Pobřežní hlídka

Baywatch

Baywatch

Pobrežná hliadka

Akční / Krimi / Komedie

USA / Velká Británie / Čína, 2017, 116 min (SE: 121 min)

• Frajer42

Ve vzduchu poletoval neskutečný potenciál na vytvoření komedie tak trapné, že by se mohla snad i svým způsobem proměnit v kult. Místo toho tvůrci vytvořili naprostou píčovinu bez nápadu, která velmi brzy zanikne. Dwayna Johnsona mám moc rád, análního průzkumníka Efrona nenávidím. Oba zde byli zasazani do maximálně trapných a odpudivých rolí. Příběh pořádně nikam nesměřuje. Humor zde funguje pouze v kratičkých momentech, když se drží toho nepokleslejšího záchodového dna. Jakmile se tvůrci pokusí zajít o stupínek výš, celé se to boří jako domeček z karet, přes který se projelo tornádo. Jakožto zástupce lepšího pohlaví jsem se těšil i na nějaké ty pohledné a lehce oděné slečny. V pár případech to ušlo, ale jsem si jistý, že se dalo rozhodně najít pohlednější kusy. Camea dvou nestárnoucích legend bývalého televizního hitu jsou těmi nejhoršími a nejnudnějšími, jaké jsem za svůj filmově bohatý život viděl. Snímek se vyplatí vidět snad pouze proto, abyste mohli při dlouhých podzimních večer sdílet svoje zhnusení nad sklenkou dobré lihoviny.(11.9.2017)

Niečo pre mladšie pipinky, ktoré tu určite budú slintať nad holou muskulatúrou barbienovského Kena Zaca Efrona. Na druhú stranu čo sa týka hereckého obsadenia, mám rád The Rocka, ktorý mi už nie raz dokázal, že vie pobaviť aj v nejakej komédii alebo rodinnom filme. Dejová linka na báze chyťme vinníka ale nestraťme pri tom job síce nie je žiadne terno, no našťastie sa tu vyskytlo niekoľko celkom vydarených vtipných scénok, ktoré vždy aspoň z časti nastupujúcu nudu trocha zahnali. Slabší priemer. 55/100(24.8.2017)

Pohodová akční komedie u které jsem se normálně pobavil. Dwayne Johnson je můj oblíbenec a role Mitche mu sedne. I zbytek osazenstva byl dobrej a přišlo mi vtipný, jak to Zack Efron neustále srážel a upozorňoval, že plavčíci by podobný aktivitz vůbec neměli dělat. Některé vtipy určitě nevyzní a povinné cameo Hasselhoffa mělo být nápaditější, za mě ale příjmený překvapení. 70%(22.11.2017)

• Matty

Když svalnatí muži zrovna zpomaleně neskáčou do vody a krásné ženy z ní zpomaleně nevystupují (nad úroveň toho, jak jsou mužská/ženská těla zobrazována, se film v podvracení genderových stereotypů nikdy nedostane), stojí/sedí dvě a více postav někde na pláži a v nenápaditě nasnímaných scénách únavně dlouho rozmazávají jeden pubertální vtip, týkající se například věku Efronova hrdiny („Odkuds přišel, z One Direction?“) nebo neschopnosti jednoho sidekicka formulovat myšlenku tváří tvář osobě opačného pohlaví. Jako star-vehicle pro Johnsona tahle dvouhodinová oslava virility a hrdinství založeného více na fyzické síle než intelektu funguje obzvlášť tehdy, když dokonalost protagonisty zveličuje na hranu záměrné parodie. Bohužel tak činí stále dokola podle té samé šablony, s leností příznačnou pro to, jak je celý film napsán (namísto rozvíjení vtipu hromadění rádoby humorných příměrů) a zrežírován (špatný timing zadrhávajících se akčních scén). Ve druhé polovině, věnované z větší části dost jalové kriminální zápletce (sloužící hlavně jako záminka k tomu, aby The Rock mohl dát někomu přes držku), film nejenže není moc vtipný (spíše neironicky patetický), ale taky mu docházejí nápady, ztrácí tempo a pořádně negraduje. Mimo jiné kvůli tomu, že z něj na delší část mizí hlavní hvězda a jediný důvod, proč tuhle komedii cílící zejména na chlapce mladší patnácti let (a osobami stejného věku a pohlaví zřejmě i napsanou) přetrpět. 40%(15.6.2017)

Rozpočet $69miliónovTržby USA $58,060,186Tržby Celosvetovo $177,856,751Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Úplne zbytočná trapošina, ktorá ide úplne mimo seriálu Baywatch. Dejovo doslova prázdnota, mimózne, hlúpe. Okrem toho že tam použili mená z pôvodného seriálu a na chvíľku sa tam objaví Hasselhooff a Andersonová, tak to nemá s touto klasikou z prelomu 90.rokov nič spoločné. Ide to úplne mimo vkusu, jeden trápny vtip strieda druhý, prípadne ide o nasilu vtipný humus, občas niečo pobaví ale aj to je väčšinou dno humoru. Postavy nulové a súhra medzi nimi žiadna, niektoré až zbytočne otravné a fádne ako Zac Efron, ten ide z jednej zlej úlohy do druhej.... proste všetko zle. A keď si predstavím aký fajn retro návrat to mohol byť. /25%/(20.9.2017)