Pobřežní hlídka

• Nizozemsko

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Krimi / Komedie

USA / Velká Británie / Čína, 2017, 116 min (SE: 121 min)

• lamps

Testosteronová, silikonová a nesmyslně dlouhá prezentace buranského humoru hodná leda populární čtyřslabičné nadávky na P. Viděl jsem v tom (nebo jsem si přál vidět) velký potenciál, ale místo toho, aby si tvůrci nesvázaně hoďku a půl utahovali z nevinné demence seriálu a sypali na nás hlášky a camea, tak dvě hodiny oscilují na povrchu nudné detektivní zápletky a nejkřečovitější buddy komedie, co se kdy dostala do kin. Žít Johnson v padesátých letech, hrál by maximálně druhého posluhovače záporáka ve filmu Eda Wooda, dnes se jeho ikonizaci podřizuje celý příběh předpokládaného hitu, který mohl mít tak všestranný parodický nádech. Paradoxně je to ale právě jeho několik scén s nagelovaným frajerem Efronem, které to aspoň na úrovni epizodního humoru drží nad vodou. Tohle se šeredně nepovedlo, jenom fyzická výbava Saši Daddario si říká o mnohem kvalitnější biják - nepřístupný samozřejmě. 40%(13.11.2017)

• Matty

Když svalnatí muži zrovna zpomaleně neskáčou do vody a krásné ženy z ní zpomaleně nevystupují (nad úroveň toho, jak jsou mužská/ženská těla zobrazována, se film v podvracení genderových stereotypů nikdy nedostane), stojí/sedí dvě a více postav někde na pláži a v nenápaditě nasnímaných scénách únavně dlouho rozmazávají jeden pubertální vtip, týkající se například věku Efronova hrdiny („Odkuds přišel, z One Direction?“) nebo neschopnosti jednoho sidekicka formulovat myšlenku tváří tvář osobě opačného pohlaví. Jako star-vehicle pro Johnsona tahle dvouhodinová oslava virility a hrdinství založeného více na fyzické síle než intelektu funguje obzvlášť tehdy, když dokonalost protagonisty zveličuje na hranu záměrné parodie. Bohužel tak činí stále dokola podle té samé šablony, s leností příznačnou pro to, jak je celý film napsán (namísto rozvíjení vtipu hromadění rádoby humorných příměrů) a zrežírován (špatný timing zadrhávajících se akčních scén). Ve druhé polovině, věnované z větší části dost jalové kriminální zápletce (sloužící hlavně jako záminka k tomu, aby The Rock mohl dát někomu přes držku), film nejenže není moc vtipný (spíše neironicky patetický), ale taky mu docházejí nápady, ztrácí tempo a pořádně negraduje. Mimo jiné kvůli tomu, že z něj na delší část mizí hlavní hvězda a jediný důvod, proč tuhle komedii cílící zejména na chlapce mladší patnácti let (a osobami stejného věku a pohlaví zřejmě i napsanou) přetrpět. 40%(15.6.2017)

• POMO

Fakt je to TAK špatné. Škoda. Keby z toho vyliezla aspoň poctivá fekálna komédia, na ktorú to nabieha úvodným (vtipným!) zacvaknutým dickom. Ale ono tu nefunguje nič, a pri dvoch hodinách (a postupne vzrastajúcej neschopnosti tvorcov udržať to pokope aspoň v jednej rovine) je finále doslova pretrpené. Dokonca ani cameá Hasselhoffa a Pamely nie sú nápadito či vtipne zakomponované. A to trvajú pár sekúnd!(18.6.2017)

Další vzpomínka na devadesátá léta - každou sobotu na základce jsem začínal Kačeřími příběhy, následoval Skippy, Tarzan a Pobřežní hlídka. Nebyl jsem nijak zvlášť velkým fanouškem seriálu, ale nebylo možné jej nevidět anebo o něm aspoň neslyšet. O Pamele nemá cenu se ani zmiňovat. Sázka na nostalgii fanoušků se úplně nepovedla, co jsem alespoň vyčetl, jde o komerční propadák a kritici si smlsli. Já jsem neočekával žádné zázraky a jsem poměrně spokojený, dá se říct, že jsem se dobře bavil, jakmile se film začal brát trochu víc vážně, bavil jsem se už méně. Dwayne je podle mě vhodná volba pro Mitche, Kelly je až přesladká, u Alexandry jsem asi pět minut přemýšlel, kde jsem ji to jen viděl, až jsem si vybavil scénu z Temného případu, hm :-)(7.9.2017)

• *CARNIFEX*

Presne pri tomto druhu filmov ma vždy napadne, či hodnotenie "odpad", nie je predsa len príliš milosrdné. Jedna neskutočná trapárna, s ukážkovo ohavným, americkým, metrosexuálnym prototypom ideálu: Zacom Efronom. K ostatnému sa radšej ani nebudem vyjadrovať, lebo ma opäť napína, a to som mal na raňajky müsli ..(20.8.2017)

• - Hlavním služebním vozem Pobřežní hlídky je pickup Ford F-150. Využívají ale také Jeep Wrangler. Stejný typ vozu má i hlavní záporná postava, tedy Victoria (Priyanka Chopra). (FIAT 500)

• - V decembri 2016 Paramount posunul premiéru filmu na 26. máj 2017, aby nekonkuroval snímku Alien: Covenant (2017). (belinko)

• - Ronniemu (Jon Bass) se na začátku filmu směje skupina kluků kvůli nápadně chlupatým bradavkám, když jej ale později vidíme ve sprše, má je úplně holé. (Tessy98)