Reklama

Reklama

VOD (1)

Po deseti letech ve vězení má Řidič (Dwayne Johnson) jediný cíl – pomstít smrt svého bratra během nezdařené bankovní loupeže, která měla za následek i jeho uvěznění. Teď je z něj svobodný člověk se seznamem "úkolů" v ruce, konečně se vydává za svým cílem... ale na stopě mu jsou další dva muži – policejní veterán (Billy Bob Thornton), kterému zbývá jen několik dní do důchodu, a mladý egocentrický zabiják (Oliver Jackson-Cohen), který se v umění zabíjení vyžívá a našel konečně důstojného protivníka. Lovec je současně i kořistí. Jde o závod s časem na život a na smrt. Záhady kolem smrti Řidičova bratra se prohlubují a na světlo vyplouvají další podrobnosti, které naznačují, že Řidičův seznam možná není kompletní. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (550)

gogo76 

všechny recenze uživatele

" Zabijem ťa!..." " Rozmysli sa, bude to dlhá a temná cesta..." Slušný akčňák, ktorý si od úvodu drží výborné tempo a vydrží mu po celú stopáž. Podobných filmov sme videli hromady, ale tento sa môže pochváliť skvelo nasnímanými akčnými scénami hlavne autonaháňačkami. Do frasa, kto by na to nešliapol s takýmto fárom? Filmy o pomste nenudia, preto nejaké výrazné sklamanie nehrozí. Rock podobne ako kedysi Schwarzenegger herecky zďaleka neohuruje, ale úloha mu bola napísaná na telo a tých pár viet, ktoré počas filmu utrúsi je tak akurát a sedí mu to. Postava B.B. Thortona bola pre mňa dosť čitateľná, preto ma záver neprekvapil. Sexi párik "zabijakov" tu bol akosi navyše. Prácu zabijaka si nepredstavujem ako prechádzku ružovou záhradou. Aj preto dávam tri hviezdy.60%. ()

viperblade 

všechny recenze uživatele

Na tenhle film jsem viděl všehovšudy jen jeden trailer a to pouze jednou, takže jsem si ani moc nepamatoval, o co tu jde. Řekl jsem si, že to vypadá průměrně a dál se o film nestaral. Pak mi jeden kámoš řekl, že to prý není špatné, že se na to mám mrknout. No a musím mu dát (částečně) za pravdu - není to špatné, ale není to ani dobré. Faster měl v pár scénách (začátek, jízdy s autem) doslova možnost stát se jednak kultem v žánru "revenge movies" a jednak to mohla být příležitost pro The Rocka, aby se vrátil do role, která mu sluší nejlépe (chladný zabiják). Bohužel, ani jedno se nestalo. Film má hodně hluchých míst a The Rock… je možná drsňák, je určitě silák, ale není dobrý herec. Například v Kráčející skále mi ani nepřišlo, že je tak špatný herec, ale tady… to bylo něco příšerného. Za celý film vystřídat dva obličeje, to je taky umění… Zkrátka a dobře - tenhle snímek měl na to být něco víc, ale zahodil tu šanci asi v prvních dvaceti minutách filmu. Co hodnotím obzvlášť kladně je casting (od Thorntona, Grace, Bloodgood po Akinnuoye-Agbaje), kvůli kterému nedám nižší hodnocení. 50 %. ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Je zásadní chybou považovat Faster (Rychlejší) za plnohodnotný akční film. Žádná akční smršt se nekoná, ačkoliv z traileru to tak vypadá. Je to spíš snaživý až temný akční thriller s mírným filosofickým podtextem o muži, který ztrestal křivdy spáchané na své osobě a svých blízkých. Dwayne Johnson hraje muže, který se kdysi nerozvážně zapletl do bankovní loupeže spolu se svým bratrem. Před deseti lety ho podrazila zlodějská banda, která ho připravila o lup, před jeho zraky podřezali hrdlo jeho bratrovi a jeho samotného postřelili do hlavy. On jako zázrakem přežil, odseděl si léta v tvrdém kriminále a ted příšel zůčtovat s těmi, kteří mu kdysi vzali všechno. V patách jsou mu dva zkušení detektivové, přičemž jeden z nich jede v drogách a jeden nájemný vrah s chladnou kráskou po boku co má zabíjení lidí jako svůj koníček. Dwayne Johnson se ve filmu tváří drsně i na profilové fotce a navíc toho moc nenamluví. Postupně likviduje jednoho podrazáka po druhém, ale nijak ve velkém stylu. Většinou ve zpomaleném záběru ho odpráskne a pak odejde a likvidace mohla být klidně nápaditější. Mně však se líbila vyzrálá režie George Tillmana, která z filmu dělala poměrně přehlednou podívanou, která sice nedisponuje zběsilým tempem ani hromadou zběsilých akčních scén, ale film se určitě od běžného průměru odlišuje už jen svým neotřelým pojetím. Nevyhnul se však slabším monentům a to hlavně v závěru, kdy budeme svědky hrdinova zbytečného "zmrtvýchvstání" a těch zvratů v ději bylo na jeden film trochu moc. Jako akční film Faster neobstojí, je v něm jedna honička v autě, několik zabití a řada zpomalených záběrů, ale stylových thrillerů s prvky originality s motivem pomsty a navíc se skvělým hereckým obsazením je poslední dobou nedostatek a asi proto film hodnotím vysoko. ()

