Zrodila se hvězda

• USA A Star Is Born (více)

Hlavní roli v dechberoucím romantickém dramatu Zrodila se hvězda hrají Bradley Cooper a Stefani Germanotta, kterou ovšem celý svět lépe zná pod jejím uměleckým pseudonymem jako hudební superstar Lady Gaga. Pro čtyřnásobného držitele nominace na Oscara Bradleyho Coopera je tento film jeho režijním debutem. Cooper ve filmu zároveň hraje hvězdu country Jacksona Mainea, který objeví neznámou talentovanou zpěvačku Ally (Lady Gaga). Když se oba vrhnou do vášnivého milostného vztahu, Jack přiměje Ally k vystupování v záři reflektorů a katapultuje ji tak ke slávě. Ale když Allyin raketový start zastíní jeho vlastní kariéru, Jack stále obtížněji nese svůj ústup z velkých pódií a o to více se potýká se svými vnitřními démony. (Vertical Entertainment)

Shona

POMO a ty jeho komentáře..... :-) ,,Tell me something boy. Are you happy in this modern world?" Na čístých 5* to asi není, ale za tu hudbu podle mého gusta co my pořád ještě zní v uších, za to mrazení v zádech při duetu Shallow, za skvělého Coopera, neméně dobrou Gagu, i za ten očekávaný konec s I'll Never Love Again. ()

mardun

Stefani Germanotta me prijemne prekvapila svou obycejnosti a schopnosti hrat. O zpivani v jejim pripade se netreba vyjadrovat. Bradley Cooper podal strhujici vykon hodneho oceneni. Zpev u nej byl velice prijemne prekvapeni a jeho zaverecna scena ve filmi byla uveritelna. ()

cure

Hezký dvou hodinový videoclip. Brandley umí spívat. Gaga umí co to zahrát. Ale všechno se to dalo v podstate čekat. Vždyť by do to jinak nešli. Že jo? ALE neamerický zavěr překvalil i nasral zároveň, protože tady, zrovinka neměl co dělat. Hezký 3 hvězdy. Oskar za pjeknou písničku. A kovboji i justiny biebri jsou spokojeni, ne o moc taky tak samotní producenti rovnež, jelikož, níbrž, pak-líže, poněvač to vydělalo. ()

UniqueNett

"Na to jdi, z toho budeš úplně hotová!" říkali mi všichni, včetně mojí sestry, která naposled brečela u Titanicu. Takže jsem trochu spoléhala na to, že si kvalitně pobrečim. A vážně jsem plakala, jenže ne dojetím, ale zklamáním. Začnu pozitivně: song Shallow je boží a doufám, že si odnese Oscara. Lady Gaga dokázala, že umí líp hrát než zpívat (nikdy jsem její zpěv nemusela a nepřesvědčila mě ani tady). Závěrečná scéna byla natočena se ctí, žádnej kýč přitaženej za vlasy. Teď ty negativní věci. Respektive hlavně jedna. Bradley Cooper. Ten člověk mě, s prominutím, sral od začátku až do konce. Ožralá, sjetá a umaštěná rocková hvězda, co to má v životě vlastně strašně těžký, takže ho litujme a doufejme, že mu Gaga z těch sraček pomůže. Absolutě nechápu, jak někdo může říct, že je Cooper sexy. Neni. Je nechutnej a v tomhle filmu obzvlášť. Celý film se tak nějak táhl, děj byl předvídatelný a absolutně mě v ničem nepřekvapil. Pro mě je A Star Is Born největším zklamáním letošního roku, sorry. ()

HenryIvan

Film postavený na výbornom speve, skvelých pesničkách, kvalitných hereckých výkonoch ( Bradley Cooper ma doslova nadchol, Lady Gaga bola na „ neherčku " skvelá ) a na, v podstate, otrepanom koncepte, ktorý však Cooper dokázal okrášliť o kúsok svojho režisérskeho umenia. Film veľmi ale veľmi kvalitný, no miestami však stráca dych a drží ho len herecké galapredstavenie ústredného dua. 80 %. ()

Jakubik

Pro mě velmi pěkné a příjemné překvapení. Fungující romantika, která sice působí lehce předvídatelně a kýčovitě je zásluhou hlavních představitelů. Že je Cooper dobrý herec už vím dávno ale kdo mě mile překvapil byla samotná Lady Gaga. Že zpívat umí jsem tak nějak věděl (ten žánr co zpívá se mi prostě nelíbí) ale, že se ukáže v přirozeném světle a zahraje takhle parádně a uvěřitelně jsem nečekal. Je to celkem sympaťanda bez těch všech ohavných oblečků a debilně napsaných písniček a choreografie. Film má svá slabší místa a která lehce nesedící do konceptu ale má silný začátek, a i hodně silný konec. Za mě výborný… ()

