Reklama

Reklama

Po deseti letech ve vězení má Řidič (Dwayne Johnson) jediný cíl – pomstít smrt svého bratra během nezdařené bankovní loupeže, která měla za následek i jeho uvěznění. Teď je z něj svobodný člověk se seznamem "úkolů" v ruce, konečně se vydává za svým cílem... ale na stopě mu jsou další dva muži – policejní veterán (Billy Bob Thornton), kterému zbývá jen několik dní do důchodu, a mladý egocentrický zabiják (Oliver Jackson-Cohen), který se v umění zabíjení vyžívá a našel konečně důstojného protivníka. Lovec je současně i kořistí. Jde o závod s časem na život a na smrt. Záhady kolem smrti Řidičova bratra se prohlubují a na světlo vyplouvají další podrobnosti, které naznačují, že Řidičův seznam možná není kompletní. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (553)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

No to byla bžunda. Ale já toho Dwayna chápu, to se prostě stává, když vám někdo prostřelí hlavu, že vás to nasere, některé z nás by to dokocne i zabilo. Dwayna samozřejmě ne, jen musel na 20 minut do nemocnice, aby ho umyly od krve a pak vstal a šel se mstít. To je fakt kojenecká výživa jak kráva a dobrý bylo i to lekářský odůvodnění proč neumřel, když měl prostřelenou hlavu prej "chtěl dál žít" :DD To bylo odůvodnění jak, kdyby film byl určen pro čtyřnohé obyvatele kravína v Horní plané. A pak už nasranej Dwayne chodí a střílí lidi do palice, ale těm se asi nechtělo žít, protože většinou umřou. Já už pro smích ani nemůžu dál psát. Vynikající biják, jen je škoda, že tvůrci si asi myslej, že máme v hlavě místo mozku lázeňskou oplatku. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Spoilery nasáklej komentář, ale pochybuju, že by Vám to u týhle sračky nějak zásadně vadilo. A pokud mluvím o sračce, tak o sračce prvního stupně, kde jsem hrozně rád, že mě to napětí mezi trailerem a samotným filmem minulo. Všim jsem si tady totiž, že od toho filmu většina očekávala brutální nářez, perfektní akci, která je rychlá a agresivní a daleko akčnější než normální akce. Spíš to ale vypadá, že v tomhle případě je film debilnější a debilnější. A to prosím začíná scénou, kde The Rock dostane do držky, zastřelej mu bratra, zastřelej jeho a hláškou "Umřel, ale probudil se. Nechtěl umřít, chtěl se totiž pomstít", začíná samotný film. Pak se to veze, protože The Rock chodí a střílí všude, kudy chodí. Výsledkem je závěrečná scéna u cirkusáckýho stanu, který má na vrchu kříž a ve filmu se počítá za nějaký kostel uprostřed pouště. Omlouvám se za spoilery, ale doufám, že alespoň tohle všechno ostatní odradí, protože je to fakt po dlouhý době tak blbej film, že to svět neviděl. Jediný plus je hudba, která je dobrá, ještě aby ne, Clint Mansell ví, co dělá. Jenže všecko ostatní, co by v akci fungovat mělo tady taky kolabuje. Kamera se Vám před očima rozklepe v životním tempu a Billy Bob Thornton předvede prvotřídního dementa. Hrozný. ()

Reklama

Isherwood odpad!

všechny recenze uživatele

Nemluvný bůh pomsty The Rock bez mrknutí oka rozsévá pomstu za smrt svého bráchy. Ta věta vzrušuje každého fanouška pořádné akce, což po trailerech přerostlo v masivní nadrženost. Výsledek je ale největší výmrd s divákem od startu kinematografie. Kde je nasranost, nekompromisnost, drsnost, stylovost,… prostě všechno?! Něco tak zoufale nudného, i přes minimum slov užvaněného, a celkově neskutečně ‚nevím kudy kam‘ stylem natočeného zde nebylo léta. Rockovi role nesedí (tváří se jak debil!), O. J. Cohen je hovno zabiják (chci Iana Somerhaldera!) a… a vůbec. Dlouho mi tak nekrvácelo srdce zklamáním, jako právě u Faster. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Pan Johnson vystoupal tímto filmem na pomyslný Olymp "realistického herectví"! Jeho téměř stominutový koncert výdechů a nádechů je totiž natolik věrohodný, že je skoro až k nerozeznání od opravdového dýchání. Navíc svých pět replik (ano, přesně pět !!) pronesl tak "procítěně" a s "lehkostí", až užaslého diváka napadá, že se snad pro role tupých, dvoumetrových hovad, co nechaly mozek pohozený někde na benchpressu opravdu narodil! Takovou kreaci by v životě nedal snad ani tolik přeceňovaný Dustin Hoffmann, i kdyby si mu wrestlingová asociace navrtala všechny zdravé zubyl! Bohužel však Dvejnův Opus magnum narušuje několik ochotnických břídilů, jako pan Thornton či paní Gugino, a tak se jedná jen o pouhý docela zábavný a místy i originální akčňák. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $24miliónovTržby USA $23,240,020Tržby Celosvetovo $35,500,904Tržby za predaj DVD v USA $12,214,928 //počet predaných kusov 802,559║ Tak Dwayne Johnson je drsňák na pohľadanie a taký dnešný zástupca Arnolda Schwarzeneggera, moc toho nenahovorí ale za to ani sa moc nemusí snažiť a hneď pri ňom vedľajšie postavy vyznievajú nechcene do prázdna, hlavne ten nájomný zabiják tam je akosi na vyše, možno navodenie dramatu až tak tomuto filmu nesedí ale priamočiara akcia tu újde, priemer bez ambícií. /50%/ ()

Galerie (54)

Zajímavosti (15)

  • Bojový štýl, ktorý Dwayne Johnson predvádza pri bitke na WC, sa nazýva 52 Blocks (52 blokov). Tento štýl je populárny najmä vo väzniciach na Západnom pobreží USA. (m.a.t.o.)
  • Pred natáčaním filmu Maggie Grace nikdy nešoférovala auto s manuálnou prevodovkou. (m.a.t.o.)
  • Natáčení začalo 8. února 2010 v Los Angeles. (Kuzmik)

Související novinky

The Rock zůstane akční

The Rock zůstane akční

25.03.2011

Faster byl všechno možné, jen ne akční nářez, v jaký jsme doufali. Mnohem větší porci adrenalinu slibuje Rychlá a zběsilá pětka, a ani poté se Dwayne Johnson k rodinným taškařicím nevrátí (tedy,…

The Rock jede na tajuplný ostrov

The Rock jede na tajuplný ostrov

02.09.2010

Fotky a videa z Faster a Fast and Furious 5 ukazují Dwaynea Johnsona zase jednou v akci a je to fajn. Na rodinné filmy se ale nevykašlal – nahradí totiž Brendana Frasera v pokračování Cesty do středu…

Rockovi zachutnala akce

Rockovi zachutnala akce

23.04.2010

V zákulisních záběrech z natáčení akční krimi Faster si Dwayne Johnson pochvaluje, jak mu dělá dobře zase jednou mlátit lidi a střílet z velkorážních bouchaček. Není proto divu, že nehupsne rovnou…

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu

21.02.2010

Nic vám tak nenakopne kariéru jako nominace na Oscara. Jeremy Renner a Christoph Waltz by mohli vyprávět. A oni vyprávějí. Renner prozradil, že si zahraje po boku Ewana McGregora v dobovém thrilleru…

Reklama

Reklama