Začněme v Egyptě před dvěma tisíci lety, kde se velmi ambiciózní princezna Ahmanet (Sofia Boutella) chystala na převzetí vlády v zemi po svém otci a pro naplnění svého cíle se neváhala spojit s temnými sílami a provádět věci, z nichž tuhla krev v žilách. Potrestali ji mumifikací zaživa a pohřbili tak, aby ji nikdo nenašel. Jenže našel. O dva tisíce let později se v místě jejího věčného odpočinku ocitli dobrodruh Nick Morton (Tom Cruise) a archeoložka Jenny Halsey (Annabell Wallis). Ti nešťastnou náhodou objevili Ahmanetin sarkofág, který nechala Jenny urychleně převézt do Londýna k dalšímu zkoumání. Jenny totiž pracuje pro tajnou organizaci Prodigium, jejímž posláním je pronásledování a odchyt těch nejnebezpečnějších monster. Ředitel Prodigia Dr. Jekyll (Russell Crowe) má v tomto směru poměrně bohaté zkušenosti. Jenže letadlo převážející mumii prokleté princezny až na místo určení nedoletí, ale zřítí se k zemi krátce před přistáním. Nickovi se jako zázrakem podaří katastrofu přežít, brzy ale zjistí, že smrt v troskách letadla by pro něj byla mnohem lepším řešením. Princezna Ahmanet se totiž díky jeho neuváženým činům probudila a touží po nadvládě nad světem. K tomu ale potřebuje i svého domnělého osvoboditele – Nicka. (Cinemart)

mine.slayer odpad!

Není možné že něco takového vůbec vzniklo. Tvůrci se snažili o temnou atmosféru, ale film působí spíš jako jízda v nekonečném tunelu, bez naděje na jeho konec. ()

Holly_Molly

Dvě slova: "Sofia Boutella"! Jedinej aspekt, kterej mi z tohohle filmu utkvěl v hlavě pokud nepočítam vizuální stránku. Role Mumie jí neskutečně sedla, seklo jí to, táhne celej film od začátku do konce a každá scéna kde se objevila byla prostě a jednoduše její. Vzniknout film kde by byla hlavní postavou tak ho sežeru i s navijákem, páč ačkoliv záporačka, tak jsem jí celej film fandil a doufal jsem že dá na konci tomu dementnímu scientologovi parádně na prdel. :´-D <3 ()

babuška

no vono to nejni zlý, ba naopak, hlavní roli hraje Sofinka a ty záporačky jí po čertech sakra jdou, už jen kvůli ní dám 4, kdo čekal remake, tak se a to je dobře nedočkal. Žádnej posjanej trojkombiňák, co dneska v každý srajdě zjevuje,  se tady nekoná a to je jedině dobře. ()

NikiVai

Tak podobnou ptákovinu nutno pohledat. Tohle bylo jak nudný, tak trapný. Scénářem počínaje a hereckým vystoupení pana Cruise konče. Jako já nevím, ale Tom tu vypadá jak z muzea voskových figurín, takže těžko jeho hrdinským kouskům uvěřit. Achjaj, ztracených 110 minut mého života. ()

Jansuper

Musím uznat že já sem docela zklamaný, akční scény vypadají amatérsky a mají blbou kameru ve které sem se nevyznal, děj filmu je docela tupý, je to docela slátanina, akčních scén je tu celkem málo, mumie nevypadá tak dobře. I tak nevím proč ale film mi docela utíkal a byl sem do něj docela zábraný nevím čím to je za to dávám 3 hvězdy ale nebejt toho tak bych dal dvě hvězdy, za občasné napětí, atmosféru, lokace, postavy sou takové no, jak které ale mě moc nezaujaly, tuto novou mumii já vidět znovu už opravdu nikdy nechci poněvadž mě tak nebavila, a neměli tak zajímavý smysluplný děj, ale spíše děj děravý jako cedník, nepřišlo mi to tak akční a upřímně dobrodružné mi to nějak taky až tak nepřišlo. Pochválit taky můžu finále, závěrečný jakžtakž napínavý souboj někde v těch stokách pod Londýnem u těch templářských hrobek, a i docela povedenou tu scénu ve vodě v těch stokách.  Jak říkám mumie z roku 1999 s Breandernem Freaserem je prostě senzační a úžasná a mnohem mnohem lepší než tohle, což mi připadá jako kdyby chtěly na ten film jen nalákat lidi kvůli tomu názvu plakátu a ději který je psán v popisku filmu, zdá se mi že nějaké věci a hlavně ten úvod docela okopírovali od filmu mumie z roku 1999, i ta pokračování mumie z roku 1999 - mumie se vrací a třetí pokračování mumie hrob dračího císaře byla mnohem lepší ve spousty věcech než tohle, 3 hvězdy s opravdu uřízlíma ušima ()

lepinla792

Jen vykopávky starejch dílů a resident evil a terminátor. Takovej bludnej kruh a doufání v konec. Víc v tom nevidím a víc k tomu nemám. ()

Gareth_Jones

Neviem, čo som vlastne čakal od tohto filmu. Asi nejaké veľkolepé dobrodružstvo v štýle Indiana Jonesa, alebo aspoň minimálne v štýle filmov Múmia s Brandonom Fraserom. Nedostal som z toho nič. Bol to taký galimatyáš, mix Egypta, Iraku, zombíkov, Dr.Jekyla a Mr.Hyda, križiackych rytierov, proste neprehľadný mix. Film sklamal aj ľudí v mojom okolí, ktorí majú radi Toma Cruisa. Na to, že ja ho nemusím, tak tu mi práve on konkrétne prekvapivo nevadil. Tento film = dosť veľké sklamanie. Ale dve mu dám... ()

nudlis

Když to srovnám s ... se Sommersovou Mumií (Fraser & Weisz), líbila se mi víc ta stará. S větší nadsázkou, vtipem a byla tak nějak víc "dobrodružná". Tahle Kurtzmanova se tak nějak bere moc vážně a i když se tam hodně běhá a střílí a furt se perou a honěj jednu ex tanečnici s dvojitejma vočima, Tomáš se tváří a hraje jak v nějaký mezihře před dalším dílem Nesplnitelný Mise. No nic, no: nenadchne ani neurazí. ()

karelhura

Jo jo já vím že 4 je hodně ale 3 by bylo málo. Tomáš se snažil a i zbývající ansábl byl jak se říká v českomoravské kotlině cool. Příslib do dalších temných taškařic by tu byl ale nevím nevím, na večerní produkci nás bylo v cinestáru všeho všudy 10! Ostrava to asi nevytrhne, musíme si počkat jak dopadne víkend ve světě. ()

52637

Sommers a jeho Mumie z roku 1999 je zabavnejsi, vtipnejsi a dobrodruznejsi nez tento paskvil s Cruisem. Velka natesenost a velke zklamani ()

Tafee

Ale fuuuj... Fakt sem sa těšil, že Tomhoň Kruzous přijde zas s něčím zajimacim... A ono prd... Jistě, je to temné, vizuálně se na to i dá koukat, blondýna (gdyby sa zbavila prsních podper alespoň v závěrečné scéně) mohla bojovat o miss mokry trikot, Ahmanet by taky určitě unesla, kdyby byla méně zahalená, i kdyz i na ni se dalo koukat, ale herecky bída s nouzi... Tomhoň se herdecky taky úplně nepretrh, scénář je slaboučký až hanba... A navíc mixování dobrodruza s radobyvtupnymi vstupy a hororových lekacek, prostě tady opravdu nefunguje... toz zasloužených 40% ()

lex85

Bohužel né moc povedený remake Mumie z roku 1999. Zápletka je až strojeně podobná jen zasazená do morního podání a přidání postavy pana Jeckylla v podaní Russella Crowa je uplně mimo tento film a celé podání se topí v písku :)) Doporučuji se podívat znovu na původní Mumii ()

Maratonec

Souhlasím, Uncharted střižený Mumií mě bavil. Rozhodně jsem očekával obvyklý scénář a tohle bylo neotřele jiné. Našla by se místa, která už byla viděna, nýbrž vzápětí se film ubírá nečekaným směrem a místo klasických travel záběrů alá Indiana Jones poskytne hororové fantasy z podzemí. Volný konec vybízí k dalším příběhům a to v libovolné verzi, která není svázána žádnými závazky a přitom najíždí na stejnou vlnu, ze které zpočátku začal. Trošku jsem si musel zvykat na Annabelle Wallis, hlavně zpočátku jsem měl dojem, že to nebude ladit a mám nakonec pocit, že i když to šlo lépe obsadit, její postava zapadá do netradičně provedené budoucí dobrodružné ságy. ()

Yuri_Boyka

Múmia s Fraserom je moja srdcovka a nedám na ňu dopustiť, no aj napriek tomu som si tento film naozaj užil. Originál z r. 1932 som nevidel, takže s ním ho porovnávať nebudem. Pri traileroch som mal rozporuplné pocity, či už to bolo obsadením Toma Cruisa do hlavnej role, tak aj zasadením samotného deja. Možno aj práve to ma lákalo, no a nakoniec som z kina odchádzal spokojný. Táto Múmia je oproti tej s Fraserom úplne na inej frekvencii. Celkovo je temnejšia, snaží sa tváriť vážnejšie aj keď sem-tam sa nejakému tomu vtípku nevyhne. Sofia Boutella zahrala predstaviteľku starovekého zla dostatočne uspokojivo a ani Cruise mi nakoniec nevadil, aj keď si myslím, že existuje množstvo ďaleko vhodnejších hercov do role hlavného hrdinu. Kto ma fakt prekvapil bol Russell Crowe ako Dr. Jekyll a jeho vynikajúce zapracovanie do tohto filmu. Za seba môžem Múmiu odporučiť, je to príjemná jednohubka, ktorá sa síce rozbieha pomaly, ale potom to stojí zato. Z kina sklamaní odchádzať nebudete. ()

Jindra_S

Většina komentářů vystihuje film přesně - akce jsou dobře natočeny, triky jsou výborné, archeoložka je půvabná, Cruise předvádí co může, ale nějak tomu něco chybí. Něco, proč by to stálo za to vidět podruhé nebo doporučit známému, ať si na to zajde do kina. ()

r3musko

Niekedy netreba dať na názor filmových "kritikov" a spraviť si vlastný. To je aj prípad tohto filmu. Na jednej strane chápem slabšie hodnotenia - čakali sme, že to bude egyptsky zlatooranžové a nie londýnsky tmavomodré. Čakali sme, že to bude strašidelné, ale nie tak moc a že to bude aj vtipné, ale trochu viac. Skrátka je to trochu iný mix ako pôvodná múmia. Na druej strane to vôbec nie je zlý film. Každú chvíľu sa niečo deje a nebyť porovnaniam s pôvodnym filmov, má aj lepšie hodnotenia. ()

IndyJones

Jako rozjezd slibného Univerza ANO, jako film sám o sobě bohužel NE.... PLUSY: dobrodružný film, Russell Crowe, Tom Cruise a pár hororových momentů MINUSY: nemístné vtipy, absence zajímavé scény který by mě donutila na film kouknout podruhé, odlehčenost..... Komixových filmů už jsem přesycen, Dark Universe jsem hodně fandil, ale jdu si radši pustit starou Mumii s Brendanem Fraserem. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (více)

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

13.10.2022

Čeká nás v budoucnu Frasernasance? Díky potenciálně oscarovému želízku v ohni The Whale od režiséra Darrena Aronofskyho (matka!, Fontána) se herec nyní pomalu ale jistě vrací do velkého Hollywoodu, a… (více)

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

28.10.2021

Herec Ryan Gosling (Blade Runner 2049) opět spojí síly s režisérem Derekem Cianfrancem (Za borovicovým hájem), tentokrát u remaku slavného hororu Vlkodlak. Studio Universal Pictures totiž nadále… (více)