Timak

Vzhledem k tomu, že nejsem fanoušek původního Recallu, kde mi Arnie vyloženě vadil svým ne "hraním", tak tohle beru jako naprosto super filmek, který bych tak trochu přirovnal k Já, robot. Tomuto filmu paradoxně uškodil název. Kdyby se to jmenovalo jakkoliv jinak, myslím si, že hodnocení by bylo lepší. Pokud si nemyslíte, že původní film je naprostá pecka, bude se vám tohle líbit. ()

drake31

Pohodová no brain blbina, ktorá našťastie neostala verná svojmu originálu a vydala sa záživnejšou cestou - teda oproti originálu. Dosť dobrá akcia, skvelý vizuál a hudobný podkres, a super trio v hlavných úlohách. Jeden by to označil ako úplnú spokojnosť, ale tempo stagnovalo, finále nevýrazné a aj fakt že som sa to rozhodol pozerať na dva krát o niečom svedčí. 3* sú zaslúžené a s nimi by sa ani inak pohnúť nedalo ... ()

Brandon

Koho by napadlo, že budeme mít někdy možnost vidět dvě sexbomby Beckingsale a Biel, jak si to spolu rozdávají ve výtahu. A vůbec nevadí, že jedna se pokouší násilím poupravit design té druhé. Příjemně zapůsobila i atmosferická hudba a deštivé prostředí špinavé kolonie. Farrell je a bude slizoun, ale upomínajícího si dělníka zahrál překvapivě dobře. Bohužel, když má film v názvu legendární scifi, očekává se něco mimořádného. Což Wisemanův Recall není. 3,5* ()

Danny F.

Skvělé akční Sci-Fi s povedeným vizuálem a decentním prostředím. Hudební doprovod se hodně povedl. Původnímu filmu se to nemůže každopádně rovnat. Chybí zde jakási atmosféra zmiňovaného originálu a některé scénky, třeba s mutantama. Kdyby film neměl s originálem nic společného, šlo by o kvalitní Sci-Fi film. Taky mi hodně chyběl Arnold. Na druhou stranu jsou zde dobře vypracované bojové a akční scénky. Děj je plný akce a divokých honiček. V pár momentech mi film připoměl další Sci-Fi Já, robot. 85% ()

Trustme

Napoprvé jsem u tohoto filmu usnul. Paradoxně někde v tu chvíli, kdy Quaid vchází do Rekallu. Budil jsem se jen v intervalech pokud zrovna probíhala ve filmu nějaká třeskutá akčnost (je vidět, že jako fanoušek akce jsem dobře vytrénován) a chvíli mžoural, co se děje. Na konci filmu jsem si říkal, vždyť tam furt jen utíkali, něco vybuchovalo, něco létalo, někam padali a nebo jakási mužatka mlátila jinou nesympatickou ženu. Rozhodl jsem se dát filmu druhou šanci pro mé chybějící články v ději a sebe obvinil z neobjektivnosti způsobenou ospalostí. Zkrátka jsem měl takový celkový výpadek paměti. Na podruhé jsem si začal vybavovat ve vzpomínkách, že už jsem podobné scény kdysi viděl. A sice před 22. léty. Jen ten Douglas Quaid byl větší a jeho manželka né tak vlezlá... Nový Total Recall je wimmerovsky metropolitně futuristicky totalitní a překombinovaně skládaný, má-li se divák zamýšlet nad tím vším "proč?" a "jak to, že?". Ale budu tvůrcům věřit, že to mají dokonale promyšlené všechny ty déjà vu a postupný vývoj příběhu. Vážení designéři - velké neónové nápisy, skleněné plochy, vznášedla, déšť, asijské znaky a bambusové deštníky vám nový Blade Runner nestvoří. Chválím ovšem nápaditost u digitálních sci-fi technologických hračiček, které se nejspíš někdy objeví i v reálném životě. Jako milovník futurismu a střílejících androidů jsem nadšen a překvapivě tato verze (remake) je dle mého funkční a dobře, nově natřená. A nakonec jsem zjistil, že jsem zas tolik nezaspal, vždyť ono se tam opravdu jen a jen utíká, střílí a padá. (Hodnocena verze Extended Cut) ()

Mishqo

pripadalo mi to ako Minority Report meets Bourne Identity meets Blade Runner a na záver aj niečo z pôvodného Total Recall...pôvodná verzia mi prišla viacej originálnejšia a nápaditejšia, scenáristicky lepšia...táto zase bazíruje na vizuálnom pokroku, v ktorom má navrch oproti originálu...soundtrack sa mi tiež ľúbil, herci ako tak...no niektoré scény mi pripadali nelogické a absurdné...avšak hlavný cieľ to splnilo - nenudil som sa, zabavilo ma to :) ()

