Zrodila se hvězda

• USA A Star Is Born (více)

Hlavní roli v dechberoucím romantickém dramatu Zrodila se hvězda hrají Bradley Cooper a Stefani Germanotta, kterou ovšem celý svět lépe zná pod jejím uměleckým pseudonymem jako hudební superstar Lady Gaga. Pro čtyřnásobného držitele nominace na Oscara Bradleyho Coopera je tento film jeho režijním debutem. Cooper ve filmu zároveň hraje hvězdu country Jacksona Mainea, který objeví neznámou talentovanou zpěvačku Ally (Lady Gaga). Když se oba vrhnou do vášnivého milostného vztahu, Jack přiměje Ally k vystupování v záři reflektorů a katapultuje ji tak ke slávě. Ale když Allyin raketový start zastíní jeho vlastní kariéru, Jack stále obtížněji nese svůj ústup z velkých pódií a o to více se potýká se svými vnitřními démony. (Vertical Entertainment)

Ben Nevis

Na můj vkus je příběh příliš sentimentální. Lady Gaga je příjemné překvapení, protože jsem si ji představovala jako někoho, kdo si kostýmy a extravagancí kompenzuje nedostatek talentu. Ale možná to byl jenom nedostatek sebevědomí. I když film není autobiografický, nějaké společné prvky tam budou. Co se týče Coopera, jeho role ubrečeného alkoholika mi přišla jako plýtvání talentem. Rozhodně jsem u něj neviděla nic, co by si zasloužilo nominaci na ceny. Maximálně bych ocenila vedení LG, nad jejím hereckým debutem smekám. ()

derek007

Na civilní Gagu a přesnýho Kúpra jsem byl připravenej, takže z tohoto pohledu akorát naplněné očekávání, oproti možnému šoku. Ale stejně mi i přes veškerou chemii, kterou ti dva vedle sebe dokázali vyvolat, chyběl pilíř, na kterém by vztah držel. Ona k němu vzhlíží, on se zakouká/zaposlouchá, ale nikam se to neposune. Gaga Kúpra jen tahá ze sraček a on se snaží přetrpět její přerod do popmjuzik. Asi bych nějakou motivaci i vytvořil, ale film mi jí sám pořádně nenabídne. A to je trochu neumětelství. Soundtrack se postupem filmu kazil, až vyvrcholil vykrádačkou Whitney, u které jsem (já béča) ani slzu neuronil. Pódiový scény super! ()

P.J.2

Již čtvrté zpracování filmu zrodila se hvězda si vzal na starost jako svůj osobní debut Bradley Cooper a výsledek? Neskutečně poctivé a upřímné řemeslo!! Na plný počet to není protože tam kde by se dalo jít na krev tak tam je Bradley nezvykle civilní takže emocionální dopad není maximální, film nestojí až tak jako celek ale je přitom geniální v jednotlivých scénách a kompozicích. ()

aslavey

Bradley debutem překvapil. Režie není špatně zvládnutá. Sám hraje výborně, Gaga je uvěřitelná a zaujala mě volnost, jaká určitě provázela natáčení, protože se celej film tváří fakt přirozeně. Včetně všech přebreptů, spontánních reakcí a podobně. Ale pořád se jedná o tuctovou romanťárnu. Popelka zpívající hnusnou hudbu, co se pouští tak maximálně na záchodech v Kauflandu. O tom ale Grammy je. S hudbou to nemá nic společnýho. Proto mě bavila vlastně jen první půlka. Ono už toho opileckýho žvatlání (trochu mi to připomnělo Crazy Heart - Bridgesovi totiž taky není rozumět ani slovo a taky mu v půlce došel dech). Takže za půlku filmu polovina hvězd. A ta půlka třetí hvězdy za chcaní na podiu při Grammy. ()

Faila

Mám pocit, jako bych vše už (minimálně) jednou viděla a slyšela. Nic nového nebo překvapivého, někdy spíš otravně známého. Ale nefungovalo to špatně, hudba se mi z větší části docela líbila a z hlavních postav a chemie mezi nimi jsem byla místy i unesena. Ale kvůli mnoha klišé a patosu jsem si nedokázala film pustit více k tělu a nechat ho zapůsobit tak, jak měl. ()

John8

Pišta a Brumla na dvouhodinové šeptandě, kde nám neustále připomínají že umí oba zpívat a BC neumí arizonský přízvuk. Pěkný písničky ale příběh rozetřen na tak tenkou vrstvu že je vidět každý zvrat,ale hlavně díry v logice světa samotného. ()

Luk Skywalker

Příběh, který se v základu mohl několika celebritám odehrát. Ač se jedná o 4 zfilmování toho samého, já ho viděl prvně a jsem potěšen pokud v romantickém filmu je cokoliv jinak než podle zajetého systému (nemají se rádi/mají se rádi, dají to spolu dokupy, rozejdou se a nakonec jsou spolu až do konce filmu). Na to, že je stopáž přes dvě hodiny, tak jsem se nenudil a uteklo to celkem rychle. Viděl jsem Lady Gagu rád v civilu a Bradleyho jinde než v komediích (nebo jako hláškujícího Rocketa v Avengers). Za mě velice povedená hudební romantika. ()

hEROic

Nečekaně dobré jak po herecké, tak hudební stránce. Příběh mě popravdě celkem vykolejil, čekal jsem pozitivně laděnou cestu vzhůru a ne depresivní pád. Ve výsledku jsou to však pro mě plusové body. Skvělý hudební zvuk naprosto devalvuje naprosto šílený český dabing, něco tak hrozného jsem neslyšel několik let, takže rozhodně doporučuji originál s titulky. 75% ()

Olík

Neznám sice původní hvězdný zrod s Barbrou Streisand a Krisem Kristoffersonem, ale rok 2018 určitě nepřináší dech beroucí romantické drama, jak se nám snaží nakukat oficiální obsah. Prioritně na ženské pohlaví cílící prvoplánová odhrhovačka, průhledná jako čerstvě umyté okno. Přišlo mi to zdlouhavé, prázdné, nic neříkající….to vše maskované kvalitním hereckým projevem (především mne nadchla Lady Germanottová). Jak už jsem naznačil, moje drahá polovička se bavila, já to celé akceptoval a jestli se zrodila nějaká hvězda, tak možná tak v podobě písně Shallow. ()

korok

Lady Gaga, jakožto herečka, je docela půvabná žena, když není jako zpěvačka přelíčená a navléknutá do takových kostýmů, čímž připomíná ženskou obdobu Marilyna Mansona. SPOILER. Nějak jsem nepochopil tu finální sebevraždu. Nepřišlo mi, že by měla postava Bradleyho Coopera, nějaké silné deprese. Pouze neustále chlastal a když přestal a začal se léčit, tak si vezme život. Taky zjevně neunášel z čista jasna nabytou popularitu své ženy. Žárlivost na úspěch vlastní ženy a konec s alkoholem, jakožto důvod??? Ale právě to je možná ta pointa. Poukázat na nesmyslné sebevraždy některých hvězd hudebního průmyslu, kteří měli vše ale měli za to, že nemají nic. ()

helloween93

Coopera mám a oceňuji jeho první pokus o režii, ale tenhle vyvhvalovaný melo-drama hit mi nesedl. Stopáž mi přišla nekonečná a nějak jsem se nedokázal dostat do příběhu. Pár songů nebylo špatných, ale celkově na mě film působí dojmem, že nepřináší nic nového do daného žánru. Jede šablonovitě po zajetých motivech a Cooper i Lady Gaga mohou hrát co chtějí a mě to bylo fuk. Film byl celkem vyhypovaný a v kinech utržil studiu WB přes 400 míčů a připravil jim půdu pro jejich nejvýdělečnější film roku a tím byl Aquaman. 2* ()

Pat_rick_fan

Prekvapivo pre mňa jeden z filmov roka 2018. A nebyť poslednej, jemne prepálenej dojímavej scény, ktorá trošku imho nefunguje tak ako by mala a počin zráža, napálil by som aj 5. Reči o pátose, ženskom filme išli úplne mimo mňa - toto bol syrový príbeh zlomenej mužskej duše po zenite a autentickej láske, ktorú som uveril na prvý šup. Nestotožňujem sa ani s rečami typu //to sme tu už mali sto krát// príbeh pôsobil sviežo, mal starú aj modernú dušu, klasika upgrade-nutá pre 21.storočie, s vydareným soundtrackom a skvelými hercami, kde vládne trio Cooper Gaga Elliot. Veril som im každý pohyb, neistotu aj pád, aj keď trajektória ich cesty bola od istého momentu predvídateľná. Jo a scéna so Shallow je proste zimomriavkový kinový mustsee. ()

Andronikos

S časovým odstupom musím konštatovať, že ma ten film asi naozaj oslovil viac, než som bol čakal, pretože si z neho niečo vybavujem, ba som v pokušení hovoriť až o silných momentoch. Jedna drobná výhrada: niektoré pasáže či motívy mi prišli neprimerane natiahnuté, iné naopak podané asi až príliš rýchlo (zjednodušene). ()

David484

Netreba veľa slov. Umelecký skvost, Stefani Joanne Angelina Germanotta alias Lady Gaga je skutočná umelkyňa. Tak ako už v 5. sérii American Horror Story: Hotel ukázala, že nemá ďaleko od toho aj hrať, tak teraz to úplne potvrdila a ukázala celému svetu, že hranie jej celkom ide. Navyše, nech mi hovorí kto chce, čo chce, už dlho si stojím za tým, že Lady Gaga je veľmi krásna žena. Urobili veľmi dobré rozhodnutie, keď nakoniec vybrali Lady pre túto rolu a nie Beyoncé... Och, to by podľa mňa bola chyba, tá už mala možnosti sa predviesť vo filmoch... vieme ako to dopadlo. Z mojej strany jednoznačne zaslúžených 9/10. ()

anitae

Verze ze sedmdesátých let mi vizuálně přišla hodně nesympatická, tato byla pravý opak - hlavně Bradley Cooper :) Navíc opravdu nemusím hudební filmy, ale dvě hodiny v kině utekly jako nic a poprvé jsem ocenila dlouhý reklamní blok při kterém diváci stihli spořádat kukuřici i dosrkat colu a pak bylo až do konce filmu úžasné ticho. Na filmu mě nic neštvalo, uvěřitelně působila i sebedestrukce Jacksona, od faux pas na jevišti při předávání ceny až po rozhovor s manažerem Ally. Film mě inspioval i ke shlédnutí předchozích tří filmů. ()

bubblebobble

Mám z toho zmiešané pocity. Na jednej strane ma dosť sklamal ten záver, ktorý sa mi zdal tak nejak sterilný a žiadnu emóciu vo mne nevyvolal (na rozdiel od prvého spoločného vystúpenia s piesňou "Shallow" z ktorého som mal totálnu husinu). Na druhej strane je tu skvelá Lady Gaga, ktorá ma úplne dostala. Velice rozporuplné. No nebudem to hejtovať. Za chvíľu aj tak napíše Verbal nejaký komentár o škaredom nosatom hermafroditovi a homosexuálnom country spevákovi čo si odskočil zo Skrotenej hory :-D ()

tomik99

Tenhle film si prostě nelze neoblíbit. Lady Gaga tu předvádí svůj životní výkon a vůbec poprvé dokazuje, že mimo zpěvu umí vlastně i velice dobře hrát. Bradley Cooper si ušil roli přesně pro sebe a ochlastaného hudebníka hraje svědomitě. Ten příběh je ze života, ze showbusinessu, má skvělý soundtrack. Není se čemu divit, že se to lidem líbí. Přesto mám k tomu dvě, tři výtky. Ve filmu jsou dvě pasáže, které se daly více rozvinout, ale kupodivu jsme z nepochopitelných důvodů skočili v čase, což považuji možná za největší promarnění šance. Jedna je ta, kdy dojde k onomu trapasu při předávání hudebních cen. Zde bych chtěl sledovat, jak se ta „nová hudební hvězda“ popere s onou událostí u médií, bohužel nepochopitelně skočíme v čase a prakticky z toho nic nevidíme. Dále sledujeme, jak se Ally odkloní od svého původního hudebního vkusu a je nucena zpívat trošku modernější verzi popu. I tady by to chtělo více konfrontace mezi hlavními postavami. Zkrátka bylo vidět, že Jack to Ally chce říci, ale nikdy na to nepřišla řeč. Poslední scéna, ze které se rozhodně dalo více vymáčknout, je osudový konec. Zde si mohl Bradley Cooper ukrást poslední scénu pro sebe a přinutit rozplakat celé kino, kdyby svůj konec nechal dojít konce a přímé následky onoho činu bychom sledovali na vlastní oči. Bohužel další skok v čase. Toto jsou tři věci, které chybí k dokonalosti jinak skvělého filmu. ()

Oscarové nominace 2019

Oscarové nominace 2019

22.01.2019

Po Českých lvech tu máme konečně také nominace na 91. ročník Oscarů. Těm pro změnu vévodí osobní výpověď režiséra Alfonso Cuaróna Roma a pak kostýmní dobové drama Favoritka od Yorgose Lanthimose, oba… (více)

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

10.01.2019

Nominace na britské filmové ceny jsou již od včerejška známy a do čela se dostal film, který s Velkou Británií úzce souvisí. Snímek Favoritka režiséra Yorgose Lanthimose (Humr), vyprávějící o… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz