Pobřežní hlídka

• Nizozemsko

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Krimi / Komedie

USA / Velká Británie / Čína, 2017, 116 min (SE: 121 min)

• Xmilden

Škoda že tvůrci nezůstali u prvních minut a neměli jsme tedy možnost celou dobu sledovat shazování a sebeironizování celého fenoménu Baywatch, ke kterému jsem nikdy zase tolik nepřilnul, jako třeba k Beverly Hills. Myslel jsem si že ústřední herecké obsazení bude největším triumfem této komediální předělávky, ale zdálo se mi jakoby nebylo kde hrát. Jedna pitevní scéna rozhodně nestačí. Rovněž vidím problém ve spojení s Baywatch night. Zac Efron mě tentokráte tolik nezaujal a Dwayne Johnson si připisuje první vážnější zaškobrtnutí. 40%(28.8.2017)

Rozpočet $69miliónovTržby USA $58,060,186Tržby Celosvetovo $177,856,751Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Úplne zbytočná trapošina, ktorá ide úplne mimo seriálu Baywatch. Dejovo doslova prázdnota, mimózne, hlúpe. Okrem toho že tam použili mená z pôvodného seriálu a na chvíľku sa tam objaví Hasselhooff a Andersonová, tak to nemá s touto klasikou z prelomu 90.rokov nič spoločné. Ide to úplne mimo vkusu, jeden trápny vtip strieda druhý, prípadne ide o nasilu vtipný humus, občas niečo pobaví ale aj to je väčšinou dno humoru. Postavy nulové a súhra medzi nimi žiadna, niektoré až zbytočne otravné a fádne ako Zac Efron, ten ide z jednej zlej úlohy do druhej.... proste všetko zle. A keď si predstavím aký fajn retro návrat to mohol byť. /25%/(20.9.2017)

• POMO

Fakt je to TAK špatné. Škoda. Keby z toho vyliezla aspoň poctivá fekálna komédia, na ktorú to nabieha úvodným (vtipným!) zacvaknutým dickom. Ale ono tu nefunguje nič, a pri dvoch hodinách (a postupne vzrastajúcej neschopnosti tvorcov udržať to pokope aspoň v jednej rovine) je finále doslova pretrpené. Dokonca ani cameá Hasselhoffa a Pamely nie sú nápadito či vtipne zakomponované. A to trvajú pár sekúnd!(18.6.2017)

Dekolty v pohode, rovnako aj osôbky čo ich nesú. Rock vtipný a Efron rovnako. Chopra prekvapivo bez akcentu, ale zato v nevďačnej úlohe zloducha. Celý film je postavený na šablóne, ktoré je tak hlúpa, že som prekvapený, že to ako film drží, ako tak pokope. Kvôli postavám a chémií medzi nimi to funguje. Plus sa mi páčili podvodné zábery. Ale príbeh a hlavná zápletka sú trestuhodne na zaplakanie. Do toho nerátam ani hlúpe finále. Veľmi zvláštne, čo sa týka pocitov. Je tam nehorázne množstvo chýb. Na druhú stranu, som si to užil, aj sa pri tom pár krát z chuti zasmial. Takže dávam kompromisné tri. Ale od takéhoto tímu, som čakal niečo pamätnejšie.(17.8.2017)

|60%| Původní Pobřežní hlídka mě teda moc nebavila, takže nebudu srovnávat. Od tohoto jsem moc nečekal, jen tak náhodně z nudy jsem si to pustil. Ve finále jsem relativně spokojen. Pobavilo mě to, nenudilo, neurazilo a ani jsem se necítil trapně, protože trapných scén tu moc nebylo. Od poloviny filmu to tedy začalo být trochu ujeté, začalo to mířit do úplné parodie a to hned na více způsobů. Trochu jsem byl z toho na rozpacích, že z toho udělali takové klišé. Zaryté fanoušky původní hlídky to urazit může, ale mě naštěstí ne. Rock je tu fajn, baví mě, stejně jako ostatní postavy mi nepřijdou nejhorší. Jen ta zápletka po druhé půli filmu mi přijde dost ujetá, ale ještě v snesitelné normě dle mého měřítka. Technická stránka je dobrá, scéna, kdy zachraňovali uvízlé lidi v hořící loďce, mi přišla výborná. Takže kdyby ta druhá část filmu se věnovala pouze záchraně lidí a vztahů v hlídce, byl bych možná spokojenější. I tak mě to celkem bavilo, podíval jsem se na pír pěkných bab atd. A cameo dvou hlavních postav z původního seriálu mě absolutně nezajímalo, toť vše.(30.8.2017)

• - Priyanka Chopra (Victoria Leeds) řekla v rozhovoru, že role hlavního antagonisty byla napsaná pro muže, ale režisér Seth Gordon roli a scénář změnil poté, co se sešli. (kellermanp)

• - Film sa nakrúcal v meste Savannah, Georgia, USA. (Darkage)

• - Hlavním služebním vozem Pobřežní hlídky je pickup Ford F-150. Využívají ale také Jeep Wrangler. Stejný typ vozu má i hlavní záporná postava, tedy Victoria (Priyanka Chopra). (FIAT 500)