Pobřežní hlídka

Baywatch

Akční / Komedie

USA, 2017, 119 min

• Tom Hardy

Tohle zabolelo - komedie, jejíž autoři nemají smysl pro humor. Scenáristé s obsesí dojit x minut fórky o penisu, aniž by přišli s nějakou pointou a typově možná dobré obsazení, ale v žánru (a v improvizacích) očividně ztracení herci. Nikdo neočekával extra chytrou zábavu, debilita je u podobných druhů filmu druhořadý problém. Klíčovým průserem je, že je tenhle film jedna velká nuda. To jediné, co zvládá, je ona povrchní struna, kterou proslul i původní seriál - tedy ukazování vypracovaných těl v těsných plavkách. Ale i to se samozřejmě postupem času zají. Kdepak Jump Street na vodě. Leklá ryba na pláži.(15.6.2017)

Rychle a zběsile mínus auta a absurdní velkolepá akce. Co zbyde? Pár svalovců, sexy koček (samozřejmě zpomaleně se natřásajících) a hrstka jakž takž povedených jednoduchých fórků. Snaha o další (filmové) Jump Street je naprosto evidentní, ale bohužel zde znatelně chybí pevný a ujasněný koncept (ten film podle mě neví, čím přesně chce být - zda regulerním remakem, parodií, či současnou hrubozrnnou komedií, a tak zkouší od každého trochu a výsledkem je nemastný a neslaný kočkopes), takže se divák za ty zcela neopodstatněné dvě hodiny nijak zvlášť nepobaví (dobré akce i humoru je tu zkrátka málo). Navíc asi jen stěží lze za kvalitní považovat snímek, v němž Zac Efron (btw pořádně vyrýsovaný!) hraje sympatičtější postavu než Dwayne Johnson (!), jenž je tu za stejně otravně patetického propagátora rodinných hodnot, jakým je Vin Diesel v F&F... 50 %(17.6.2017)

Slovy Joeyho a Chandlera... "Hlavně, že běhaj." Já se na novou Baywatch hodně těšil. U traileru jsem se smál, a věřil jsem, že to bude dobrá komedie. Jediné, co jsem měl obavu, tak to, že všechny kvalitní scény byly v traileru. Vzhledem k hodnocení, je asi jasný, že to tak naštěstí nebylo. Nemá cenu film chválit, pokud nemáte rádi Rocka. Tohle je prostě jeho styl a tahat ledničky na zádech je děsně cool. Zacka Efrona jsem jinde neviděl, ale musím říct, že do filmu sedí. Kolegialita mezi dvěma plavčíkama je skvělá a často jsem se smál jen díky přezdívkám, kterými Rock tituluje Zaca. Navíc mu to Zac umí skvěle vrátit. Z krásného pohlaví mi samozřejmě oči zůstávali na oblíbenkyni Daddario. Takže "Hlavně, že tam běhá..." Upřímně jsem se u filmu bavil od začátku do konce. Bylo mi jasný, že tvůrci z toho udělají akční a humorný výplach, dost podobný Bad Boys II. (2003). Což mi i scéna v márnici připomněla. Jasně, spousta lidí ohrne nad filmem nos. Možná nejste fanoušci Johnsona a nebo nejste okouzleni modrou barvou očí Alexandry. Fakt ale je, že tak drzá komedie plná amerického humoru, tady dlouho nebyla. Nebo aspoň ne taková, že bych se u ní královsky pobavil. Nedrží se zpátky a nenechá diváka dlouho v klidu. A to Pobřežní hlídka tohle má. Skvělé hlášky, skvělé situace a já se docela dost těším, až film uvidím znovu. Klidně mě kamenujte, ale myslím, že film je boží. (82 %)(23.6.2017)

Jestliže Superman, má ve svém pokojíčku plakát Chucka Norrise, pak Chuck Norris má svém pokoji plakát Dwayne Johnsona, co plakát, ten má všechno hrníčky, samolepky a břit se kterým se holí, jen skuteční muži, jo až takhle je tady Dwayne Johnson vyobrazen. A to jak je tady vyobrazen, je vlastně hrozně fajn, mnozí se budou divit, jelikož sem dlouho tak nějak nedokázal překousnout, to, že se Johnson rozhodl dělat komedie a né akční filmy. Ale tady je hrozně super, vlastně každá postava z pobřežní hlídky, je hrozně super, Efron se ze začátku chová jako naprostý nadutý idiot, ale kupodivu mu to lze odpustit, má k tomu své důvody. A co se týče ostatních postav, tak tady jim taky nelze nic vyčíst, Jon Bass je trouba a ženské protagonistky nosí upnuté a zařízlé plavky, ale jako že hodně upnuté. Celé to kupodivu kazí, stokrát omletý příběh, který je strašně nudný a předvídatelný, tohle se týká i záporáku, ti sou prostě nudní. Akce si taky moc neužijete, sou tu jen dvě akční scény, ale vůbec nejsou zábavný. Ale co je zábavný, sou hlášky a vtipné situace, ty sou hrozně super a fakt sem se nasmál, sou vtipný, sou originální a jejich dost. Ale celý film je vlastně postaven na vtipech a humorných scénách, a to je prostě problém, proto mně mrzí že musím dát tři.(16.6.2017)

Proč, to neříci hned zkraje, je to ptákovina, která je ke všemu dost hloupá. A já jsem přesvědčený, že to tak tvůrci chtěli, nebo respektive to chtěli natočit ve stylu nových Jump Street. To, že se to nepovedlo je věc druhá. Ale na druhou stranu, není to žádné peklo, které by se nedalo dokoukat. Film táhne nahoru charisma The Rocka, krásné záběry, dobrý soundtrack, několik dobrých a vtipných momentů a v neposlední řadě nádherné ženy. I přes všechny klady jde pořád o ptákovinu, která by v lepších rukou fungovala mnohem lépe. Za mě je to fajn letní oddychovka, u které jsem vypnul a nic neřešil. PS: Zklamalo mě, že Alexandra Daddario nemá tolik prostoru, kolik by měla mít.(16.6.2017)

• - Priyanka Chopra (Victoria Leeds) řekla v rozhovoru, že role hlavního antagonisty byla napsaná pro muže, ale režisér Seth Gordon roli a scénář změnil poté, co se sešli. (kellermanp)

• - Bill Hader byl zvažován do role Mitche Buchanana. (kellermanp)

• - Film sa nakrúcal v meste Savannah, Georgia, USA. (Darkage)