Stíba

Kdyby se celý film nesl v duchu zhruba první poloviny, tedy někdy do svatby, s plným hodnocením bych neváhal ani vteřinu. Ta pohodová neotřelost spojená s úžasnou hudební stránkou mě naprosto sebrala. Jakmile ale vše začalo být trochu vážnější s větším důrazem na dramatickou stránku příběhu, ten rozdíl oproti skvělému úvodu byl o to více znát. Škoda, protože jinak to je vedle Bohemian Rhapsody v krátké době druhý skvělý hudební film. Cooper herecky exceloval a Gaga ve své první velké roli strašně mile překvapila. Některé scény a hlavně písničky samotné si čas od času určitě rád pustím. ()

pepa3rd

Super začátek, přes ploužící se prostředek až k očekávanému závěru, který to svým způsobem, především u něžného publika, zachrínil. Upřímně se musím přiznat, že bych to v polovině filmu asi vypnul (sólová dráha Alli), protože mě příliš neoslovil ani příběh, ani hudba (s výjimkou ústřední písně). Nicméně, dokoukal jsem a tak aspoň mohu s čistým svědoím hodnotit. 55 % ()

dainio

Bradley Cooper mě dostal. Víte, je to jistě film určený spíše dámskému publiku, ale muži, co mají v sobě cit a srdíčko, tak se to dotkne stejně. Na tom filmu je nádherné to, že je od srdce. Bradley hraje úžasně. Gaga velmi příjemně překvapuje. Z písně "Shallow" mám husí kůži a jsem naměkko. Klobouk dolů, jak dokázal Bradley zvládnout režii, hlavní roli, a do toho i zpěv. Je to film o lásce, hudbě, závislostech a zase o lásce. Ideální film pro zamilovanou dvojici. A zároveň nemůžou kritici nic vytknout. Kvalitní a velmi silné drama s úžasnou muzikou. ()

PEZ

Parádny režisérsky debut Bradleyho Coopera. Až sa nechce veriť, že doteraz ešte nerežíroval. K tomu odvážna hlavná úloha zverená Lady Gaga. A tá baba to pritom zvládla na jednotku, pričom jej skutočná kariéra mala presne opačné príznaky (cielene si išla od mlada za svojim snom). Skvelé, uveriteľné dialógy a k tomu fakt fakt dobrá hudba (Oscar, Zlatý Glóbus a Grammy za "Shalow" hovorí za všetko). Navyše odspievaná naživo hlavnými účinkujúcimi. Inu, klobúk dole, bol som milo prekvapený. Jediné, čo ma vyrušilo bol samotný záver, s ktorým mám osobný problém, ale to je vec individuálna ako pri každom jednom filme. Každopádne výborný film a na režisérskej scéne sa doslova "zrodila hviezda" a už teraz sa teším na nový film od Bradleyho Coopera. [#45/2018] ()

Torgal

Neverte ľuďom čo vám budú tvrdiť, že je toto film pre ženy. Na to je premena servírky na popovú hviezdu až príliš hladká a rýchla. Ťažisko filmu leží na postave Bradleyho Coopera, speváka strácajúceho sluch a topiaceho sa v alkohole, ktorého môže zachrániť už jedine Lady Gaga. Obaja herci v hlavných úlohách sú výborní (hlavne u Gagy je to prekvapujúce) a v prvej polovici som si film náramne užíval. Parádne piesne sa snúbili so síce očakávaným, no aj tak uspokojivým vývojom deja. Potom ale veci podstatne stemneli, Gaga začala hrať “svoju” hudbu a moja spokojnosť bola preč. Na takýto prechod som nebol pripravený a neveselý koniec tomu všetkému nasadil korunu. Film je to stále určite veľmi dobrý, no hollywoodske zakončenie by mi v tomto prípade vyhovovalo viac. 7+/10 ()

LANSA

Posledních 20 minut, od rozhovoru s managerem, bylo pro mne jednoznačně nejsilnější pasáží filmu, která se to nejvyšší hodnocení zaslouží. ()

misbos

My Všichni Jsme GAGA - aneb - jak jsem Tě, lásko, prochlastal ke slávě. Uf, to bylo utrpení. V první třetině filmu se GOGO v interakci s Cooperem změní během jedný scény z protřelý znalý ženský v devótní holčičí obdivovatelku několikrát, dál potom se stejnou frekvencí osciluje mezi sebevědomou hvězdou a vykuleným nováčkem, až typujete na poruchu osobnosti, ale tu její postava naprosto postrádá, jedinou charakteristikou Cooperova alkoholika trousícího neocenitelný životní rady je, že má za bratra mluvící knír, když spolu mluvěj dvě postavy a seděj při tom vedle sebe, pokaždý jim z neznámýho důvodu koukáme na záda, střih má obrnu, a ve vypjatých chvílích nás navštíví nechvalně známý Dutch Angle. A hudba... hudba je tak nechutně impotentní, že to bude chtít celý odpoledne s Phoebe Bridgers, abych se z toho marastu dostal. Jedna je za to, že je ten film první mainstream food fetish porno. ()

phoenixer

Romantické filmy jednou za čas mi nevadí, ale když tam začali hrát na city s akustickou kytarou a sladkýma hláskama, tak to bylo sladší než cukrová vata. Gaga ani Cooper to nezachraňují, možná právě naopak. ()

Hpatrik

Když se chystáte na film, jehož ústřední píseň už se vám stačila oposlouchat, ba přímo zprotivit, těšíte se tedy alespoň na kvalitní romantiku. Ta se ale bohužel moc nekoná, protože jejich příběh je tak neskutečně přímočarý a nenápaditý, až to působí uměle a těžko uvěřitelně. Způsob jak se poznají působí velmi odfláknutě, v jejich vztahu není žádné drama, a to co se stalo na závěr, byla absolutní nepochopitelná, neopodstatněná haluz. Nemám problém se samotnými herci, kteří jsou skvělí, hlavní duo se k sobě hodí, a funguje mezi nimi nějaká chemie, ale co naplat. ()

maaan

„There's a friend of mine who came a long way to be here and she wrote a great song and I'd just like her to sing it. I think it's pretty fucking good.“ ()

bono22vox

Čtyři hvězdy za dva skvělé herecké výkony a famózní soundtrack. Lady Gaga si říká o Grammy. Ale jako film je to průměr. Na scénáři se mělo zapracovat a ne vykradat něco co už tu mnohokrát bylo... ()

Sala1

Film je prekvapivo civilnou a autentickou snímkou, ktorá síce v rámci príbehu neprináša prekvapivé zvraty a invenčné nápady, za to neuveriteľne citlivo pracuje so vzťahom, na ktorom celý film stojí. Režijný debut Bradleyho Coopera vzhľadom na žáner a jeho skúsenosti nemohol vypáliť lepšie a spoločne s Lady Gagou podávajú veľmi slušné herecké výkony. Cooper ma prekvapil vo svojom presvedčení, zvnútornenom herectve, chytľavom speve a hrou na gitaru. Gaga je podriadená svojej postave a naozaj po prvých dvoch scénach mi už ani len nenapadlo, že sa pozerám na mediálne známu speváčku. Ich chémia je fantastická. Film stojí na perfektnej hudbe. Tá svojou harmóniou, žánrom a predovšetkým textom patrí do hudobného filmu ako soľ a podporuje atmosféru. Hlavnou témou snímky je predovšetkým nový svet. Je to príbeh človeka, ktorý sa prestáva orientovať a predovšetkým ani sa nesnaží chápať reálie, ktorým nerozumie. Napriek tomu, že Gaga je hlavnou titulnou postavou, jej príbeh rámcuje Cooper svojimi názormi a konaním. O to viac film funguje, keďže vzťah pracuje na vzájomnom spoliehaní sa a dôvere, ktorá nie je prehnaná a napríklad mužský divák sa nemusí obávať, že by mohol zhliadnuť presladenú romantiku. Scenár zase divákovi postupne odkrýva informácie o živote hlavných postáv, čím snímka neprestáva byť zaujímavá a vaša pozornosť neklesá. Viac tu: https://www.youtube.com/watch?v=8LRg2NfbWII&t=0s&list=PLH7_jFqE0IROe9cO63Sr8WzPneQXj4eYW&index=11 ()

Oscarové nominace 2019

Oscarové nominace 2019

22.01.2019

Po Českých lvech tu máme konečně také nominace na 91. ročník Oscarů. Těm pro změnu vévodí osobní výpověď režiséra Alfonso Cuaróna Roma a pak kostýmní dobové drama Favoritka od Yorgose Lanthimose, oba… (více)

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

10.01.2019

Nominace na britské filmové ceny jsou již od včerejška známy a do čela se dostal film, který s Velkou Británií úzce souvisí. Snímek Favoritka režiséra Yorgose Lanthimose (Humr), vyprávějící o… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz