Zrodila se hvězda

• USA A Star Is Born (více)

Hlavní roli v dechberoucím romantickém dramatu Zrodila se hvězda hrají Bradley Cooper a Stefani Germanotta, kterou ovšem celý svět lépe zná pod jejím uměleckým pseudonymem jako hudební superstar Lady Gaga. Pro čtyřnásobného držitele nominace na Oscara Bradleyho Coopera je tento film jeho režijním debutem. Cooper ve filmu zároveň hraje hvězdu country Jacksona Mainea, který objeví neznámou talentovanou zpěvačku Ally (Lady Gaga). Když se oba vrhnou do vášnivého milostného vztahu, Jack přiměje Ally k vystupování v záři reflektorů a katapultuje ji tak ke slávě. Ale když Allyin raketový start zastíní jeho vlastní kariéru, Jack stále obtížněji nese svůj ústup z velkých pódií a o to více se potýká se svými vnitřními démony. (Vertical Entertainment)

L_A_D_A_S

Už po trailerech jsem čekal že to nebude žádnej zázrak ale když jsem viděl ta hodnocení a recenze tak jsem tomu dal šanci. Nejlepší na celym filmu byl trailer na Bohemian Rhapsody ještě před začátkem. Nesympatičtí hlavní hrdinové, (pardon ale věčně ožralýmu feťákovi prostě fandit nedokážu) a ani ty písničky nejsou tak dobré jak jsem doufal. ()

Gurtha

Spoiler: Lady Gaga je krásná a okouzlující … dokud si neobarví vlasy na oranžovou - vůbec se nedivím, že to Bradley nerozdejchal. ()

JustMeeKatie

Tak musím říct, že tohle nebyl úplně film pro mě. Nemám ráda přeslazené příběhy. Ačkoliv postava Jacka vnesla do děje trochu temnoty a Bradley podle mě skvěle a věrně ztvárnil člověka závislého na alkoholu a drogách, postava Ally pro mě naopak byla jednou z nejnaivnějších a nejhloupějších postav, co jsem kdy viděla. Vím, že tohle není skutečnost, ale stejně jsem se sama sebe musela v průběhu filmu ptát, která ženská, s aspoň kapkou rozumu, by se pouštěla do vztahu s někým tak zničeným jako je Jack. Navíc jsem se neubránila pocitu, že od cca půlky filmu, kdy si Ally obarvila vlasy a začala bodovat v hudebních příčkách, jsem koukala na Lady Gagu. Za mě tedy nejvíc bodů dostává Bradley a to nejen za svůj herecký um, ale také i za režii, protože se mi poměrně dost líbilo, jak byl film natočen. A dalším plusem pro mě byl Sam Elliott. Gaga si určitě nějaké ceny odnese, jestli to bude zaslouženě, to soudit nebudu - její postava mi sice nesedla, ale netvrdím, že by do toho nedala, co mohla. Film má taky několik opravdu silných scén, které jsem si asi užívala nejvíc, ale jak říkám, s příběhem o lásce, který z mého pohledu zase až tolik originality nepřinesl (možná až na ten konec, který mě trochu překvapil), u mě filmaři moc často nezabodují. ()

drackula

Úvod šlape ako hodinky a baví či už z filmovej alebo hudobnej stránky. Postupom času to však trochu stráca tempo a k záveru to už je moc rozťahané a predvídateľné. Napriek tomu ide o kvalitný film a rozumiem tomu hypu okolo neho. 80% ()

dragon94

Film na jedno podívání. Příběh je vcelku zajímavá sonda do života rockového zpěváka, ovšem bez výraznějších postav nebo zvratů. Většina písní je také velice průměrná, tedy až na Shallow, která je výborná. Lady Gaga není má oblíbená zpěvačka a jsem zastáncem toho, že sice zpívat umí, ale hlavní zásluhou jejího úspěchu je výborné ozvučení. Film víceméně z průměru tahá pouze naprosto vynikající herecký výkon Bradleyho Coopera, který zde podává asi nejlepší dosavadní výkon své kariéry. Z každého jeho výrazu byl vidět ten zlomený člověk, marně se snažící změnit, zlepšit svůj život a dát mu opět nějaký smysl. A hlavně zachycení jeho vnitřního boje s neustálým klopýtáním a selháváním, a následným zklamáváním sebe a svého okolí, ztvárnil naprosto výborně. Bradley Cooper byl v tomhle filmu skutečně perfektní, všechno ostatní už však žádná sláva nebyla. Jak jsem psal na začátku, film neobsahuje nic, kvůli čemu bych se na něj chtěl podívat znovu. 3* 63% ()

vyfuk

Bradley se zhostil režie zcela nezištně a s větším citem a znalostí, než s jakou by mohl přijít kde jaký režisér. Natočil remake, ale stále tak nějak vlastní film, který se dokázal skvěle přenést do dnešní doby. To ani nemluvím o skvělém, a to opravdu skvělém soundtracku. Je hlavně i zajímavé pozorovat, jak hudba, která byla moderní a měla vlastně nějak znázornit jistý odklon k sympatií a empatií hlavní hrdinky s hrdinou prostě fungoval i na mne. Ano, asi je to slaďárna, ale to od takového filmu musíte čekat. Já jen docením práci režiséra, který dokázal skvěle zvládat i hraní, Lady Gaga, která svou roli dokázala podat na "neherečku" naprosto skvěle. Soundtrack, který je adekvátní a přesný k tomu, co čekáte a chcete. A pokud nemáte zrovna skeptickou náladu, tak si to prostě užijete. Oscaři zde asi nějak extra zářit nebudou, ale i to málo si myslím nebude přehodnocené nebo zahozeno. ()

Killda

Průměrný film s poměrně laciným a průměrným scénářem, který nemá co říct. Postrádal jsem jakýkoliv vývoj postav, jakékoliv morální ponaučení. To ale očividně dnes není důležité, stačí mít dva dobře obsazené "herce" a plno chytlavých písní a hned je zaděláno na Oskara... ()

Kalidor_

Možná to podle mého hodnocení vypadá, že se mi film nelíbil. Není to tak, jen neurazil, nenadchnul. Bohužel i hudebně mi to přišlo průměrné. ()

blackJag

Cooper si střihl nejroztomilejšího ožralu za hóódně dlouhou dobu a i ta nosanda s příšerným pseudonymem neudělala ostudu, takže? Takže nic, příběh je tuctovka, silné momenty tam jsou, ale také spousta slabých (všechny "popové" momenty), režijně to není zlé, ale šlo to vůbec vyloženě posrat? Sázka na jistotu, které se přetavila do nevídaných rozměrů. 60% ()

Autogram

Film z kategórie tých, ktoré sú postavené okolo jednej pesničky, a tomu je aj prispôsobený dej. (Sedem scenáristov je snáď iba vtip.) Romantický príbeh amerického sna s príjemnými hercami, hlavne Lady Gaga prekvapila, že naozaj vie hrať. A k tomu sa z nej stala časom prirodzená žena, na rozdiel od minulosti, keď sa stavala do roly výstrednej kreatúry. –––– Keď som mal tridsať, tiež som si spieval. A mnoho ľudí mi hovorilo, že som lepší ako... Sinatra. ()

JohnSmith

Není to sice můj šálek kávy, ale musím uznat, ze to byl moc pěkný film. Hlavně Cooper byl skvělý a vlastně i Lady Gaga. Uteklo to celkem rychle a nenapadá mě na co si stěžovat. ()

jefff

Řemeslně skvěle natočený snímek, který příběhem nepřekvapí ani na moment. Spíš je to snůška klišé a předvídatelných scén. Herecky ale precizní a Cooper se projevil nejen jako charismatický herec, zpěvák, ale také jako zručný režisér. ()

zsn

Na film jsem šla na doporučení všech. Všichni u něj totiž plakali. A já? - vcelku se nudila, ale rozhodně neplakala. Píše se tu, že jde o "dechberoucí" snímek - to tedy ale opravdu nejde. Gaga je paní zpěvačka, o tom žádná (a taky již od AHS nadprůměrná herečka že všech nehereček). Cooper je zase sexy chlap - zde v roli Jimiho Hendrixe s pár příjemnými songy a záštitou v podobě Lukase Nelsona - syna americké country ikony Willieho Nelsona. Šílenou romantiku zde ale nehledejte. Ani rozumný důvod, proč se Cooper oběsil. Uppppssss - já to řekla. Počkat - je vůbec toto ona scéna, u které se očekává, že budu plakat❓❓❓❓❓❓❓❓❓❓❓❓ ()

Darth_AK

SPOILERY ARE COMING FROM RIGHT SIDE, SIR! Nuže, Star is Born je "jedna z dalších romanťáren", kterou ale okořeňuje skvěle civilní herectví a výborný zpěv Lady Gaga, ve spojení s Bradley Cooperem, kterýmu bych sežral i to, že kromě hraní na kytaru a zpěvu a režírování se zvládne ještě naučit sekat dřevo na cirkulárce a stát se běžcem na olympiádě, protože ten týpek je vážně všeuměl. Kromě nich se tu mihne "kovboj" z Big Lebowskiho, Sam Elliot, nebo třeba v naprosto krátké ukázečce Alec Baldwin. Abych se rovnou zbavil jediné věci co brání filmu v pěti hvězdách. Jsou pasáže, u kterých jsem třeba moc nevnímal, protože mi nepřišly tak .. zajímavé? Nevím jak to říci, ale například v první polovině, při návštěvě baru a obchoďáku, to bylo v pořádku, ale můj pohled byl "normální romantika, proč z toho dělat něco víc?" Pak vpadla scéna se Shallow, a najednou bych filmu hodil 5 hvězd. Pak i prvotnímu romantickému vzplanutí, protože se na to krásně dívalo, Bradley a Gaga chemii mají - pak přišla slabší část, ve které jsme dokola sledovali linii "Miluji tě-Woopsie, ožral jsem se-trapas-stejně se milujeme", a zároveň dochází k proměněně vizáže Ali, se kterou souvisí pokles kvality písniček - popík prostě do tohoto filmu plného citlivých písní neseděl. Taky trochu škodí to, že člověk nepocítí žádnou vážnou vztahovou krizi mezi postavami - jejich hádka ve vaně by se v normálním světě rovnala hádce o to co bude na snídani, protože oba herci si evidentně nedokázali do očí "ubližovat", což ale chápu. Film však naprosto rozbíjí mé hodnocení na závěr, kdy dojde k šokující události, kterou bych byť ji měl čekat, tak se tak nestalo. Od té chvíle až do závěrečné písně Lady Gaga, těch 10 minut, se jedná o naprostý masterpiece. Vlastně je nutné položit si otázku, co člověk od romantického filmu se smutným koncem očekává. Měl by cítit že to mezi hlavními postavami klape, že se něco takového může stát. Závěr by ho měl dojmout, nejlépe rozbrečet. A měl by postavám fandit. A to vše se stalo u mě. Nebýt těch výtek, které jsem zmínil, a jsou opravdu drobné, ve srovnání s tím jak se mi film líbil, bych šel i na 5*. Takhle zůstávám na čtyřech a Shallow i přes jeho nynější popularitu v rádiu znovu zapínám a užívám si :-). Více takovýchto filmů, a ať Bradley Cooper šajní dál se svým talentem. ()

Danikaa

Z troch verzií, ktoré som videla sa mi táto páčila najviac. Veľký podiel má na tom hlavne Lady Gaga. Jej prirodzený vzhľad a prekvapivo výborný herecký prejav. Bola som milo prekvapená. ()

Oscarové nominace 2019

Oscarové nominace 2019

22.01.2019

Po Českých lvech tu máme konečně také nominace na 91. ročník Oscarů. Těm pro změnu vévodí osobní výpověď režiséra Alfonso Cuaróna Roma a pak kostýmní dobové drama Favoritka od Yorgose Lanthimose, oba… (více)

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

10.01.2019

Nominace na britské filmové ceny jsou již od včerejška známy a do čela se dostal film, který s Velkou Británií úzce souvisí. Snímek Favoritka režiséra Yorgose Lanthimose (Humr), vyprávějící o… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz