Charley (Anton Yelchin) je středoškolák před maturitou, který si užívá života plnými doušky – je oblíbený a chodí s Amy (Imogen Poots), nejžádanější dívkou na škole. Vlastně je tak sebevědomý, že se dokonce posmívá i svému nejlepšímu kamarádovi Edovi (Christopher Mintz-Plasse). Problémy ale nastanou ve chvíli, kdy se do vedlejšího domu nastěhuje Jerry (Colin Farrell). Nejprve působí jako sympatický člověk. Ale něco na něm není tak docela v pořádku a nikdo jiný, ani Charleyho matka (Toni Collette) to podle všeho nevidí! Poté, co je svědkem Jerryho velice podivného chování, dospěje Charley k jednoznačnému závěru: Jerry je upír, který tu loví své oběti. Protože není schopen o tom nikoho přesvědčit, rozhodne se Charley vyhledat pomoc a rady populárního lasvegaského iluzionisty a samozvaného odborníka na upíry Petera Vincenta (David Tennant), než vezme věci do vlastních rukou, aby se monstra zbavil. (oficiální text distributora)

benny159

Naozaj milé prekvapenie. Charizmatický Colin a rola upíra mu naozaj sadla. Zaujala ma hlavne scéna v aute, kde ich upír prenasledoval, to otáčanie kamery. Taktiež miešanie hororu s vtipnými scénami bolo tak akurát, aj keď označenie komédia považujem za mierne zavádzajúce. THE BEST však bol David Tennant, ktorého som si užíval naplno. Skrátka ľakačky, akcia, napätie a štipka humoru v príbehu s rýchlym spádom, kde sa zbytočne nezdržiavali s úvodom. Pre mňa 100 % and....fucking E-bay :D ()

klichem

Film krory sa velmi snazi zviest na vlne upirskej popularity. Prekvapili ma hlavne zname mena, ktore sa do takehoto projektu dali zatiahnut (Colin Farrell ci David Tennant). Napriek ich hereckemu umenie bol tento film absolutnym sklamanim - nezaujal - neprekvapil - a jedina vec ktoru si zrejme budem pametat je Colin olizujuci (musim podotknut ze dost nesikovne)si prsty od krvy. ()

Cechyno4

Pro mě spíše horor s pár vtipnými hláškami. Film plný napětí, akce, lekacích scén ale hlavně zábavy. Při scénách odehrávajících se u Jerryho v domě či na silnici jsem ani nedutal :) Hodně příjemně natočený film. Velice dobře jsem se bavil a příjemně mi film utekl. I když mě trochu zklamal konec, dávám palec nahoru. ()

Crybaby

Vlastne to bola uplna hlupost, ktora mi dost pripominala Zombieland, avsak take dobre to nebolo. Obsadenie potesilo, pribeh bol lahko predvidatelny. Horor to nebol, tak ako aj u Zombielandu sa to skor podobalo na akcnu komediu ktora sa snazi hrat na horor. Lakacky ziadne, atmosfera ziadna. ()

kobras5

Nadmíru jsem byl spokojen s tímto snímkem a ačkoliv dostal takové hodnocení, jaké dostal, byl jsem mile překvapen. Neznám předlohu, ani původní snímek Noc hrůzy z 80. let, proto nemohu porovnat (snad někdy v budoucnu a pak třeba hodnocení přehodnotím). Poutavý příběh, upíří tématika, zajímavá hudba... velkým mínusem zde ale je absurdní jednání upíra a nejen jeho (příklad, který není z filmu, abych nespoileroval: bouchne Temelín... nevěřím tomu, že by nikdo nebyl okamžitě u toho, aby zjistil co nejvíce informací o tom, co se stalo, ovšem pokud by všichni jednali jako ve filmu, pak můžeme klidně vykrást Národní knihovnu a nikdo si nás ani nevšimne). 45% (viděno na DVD). ()

jokino

Film som videl len náhodne na HBO HD. A môžem len skonštatovať..ách jaj.. Nie, že by som od toho očakával niečo extra, skôr naopak, ale nakoniec sa dostavila len zbytočne zabitá cca 1,2 hod.času.. Pôvodný originál som videl síce už dosť dávno, ale z toho, čo si pamätám, sa mi páčil viac už len tou atmosférou. C.Farrell sa mi do úlohy upíra vôbec nehodil a ešte väčšie "zlo" boli (pseudo - vampire - hunter's) v podaní A.Yelchin a D.Tennant. Nehovoriac o tom, že 95% filmu bolo vsadených do totálnej tmy, že ani na obrazovke v noci pri Full HD nebolo moc čo rozoznať.. Čo sa týka grafickej animácie, taktiež žiadna sláva. Ako neviem, ale po r.2000 idú všeobecne filmy hodne dolu vodou! Skoro všetko buď žánrovo podobné, alebo post-apokaliptické, či epické a pod., vsádza hl.na audiovizuál a grafiku.. Príbeh, výkony, aká-taká logika / inteligencia vo filmoch, idú akoby bokom.. Ako v takomto niečom sa asi vela logiky hladať nedá, no celkovo to bola podla mňa čistá zbytočnosť.. ()

lobo87

Celkom zaujímavá hororová komédia, ktorá však napriek kvalitnému obsadeniu nedosiahla svoj potenciál. Colin Farrell sa na úlohu upíra veľmi hodil, Imogen je krásne dievča a Yelchin talentovaný herec, ale ani jeden z nich však neukázal svoj plný potenciál... 60% ()

CrazymanM

Musím konstatovat,že původní Fright Night se mi teda líbil víc,i když tady zase byly lepší efekty,přesto ale hodnotím kladně! ()

chrchel

Když jsem se přinutil nebrat film vážně a ignorovat slovo horror, bavil jsem se skvěle. Yelchin je talent, slečna Poots sympatická a pěkná, Colin je správně pěknej záporák a David Tennant v roli ujetého iluzionisty je třešnička na dortu. ()

Kub_ees

Ja som sa pri tomto mimoriadne skvelo bavil. Upíri celkovo idú mimo mňa ale tu to bolo úplne iné. V Scary Night je toľko vtipov a hlášok, že je to až čudné. Mimochodom skvelý Colin Farrell uhral upíra Jerryho dosť uveriteľne a aj herecké obsadenie celkovo na čele s Antonom Yelchinom stojí za zmienku. Keď sa prvý krát objavil Peter Vincent (D.Tennant), tak filmu to len pridalo. Nákup vybavenia a zbraní k finálnemu súboju na lov upírov a postupne dochádza k záveru, ktorý sa fakt vydaril. Síce to je typický film pre teenagerov ktorý ma pobavil, takže účel splnil. ()

Domas88

Já miluju filmy o upírech, i tenhle je super, baví mně to,že středoškoláci zabíjí upíra, který je "nesmrtelný", hezky udělaná napínavá podívaná. ()

maxnot

Bohužel to nezafungovalo. :-( Tento film by se ujal v 70. nebo 80. letech (asi jako film Žoldák: Legie zkázy), ale taková upíří horrorokomedie dnes nejede. Jediný světlý okamžik je Colin Farrell jako hlavní "vysávač", to mu sedí. :-) ()

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

17.11.2020