Pobřežní hlídka

Baywatch

Akční / Komedie

USA, 2017, 119 min

• Matty

Když svalnatí muži zrovna zpomaleně neskáčou do vody a krásné ženy z ní zpomaleně nevystupují (nad úroveň toho, jak jsou mužská/ženská těla zobrazována, se film v podvracení genderových stereotypů nikdy nedostane), stojí/sedí dvě a více postav někde na pláži a v nenápaditě nasnímaných scénách únavně dlouho rozmazávají jeden pubertální vtip, týkající se například věku Efronova hrdiny („Odkuds přišel, z One Direction?“) nebo neschopnosti jednoho sidekicka formulovat myšlenku tváří tvář osobě opačného pohlaví. Jako star-vehicle pro Johnsona tahle dvouhodinová oslava virility a hrdinství založeného více na fyzické síle než intelektu funguje obzvlášť tehdy, když dokonalost protagonisty zveličuje na hranu záměrné parodie. Bohužel tak činí stále dokola podle té samé šablony, s leností příznačnou pro to, jak je celý film napsán (namísto rozvíjení vtipu hromadění rádoby humorných příměrů) a zrežírován (špatný timing zadrhávajících se akčních scén). Ve druhé polovině, věnované z větší části dost jalové kriminální zápletce (sloužící hlavně jako záminka k tomu, aby The Rock mohl dát někomu přes držku), film nejenže není moc vtipný (spíše neironicky patetický), ale taky mu docházejí nápady, ztrácí tempo a pořádně negraduje. Mimo jiné kvůli tomu, že z něj na delší část mizí hlavní hvězda a jediný důvod, proč tuhle komedii cílící zejména na chlapce mladší patnácti let (a osobami stejného věku a pohlaví zřejmě i napsanou) přetrpět. 40%(15.6.2017)

• TeeAge

Pár dobrých gagov sa tam určite našlo. Príbeh je jednoduchý, až to bolí. Našťastie, aspoň ten vizuál je postavený na kráse tiel, a to bol hlavným atribútom i originálu. Ps: Najhoršie digitálne efekty v mainstreemovom filme za posledných 5 rokov. Ta horiaca loď? Je evidentné, že keď sa nejedná o čistokrvný akčný film, tak nemusím najať najlepších FXákov pre projekt, ale toto už bola hanba.(16.8.2017)

• Dunadan

V komediálnej rovine je to ok, dokonca miestami naozaj vtipné, akonáhle sa však Baywatch začne brať vážne, takmer okamžite zlyháva. Herci sa síce snažia, ale čo z toho, keď im zráža nohy zbytočne natiahnutý, nezaujímavý a občas aj poriadne nudný príbeh. Nič viac než priemer. Aspoň že to mužské oko ostalo dostatočne uspokojené.(16.6.2017)

• malylada

Ou ou ou, tak nečekal jsem tak nudnou záležitost, která má s pobřežní hlídkou společného jako má babička s Ligou mistrů. Když se nad tím zamyslím, je zde po hříchu málo vtipných scén a z celého filmu nejvíce baví laškování špekouna s krásnou blondýnou, což je prostě málo. Někdo ve studiu si očividně myslel, že stačí Exhibicionismus Rocka a Eforna, aby zaplnil sály kin, ale šeredně se přepočítal. Pobřežní hlídka je od začátku trapně přímočará, průhledná a představuje naprosté scénáristické dno. Po dvaceti minutách jsem se musel od všeho od prostit, hodit za hlavu demenci všech postav, nahodilost a náhodu ve všech situacích a přežít nuceně zasazované akční scény, které přehnaností předčily ledacos. Pořád se naštěstí něco děje, některé scény nechávají diváka ledově klidným, jiné vyloudí úsměv, bohužel těch je méně. Kdo se těšil na cameo z původního osazenstva nebo bikinových scén s Daddario, bude určitě zklamaný......4/10(30.6.2017)

Nemyslím si síce, že je nutné, aby tento film existoval, no nakoniec to až také hrozné nebolo. Mám pocit, že ľudia, ktorí robia posledné roky americkým komédiám marketing a trailery by mali dostať výpoveď, lebo odtiaľ to pôsobilo oveľa tragickejšie. Dwayne Johnson je opäť vynikajúci a ani Zac Efron nie je najhorší. Chalan sa celkom vypracoval. Fóry zväčša fungujú, no boli aj také, pri ktorých som sa nesmial. A pravdou je, že asi neviem prečo tento film potrebuje aj kriminálnu zápletku. Možno na natiahnutie času, a aby sme mali tím viac pokope. A možno je to miestami otravné a blbé, no v rámci komédií z Ameriky som už videl oveľa horšie kúsky. Na to, že hovoríme o filme Baywatch, toto nie je najhoršie. A ak by to bolo v telke, možno by som si to pokojne pozrel aj znovu. Viac nepotrebujem ani hovoriť. Celkom som si film užil a toľko asi povedať aj stačí. Hodnotenie: C+(15.8.2017)

• - Priyanka Chopra (Victoria Leeds) řekla v rozhovoru, že role hlavního antagonisty byla napsaná pro muže, ale režisér Seth Gordon roli a scénář změnil poté, co se sešli. (kellermanp)

• - Film sa nakrúcal v meste Savannah, Georgia, USA. (Darkage)

• - Bill Hader byl zvažován do role Mitche Buchanana. (kellermanp)