AppleCore 

všechny recenze uživatele

Je fascinující, jak se vždycky všichni nechaj strhnout trailerem a po shlédnutí filmu nemůžou najít dostatek slov, která by vystihla to zklamání. Bohudík, že timhle taky netrpim. Trailer mě sice nakopnul, dával mi znát, že to bude bezmyšlenkovitej přímočarej nářez, o to víc jsem ale překvapenej, že tomu tak vlastně vůbec neni. Samotnej úvod se tvářil jako nekompromisní rychlá řež, kde zbytečný řeči ustoupí akci, v tomhle stylu (a že to styl vážně má) se nese asi pětadvacet minut. Pak to ovšem přijde (to, co většinu asi naštvalo). Ono to totiž neni vůbec tak bezmyšlenkovitý a tupý, jak se na první pohled může zdát. A když pominete, že je příběh a děj (vlastně celej scénář) už poněkud okoukanej a z mnoha filmů známej (prostě spousta klišé s kovovou destičkou), budete i schopni si film užít a nesnažit se v něm šťourat a hledat negativa (v první řadě slouží k zabití nudy). K tomu všemu nám tam hraje Clint Mansell (a to vážně dobře), strhává nás slušná dynamika a omamuje skvělá kamera, která si jde ruku v ruce se střihem. Dokonce i snahu o prokreslení charakterů tu máme, tak se vykašlete na to, že tomu kde jakej isherwood střelí odpad a pusťte se do toho ;) ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Spoilery nasáklej komentář, ale pochybuju, že by Vám to u týhle sračky nějak zásadně vadilo. A pokud mluvím o sračce, tak o sračce prvního stupně, kde jsem hrozně rád, že mě to napětí mezi trailerem a samotným filmem minulo. Všim jsem si tady totiž, že od toho filmu většina očekávala brutální nářez, perfektní akci, která je rychlá a agresivní a daleko akčnější než normální akce. Spíš to ale vypadá, že v tomhle případě je film debilnější a debilnější. A to prosím začíná scénou, kde The Rock dostane do držky, zastřelej mu bratra, zastřelej jeho a hláškou "Umřel, ale probudil se. Nechtěl umřít, chtěl se totiž pomstít", začíná samotný film. Pak se to veze, protože The Rock chodí a střílí všude, kudy chodí. Výsledkem je závěrečná scéna u cirkusáckýho stanu, který má na vrchu kříž a ve filmu se počítá za nějaký kostel uprostřed pouště. Omlouvám se za spoilery, ale doufám, že alespoň tohle všechno ostatní odradí, protože je to fakt po dlouhý době tak blbej film, že to svět neviděl. Jediný plus je hudba, která je dobrá, ještě aby ne, Clint Mansell ví, co dělá. Jenže všecko ostatní, co by v akci fungovat mělo tady taky kolabuje. Kamera se Vám před očima rozklepe v životním tempu a Billy Bob Thornton předvede prvotřídního dementa. Hrozný. ()

Galerie (54)

Zajímavosti (15)

  • Řidič (Dwayne Johnson) používá revolver Ruger Super Redhawk Alaskan ráže 454.casull, což je jedna z nejsilnějších ráží pro krátké zbraně. (HectorHagman)
  • Salma Hayek byla obsazená do filmu, ale týden před samotným natáčením odešla z projektu na vlastní žádost. (ČSFD)
  • Driver (Dwayne Johnson) jazdí na Chevrolete Chevelle. Podľa dvojitých zadných svetiel sa dá predpokladať, že ide o model z rokov 1971-1972, avšak predné svetlomety a mriežka chladiča pochádzajú z modelu, ktorý sa vyrábal iba v roku 1970. (m.a.t.o.)

Související novinky

The Rock zůstane akční

The Rock zůstane akční

25.03.2011

Faster byl všechno možné, jen ne akční nářez, v jaký jsme doufali. Mnohem větší porci adrenalinu slibuje Rychlá a zběsilá pětka, a ani poté se Dwayne Johnson k rodinným taškařicím nevrátí (tedy,… (více)

The Rock jede na tajuplný ostrov

The Rock jede na tajuplný ostrov

02.09.2010

Fotky a videa z Faster a Fast and Furious 5 ukazují Dwaynea Johnsona zase jednou v akci a je to fajn. Na rodinné filmy se ale nevykašlal – nahradí totiž Brendana Frasera v pokračování Cesty do středu… (více)

Rockovi zachutnala akce

Rockovi zachutnala akce

23.04.2010

V zákulisních záběrech z natáčení akční krimi Faster si Dwayne Johnson pochvaluje, jak mu dělá dobře zase jednou mlátit lidi a střílet z velkorážních bouchaček. Není proto divu, že nehupsne rovnou… (více)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu

21.02.2010

Nic vám tak nenakopne kariéru jako nominace na Oscara. Jeremy Renner a Christoph Waltz by mohli vyprávět. A oni vyprávějí. Renner prozradil, že si zahraje po boku Ewana McGregora v dobovém thrilleru… (více)

Reklama

Reklama