Jacob23

C. Farrell s dvema top rostenkama v pomerne temne sci-fi budoucnosti? ale jooo..nebyt vytecneho originalu,sel bych s hodnocenim vyse ()

R1CH1E

Nepolíben Arnieho originálem jsem se rozhodl kouknout na všemi kritizovaný remake a upřímně nechápu, co se vám na tom vy věčně nespokojené hovada nelíbí? Efekty byly dokonalé, vůbec nevypadaly uměle, zpracování budoucnosti mě úplně dostalo, hlavně v některých detailech, jako byl mobilní telefon v ruce apod.. Tempo filmu bylo vražedně rychlé a akční scény s prdelkou od Kate Beckinsale byly perfektně a svižně natočené, prostě radost pohledět. Hlavně automobilová honička a závěr filmu, to byla úplná pastva pro oči. Jediné, co se mi nelíbilo, byl Farrell, kterému jsem toho zabijáka nežral ani minutu a místo něj bych tam raději uvítal třeba pana Stathama. Jo a ještě jsem zapomněl pochválit skvělou hudbu. ()

m.a.t.o.

„Ó Bože, to je Lori.“ – „Kto je to?“ – „Moja žena." – „Ty si ženatý?“ – „Povedal by som, že sa rozvádzam." Len Wiseman, ako je uňho už zvykom, divákovi servíruje pôsobivý vizuál doplnený o množstvo hi-tech trikov. Samozrejme nechýba dobre natočená akcia (fight Beckinsale vs. Farrell je v skutku úchvatný, naháňačka so vznášadlami takisto) a trademark v podobe trojprsej dievčiny. No to je asi tak všetko čo možno od filmu očakávať. Nový Total Recall nie je podľa mňa o nič lepší (ani horší) ako Verhovenov originál a divákovi sa snaží nabiť do hlavy dojem, že je niečo viac ako samoúčelná sci-fi rubačka. Navyše, čím viac sa blížil záver, tým viac mi už skoro každá scéna pripadala byť "over the top". Colin Farrell celkom ušiel (zase priznajme si, že zopakovať úlohu po Arnoldovi vo vrcholovej forme nie je med lízať), ale hereckému obsadeniu jednoznačne dominuje "terminátorka" Kate Beckinsale. ()

Scar

Za normálnych okolností obyčajný priemer s dobrými efektami. Lenže ono tam tvorcovia šľahli dve moej obľúbené herečky a to ma už od dôb traileru až do teraz, mesiac po skouknutí filmu, núti príjemne spomínať. ()

V.Silver

Nikdy bych nevěřil, že to napíšu, ale mám-li srovnat béčkový akčňák z roku 1990 s době odpovídajícími efekty + Arnoldem Schwarzeneggerem v hlavní roli a velkorozpočtový sci-fi spektákl s mým oblíbencem Colinem Farrellem, který hýří suprově natočenou akcí a až filozoficky vážným podtextem... volím Arnolda. Ať si kdo chce co chce říká, Kate Beckinsale tady měla celou dobu jeden výraz, Colin ze sebe taky nedával všechno a Jessica Biel vytvořila postavu, které byste neuvěřili ani to, že je žena. Tam, kde Arnold skvěle hláškoval a dusivou atmosféru ne tak vzdálené budoucnosti dokresloval správnými dávkami akce, charismatickými záporáky (!!) a skvěle promyšlenou zápletkou, ztrácí remake dech, bere se příšerně vážně, tváří se vážně, ale ve skutečnosti nenabízí žádné pocity. Neuchvátil mě svět Kolonie ani Spojené Británie, protože opět - zatímco originál si z Blade Runnera vzal inspiraci a interpretoval ji po svém, remake ji zkopíroval... a hodně lajdácky, nutno říct. Je tak velkým paradoxem, že vážně se tvářící remake nenabízí žádné podněty k zamyšlení ani různé pohledy na realitu, zatímco původní akční béčko s Arnoldem dokázalo podat (doslova:) dusivou atmosféru a víc otázek, než by člověk od filmu se sedminásobným mistrem Olympie vůbec čekal. Prosím, Bože, prosím - ať už nikdy nikdo nedělá remake filmů s Arnie Schwarzeneggerem! Když tohle udělali s Total Recall, jak by asi dopadl Policajt ze školky...? :) 30 % ()

mrx.friend

Akční popcornová odreagovávačka, ve které mě po strášně dlouhé době překvapila úchvatná digitální animace a efekty. Konečně jsem měl zas jednou pocit, že to neni přestřelený, vypadá to reálně a né pouze počítačově, má to své místo a je to pastvou pro oči O:-) ()

mkubalikova

Zklamání. Nebýt Colina Farrella, tak to asi ani nedokoukám. Průhledná zápletka, obšlehnutá výprava, akční scény slušné, ale taky jsem měla pocit, že už jsem je někde viděla. Zbytečný remake. 60% ()

Mr.KarlAdler

V porovnání se starším bráchou je mnohem živější a možná i dějově složitější. Slabost pro Kate Beckinsale s Jessicou Biel v mém hodnocení hraje nepěknou roli, jenže já celou hodinu a půl neměl dojem, že se dívám na tak kritikou zatracovaný film. "Béčkově jsem se bavil". Pak to sice přišlo a zážitek mi pokazilo - ztráta tempa (včetně scénáře, který uletěl při honičce na výtahu skrz střed Země), absurdní a hloupý závěr = zbytečná půlhodina, která ubrala hvězdičku. I tak si vybavuju horší filmy s nepodstatným příběhem. ()

Guzo

V podstatě zbytečný remake, který zaostává za původním filmem. Technologicky je to docela zvládnuté, ale celkově bohužel dost nemastné, neslané. Farrell mi v hlavní roli nevadil, ani na ostatní obsazení si nemůžu moc stěžovat (Kate Beckinsale asi vůbec nestárne), ale něco tomu prostě chybí. 55 % ()

KarKulA

Původní verze s Arniem mě nikdy nic moc neříkala, takže na rozdíl od vyznavačů originálu k tomu asi přistupuji méně zaujatě. Z mého pohledu akčnější než originál, v moderním obalu nových filmařských možností a počítačových efektů, čímž se pro mě stala tato verze jednoznačně koukatelnější a to včetně toho Colinova ksichtu (který je přeci jenom o něco lepší než vysteroidovaný Arnie). Pro mě povedená akční sci-fi oddychovka na kterou si kdykoliv ráda podívám. ()

Ravi

Trochu zamrzí, že tenhle film je remake. Totiž, kdyby se jednalo například o pokračování a tvůrci se snažili na to nalepit nový příběh s odkazy na původní film, bylo by určitě na co vzpomínat. Je to škoda, protože tenhle film se po řemeslné stránce povedl, i když scénář nesnese ohlédnutí za prvním filmem. Sám o sobě nový Total Recall celkem funguje, není třeba se rozepisovat, snad jen, dle mého, by se mohlo daleko více vsázet na kvalitní scénář s narýsováním příběhu a ne na prachpustou akci, která divákovým očím sice v tomto případě lahodí, ale nakonec se rozplyne a zůstanou jen základní obrysy z původního filmu. A to jsem se tomu bránil. 65% = 3/5 ()

Bagr_007

Úplně zbytečná nová adaptace. Akční scény jsou překvapivě (po slušných trailerech) velmi nudné. Ty velkolepé záběry jsou fajn, ale v tomto celkovém sterilním balíčku, mě nechávají chladným. ()

vyfuk

Musím říct, že začátek vypadal skutečně slibně. Nicméně, snad dříve než uběhla druhá čtvrtka, ale jsem chuť ke spánku. Musím uznat, že příběh byl jiný, byl odlišnější, ale skutečně dalo by se říci, že mě na poměry s prvním filmem vůbec nezaujal a na celkové poměry to taky nebylo nic valného. Jediné co na filmu bylo pozitivní byl výkon jediné herce, kterému místo krve proudí v žilách whiskey. ()

