Charley (Anton Yelchin) je středoškolák před maturitou, který si užívá života plnými doušky – je oblíbený a chodí s Amy (Imogen Poots), nejžádanější dívkou na škole. Vlastně je tak sebevědomý, že se dokonce posmívá i svému nejlepšímu kamarádovi Edovi (Christopher Mintz-Plasse). Problémy ale nastanou ve chvíli, kdy se do vedlejšího domu nastěhuje Jerry (Colin Farrell). Nejprve působí jako sympatický člověk. Ale něco na něm není tak docela v pořádku a nikdo jiný, ani Charleyho matka (Toni Collette) to podle všeho nevidí! Poté, co je svědkem Jerryho velice podivného chování, dospěje Charley k jednoznačnému závěru: Jerry je upír, který tu loví své oběti. Protože není schopen o tom nikoho přesvědčit, rozhodne se Charley vyhledat pomoc a rady populárního lasvegaského iluzionisty a samozvaného odborníka na upíry Petera Vincenta (David Tennant), než vezme věci do vlastních rukou, aby se monstra zbavil. (oficiální text distributora)

Zyne

divat se na to da, ale ma to tolik much, kolik krouzi kolem nejchutnejsich kousku z popelnice. predevsim mi vadila az prehnana akcnost filmu a rozjezd, ktery neda ani trochu casu budovani nejake paranoie z noveho souseda a nejakemu pozvolnemu odhalovani. mam pocit, ze dnesni remaky starsich legend uplne kaslou na budovani atmosfery a jsou ve vsem mnohem rychlejsi, vsechno musi vic bouchat, horet, ma to byt vic krvave. krvavost nevadi, ale vylozene me sere digitalni krev, ktere je tu tolik a je tak hnusna, ze takovy druh efektu se snad nemuze nikomu ani libit. postava Tennanta je docela cool, ale nechapu, ze v jedne scene je za poseru, hned v nasledujiciho je za tezkeho bad ass, ktery se neboji skocit do diry, aniz by vedel, co tam je. celkove je to takova vysusena a vyprazdnena jednohubka, ktera az tak neurazi, ale v zadnem pripade ani nepotesi. potesilo ale Sarandonovo cameo (: ()

Jilly

Špatný špatný film. Byla jsem opravdu zvědavá, jestli se vyplatí vůbec nejaký remake Fright night dělat, ale tohle se vůbec nepovedlo. Naprosto zbytečný film, bez atmosféry a s příšernými efekty. Říkala jsem si, že když už to má být béčko, tak by to mohlo být skvělý béčko s béčkovou atmosférou, trochu nostalgický, ale ono to v sobě nemá vůbec nic. Příjde mi, že se tvůrci tohohle filmu nebyli schopní rozhodnout, jestli se ten film bude brát vážně nebo bude parodovat sám sebe. Brala bych samozřejmě tu druhou možnost. Bohužel z toho vylezlo tohle. Opravdu dobré scény jsou tam tak dvě. Škoda herců, mohli bát skvělí...ani sama nevím, za co ty dvě hvězdičky:( ()

sona123

Slabé jako horor, trapné jako komedie, učinkování takových hvězd, jakými jsou Colin, Toni, dokonce i Anton nechápu. Co stojí za shlédnutí jsou závěrečné titulky, ty mají říz. ()

colapso odpad!

Holčičky mají Stmívání,chlapečkové a jiní ubožáci tento debilní paskvil. Jsem rád,že mi není 13 let,abych si rochnil nad touto debilitou a nebo nedejbože ji dával 4 hvězdy. ()

Ricky_CZ

Opravdu se nevyplatí moc od toho čekat, protože se pak člověk nemusí obracet k moc nízkým hodnocením.. Je to prostě oddechovka, u které je ta komediální stránka smíchána s nelogičností.. A je tam pravda málo obdařených blondýnek, které by to kompenzovaly.. ()

mosnak

Strašně moc mi to připomínalo film z roku 2005 Prokletí, kde jsou místo upírů vlkodlaci. Noc hrůzy je ovšem o malinkatej kousíček lepší a to taky díky Colinovi. Takže pro fanoušky Stmívaní a podobných kravin snad jen toto :"Ještě pořád si myslíte,že být upír je skvělá věc?" Myslím,že ne! - 50% ()

zelvicka.

Nic závratného, ale to se dalo čekat. Film má béčkový téma, béčkovej scénář, docela slušný obsazení, ačkoliv mi téma upíři nepřijde tak hrozný, stálý rozdělování společnosti na nerdy a lidi, co mají šanci si sem tam šoupnout, mi už krkem leze. Škoda, že jediný zdroj humoru byl Tennant jako kouzelník upírobijec, Colin to mohl taky rozjet trochu víc. ()

Wancohoff

colin ako u upir bol skvely.... od utoku na dom to chytilo fajny spad, no potom to zas ubrzdilo... ako remake o nic viac - o nic menej... fajn zabava raz pozret + skvele hlasky..... ()

wampire23

Na komédiu málo vtipné, na horor málo strašidelné. Takto to ostalo niekde na polceste. Čo je veľká škoda, keďže upírskych komédií je samo o sebe málo, natož ešte tých kvalitných. ()

Lachvos

To je něco oproti "namake-upovaným upírkům" ze Stmívání a té havěti kolem, takhle se s grácií zabíjejí upíři...Buffy, máš co dělat, laťka je vysoko :D ()

Domec

Rozhodne nadprumernej teen horor, kde upiri nejsou trpytivy, nesnazej se zapadnout a rozhodne se nekamosej s lidma. Vlastne to nejsou upiri, ale jenom Colin, kterymu to v tom uplym tilku seklo. A kdyz pak rozpoutal utok na dum Antona a jeho matky, tak jsem se nestacila divit. Jsem prijemne prekvapena a film jsem si uzila. ()

jerenymo

Neoslnil v takovém světle jak bych chtěl, ale role Jerryho podaná Colinem mi velmi sedla. Takže oprávněný tři * za odpočinkový film. ()

kristynca

Jedna hvězda za to, že jsem to dokoukala, druhá za Colina Farrella. A ať mi ještě někdo povídá, že Stmívání je kravina. ()

Acrux

No, horor to sice podle mě není ani trošku, zato je to sranda a celkem dobrá. Docela povedený filmek o upírech v dnešní době. Sice jsem čekala nějakou šílenou hrůzostrašnost, po které bych se bála jít potmě na záchod, ale nakonec jsem byla ráda, že jsem se ničeho takového nedočkala a nemám problém udělit Noci hrůzy čtyři hvězdy, protože mě fakt bavila. PS: Colin jako vždy skvělý. ()

arcticsky

Rozhodně hodnotím výše než původní verzi. Odsypávající děj, lepší hudba a mnohem výraznější herci...dobrá zábava. Remake lepší originálu. ()

Ronaldo79

Jo, přesně takovýhle áčkový počiny mám hrozně v oblibě. Skvělý obsazení především Colin zahraje snad všechno a dodává filmu punc nejvyšší kvality. Jen je škoda, že komerční bijáky tohoto typu většinou končí happy-endem, tady až moc velkým, jinak zbytek filmu fullhouse. 85% ()

Antaeus

V halivúde to v dnešných časoch musí vyzerať asi takto:(hlas z ampliónov)"Poprosím hercov, ktorí ešte nehrali upíra alebo v upírskom filme, aby sa hlásili v maskérni. O 10 minút točíme!" Na čo sa z pľacu o 9 minút a 58 sekúnd ozve hlas režiséra:"Upíri po 102071761826-te ôsme.. Aaaaa.. Klapka, ideme!".. Mal som z toho pocit, ako z riedkej polievky pekne naservírovanej v lepšej reštaurácií (napísal som "lepšej", nie "výnimočnej", ok?): donesú ti toho na stôl síce za kýbel, ale chutné kúsky si v tom i tak musíš loviť. Navyše naberačkou navrhnutou špeciálne tak, aby sa do nej zmestilo presne 0,02 cl tekutiny a žiadne pevné kúsky. No ale ak s tou naberačkou človek šikovne zašermuje a hrniec správne natočí, potom sa mu okrem vývaru ujdú aj aké-také pochúťky a na nejakú tú hodinku či dve žalúdok oklame, že obedoval.. Farrell bol ako upír v pohode, akčné scény pozerateľné a aj keď film nepriniesol prakticky nič nové, s ľahkým úsmevom na tvári sa to dalo za tých 100 minút v pohode prekusnúť. A ešte jedna maličkosť. Zaujímalo by ma, ktorého idiota napadlo "preložiť" názov "Fright Night" na "Scary Night"? A hlavne: PREČO?? ()

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

17.11.2020