Zrodila se hvězda

• Austrálie

• Nový Zéland

Drama / Romantický / Hudební

USA, 2018, 136 min

Potešujúci fakt, že Lady Gaga vie hrať a Bradley Cooper spievať. Štvrtá verzia známeho príbehu je pochopiteľne priblížená dnešnému divákovi a treba uznať, že sa Cooper pochlapil a vytvoril kompaktné dielo. Možno je určený predovšetkým ženám, lebo romantiky a melodramatickosti je tu neúrekom, našťastie sa drží pri zemi.(29.12.2018)

Netřeba mnoha slov. Brilantní ve všech směrech. Herci (Gaga, Cooper a Elliott naprosto neskuteční), režie, kamera (ach... Matthew ), hudba (Shallow a I'll Never Love Again naprostý pecky, přičemž druhou zmíněnou bych se nebál nazvat "I Will Always Love You novýho tisíciletí"), scénář,... Jen mě mrzí, že podle komentářů jsou tací, co to považují za "dámskou" záležitost. K tomu nemám asi co napsat, protože by to bylo plýtvání slov...Anyway - Pro mě osobně jeden z největších kino zážitků.(4.10.2018)

Jednoznačne to najlepšie je nádherný soundtrack, to ostatné ma moc za srdce nechytilo. Na druhú stranu ale treba uznať, že Lady Gaga nie je iba výborná speváčka, ale ukazuje sa, že má aj hereckú charizmu. Z toho dôvodu aj ten príbeh nevyznel až tak zle, pretože jej bol plný, Lady Gaga bola proste všade a to bolo pre tento film asi aj to najlepšie. Slabý nadpriemer. 70/100(11.1.2019)

Je až obdivuhodné, jak tato tradiční romance šlape jako hodinky. Takto filmařsky vyzrálý režijní debut jsme tu už totiž dlouhou řadu let neměli a jako jeden z mnoha stále nechápu, kde se ten talent na režijní sesly vzal. Bradley do toho totiž šlape jak před kamerou, tak i za ní na 110% a za celou dobu vás nenechá ani na chvilinku zapochybovat, o tom že má svou vizi pevně pod kontrolou. Je vážně radost to sledovat a na oscarech držím palce jak jemu, tak i Lady G., která mě svým hereckým projevem naprosto ohromila. Přesně takový impuls dnes již umírající žánr potřeboval. Respekt! 8/10(2.11.2018)

Jo! Romanťárny a dramata potřebují tři věci: solidní scénář, dobré herce a silnou chemii mezi nimi. Tenhle film má všechny tři. Cooper překvapí zpěvem, Gaga vřelým a přesným hereckým projevem. Jejich postavy mají uvěřitelné pouto a to silněji pak divák vnímá, kam jejich vztah směřuje. Oba spojuje hudba a ta je tu skvělá - největší grády má Shallow a I'll Always Remember You This Way. Poklona Cooperovi, svůj režijní debut zvládl na jedničku. Kdo by to do hezouna z Pařby řekl...(9.3.2019)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 1. (Stanley619)

• - Bradley Cooper si myslel, že umí zpívat, ale při zkouškách na tento film se ukázalo, že zpěv bude náročnější a těžší než očekával. (blans)

• - Aby se Gaga připravila na svou roli, měsíc před natáčením si změnila barvu svých vlasů a přestala nosit make-up. (Royaldell)