Zrodila se hvězda

• USA A Star Is Born (více)

Hlavní roli v dechberoucím romantickém dramatu Zrodila se hvězda hrají Bradley Cooper a Stefani Germanotta, kterou ovšem celý svět lépe zná pod jejím uměleckým pseudonymem jako hudební superstar Lady Gaga. Pro čtyřnásobného držitele nominace na Oscara Bradleyho Coopera je tento film jeho režijním debutem. Cooper ve filmu zároveň hraje hvězdu country Jacksona Mainea, který objeví neznámou talentovanou zpěvačku Ally (Lady Gaga). Když se oba vrhnou do vášnivého milostného vztahu, Jack přiměje Ally k vystupování v záři reflektorů a katapultuje ji tak ke slávě. Ale když Allyin raketový start zastíní jeho vlastní kariéru, Jack stále obtížněji nese svůj ústup z velkých pódií a o to více se potýká se svými vnitřními démony. (Vertical Entertainment)

neo93

Povedený film. Přistupoval jsem k němu s mírným despektem, odstupem, ať už kvůli obsazení neherečky Lady Gaga do ženské hlavní role či vůbec kvůli samotnému žánru, který není úplně můj šálek kávy. Přes tyto počáteční neduhy, jsem se však velmi rychle dostal a snímek si posléze užil plnými doušky. Jednak to není čistě hudební film, ve kterém by se stále zpívalo, a jednak se spíše jedná o drama ze světa showbyznysu a jeho úskalí, překážkách, a hranicích. Hudba, je ve své podstatě jen určitým doplňkem ve vyprávění příběhu, který pojednává o ženě, jež se stala z pouliční a barové zpěvačky, ikonou a hvězdou pop music. A tím se přímo dostávám k druhému a ještě zásadnějšímu bodu, kterému jsem právě na začátku nevěřil. A to k osobnosti Lady Gaga. Asi jsem nedokázal uvěřit, že by právě ona mohla ztvárnit postavu Amy ve filmu. Nebylo pochyb o jejím pěveckém projevu, jenž je nezpochybnitelný, avšak její herecké nadání ještě nebylo příliš prokázáno (kromě American Horror Story). Až doteď. To jakým způsobem zahrála danou postavu je obdivuhodné. Hodně jí asi pomohla skutečnost, že hraje vlastně sebe samu a nebylo tedy pro ni tolik obtížné se vcítit do role Amy. Společně s ostříleným a znovu skvělým Bradleym Cooperem tvoří výborný pár. Jiskra mezi nimi ve filmu slušně funguje. A na to, že se zároveň jedná o režisérský debut Bradleyho Coopera, tak klobouk dolů před režisérem. ()

gemi

Lady Gaga konečně dospěla a je sama sebou. Dokonce tak, že jí to člověk věří. Hraje civilně a přesvědčivě. Celkem vkusný romantický film za slabé čtyři kousky. Bylo by to za tři, ale místy to opravdu vyvolalo emoce, tak nemůžu jinak. A Shallow je boží! ()

RajAthen

Možná je to lehce prvoplánové, ale chemie se z plátna přímo dere. Člověka to vede k úvaze, když Lady umí zpívat hezky i bez oblečení ze šunky a jiných výstřelků, co to o dnešním showbusinessu vypovídá... Na Coopera bych se koupil i lístek do O2 Areny. ()

pistik

Tak toto je teda riadne nudná krávovina. Nechápem z čoho boli všetci tí ľudia tak na větvi... A z akého pokrúteného dôvodu to bolo nominované na Oscarov? Veď to je tuctový nudný film, s nevýraznou hudbou a zabudnuteľnými pesničkami. Nechápem, že to niekto mal pustené inak ako kulisu pri pozeraní do mobilu alebo pc. Vidieť to v kine odídem po 15min a žiadam vrátiť vstupné. Plus hlavní protagonisti sú totálne nezaujímaví a slabí ako rumunské pivo. ()

Monggol

Príliš klišovité a klišoidné. Vcelku banálny príbeh. A jak sa kurva dostal ten pes pred garáž, keď bol zavretý za dverami??? Jedna hviezda za to, že sa konečne po dvoch hodinách obesil. ()

Luxocculta

Minimálně první polovinu filmu jsem se nedíval na film, ale byl jsem součástí něčeho skvělého, velkého – žitého snu dvou lidí, který se stává skutečností. Dostalo mě to. Ta hudba, chemie, přirozenost, energie a ještě jednou ta hudba! Až na zvolnění v části druhé poloviny, které mi dovolilo trochu vystřízlivět a udělat si odstup, jsem si tuhle hudební romantickou pecku užíval naplno a s nadšením. Určitě chci vidět někdy znovu. Zatím 85 % ()

