Zrodila se hvězda

• USA A Star Is Born (více)

Hlavní roli v dechberoucím romantickém dramatu Zrodila se hvězda hrají Bradley Cooper a Stefani Germanotta, kterou ovšem celý svět lépe zná pod jejím uměleckým pseudonymem jako hudební superstar Lady Gaga. Pro čtyřnásobného držitele nominace na Oscara Bradleyho Coopera je tento film jeho režijním debutem. Cooper ve filmu zároveň hraje hvězdu country Jacksona Mainea, který objeví neznámou talentovanou zpěvačku Ally (Lady Gaga). Když se oba vrhnou do vášnivého milostného vztahu, Jack přiměje Ally k vystupování v záři reflektorů a katapultuje ji tak ke slávě. Ale když Allyin raketový start zastíní jeho vlastní kariéru, Jack stále obtížněji nese svůj ústup z velkých pódií a o to více se potýká se svými vnitřními démony. (Vertical Entertainment)

Paldiny

Pohodička, ale zas nerobme z toho udalosť. Herci boli dobrí, on lepší, hudba tranzujúca, jeho viac a pohnútky na zlatého panáčika očividné - viď pozitívne vykreslenie transiek. Tiež tam cítiť istú paralelu, kedy umelec dostane chuť hodiť za hlavu nalinkovaný umelecký poker face a venovať sa svojej vášni. Dráma ako taká už ale zaostáva, ako by sa tvorcovia báli pritlačiť a všetky silnejšie scény nechali mimo záber. Preto sa celá tá (ne)vyhrotená tragédia okolo mňa iba šuchla a vreckovky zostali suché. Ale nevadí, príbeh o padajúcej a vychádzajúcej superstar si zapísal ďalšiu generačnú čiarku, otázkou len zostáva, čo robili v deväťdesiatych rokoch? ()

Dyas

Největší kino zážitek pokud do toho nepočítám blockbustery. Nádherný a precizně natočený film s úžasnou hudbou, kde první vystoupení Shallow je učiněná bomba. Bradley Cooper snad v nejlepší roli kariéry a Lady Gaga pro mě osobně super překvapení. ()

.MJ.

První režijní počin Bradleyho Coopera a tipl bych si, že z toho bude hned několik Oscarů. Co mě ale nejvíce překvapilo byl výkon Stefani (Lady Gaga). To, že je skvělá zpěvačka se dobře ví, ale na rozdíl od svého jinak extravagantního vystupování na mě působila velice sympatickým a přirozeným dojmem. Svým obyčejným vzhledem mě zaujala víc než její masový kostým a jiné úlety. Jo a ten její nos. Nádhera... 85% ()

angloumene

Bradleymu rozhodně držím palce, ale mám takový pocit, že ve svém prvním režijním projektu hrál spíš na jistotu. Jenže ono hrát na jistotu se obvykle vyplácí spíše zkušenějším režisérům, protože člověku snadno ujede ruka. Tak jak tomu je u téhle verze Hvězdy, kde se poslední třetina zvrhla do až zvráceného citového vydírání. Skutečně zajímavá témata, do kterých mohl Bradley vtisknout vlastní podpis, se ve filmu spíš ztrácí. A tak se místo na zaprodání se populární hudbě a upozadění svého já nebo bratrských sporů, díváme na předvídatelnou romantickou linku. Škoda. ()

Wishkah

Popravdě jsem na film, který se oháněl skvělými recenzemi, trošku s rezervou, ale zbytečně. Od prvních tónů si mě ten film získal. Bradley Cooper dokázal, že režii se učil od nejlepších a asi nejvíc je cítit vliv Clinta Eastwooda. Cooper dokázal diváka vtáhnout do děje a nepustit ho až do závěrečných titulků. Navíc jeho chemie s Lady Gaga, která předvádí vynikající výkon, je naprosto přirozená. Vynikající filmový zážitek. ()

Prochy38

Malinko chybělo, abych dal 5*. Oba dva v hlavní roli skvělí. B. Cooper každou další rolí jen a jen získává další a další sympatie. Lady Gaga na relativně začínající herečku skvělá. A jakýkoliv nedostateček kompenzovala zpěvem, který chybu neměl. Příběh možná málo originální, ale kouzelný. Spokojenost obrovská. ()

Darth Maul

Cooper dáva divákovi jedinečnú možnosť vybrať si, ako sa bude na jeho film pozerať. Môže to byť klasická (mnohokrát ošúchaná) melodráma. Alebo to môže byť citlivý viacrozmerný pohľad na lásku, rodinu a každodenné vnútorné boje, ktorý nádherne dopĺňajú dva verše piesne Shallow. Ja som si vybral druhú možnosť: "Povedz mi, chlapče, nie si už unavený z tých pokusov vyplniť prázdnotu?" /// "Povedz mi, dievča, si šťastná v tomto modernom svete?" ()

orkadimenza

Pokud mě na podzim roku 2018 chytil nějaký hudební film opravdu za srdce, tak to nebylo všemi oplývané Bohemian Rhapsody (čímž nechci zpochybňovat jeho kvalitu), ale A Star Is Born. Hudební melodrama s příchutí romantiky, ale hlavně s velmi silným příběhem. Rocková hvězda, která už je dávno za svým zenitem, pomůže na vrchol jedné výjimečné servírce s ohromným hlasem. A není to jen příběh a hlas Lady Gaga, který je zvučný jako zvon. Je to hlavně neuvěřitelné herectví Bradleyho Coopera, který rovněž odvedl vynikající práci jako režisér snímku a jen mě vzhledem k oceněním mrzí, že předvedl takový výkon ve stejném roce, jako geniální Rami Malek. Ale zároveň film obsahuje silné poselství o hudbě. Nejen, že přináší konflikt rockové a popové hudby, ale hlavně, že řekni, co jim chceš říct, dokud tě poslouchají a že hudba je v podstatě 12 tónů v oktávě, znovu a znovu. A každý umělec může nabídnout světu jak vidí těchto 12 tónů. Velmi mnoho jsem si z tohoto filmu odnesl a už teď vím, kdo bude při Oscarech můj favorit. P.S. Píseň Shallow je neuvěřitelná a už pár týdnů mi neustále hraje v hlavě. I přesto, že mi nejprve přišla jako "normální hezká písnička", teprve až se zhlédnutím filmu dostala svůj rozměr. Ovšem na to si každý musí přijít sám. Zde snad o Oscaru nebudou pochybnosti. ()

Randyz

Po velkém promu na film v mém okolí jsem měl od filmu obrovská očekávání, ale mé pocity z filmu jsou nakonec rozporuplné. Nejdříve jsem ani nevěděl, že je film o Lady Gaga, protože pop music rád nemám a vždy jsem ji registroval právě jako tu jednu z mnoha hloupých zmalovaných zpevaček zpívající nudné nablýskané "tucárny" a vůbec jsem si ji neztotožnil s příjemně a sympaticky vypadající slečnou z tohoto filmového plakátu, která právě připomíná spíše folkovou či country zpěvačku. Nakonec se to právě asi odráželo i v mých pocitech během sledování filmu. Nejprve obrovské nadšení z toho jak je ta Ally/Lady Gaga vlastně obyčejná, krásná a sympatická holka s úžasným hlasem a duchaplným textem písniček ze života a jak jim to dohromady s Jackem sedí. Pak se však začala transformovat do té zmalované superstar zpívající nezáživné písničky a děj se neustále točil kolem Jackových démonů a začal jsem se celkem nudit. A zároveň jsem začal litovat, proč safra ta Lady nemohla pokračovat v tom s čím začala. Ve stylu Markéty Irglové a Glena Hansarda bych ji/je asi vážně žral. Ale chápu, že její popíkoví fanoušci ji asi zbožňují právě takovou jakou je a je to asi věc názoru. Závěr filmu byl dost předvídatelný, ale to je asi ok. Dojmul mě, ale čekal jsem to asi také kapičku lepší, ale špatný nebyl. Ve výsledku se mi film relativně líbil, jen to nebyla taková pecka jak jsem čekal, ale za to asi mohou přehnaná očekávání vyvolaná mým okolím. Zároveň jsem rád, že mi Lady Gagu ukázal i jako (ne)obyčejnou sympatickou holku a zpěvačku bez její pop masky... ()

PetkaW.

Neskutečně vyzdvihovaný snímek, od kterého každý divák pak logicky něco neskutečného i očekává . A on svým způsobem díky několika faktorům výjimečný je. Ve finále mi ale přijde, že ta šílená mediální masáž a propagace filmu spíš uškodila. Nicméně - Lady Gaga opravdu hraje. A hraje dobře. Cooprovi vážná role sedí taky překvapivě dobře. Hudba je skvělá, kamera geniální, stupňování napětí též funguje na jedničku, stejně jako chemie mezi hlavní dvojicí (nikdo mi nevymluví, že spolu něco nemají) a něžnější duše v závěru nějakou tu slzičku určitě uroní... Jo, tohle se povedlo. Ale na plnou palbu to v mých očích není. ()

Patrik256

Rozpočet_ 36 miliónov dolárov // Tržby_ 434.1 milióna dolárov // Tržby v ČR_ 29 261 502 KČ // Diváci v ČR_ 197 599 // Tržby v USA_ 215.2 milióna dolárov ()

Lefty86

Film a i jeho hudební stopa zanechala tak velký dojem že nemůžu dát míň, když si furt broukáte a přemýšlíte nad tím filmem tak nejde dát menší hodnocení.Bradley Cooper totální tahoun který ukázal jak velkým hercem je! Lady Gaga nechal vyniknout on, svým pojetím a sekundováním nebo přebráním otěží v pravou chvíli. Za mě skvělý! ()

.baris.

Na tenhle film jsem si zuby brousila už hrozně dlouho, už jen kvůli titulní písni, která mi pořád hraje v hlavě, jenže hrozně dlouho taky nějak pořád nebyla ta správná nálada... Ale když přišla, byl to skvělej zážitek. Jde totiž o film, který jde na dřeň v ukázce slávy a její pomíjivosti, se všemi jejími příjemnými i stinnými stránkami, a až bolestně ukazuje pád na dno a to, jak člověk dokáže sám sebe zničit. První část snímku jsem si užila neskutečně, trochu víc bych si pohrála snad jen s občasnou zkratkovitostí a nedotaženými detaily v druhé části filmu. Konec byl výborný a silný, skvěle dokreslený Charliem sedícím u vrat garáže a prostřihy z koncertu ke klavíru. Nejsilnější scénou je ale Allyin první výstup s Jackem na scéně s jejich Shallow. Tam je Lady Gaga fantastická nejvíc. Čímž se teda dostávám k tomu, že Coopera žeru, je to krásnej chlap (čím dál víc!), navíc překvapivě úžasně zpívá, soundtrack se taky povedl, ale tím největším wow je v tomhle filmu něco jiného. To, co předvedla Lady Gaga, to je totiž absolutní hereckej top a nebojim se říct, že ona celej ten film táhne, a to i přesto, že jsem dlouho neviděla chlapa tak skvělýho a uvěřitelnýho v charakterní roli jako je tady Cooper. Řekněte mi pět let zpátky, že z téhle ženy, jejíž hudba mi nic neříká, jednou budu na větvi a poťukám vám na čelo. Ale teď fakt jsem. A navíc je neskutečně krásná. Pár drobností a bylo by to na pět, i když si myslim, že to tam časem stejně vytáhnu. Edit: A je to tady. Film mám pořád v živý paměti, kdykoli slyším jakoukoli písničku z filmu, mám husí kůži až... no, všude, a soundtrack mi na vinylu jede skoro pořád. Zvedám na pět. ()

WayDott

Jack ochlasta si najde pěknou kočku, která ke všemu ještě pěkně zpívá. A to tak, že mi občas naskočila husí kůže. Hezky jí pomohl rozjet kariéru. Ale škoda, že z fajn zpěvačky se stala další popová pipinka.... Ostuda na Grammy mě rozesmála, to by asi nechtěl zažít nikdo. Lady Gaga má neuvěřitelně silný hlas. Za film dávám 3* a za úžasnou hudbu jednu na víc. A tahle píšnička mě dostala.... https://www.youtube.com/watch?v=bo_efYhYU2A ()

Jaro_slav

Dobře vymyšlenej a zahranej romanťák se slušnejma písničkama, kterej moh’ bejt zcela právem čtyřhvězdovej, kdyby scénáristy nenapadlo, že je nutný na konci rozbulet ženský v kinosálech, čimž to dojebali v naprostou tuctovku. ()

Oscarové nominace 2019

Oscarové nominace 2019

22.01.2019

Po Českých lvech tu máme konečně také nominace na 91. ročník Oscarů. Těm pro změnu vévodí osobní výpověď režiséra Alfonso Cuaróna Roma a pak kostýmní dobové drama Favoritka od Yorgose Lanthimose, oba… (více)

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

10.01.2019

Nominace na britské filmové ceny jsou již od včerejška známy a do čela se dostal film, který s Velkou Británií úzce souvisí. Snímek Favoritka režiséra Yorgose Lanthimose (Humr), vyprávějící o… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz