, samozřejmě v podpatkách a přímo před vámi by zakopla a spadla do bláta, pochybuji, že by jste za ní běželi s pomocnou rukou. Spíš by jste si řekli "Dobře jí tak piče jedný" popřípadě někdo by k ní doběhl s úmyslem snadného šuku. Milionář v tomto filmu se do ní však zamiluje - ano, to dává obrovský smysl a je to vysoce pravděpodobné. Druhý muž se jmenuje Mark Darcy a je to suchar známý už z prvních dvou dílů. Samotný herec Colin Firth se při scénách s Bridget tváří, jakoby jí jako postavu nenáviděl. Nejspíš se to kvůli natáčení snažil skrýt, ale já mu to viděl na očích. Stejně jako mě se mu Bridget protivila pokaždé, když otevřela tu svojí držku. Přesto je však v tomto případě jejich láska pochopitelnější. Tímto se dostáváme k poslednímu bodu filmu a tím jsou provařené scenáristické kličky. Jeden z důvodů proč jsem to dokoukal je, že mě zajímalo, jestli můj typ vyjde. Samozřejmě jsem si vsadil na Marka Darcyho (Colin Firth), páč je známý už z předchozích dílů a nový románek s milionářem (Patrick Dempsey) není dostatečně propracovaný na to, aby s ním skončila. Jakmile se vztah Bridget a milionáře začal dostávat více do popředí než vztah s Markem Darcym, bylo mi jasné, že se jedná je o známou překážku, která se koncem romanťáku dá zase do pořádku. Takový fakt mě v mém přesvědčení utvrdil a přestože se nás scénáristé pokoušeli ještě zmást koncem filmu otázkami 'Koho je dítě? Za koho se Bridget vdá?', tak už to nestačilo (alespoň v mém případě ne). Nakonec se jedná schématickou kýčovitou kravinu, jejíž hlavní 'hrdina' je nesnesitelná píča, což se vtisklo do filmu. Celé je nám to předhazováno jako romantická komedie, ale fakt že jsem se ani jednou nezasmál a hlavní milostná zápletka je silně nevěrohodná, mě utvrzuje v tom, že film selhal ve své samotné podstatě. () (méně) (více)

Zombi

Povedený návrat, který nechává zapomenout na slabou dvojku a přibližuje se výborné jedničce. Příběh není nijak objevný, ale funkční a s dostatkem prostoru pro humorné situace. Bridget je méně tupá a zapracovala na své postavě, vtipu je dostatek a většinou opravdu pobaví. Jen je trochu smutné vidět jak všichni zestárli, člověk si uvědomí kolik vody uplynulo co viděl první díl. No nic, za mě slušné 4 hvězdy. ()

Angie91

Tak pár pozitivních věcí... Bridget je konečně šťabajzna, co má svůj styl a ví, kam patří. A to je tak vše pozitivní, co bych na tom našla. Žádná hitparáda to tedy nebyla, především cítíte, že za těch patnáct let od prvního dílu, se nic nezměnilo a scénář stále sází na ohrané vtípky, kterých jsme si užili požehnaně v předchozích dílech. Nic nového nepřináší. Obdivuji Hugha Granta, který ví svou cenu a do dalšího dílu nešel. Na obou hlavních hrdinech je znát, jak moc se na nich podepsal zub času a chudák Colin Firth vypadá ve filmu všelijak, ale ne jako někdo, komu by snad ještě nádobíčko mohlo fungovat. Renée je zas upravená, odsátá a prošpikovaná různými botoxama, že bych ji v prvních momentech ani nepoznala. Možná to vyznělo, že je to opravdu zlé - nebylo, ale ničím mě to nenadchlo. Kecám! Ještě jedna pozitivní věc, a tou je Emma Thompson. ()

filipvrbik

Ze začátku poměrně vulgární, nakonec však celkem příjemný film o tom, že dítě je to největší štěstí...cameo Eda Sheerana bylo super..jako celý soundtreck...A přiznejme si, že jsme to všichni přáli Markovi....60% ()

KNicole

Po třech letech od premiéry jsem se já, firstclassový fanoušek Bridget Jonesové v mezinárodní konkurenci single žen, přemluvila ke kompletnímu dokoukání. Z nemožné, obtloustlé a dřív naprosto neschopné Bridget se tu totiž rázem stává úspěšná, vkusná (?) a štíhlá (??) ženská, do toho ještě s otravnou snahou udržet tempo s dobou - takže si v začátku filmu střihne i účast na Coachella (???) festivalu. No, a když se člověk překlene přes tohle, stojí před ním ještě zeď nenaplněnýho očekávání z toho, že scén, které budou diváka svojí perfektně promyšlenou ironií každých pět minut královsky bavit, je v třetím díle zas o trochu míň než minule. Tenhle snímek proto filmově nemá hodnotu pro nikoho jiného než fanouška, který si přeje uzavření spletitýho životního příběhu hlavní hrdinky, ideálně KONEČNĚ po boku Marka Darcyho. Tři hvězdy nakonec dávám právě proto - ačkoliv je totiž odfláknutej a mnohdy zcela zbytečně nedomyšlenej, přebíjí to pro mě vyvrcholení - že člověk, se kterým v pravidelných životních cyklech ztotožňujete svůj život, má ve třiačtyřiceti dítě, štěstí, manžela a konečně svatej klid. ()

Smisek

Wow. Luxusní komedie na úrovni. Nic jsem neočekával, dostal jsem tuny milé zábavy a pár nezapomenutelných hlášek. Po dlouhé době totálně worth money za kino. 100 %, nemám co vytknout ()

Caine

Jako jo! Chvílema jsem měl sice strach, aby to neskončilo jako Něžní zmatkaři, ale konec nakonec docela dobrý. Přišlo mi to vtipnější než jednička, dost mě to překvapilo. A až na některé scénáristické excesy, například s cestou do porodnice, to je dost pohodový a "relativně" normální film! Pro mě osobně byla nejlepší Emma Thompson. Jenom nám někteří ti herci dost zestárli... :-) ()

Gulde

Když jsem včera šel na tenhle film do kina, upřímně jsem od něj vlastně nic nečekal, což je výhoda. Bavil jsem se a docela jsem byl i vtažen do děje. Ale co mě nejvíce potěšilo, že na rozdíl od 90% jiných filmů podobného ražení, jsem tady až do posledních vteřin nevěděl, jak to vlastně dopadne, což je nesporný plus tohohle filmu. Dobrá oddychovka. ()

dee.n

Tohle už opravdu není ta potrhlá, střeštěná Bridget, kterou jsem měla ráda. Ale obstarožní kravka, kterou máte počas celého filmu chuť proplesknout. Dvě hvězdy za ty asi tři vtípky, které mne ve filmu pobavily. ()

crozet

Bridget jsem si kdysi zamiloval, ale bohužel jsem od té doby svědkem jejího filmového úpadku (týká se všech disciplín, včetně znovu se opakujících opiček protagonistky hlavní role samotné). Jakkoli nejatraktivnější okolnost této třetí epizody (dva otcové utajeně, dva otcové oficiálně a zde se rozvíjející příběhová linie) má jistý kreativní potenciál, o VŠEM ostatním se to říci nedá. Film je spíchnutý horkou jehlou, jednotlivé epizody jsou afektované a bohužel přecházejí do smutné sebeparodie. Totam je charisma známého hegemona Colina (podezřívám jej, že navíc není úplně zdráv). Kdo si tyto věci nepohlídá, nemůže čekat úspěch. Udržitelné jsou snad momenty, kdy zasahuje porodní lékařka Emma Thompson, známá to dvojnice jisté kandidátky na prezidentku. ()

IvcaSammet

Původně jsem vůbec neměla v plánu se na Bridget Jones's Baby vůbec podívat. Bez Hugha Granta a navíc s dítětem, nic horšího jsem si opravdu nedokázala představit. Nakonec jsem ale přece jenom neodolala úchvatnému Colinu Firthovi a nakonec se rozhodla risknout i tento díl. Humoru se sice ve filmu objevilo o trochu víc než ve druhém pokračování, ale znovu zamrzelo, že se jednalo spíš o sprostý humor, který se, upřímně, k dětem zas až tak nehodí. Každopádně se ale i kromě těchto scén našly i další, které mě skvěle pobavily, a samotný příběh nebyl zas tak strašný, jak jsem si myslela. Protože ale bylo už od samého začátku jasné, kdo se nakonec stane otcem, docela mě zamrzel "trik" s matením diváka při svatebním ceremoniálu, protože ruku na srdce, tím opravdu tvůrci nemohli v dnešní době nachytat už nikoho ... A co se týče novinového článku v závěrečné scéně ... No, myslím, že se přece jenom mohli scénáristi trošku uklidnit :) ... Poměrně slabší než první díl, ale je pravdou, že jsem se u něj pobavila víc, než u druhého ... Něco málo přes tři a půl hvězdičky. ()

Silencia90

Bridget už není tak "trapná" jako kdysi, ale to není úplně špatně. Vtipné to je snad možná ještě víc než předchozí díly. :) ()

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest