Pobřežní hlídka

Pobrežná hliadka

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Krimi / Komedie

USA / Velká Británie / Čína, 2017, 116 min (SE: 121 min)

• Djkoma

Neuvěřitelný zážitek. Těžko se to popisuje, chvíli jsem tomu totiž nevěřil, co vidím. Chvíli to je nevtipná komedie, pak chvíli přehnaná parodie. Myslí to vážně? Je to vtip? Ta CJ je fakt kus... To poslední vlastně platí po celý film. Nejsem si jist, zda scénáristé s režisérem neměli obdobné pocity, bohužel v rámci tvůrčího procesu:-). Vystihli vlastně tvůrci ducha Pobřežní hlídky (co si z ní pamatujete? Tři čtyři opálené a perfektně stavěné postavy na pozadí každodenního pracovního shonu na krásné pláži s vždy dokonalým počasím a pravidelnou dávkou "životních" poučení)? Pravděpodobně nejlepší role Zaca Efrona a pár slušných vtipů, ale i pár dní po shlédnutí mám pocit, že tady někdo zůstal příliš dlouho na sluníčku... Přitom papírově to vlastně mohla být pecka... mohla? Je? CJ, potřebuji zachránit!(24.5.2018)

Hromotluk Dwayne Johnson z pozice producenta naznal, že nadešla ta správná vlna, která by mohla přivalit legendárního Mitche Buchannona a spol. Zatímco zpěvák Jimi Jamison, co nazpíval úvodní odrhovačku ze seriálu, která z éteru dávala povel zastydlým masturbátorům, že se blíží karavana "kejmltous", dovedně i korektně skrytých za proradným červeným kusem látky, už čichá fialky zespodu, jména seriálových postav jsou nesmrtelná. Opět jsou vedle Mitche na scéně C.J. Parker, Summer Quinn, Stephanie Holden a Matt Brody. Na koho se nedostalo, nemusí zoufat. Má to sexappeal i určité seriálové vyznění. Jen je třeba si přivyknout, že se změnou castingu přišly vizuální a nezanedbatelné změny zažitých postav. Asi nikdo by si v devadesátých letech nepomyslel, že vytáhlého "kudrnáče" Mitche jednou bude hrát chlápek s šíleným obvodem bicepsů a plešoun k tomu, Summer bude bruneta sexbomba (původně to byla blondýna Nicole Eggert), nově Alexandra Daddario, a Stephanie bude exotická prsatice (původně ji ztvárnila Alexandra Paul s chlapeckým hrudníčkem), štafetu po Davidu Charvetovi převzal Zac Efron, který ztvárnil problémového plavce Matta Brodyho, který zanedlouho posílí řady plavčíků. Casting je sice mírně bizarní, to ano, určitě ale oproti scénáři není napřesdržku. To za scénář bych moc bodů neudílel. Je natolik triviální a málo rozmáchlý, že to filmu citelně kazí. Zahrnuje distribuci drog, kterou má na svědomí nenechavá a ziskuchtivá podnikatelka (Priyanka Chopra), nicméně celé to zvláštní "detektivní" pátrání vyznívá suchopárně, mrtví jsou koneckonců jen dva. Film je prezentován jako komedie, většinu času jsem jej zrovna komediálním neshledal. Kromě toho, že Mitch svého nezkušeného nováčka častuje nejrůznějšími směšnými jmény i přídomky, nejvíce gagů přijde až se scénou na pitevně, což už bude mít film za sebou přibližně polovinu z dvouhodinové stopáže. Duo Johnson/Efron je velmi funkční, šlape jim to, když se špičkují, sice jejich polarizace bude na nějakou dobu ochromena poté, co Mitch dostane padáka, zrovna ve chvíli, kdy celý film získával na obrátkách, ale jejich duo je super. Filmu by neuškodilo získat na dynamice dobrým střihem. Režie Setha Gordona nepřijde s něčím, z čeho padne huba, určitě se zaskví ve scénách s plameny, zelené plátno je znát, i prohlídkou penisu mrtvoly. Zpomalené záběry mají takřka parodickou rovinu. K vidění je penis, film je ale cudný a skoupý na odhalené ženské vnady. Prostě nic z nich neuzříte, ovšem mužské fantazii se meze nekladou. Nemůžu vynechat camea Davida Hasselhoffa a Pam Anderson, dostatečné opodstatnění jsem v nich neviděl, prostě kdyby zde nebyli, nic se nestane. Film stejně moc legendární seriál nepřipomíná, mluví se zde sprostě, vše je celkem nekorektně pojato, od ratingu R jsem čekal víc, prostě větší nářez. Zdá se, že na diváky už seriálové legendy nezapůsobily, film v kinech komerčně nezabral. Lze konstatovat, že do módy přišly hezčí mladé ženy, než tomu bylo v devadesátých letech. Na "Pobřežní hlídku" se už pozapomnělo. Dwayne Johnson po vzoru kolegů z 21 Jump Street zkusil převést jeden seriálový milník na velká plátna. Ženám to nebývale (prsatě) sluší, on i Zac jsou fajn, jen ten ohlas není silnou vlnou, jen takové prima šplouchnutí, aby se účes nerozdrbal a divák zůstal s pocitem dobře strávených dvou hodin na pláži. 7/10(20.8.2017)

• salahadin

IQ pod úrovní sprchového koutu se zabudovaným rádiem, přehlídkové molo těch nejnesympatičtějších pipek a pipů. Hned v úvodu, kdy si jde Skála zaběhat, jsem dostal exzém. A na konci filmu mi z kůže nezbyl nic než měsíční krajina. Čekal jsem blbost na odreágování, když člověk žere antibiotika a venku mrzne. Výsledek? K Antibiotikům jsem přidal acylpyrin a otevřel okno. Tohle fakt nešlo.(5.2.2019)

• InJo

Rychle a zběsile mínus auta a absurdní velkolepá akce. Co zbyde? Pár svalovců, sexy koček (samozřejmě zpomaleně se natřásajících) a hrstka jakž takž povedených jednoduchých fórků. Snaha o další (filmové) Jump Street je naprosto evidentní, ale bohužel zde znatelně chybí pevný a ujasněný koncept (ten film podle mě neví, čím přesně chce být - zda regulerním remakem, parodií, či současnou hrubozrnnou komedií, a tak zkouší od každého trochu a výsledkem je nemastný a neslaný kočkopes), takže se divák za ty zcela neopodstatněné dvě hodiny nijak zvlášť nepobaví (dobré akce i humoru je tu zkrátka málo). Navíc asi jen stěží lze za kvalitní považovat snímek, v němž Zac Efron (btw pořádně vyrýsovaný!) hraje sympatičtější postavu než Dwayne Johnson (!), jenž je tu za stejně otravně patetického propagátora rodinných hodnot, jakým je Vin Diesel v F&F... 50 %(17.6.2017)

• Gilmour93

Dwayneovy bicepsy, Zacovy tricepsy, cecky v červených úborech (v tomto ohledu je překvapivá úzkoprsost Saši Daddario) a humor, který je potřeba hledat na sluncem zalité pláži zvětšovacím sklem a on pak ihned zadoutná a shoří. Použijeme-li oceánskou terminologii nového Mitche Buchannona, přes dekádu trvající development hell z toho smrdí jak treska ležící týden na pláži, pointy vtipů mizí jak lodě v bermudském trojúhelníku a příběh je tupý jak špičák narvala, co to narval do tankeru (tedy zcela v duchu seriálové předlohy). Jon Bass alias mám nádobíčko skřípnuté v lehátku mi připadal jako retardovaný syn Dannyho McBridea..(23.5.2019)

• - Celosvětová premiéra proběhla 13. května 2017 v Miami. (BMW12)

• - Bill Hader byl zvažován do role Mitche Buchanana. (kellermanp)

• - Zlodej počas pádu z balkónu stratí kôš aký mal na hlave. Po dopade do bazénu ho už znovu má. (Im.Groot)