Pobřežní hlídka

Pobrežná hliadka

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Krimi / Komedie

USA / Velká Británie / Čína, 2017, 116 min (SE: 121 min)

• InJo

Rychle a zběsile mínus auta a absurdní velkolepá akce. Co zbyde? Pár svalovců, sexy koček (samozřejmě zpomaleně se natřásajících) a hrstka jakž takž povedených jednoduchých fórků. Snaha o další (filmové) Jump Street je naprosto evidentní, ale bohužel zde znatelně chybí pevný a ujasněný koncept (ten film podle mě neví, čím přesně chce být - zda regulerním remakem, parodií, či současnou hrubozrnnou komedií, a tak zkouší od každého trochu a výsledkem je nemastný a neslaný kočkopes), takže se divák za ty zcela neopodstatněné dvě hodiny nijak zvlášť nepobaví (dobré akce i humoru je tu zkrátka málo). Navíc asi jen stěží lze za kvalitní považovat snímek, v němž Zac Efron (btw pořádně vyrýsovaný!) hraje sympatičtější postavu než Dwayne Johnson (!), jenž je tu za stejně otravně patetického propagátora rodinných hodnot, jakým je Vin Diesel v F&F... 50 %(17.6.2017)

"Instinkt mi říká, že se děje něco nekalýho. A koule mi říkají, že tam musíme jít." Když jsem na pláži potkal Mitche Buchannona, tak jsem si uvědomil, že od našeho posledního setkání pilně navštěvoval solárko, posilovnu, oddělení plastické chirurgie a kadeřníka. Přesto jsem ho bezpečně poznal podle červeného plováku a taky proto, že mu ostatní říkali Mitchi. A pokud někdo tvrdí, že tento snímek je stupidní, tak má pravdu. Nicméně já tvrdím, že by se k němu hodila ještě o kousek větší stupidita a víc zpomalených běhů se zaříznutými plavkami do zadečku Stephanie, Summer a zejména C. J. Já jsem zkrátka náročný divák, který při sexuálním útoku na oči reaguje spokojeným vrněním.(7.11.2017)

Slovy Joeyho a Chandlera... "Hlavně, že běhaj." Já se na novou Baywatch hodně těšil. U traileru jsem se smál, a věřil jsem, že to bude dobrá komedie. Jediné, co jsem měl obavu, tak to, že všechny kvalitní scény byly v traileru. Vzhledem k hodnocení, je asi jasný, že to tak naštěstí nebylo. Nemá cenu film chválit, pokud nemáte rádi Rocka. Tohle je prostě jeho styl a tahat ledničky na zádech je děsně cool. Zacka Efrona jsem jinde neviděl, ale musím říct, že do filmu sedí. Kolegialita mezi dvěma plavčíkama je skvělá a často jsem se smál jen díky přezdívkám, kterými Rock tituluje Zaca. Navíc mu to Zac umí skvěle vrátit. Z krásného pohlaví mi samozřejmě oči zůstávali na oblíbenkyni Daddario. Takže "Hlavně, že tam běhá..." Upřímně jsem se u filmu bavil od začátku do konce. Bylo mi jasný, že tvůrci z toho udělají akční a humorný výplach, dost podobný Bad Boys II. (2003). Což mi i scéna v márnici připomněla. Jasně, spousta lidí ohrne nad filmem nos. Možná nejste fanoušci Johnsona a nebo nejste okouzleni modrou barvou očí Alexandry. Fakt ale je, že tak drzá komedie plná amerického humoru, tady dlouho nebyla. Nebo aspoň ne taková, že bych se u ní královsky pobavil. Nedrží se zpátky a nenechá diváka dlouho v klidu. A to Pobřežní hlídka tohle má. Skvělé hlášky, skvělé situace a já se docela dost těším, až film uvidím znovu. Klidně mě kamenujte, ale myslím, že film je boží. (82 %)(23.6.2017)

• lamps

Testosteronová, silikonová a nesmyslně dlouhá prezentace buranského humoru hodná leda populární čtyřslabičné nadávky na P. Viděl jsem v tom (nebo jsem si přál vidět) velký potenciál, ale místo toho, aby si tvůrci nesvázaně hoďku a půl utahovali z nevinné demence seriálu a sypali na nás hlášky a camea, tak dvě hodiny oscilují na povrchu nudné detektivní zápletky a nejkřečovitější buddy komedie, co se kdy dostala do kin. Žít Johnson v padesátých letech, hrál by maximálně druhého posluhovače záporáka ve filmu Eda Wooda, dnes se jeho ikonizaci podřizuje celý příběh předpokládaného hitu, který mohl mít tak všestranný parodický nádech. Paradoxně je to ale právě jeho několik scén s nagelovaným frajerem Efronem, které to aspoň na úrovni epizodního humoru drží nad vodou. Tohle se šeredně nepovedlo, jenom fyzická výbava Saši Daddario si říká o mnohem kvalitnější biják - nepřístupný samozřejmě. 40%(13.11.2017)

Dvouhodinová reklama na plavky, na prsa a na Dwayna Johnsona. Beru všecko, i když kromě prsou nic z toho nepotřebuju. Pro suchary, kteří si pletou kino s Národním - divadlo poznáte podle toho, že je v něm šatna. Já povrchnost v tomhle případě nejen čekal, ale přímo vyžadoval, takže vaše výtky mám přesně tam, kde má Johnson Efrona.(7.8.2017)