Autogram

Film vykráda všetko možné, no najmenej asi starý dobrý Total Recall. Scenáristi sa pobrali celkom inou cestou, nedočkáme sa žiadnej cesty do podzemia Marsu so zmutovanym životom ani veľkolepej myšlienky na záver. Na to sa nájde pár odkazov, ale inak sme stále v celkom podarenej, ale už od Piateho elementu trochu opozeranej vízii mnohovrstvového veľkomesta budúcnosti s dopravou vo všetkých dimenziách a najhorším getom v podobe činskej štvrte. Dlhý čas ma rozčuľovalo, že sa nepozerám na Total Recall, ale na celkom iný film s rovnakým názvom, ale keď som si zvykol, tak sa tá akcia striedaná superakciou celkom dala zniesť, okrem tých otravných trvalo prítomných efektov svetelnej šmuhy. ()

JoseBenes

Technicky vypiplaná hovadina, vezoucí se na vlně scénáristické remakové bezradnosti. Verhoevenův originál je fascinující, nekorektní, na rozdíl od tohohle generického akčního filmu, který rozesměje už prvním záběrem. Podobný případ jako nový Robocop a ještě daleko horší, vždyť v druhé polovině už to skoro nedává žádný smysl a s originálem má společný jen název - vlastně snad ani to ne - recall nebo rekall? - never go full retard! ()

Kalidor_

Začalo to celkem slibně, vizuál podmanivý, trochu bych řekl i podobný Blade Runnerovi. No ale pak začala jedna honička, druhá, třetí a do toho ještě nudnější žvanění. Takže jsem to spíše dotrpěl do konce. A nějak mi tam neseděla Kate Beckinsale. Zlatá Verhoevenova verze s Arnoldem! ()

Jaro.Krafcik

Chaotické, ale som rád že je to niečo iné a nie kopírka pôvodneho Total Recallu s Arniem. Boje a Efekty tu sú super a pôsobia obstojne a sci-fi normu dodržujú. Celkovo ale film nepôsobi tak super ale skôr priemerne. Ale dá sa pozrieť. Blbosť to nieje. 3* ()

JančiBači

Továrni na sny dochádzaju nápady, preto recykluje vo veľkom. Remake filmu Total Recall z roku 1990 je toho ďalším dôkazom. Bohužiaľ zámer tvorcov nebol natočiť lepší film ale len jednoducho zarobiť. Počas pozerania filmu sa moje hodnotenie kolísalo medzi 2 až 4 hviezdičkami a na konci sa ustálilo na 3.Colin Farrel je dobrý herec ale na Arnieho sa bohužiaľ v tomto filme nechytá. Je na túto postavu málo výrazný - v porovnaním s Arniem samozrejme . Jessica Biel bola úplne meravá a maximálne nevýrazná, kam sa podel jej sexappeal ? Pre mňa bola veľkým sklamaním. Zato Kate Beckinsale si svoj status sexi riťky stále drží a scény s ňou ma bavili najviac.Miestami bola ako terminatorka. Film je inak dosť šedý, niektoré zábery na mesto sú vo filme použité viackrát, niekedy sa zmení len uhol pohľadu.Čo bolo vo filme najlepšie sú spomalené zábery, tie vyšli na 100 %.Tiež oceňujem naháňačkové scény, tie boli vymakané.Film sa dosť podobá na Minority report, hlavne tá automobilová naháňačka.A priam si pýtal nejakú poriadnu bojovú scénu Kate vs.Jessica, bohužiaľ toho sa divák nedočká.Tak tiež sa nedočká všakovakých monštier a mutantov ako v pôvodnom filme, nakoľko sa dej už neodohráva na marse, čo je veľká škoda pretože s dnešnou technikou by to filmu len pomohlo a vymanilo by ho z tej nechutnej šedej. Vedel by som si to predstaviť viac nadupané. Verhoevenov Total Recall zostáva neprekonaný.A pozitívna správa na záver tí, čo čakajú na "trojkozovú" kočku sa chvalabohu dočkajú ;) ()

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

05.08.2013

Režisér Total Recallu zprzní i Mumii

Režisér Total Recallu zprzní i Mumii

26.09.2012

The Wolverine – prokletý projekt?

The Wolverine – prokletý projekt?

05.09.2011