Pobřežní hlídka

Pobrežná hliadka

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Krimi / Komedie

USA / Velká Británie / Čína, 2017, 116 min (SE: 121 min)

• castor

Televizně to byla naivní limonáda, jenže tehdy možností moc nebylo a samozřejmě jsme všichni dřepěli a fandili, kterak si plavčice s bujným poprsím a jejich svalnatí kolegové hráli na detektivy. Tedy když zrovna chlupáč David Hasselhoff nehonil nějakou sukni. Když si představím, že se seriál natře moderním hávem, tým povede Dwayne Johnson, využije slušný rozpočet, eRkový rating a okolo se bude prsit třeba Alexandra Daddario, neznělo to zle. Jenže hrdinství možná, ovšem absence intelektu určitě, a to je potíž. Nová Pobřežní hlídka je totiž k uzoufání pitomá. Akce je nenápaditá, nahodilá, bez energie (navíc s digitálním ohněm na hořící jachtě, mimochodem). Humor je mizerný, pokud se tedy divák nepopadá za břicho z přirození zaseklého v plážovém lehátku. Zároveň se ale na komedii bereme dost vážně, což nikdy není správná cesta. A ani ty zpomalovačky nebaví. Kriminální příběh, kterak jedna kočka ovládá drogový byznys a chce změnit zátoku k nepoznání, je na úrovni školácké story, kterou si promítá v hlavě před spaním. V druhé (slabší) polovině Zac Efron očekávaně vystupuje z pozice nafrněného olympionika, hlavně ovšem dostáváme bídnou kriminální zápletku, ze které je na zvracení. Mimochodem Jon Bass je zoufale trapný po obě poloviny. Kelly Rohrbach k sežrání, Daddario pochopitelně taky. Ač děvčata nemají co hrát. PS: Jediná nahotinka je scvrklý penis nebožtíka, což jen podtrhuje bídu, o které píšu.(26.8.2017)

• tron

„Polícia vyšetruje a prenasleduje. Vy nie. Vy ste len plavčíci. Keď to robíte vy, vyzerá to tak, ako keď proste jedna skupina chlapov vyšetruje a prenasleduje inú skupinu chlapov.“ Veľmi slabé. Trvá to dve hodiny, ale kriminálna zápletka je strašne nezáživná, nudná a stereotypná. Uživila by sa ledva v 18. sérii Kobry 11. Rovnako predvídateľné a hrozne klišé sú i postavy a vzťahy medzi nimi. Mohlo by sa zdať, že toho tradične dosť zachraňuje The Rock, ale, pravdupovediac, hoci ho mám vcelku rád a zvyknem ho väčšinou pokladať za oživenie každého filmu, v ktorom hrá, tu mi pripadal taký, čo ja viem, nijaký. Ako všetci (jediný, kto ma bavil, bola Alexandra Daddario s megaočami a modrou športovou podprsenkou). Občas sa objaví vydarenejší drsnejší gag (posmrtný penis), zaznie zábavný dialóg a padne srandahláška („Naschvál ako keby si počul len 1% z toho, čo som ti práve povedal.“). No je toho zúfalo málo a nechápem, ako sa z toho mohol vykľuť taký podpriemerný prepadák. Akcie je málo a nestojí za nič, finále vyložene nevydarené, vrátane ústrednej záporáčky, ktorú hrá herečka menom, a teraz sa držte, idem na to, PRIYANKA CHOPRA (!!!!!!!). A ešte som asi nikdy nezažil, aby sa mená hercov z cameí dostali do úvodných titulkov. Produkcia: The Rock, Eli Roth a Ivan Reitman. Wtf??? Chcel by som vidieť ich pracovné porady.(19.11.2017)

• TeeAge

| Rozpočet: 69 miliónov $ | Tržby: 177.9 miliónov $ | Pár dobrých gagov sa tam určite našlo. Príbeh je jednoduchý, až to bolí. Našťastie, aspoň ten vizuál je postavený na kráse tiel, a to bol hlavným atribútom i originálu. Ps: Najhoršie digitálne efekty v mainstreemovom filme za posledných 5 rokov. Ta horiaca loď? Je evidentné, že keď sa nejedná o čistokrvný akčný film, tak nemusím najať najlepších FXákov pre projekt, ale toto už bola hanba.(16.8.2017)

Příjemné překvapení. Od Baywatch jsem příliš nečekal,no nakonec jsem se bavil královsky. Efron/ The Rock skvělá dvojice, k tomu úžasná Daddario a hromada dalších slečen, na které by se dalo koukat od rána do večera. Vtipů je zde spousta a drtivá většina z nich je povedených, mile mě potěšilo spousta narážek na filmový vesmír. Příběh je samozřejmě obyčejný i akční scény celkem mdlé, ale o to mi zde naštěstí nešlo, Tedy nic jiného než krom pěkných koz, spousta humoru a filmových narážek jsem nečekal a to jsem i dostal. Jsem spokojen.75%(20.8.2017)

• Tom Hardy

Tohle zabolelo - komedie, jejíž autoři nemají smysl pro humor. Scenáristé s obsesí dojit x minut fórky o penisu, aniž by přišli s nějakou pointou a typově možná dobré obsazení, ale v žánru (a v improvizacích) očividně ztracení herci. Nikdo neočekával extra chytrou zábavu, debilita je u podobných druhů filmu druhořadý problém. Klíčovým průserem je, že je tenhle film jedna velká nuda. To jediné, co zvládá, je ona povrchní struna, kterou proslul i původní seriál - tedy ukazování vypracovaných těl v těsných plavkách. Ale i to se samozřejmě postupem času zají. Kdepak Jump Street na vodě. Leklá ryba na pláži.(15.6.2017)

• - Priyanka Chopra (Victoria Leeds) řekla v rozhovoru, že role hlavního antagonisty byla napsaná pro muže, ale režisér Seth Gordon roli a scénář změnil poté, co se sešli. (kellermanp)

• - Když chvíli po příjezdu Brodyho (Zac Efron) zasahuje tým u případu, kdy spadnou děti a matka do vody z mola, je vidět na břehu po vytažení, jak Matt Brody masíruje holce břicho (v oblasti žaludku) a ne hrudník. (Ace.A.T.L.)

• - Ronniemu (Jon Bass) se na začátku filmu směje skupina kluků kvůli nápadně chlupatým bradavkám, když jej ale později vidíme ve sprše, má je úplně holé. (Tessy98)