Úvodní epizoda zastihuje skupinu v situaci, kdy po skončení zimy dochází zásoby potravin, munice i zdravotnického materiálu a kdy se musí udržovat v neustálém pohybu, aby tak předešla obklíčení nemrtvými. Rick s Darylem objeví věznici, kterou se rozhodnou vyčistit a přeměnit v bezpečnou základnu, celá skupina také doufá, že zde nalezne potřebné zásoby. Divák se krátce seznamuje s Michonne (Danai Gurira), která je tajemným zachráncem, jenž se postaral o Andreu v době, kdy odpadla od skupiny. Ve věznici zatím Rick vede oddíl, který má vyčistit vězeňské budovy od nemrtvých, oddíl se však dostane do vážných potíží a Rick musí při záchraně Hershela přistoupit k drastickému opatření, aby se nakonec všichni dočkali nečekaného překvapení. (Necrotongue)

Necrotongue

První epizoda třetí série patří mezi ty výživné, děj nestagnuje, stále se něco děje a divák nemůže mít ani na chvíli pocit, že tento díl vznikl jen proto, aby uměle natahoval příběh. Naopak, atmosféra je neutěšená, napětí nechybí a člověk nemá žádný důvod přemýšlet o tom, jestli by už nebylo potřeba vymalovat byt. ()

Rodriguez

Skupina postoupila o level výš, přečkala zimu, ale sil, zásob jídla a munice razantně ubylo! Při jedné zastávce však narazí na zlatý důl. Věznici. Ideální místo pro život v pokřiveném světě? Možná. 90% ()

molcan2

Od priateľov a recenzentov na CSFD som počul o "The Walking Dead" len samé skvelé veci. Chvíľu trvalo, kým som sa dostal k sledovaniu, pretože som bol zaneprázdnený a tiež som si nebol istý, či to bude moja šálka čaju. Nakoniec som sa k nemu pred niekoľkými rokmi dostal a pomaly som sa ním prepracoval, pričom som mal veľmi dlhý zoznam filmov na pozretie a posúdenie, a ukázalo sa, že "The Walking Dead" je moja šálka čaju a že je tak dobrý, ako sa o ňom hovorilo, a že je mimoriadne návykový. Vlastne sa mi veľmi páčila 2. sezóna, kde najslabšia epizóda ("Cherokee Rose") bola ešte veľmi dobrá, ale zdieľam pocity ostatných, že mnohé epizódy sú na ukecanej strane a chvíľami pomalé. Tretia sezóna však začína brilantne s epizódou "Seed". A silná pripomienka toho, že sezóny 1-5 "The Walking Dead" boli pre mňa absolútne geniálne a vidieť seriál v plnej kráse (6. sezóna bola nevyrovnaná, 7. sezóna bola obrovským sklamaním a stále diskutujem, či si pozrieť 8. sezónu). Je to tak emocionálne, komplexné a napínavé, ako by človek očakával , zároveň to má adrenalín a odvahu. Stále ma šokuje, ako mohol vzniknúť inteligentný, dobre natočený (až tak, že je ľahké si ho pomýliť s filmom) seriál o zombíkoch, keď sa o to pokúšalo toľko filmov a fatálne zlyhali. "Seed" je jednou z najtesnejších, najvzrušujúcejších, najakčnejších, najnapínavejších a emocionálne najinvestovanejších epizód seriálu vôbec. Jedna z najlepších epizód sezóny a vrchol seriálu. Tak ako všetky epizódy seriálu, aj "Seed" je neuveriteľne dobre spracovaný po stránke produkčných hodnôt, s drsnou a odvážnou výpravou, kamerou takmer filmovej kvality, efektmi, ktoré vyzerajú dobre, majú dušu a nie sú zbytočne využívané alebo zneužívané, a dosť desivým make-upom, vďaka ktorému sú zombíci ešte desivejší. Hudba je podmanivá a pôsobivá, je prítomná, ale nikdy nie príliš rušivá. Scenár je vo všeobecnosti inteligentný a podnetný, má veľa napätia a emocionálnej odozvy a už teraz vykazuje známky komplexnosti postáv a viacvrstvového rozprávania. Scény s väčším množstvom udalostí, v jednej z najnapínavejších epizód seriálu, sú napínavé a desivé, ako aj nekompromisné. Oceňujem stále silný a stále napredujúci príbeh a budovanie postáv, s niektorými skvelými vývojmi pre Andreu. Ľudská dráma je dobre vyvážená s akciou, s ktorou epizóda nestráca čas. Taktiež to, že tempo nikdy nie je nudné alebo uponáhľané. Je tu veľa napätia a záver je nezabudnuteľne trýznivý v tom najrozporuplnejšom zmysle slova. Všetko je napínavo rozohrané bez toho, aby sa v dôležitejších častiach ponáhľalo a bolo emocionálne komplexné. Budovanie sveta je úžasne pohlcujúce a efektívne. Réžia je inteligentná a atmosférická, pričom predstavenie bolo po celý čas silne herecky obsadené. Andrew Lincoln, Laurie Holden a Scott Wilson sú mimoriadne dobrí. Celkovo brilantný otvárací diel tretej sezóny. 5/5 ()

K1NGSLAYER

Paráda! Strašně se mi líbí tyto díly, kdy bojují proti chodcům. Tato epizoda je toho plná a to se mi líbí. Co si budeme povídat, ale na mě ty chodby věznice působí hodně strašidelně. Takhle to asi režisér chtěl, vypadá to hodně dobře. Na konci docela chudák Hershel a ti přeživší vězni? ()

swenyx

Akční bomba hned takhle na začátek, získávání vězení pro sebe bylo nejvíc. Vidíme časový posun, což znamená že Carl už umí střílet. Dítě Ricka a Lori je skoro tu a nakonec ještě Hershle je bez nohy. Musím vidět víc :D ()

pichta

Tretia seria zacina vlastne pozitivne pre hrdinov. Vycistenie obydlia a presun dalej. Nejonecne hladanie. Mlady podrastol a uz striela. Veznica je vykupenie a dobre miesto. Co bude dalej ()