Nix

Ano, Bradley umí zpívat, což jsem opravdu nečekal a skvěle jim to klape s Lady Gaga, jenže jinak je film hrozná nuda a nic nového, téma muzikantů tu už několikrát bylo a v mnohým podobách i daleko zábavnější, mne to neoslovilo, ale nejznámější píseň už mne bude pronásledovat do konce života, ale chápu, hudebně to nemá chybu. ()

rublik05

Řemeslně precizně zpracovaná hudební romance, které dominují herecké výkony dvou hlavních protagonistů, hudba a samozřejmě také příběh jako takový. Bradleyho Coopera mám spojeného především s komediálními filmy, o to víc mě potěšilo, jak dobře se své role zhostil. Lady Gaga je rovněž velkým překvapením, nikdy by mě nenapadlo, že tato výstřední popová zpěvačka vysekne tak příjemný civilní přednes, klobouk dolů. Titulní song okamžitě obletěl svět, dodnes nesmí chybět v playlistu nejen každého komerčního rádia a vlastně se ani není čemu divit. Příběh mi místy připadal trochu schématický a neoriginální, občas i předvídatelný, tempo má silně sestupnou tendenci, poutavost postupem času taktéž klesá, kratší stopáž by filmu rozhodně prospěla. Závěr na mě nijak nezapůsobil, určitě si s ním tvůrci mohli víc vyhrát, aby byl dojemnější a propracovanější. Za mě je to takový lehký nadprůměr, zejména díky již zmíněné hudbě a samotným hercům. Zrodila se hvězda je každopádně vcelku dobře natočené drama, stačí se podívat na počet nominací a vyhraných ocenění. 6/10. ()

TheRay97

Zde se ukazuje neuvěřitelný talent Lady Gaga a kouzlo nezaměnitelného hlasu, který nelze poslechnout jen jednou a už navždy zavrhnout. Samotný film má však mouchy, jako většina věcí na světě. (Spoileeeer). Lepší konec než cosplay na Kurta Cobaina udělat fakt nemohli... Tady můžeme zaznamenat ego a slabost lidské existence jako takové. Místo toho, aby se postavil závislosti čelem, rozhodl se odejít a zranit tím ostatní, aniž by se pokusil vše překonat. Snímek je pecka, až na dlouho očekávaný závěr. ()

WhiteRaven

Naprosto precizní drama. Bradley Cooper mě s jeho režií, scénářem i hereckým výkonem dokázal unikátně emocionálně odrovnat a teď už se jenom může těšit na ceny, které přijdou a nebude jich málo. Lady Gaga je a vždy už bude nejlepší volba pro Ally a zaslouží si, aby se jí říkalo "herečka". Sam Elliot dokonale doplňuje a taktéž se může těšit na spoustu cen. Písničky jsou chytlavé a dojemné a usadí se v hlavě ještě dlouho po shlédnutí filmu. Zatím nejlepší film roku. ()

Terminer

Tento film je zvláštní. Obsahuje vše, pro každou skupinu něco. Pro dámy romantiku, pro pány lechtivé scény, pro filmové fanoušky skvělé herecké výkony a kvalitní filmařinu. Zároveň mu ale něco málo chybí. Každopádně nějaké ty Zlaté glóby a Oscaři by sem patřily. Tak uvidíme. / Po přehodnocení měním na 5*. ()

RAFT

Bradley Cooper a jeho první řežijní film Zrodila se hvězda .Co k tomu jenom napsat ,no nedoufal sem že,se mu film povede. A doopravdy se povedl.Nemám slov ten film se musí vidět,atmosféra tohoto typu filmu vás ,tak pohltí že u některých scén máte husí kůži to se mi už dlouho u filmů nestává. Ally jako Lady Gaga smekám klubouk dolů .Cooper nejen že ,skvěle film natočil ale zvádá i ve filmu vážnější role a to mu právě jde je vidět že,se měl od koho režiji učit a odkoukat od různých režisérů Clint Eastwood .Že by sme měli nového mladého Clinta Eastwooda ,kdo ví.No na konci mi ukápla slza a to se mi nestává.Tenhle film si určitě zaslouží boj o oscara a možná film roku uvidíme.85% ()

Anomiska

Síce nesúhlasím s popisom filmu, keďže to trochu zavádza, ale to je tak asi jediné s čím v tomto filme nesúhlasím :) Veľmi emotívne, hudba ako komunikačný prostriedok, proste nádhera. Cooper prekvapil spevom, Stefani hraním. Veľmi ma bavilo a určite pozriem aj na originál a ostatné remaky. ()

FunnyXis

Původně jsme nešel na film s velkým očekáváním, jelikož jsem nečekal nic jiného než on potká ji, zahrají si pár písniček, popijí pár drinků, potom zápletka bumbám a konec. Tohle všechno jsem dostal, ale v takovém provedení, že skoro i slza ukápla (a to nepláču). Nejvíc mě asi na tomto filmu uchvátily hlavní představitelé, jelikož jsem dlouho neviděl, že by ty emoce na mě cákaly přímo z plátna. Bradley podle mě v jedné ze svých nejlepších rolí a Lady Gaga velmi mile překvapila. Pokud plánujete jít do kina, tak rozhodně jděte a pokud jste citliví víc než je zdrávo, tak si radši vemte dva kartóny ubrousků. Hodnocení 9/10 chilli 5 ()

Equilita

Krásny príbeh plný emócií. Netušila som, že Bradley Cooper je taký talentovaný. Zrežíroval, odspieval a zahral to dokonale. Lady Gaga je bohyňa, o ktorej som nemala najmenšie pochybnosti už keď som vchádzala do kina a bola korením celého filmu. Mala som veľké očakávania, ktoré sa aj naplnili. Zatiaľ môj najlepší filmový zážitok tohto roka. 5* ()

Franche

Ano, je to nepochybně poloprůhledná romantika. Za mě je to ale převážně film o jedné zlomené duši a vykalkulované stránce showbusinessu. Bylo až tragické sledovat, jak jeden člověk může růst, zatímco ten druhý těžce upadá. Ještě tragičtější bylo vědomí, že se to děje, zatímco mají po boku jeden druhého. Láska je krásná věc ale na některé vnitřní démony prostě nestačí. Klobouk dolů za herecký výkon Bradleyho Coopera. Vůbec špatná nebyla ani Lady Gaga s krásným hlasem, který ale nemohl překvapit nikoho. Těm dvěma musíte prostě fandit už od prvních minut. 4* s tím, že po druhé projekci nejspíše zvednu. ()

J.e.r.e.c

Hvězda od začátku frčí jako na steroidech, parádní hudební čísla se proplétají s love story, která hraničí s naprostou duševní spřízněností, a všechno to geniálně graduje při prvním společném vystoupení zhruba ve třetině filmu, to jsem byl rozložen na atomy. Problém je v tom, že tím je vlastně řečeno všechno důležité a ten zbytek, to už jsou prostě jen ty další nahrávky, které je potřeba rychle dodat na trh, dokud je poptávka žhavá. Příběh, spíš než že by vtahoval, už jen ubíhá před očima a magické momenty, kterých je ze začátku tolik, se postupně vytrácejí. Vždy si to ale udrží alespoň solidní úroveň a jako učebnicový sladkobolný doják mě to zasáhlo víc, než bych čekal. I ty životní pravdy tam jsou, ne že ne. Cooper je očividně multitalent, kterému nedělá problémy hrát, režírovat i docela procítěně zabékat. Nejvíc mě ale překvapilo, že Lady Gaga je fakt hezká. Kdysi jsem někde napsal, že vypadá jak oslí prdel, ale tady je prostě kouzelná. Jistě, hraje sympatickou postavu, ale zdaleka to není jenom tím. To jsem vážně čuměl. A chemie mezi ní a Bradleym je něco, o čem si drtivá většina romantických filmů může nechat jen růžovoučce zdát. Vlastně mám z těch dvou pocit, že to ani moc nehrají... 80% ()

Shitonit

Kdo ji neměl rád do teď, tak od těď ji prostě musí milovat. Lady Gaga je nádherná, a jaká je výborná pěvkyně, tak je snad i ještě lepší herka. Ke konci mi slzy tiše stékaly po tvářích.. ()

Oscarové nominace 2019

Oscarové nominace 2019

22.01.2019

Po Českých lvech tu máme konečně také nominace na 91. ročník Oscarů. Těm pro změnu vévodí osobní výpověď režiséra Alfonso Cuaróna Roma a pak kostýmní dobové drama Favoritka od Yorgose Lanthimose, oba… (více)

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

10.01.2019

Nominace na britské filmové ceny jsou již od včerejška známy a do čela se dostal film, který s Velkou Británií úzce souvisí. Snímek Favoritka režiséra Yorgose Lanthimose (Humr), vyprávějící o… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz