Zrodila se hvězda

• USA A Star Is Born (více)

Hlavní roli v dechberoucím romantickém dramatu Zrodila se hvězda hrají Bradley Cooper a Stefani Germanotta, kterou ovšem celý svět lépe zná pod jejím uměleckým pseudonymem jako hudební superstar Lady Gaga. Pro čtyřnásobného držitele nominace na Oscara Bradleyho Coopera je tento film jeho režijním debutem. Cooper ve filmu zároveň hraje hvězdu country Jacksona Mainea, který objeví neznámou talentovanou zpěvačku Ally (Lady Gaga). Když se oba vrhnou do vášnivého milostného vztahu, Jack přiměje Ally k vystupování v záři reflektorů a katapultuje ji tak ke slávě. Ale když Allyin raketový start zastíní jeho vlastní kariéru, Jack stále obtížněji nese svůj ústup z velkých pódií a o to více se potýká se svými vnitřními démony. (Vertical Entertainment)

adriane9

Neskutečná várka úžasných skladeb a doják k tomu.. Žádná směšná červená kejda, ale upřímnej citovej masakr pro moji hudební duši. Díky Stef a Bradley a díky všem co neobsadili Bjóncé :-). ()

Fifer

Přímo se nabízí srovnání s filmem Once a zde film prohrává na celé čáře. Protože Hansard s Irglovou byli skutečný pár, který spolu hrál a žil, takže na filmu i soundtracku to bylo znát. Může to zní hloupě, ale ta upřímnost a niternost tady prostě opravdu není a nedá se zahrát. Příjemný snímek, který ale provlaje kolem jako vítr. ()

Chundys

Bradley to zrežíroval dobře o tom žádná, jen jsem si asi představoval, že to bude o tom, jak se vůbec stvořila Lady Gaga, že to bude biografie. Ale slza ukápla, i když později, než bych čekal ()

kATa.JSK

Wow, kytary, splněný sny a láska až za hrob. Dlouho se mě něco tak nedotklo a nevtáhlo mě do děje jako tenhle snímek. Bylo jasné, že to bude romanťárna od začátku až do konce, ale bylo to tak silný a emotivní. Gaga je úžasná zpěvačka a stále mě od AHS překvapuje i svými hereckými výkony. Smekám před ní klobouk a doufám, že bude hrát takhle smysluplné a emotivní role i nadále. Mezí ní a Bradleym pulsuje neuvěřitelná energie a v kombinaci s tak kvalitním soundtrackem a s jejím hlasem, ze kterýho mě mrazí? No prostě nemám slov. Chvílemi se mi vybavovaly pocity jako když zpíval můj milovaný Jeff Bridges Brand new angel v Crazy heart. Doufám, že bude i nějakej ten Oscar! ()

jasanka odpad!

Po dlouhe dobe davam filmu odpad. Na to se nedalo koukat. Kdyby byl natoceny na zacatku devadesatek, tak mozna tu jednu hvezdu dam, ale takto opravdu ne. Nuda, sed, vsechno jsme videli jinde uz stokrat. ()

tomashrabek

Ja sa fakt nesnažím hodnotiť naschvál proti prúdu len preto, aby som bol zaujímavý. Ale strašne, strašne by ma zaujímalo, prečo si práve tento škvár vyslúžil skoro univerzálny obdiv a, panebože, Oscarové nominácie? Tisíckrát videná znôška klišé s necitlivou réžiou (najviac badateľnou v scéne s ponožkami či s nezvládnutými reakciami na pseudofilozofické vyznania), stupídnymi vedľajšími postavičkami, ktorých jedinou úlohou je doslovne rekapitulovať a vysvetľovať dej (šoféri, gay kamarát, brat, vlastne úplne všetci), načatými a absolútne nevyužitými motívmi (problém so sluchom, zapredanie sa byznysu), predvídateľným (a teda desivo nudným) priebehom, ukážkovo zlými dialógmi ignorujúcimi zlatú zásadu "show don't tell" ("a teraz ti už tretíkrát popíšem, čo práve robím") a gradačnou anomáliou, keď vrchol filmu nastane už v prvej polhodine (akoby sa človek pri sexe urobil už na začiatku, no musel potom ešte pol hodiny makať). Čo konkrétne teda ľudí tak chytilo za srdce? Čo? Prosím, vysvetlíte mi to niekto? ()

allebra

Film si připomínám denně písničkami, které se mi líbí čím dál víc. Lady Gaga i Bradley Cooper byli skvělí, ale závěr mi připadal moc zrychlený. ()

pidulka

já nevím... ví to? vzala si alkáče... Možná to ví a já jusem tu za vola... Soundtrack super, Gagu nemám ráda, a Cooper vypadá mega moc vychlastanej... Takže vlastně nic, co by tvůrci nečekali... Takže: Za mě průměr, písně pěkné, ale provedení nicmoc, nepřekvapí, nenadchne.... ()

ViktorEl

Mne sa tento film páčil viac ako Bohemian Rhapsody a to som dlhoročný fanúšik skupiny Queen. Výborný soundtrack a výborná ústredná dvojica. Po dlhom čase film ktorý mňa zapôsobil. Nie je to na plných 5 ale za koniec filmy jednu prihodím. ()

popelka595

Strašně slabej film, zbytečně natahovanej, příběh rovná se nule, hlavní hrdinové mě hrozně štvali, klišé na klišé. A když už jsem toho měla akorát tak dost, tak mi na konci ještě zahráli na city, a to mě dodělalo tak, že jsem musela ještě o jednu hvězdu ubrat. Never more ()

Lukin413

Ústřední píseň je vykrádačka Led Zeppelin a celkový dojem nepůvodnosti mám z celého filmu. Což u romantického dramatu nemusí nutně vadit, pokud funguje chemie mezi ústřední dvojicí. Nefunguje. Cooper je prostě herec jednoho výrazu, to Lady Gaga na druhou straně herecky překvapila. Celkově slušná zábava na dvě hodiny, nic víc, nic míň. ()

warrenur

Vydarena zalezitost s vynikajucou hudbou a i hereckym duetom Stefani a Coopera. Prva polovica filmu ma svojou atmosferou, hudbou a nabojom pohltila. Ta druha mi prisla predvidatelna a uz ma natolko nebavila. Kazdopadne odporucam. ()

piranha

Překvapilo mě, jak dobře dokáže Lady Gaga hrát a jak dobře umí Bradley Cooper zpívat. Akorát nevím, kde jsem zaslechla tu fámu, že Lady Gaga ve filmu hrála sama sebe, jelikož to vůbec není o ní. ()

Oscarové nominace 2019

Oscarové nominace 2019

22.01.2019

Po Českých lvech tu máme konečně také nominace na 91. ročník Oscarů. Těm pro změnu vévodí osobní výpověď režiséra Alfonso Cuaróna Roma a pak kostýmní dobové drama Favoritka od Yorgose Lanthimose, oba… (více)

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

10.01.2019

Nominace na britské filmové ceny jsou již od včerejška známy a do čela se dostal film, který s Velkou Británií úzce souvisí. Snímek Favoritka režiséra Yorgose Lanthimose (Humr), vyprávějící o… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz