Charley (Anton Yelchin) je středoškolák před maturitou, který si užívá života plnými doušky – je oblíbený a chodí s Amy (Imogen Poots), nejžádanější dívkou na škole. Vlastně je tak sebevědomý, že se dokonce posmívá i svému nejlepšímu kamarádovi Edovi (Christopher Mintz-Plasse). Problémy ale nastanou ve chvíli, kdy se do vedlejšího domu nastěhuje Jerry (Colin Farrell). Nejprve působí jako sympatický člověk. Ale něco na něm není tak docela v pořádku a nikdo jiný, ani Charleyho matka (Toni Collette) to podle všeho nevidí! Poté, co je svědkem Jerryho velice podivného chování, dospěje Charley k jednoznačnému závěru: Jerry je upír, který tu loví své oběti. Protože není schopen o tom nikoho přesvědčit, rozhodne se Charley vyhledat pomoc a rady populárního lasvegaského iluzionisty a samozvaného odborníka na upíry Petera Vincenta (David Tennant), než vezme věci do vlastních rukou, aby se monstra zbavil. (oficiální text distributora)

venison

"Noc hrůzy" je "Disturbia" s upírama, ale není to na škodu.. Takový ten klasický americký teenagerovský horor ze střední s "podivným" sousedem od vedle.. A mě se to líbilo.. Po dlouhé době celkem koukatený upíří film.. Obsazení naprosto skvělé.. Colin Farrell je charizmatický vampejřinec, Toni Collette a Anton Yelchin jsou skvělý a pořád jich mám málo, Imogen Poots hraje kupodivu charakterní "roztleskávačku".. Ale jo, určitě si to ještě někdy šlehnu :-) ()

Bobik9

Pro mě to byl obrovsky očekávaný film. Colin Farrell, jako grázl je skvělý a jako upír grázl je ještě lepší! Největším plusem tohoto filmu je bezpochyby právě Farrell. Ovšem ostatní herci také nejsou žádná béčka a především "týpek" David Tennant mě bavil. Příběh je naprosto předvídatelný a jednoduchý, nic tím ale neubírá na celkovém dojmu z filmu. Možná, že mohlo být trochu více akčnějších scén a napínání, jestli je soused opravdu upír mohlo být více podobné například Disturbii, potom by to bylo všechno v pořádku. Jediným opravdovým mínusem byly špatně provedené krvavé scény. Ty se mi opravdu moc nelíbily, jinak naprostá spokojenost. ()

ivan bohatyr

Jako béčkovina jak blázen, ale taky musím říct, že celkově to ušlo, mírné napěti tam občas taky bylo, akce poměrně plynulá, průměrný film, na horory spíš i mírně nadprůměrný. ()

drake31

Pôvodný film ma svoje kúzlo a mám ho rád. Na remake som sa tešil, ale či som úplne spokojný - tak to zas nie. Nový Fright NIght si ide podobnou cestou ako pôvodca, stále sa tam niečo deje, niekedy sa zas nedeje nič, vtípky fungujú sem tam, a nájde sa tam viac podobných=rovnakých vecí (remake že). Napriek tomu pôvodný film, bol o poznanie lepší - atmosféra fungovala lepšie a keď sa tak zamyslím všetko tam fungovalo lepšie, dokonca aj efekty. Remake si len berie všetky nápady, prevedie ich do dnešnej doby ale na jeho smolu niektoré veci tu už tak nefungujú, vyznievajú nudno, nútene, nezaujímavo. Čo ale naopak veľmi chválim je obsadenie, to bolo skvelé, hlavne David Tennant. Aj napriek tomu zlému čo som napísal, v konečnom dôsledku je Fright Night sympatickým filmom ktorý si zaslúžili tie 3* ale viac ani bohovi. ()

sochy.zirafka

Originál je špatný, remake je špatný. Farrell sice hrál dobře, ale na upíra se fakt nehodí. Příliš evokuje jistého nejmenovaného pána, který se blýskl v jiném upířím... Exkrementu. ()

zdenny

Kdyby byl Colin Farrell můj soused, asi bych se s ním chtěl zkamarádit. I kdyby byl třeba upír. Jenže tím vše pozitivní na tomto teenagerovském slasheru končí. Pár lekaček - pro puberťáky - a jinak nic moc. Čekal jsem toho fakt víc a dostal jsem maximálně polovinu. Mrzí mě to, protože očekávání bylo velké. ()

Aven

Bez emocí, bez nápadu a bez atmosféry. Sice je fajn, že si tvůrci zřetelně dělají srandu sami ze sebe, ale to samo o sobě film zábavným neudělá. ()

VanTom

Příjemně přímočarý, svižný a odlehčený akční horor - nic se příliš neprotahuje, podezření na krvelačného upíra ve vedlejším domě se velmi rychle potvrdí a může začít nerovná řežba. V druhé polovině se sice objeví pár zbytečných odboček, stejně tak triková přeplácanost občas až příliš bije do očí, ale díky sympatickému obsazení (Colin Farrell si svého záporáka vychutnává) a všudypřítomnému nadhledu vydrží slušná "béčkově nenáročná" zábava až do konce. ()

Mishqo

Na tak pridrbaný scenár som už dlho nenarazil. Ale Farrell, ktorý sa veľmi dobre chopil svojej role a dobrá hudba k tomu, zabezpečili aspoň nejaké bodíky. ()

venalce

Konečně film se skutečnými upíry. Už mě ty soudobé karikatury pěkně otravovaly. Není to tak úplně horor ani komedie (toho vtipu tam opravdu moc není), sem tam vykoukne nějaké otřepané klišé, ale oceňuji pár dobrých nápadů, třeba to, že kříže fungují jenom, když opravdu věříte (to musí mít upíři v současné době skutečné žně). Pro příznivce Twilightu jde o krvák, pro příznivce Hellsinga o příjemnou oddychovku, ostatní nechť se rozhodnou sami za sebe. ()

fefee

Nebyť Antona Yelchina čo by normálneho a vynikajúceho hereckého podania ignorujúceho klišé postavy, nebyť Colina Farrella ktorému rola upíra moc veru nesadne ale bravúra jeho herectva a charizmy sa nedá poprieť, nebyť aj keď iba občasne dominujúcej hudby a geniálne coolových záverečných tituliek s podmazom pripomínajúc kill bill-ovské či rodriguezovské filmy by veru tento snímok u mňa neobstál. Takto celkom slušná priemerná no zábavná "upírčina". ()

Timak

Jo dobrý. Já to všechno chápu - sranda, oddych, pohodička, relax ... Cože? Jo sranda - aha, tak proto jsem se moc nebavil. Podle mě to bylo slabý. Colin a David ale super :) ()

JohnSmith

Taková milá upírská oddychovka. Nic extra jsem od toho nečekal, ale ve finále jsem se docela bavil. Hlavně Farrell mi přišel dost cool. ()

lykan9

Mě se tato verze Noci hrůzy moc líbila. Colin Farrell byl v roli upíra skvělý a David Tennant mě nesmírně bavil. Celý film měl prostě to, co to mělo mít. Až na pár výjimek byly všechno postavy sympatické - nejvíc mě bohužel zklamala Toni Collette, krve a akčních scén bylo dostatek a speciální efekty taky ušly. Je sice pravdou, že film byl asi točen ve 3D, jelikož tam bylo mnoho scén vyloženě bijících do očí a tím i trochu narušující dojem při dívání se na 2D, ale tato vada se přejít dá. Tento upírský horor patří rozhodně k tomu lepšímu. ()

ghatos

Příjemný návrat do upíří horor-komedie reality, kde nejsou homoupíři, ale cynický vše ovládájící zlí násoska Colin Farrell. Daří se střídat obě roviny snímku. V principu je to horor obohacený o vtipné hlášky. Legrace není rušivá, ba naopak vhodně doplňuje akční děj. Něco málo přece chybí na 4*. Více krve a drsnější podívané by neuškodilo. 62%. ()

Zagi20

Jsem nadšen !!! Pohodová jízda, která nenudí ani na moment. Skvělé herecké obsazení, parádní triky. Prostě nádhera. ()

KASUGI

Hodně impotentní remake. Zbrklý, sešitý horkou jehlou. Scény, potřebující více minutáže, byly sfouknuty rychle a naopak. Nechápu, jak někdo může sprasit tak dobrý námět (viz perfektně odvyprávěná, zábavná 80ka), ze kterého šlo zremakovat minimálně průměrný horor. Nulová atmosféra a masky horší, jak před téměř třiceti!!! lety. Pobavil mě akorát Chris Sarandon (původní Jerry) v jedné pidiroli. ()

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

17.11.2020