VanTom

Předem jsem se připravil na naprostou blbost a zbytečnost, takže mne celá první polovina velmi příjemně překvapila. Skvěle natočená, dokonale vyrenderovaná a adrenalin pumpující honička v ulicích futuristického Londýna a nad/pod dálnicí se může řadit k vrcholům v akčních sci-fi, po stránce designu města budoucnosti a všech technických vychytávek jde totiž o úžasnou práci. Proto mi bylo až líto, když v druhé půli začne snímek zdlouhavě vysvětlovat a hlavně hodí za hlavu veškerou logiku a fyziku (lezení po plášti Zeměpádu v plné letové rychlosti). Zápletka s kancléřem snažícím se zlikvidovat odpor a celou Kolonii je nezajímavá až běda, takže nakonec si z celého filmu budu pamatovat hlavně "terminátorskou" Kate Beckinsale a perfektní triky. ()

Brain-D

Totálně prázdný, vizuálně skostný a opravdu zbytečný remake. Když slyším Total Recall, tak jediné na co si vzpomenu je rudá planeta s namakaným Arnoldem a sviňí Stoneovou. No o tom to možná je. Celé to obsazení je v nepořádku a nikdo tam extra nevynikal. Příběh je malinko o proti oreginálu poupravený, ale kostra je stejná. Obsazení a jakákoliv gradace chybí, čímž je sražen následný dopad. Starý Recall působil jako spíše akčňák, tohle je spíše sci-fi, tím se to dá asi nejvíc popsat. Jedna věc se musí pochválit a to vizuál. No aby né s rozpočtem jako prase a v roce 2012. Vizuálně mě zaujaly: Všechno je dotykové (dokonce i lednice, na které si můžete nechat vzkaz), mega výtah (výbuch, strílečka v přechodu gravitace), malé bludiště výtahů, magnetická auta. Nevím jestli tyhle vychytávky nebyly už dřív jako třeba někdo zmiňoval Minority Report, které jsem ještě bohužel neviděl. Wisemen není kdovíjaký expert, ale točí akční výplachy a nic tu nikdo čekat nemůže. ()

Krysa SPK

Total Recall (2012) můžete už od začátku nenávidět - vždyť na Total Recall (1990) vyrostla celá jedna generace a Arnie je jen jeden. Osobně jsem se ale už podle trailerů rozhodl oba filmy nesrovnávat a dát novému počinu Lena Wisemana šanci, resp. druhou šanci v podání Blu-Ray Director's cut. A vyplatilo se: I když je mozek nahozený do úsporného režimu stále nutností, jde o výrazný posun ve vyznění celého filmu i v jednotlivých detailech: Colin Farrell je bourák, hudba neurazí a díky nadupaným akčním scénám jsem často hledal dolní čelist na podlaze. A Kate Beckinsale ? Haůůůůůů !!!! :) ()

Aven

Solidní sci-fi kousek, který se naštěstí ve výsledku originálu podobá mnohem méně, než jsem čekal. Kdyby Wiseman přidal propracovanější "mytologii" světa budoucnosti a ubral na neprůstřelnosti Kate, mohlo to být i na lepší hodnocení než průměrné tři hvězďáky. ()

VasaX

Len kdosi nám tu zpachtil pěkně vykutálenou variaci na Dickovu povídku a její (stále nepřekonané, to mohu prozradit) geniální filmové zpracování včele s oním Arnoldem. Dvě hodiny a něco proč? Předchozí variace není o moc kratší, ale zde je délka mnohem více znát. Nechci porovnávat, ale na Quaida se Arnold hodil více. Farrell mi jako počáteční obyčejný prosťáček vůbec neseděl, a tak nějak jsem se s ním sžil až někde v polovině. Total Recall vypadá asi jako původní Total Recall, mínus geniální Arnie, jakýkoli humor, sarkasmus/ironie/sociální kritika, mínus skvělá režie, plus tuny zbytečného CGI leštidla, logických mezer které si filmaři na sebe sami nastražili (rozuměj nepřejaté), a mohl bych ještě chvíli pokračovat, ale asi už chytáte moji pointu - až na příběhovou linii nevypadá vůbec jako původní Total Recall :-). O dvacet dva let později, a nic z toho. Ale to už tak bývá. Málo komu se chce znovu zfilmovávat nadějné ale zmršené dávné první pokusy, a ty opravdu dobré, ne li kultovní, jejichž stín se tkne desetiletími, obzvlášť v rukách kohosi, se pak těžko překonávají. Takhle tu máme další velkou dobrodružnou sci fi akci bez duše, víceméně přebytečnou, a snadno zapomenutelnou. Já jsem tohle čekal a odfiltroval jsem si stín předchozího ztvárnění, takže jsem se bavil. Užil jsem si to. Ale i tak, byl to průměr. Chabé celkově, místy líbivý vizuál, dobré napínavé akce (víceméně zde se režisér asi opravu realizoval) a další nová sci-fi k shlédnutí. Proč ne. Ale dále jak za tři hvězdičky i můj optimismus tentokrát nesahá. ()

Sany33

Tak predovšetkým, Colin Farrell je pán herec a perfektne mu sadla úloha aj v scifi filme ako je Total Recall. Tento film ma pribil do kresla, ani sekundu som sa nenudil akcia striedala akciu a navyše ponúka strhujúci príbeh plný zvratov od začiatku do konca. 85% výborné. ()

fefee

Ako sci-fi to bolo samo o sebe výborné, ale nemožno sa pozerať na tento film bez porovnávania s jeho predchodcom. A ten bol jednoznačne lepší a už bohužiaľ nenahraditeľný. 3/5* ()

ghatos

Efekty, akce, korektní politické odkazy. Nejsem ani naštvaný, spíše zamrzí rutina s minimem invence (kromě high-tech udělátek). Samoúčelností je tam strašně moc. Možná se podaří vytěžit potenciál Total Recall jindy. 59% ()

Lukyn007

Wiseman dokázal z podprůměrného scénáře vyždímat, co se jen dalo. Svižná akce připomínající jeho skvostnou Smrtonosnou past 4, super digitální triky a hlavně zlá ženuška Kate Beckinsale. Nic jsem od toho nečekal a byl jsem docela mile překvapen. 67% ()

klima777

Verze z roku 1990 byla zábavná a svěží. Tohle je řemeslně velmi slušné... ale také zbytečné a prázdné. Tudíž po úvaze snižuji hodnocení. Btw: Oba filmy se dosti zásadně odklánějí od Dickovy literární předlohy (povídka We Can Remember It for You Wholesale), ale to už je jiná historie. Takřka alternativní. ()

Gerret

Překvapivě dobrý remake, přiznám se, že jsem to čekal horší, ale podle mě to dosahuje kvalit původního filmu. Každý z nich je v něčem jiném lepší. Tento je lepší po vizuální a akční stránce a jsou lepší herečky v hlavních rolích. Naopak se mi ale v původní verzi více líbil v hlavní roli Arnie a ještě mi v remaku scházel Mars, který úpně vynechali. Hodnocení 80%. ()

Kali4

Deus Ex nežije, pouze vykukuje z krásných cyberpunkových obrázků. Film začal nadějně - pokojně jsem si pochrochtával nad dynamickou akcí a krásnou vizáží sci-fi světa - ale pak se to nějak ne a ne posunout dál, a pak... a pak jsem se začal nudit. Scénář totiž není ani trochu nápaditý, natož originální, a je jen sledem pěkné akce a tupých dialogů neživotných postav. Zbytečný film, bohužel. Kate Beckinsale ale v roli záporačky fakt baví. ()

blackJag

Při swich-off módu vaší mozkovny může film pobavit. Triky jsou tu výtečné (parádní několikaúrovňové lokace), troj-dudačka taky zadudá a u obsazení Bielová vs Beckinsaleová (mimochodem režisérova oficiální nabíječka) chybí už jen vzájemné tahání obou krasavic za bradavky. Ve filmu sice není nic, na co by vzpomínaly generace (jako voda není krev, ani Colin není Arnold) a v obsazení původně dominující Ethan Hawke nakonec také nezapěje (jeho gesicht měl mít Quaid před tím, než mu vymazali osobnostní účet a zařídili plastiku - dávalo by to taky lepší smysl), přesto nemohu říct, že bych se ty 2 hodiny nudil. 65% ()

Dreadd

Po naprosto nečekaném Wisemanově úspěchu se smrtonosnou pastí přišla samozřejmě stejně atraktivní nabídka střihnout si předělávku kultovní sci-fi s dřevěným kalifornským guvernérem, protože dvacet let bez remaku je dneska hrozně dlouhá doba, Hollywood se v současnosti ubírá směrem, kdy se budou točit remaky ještě před originálním filmem. Ovšem žádnou zajímavou perspektivu nepřináší a navíc okopíroval část světa z Blade Runnera, do hlavní role si obsadil svou manželku, kterou nechal skákat po střechách v podpatcích (ano, skutečně jsem si všimnul, co má žena za boty) a bohužel pojetí akčních scén až příliš připomínalo Underworld. Navíc statická kamera by u několik scén odvedla mnohem lepší práci. O hudebním doprovodu se nedá příliš mluvit, téměř ho nezaznamenáte a nedočkáte se ani jedné jediné zapamatovatelné hlášky, takže nový kult určitě nevznikne. ()

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

05.08.2013

Režisér Total Recallu zprzní i Mumii

Režisér Total Recallu zprzní i Mumii

26.09.2012

The Wolverine – prokletý projekt?

The Wolverine – prokletý projekt?

05.09.2011