Drive Angry

Smrtonosná jazda

Drive Angry 3D

Fantasy / Akční / Krimi / Thriller

USA, 2011, 100 min

,,SLYŠEL JSI O MOJÍ DCEŘI? TAK UŽ VÍŠ, PROČ JSEM SE VRÁTIL“..... /// Když střelíte do oka člověka, umře. Když Miltona - musí si nasadit brejle! Je vrah? Nebo utekl z vězení? Těžko říct, ale dokáže šukat i během přestřelky.... Ale to jakej a kdo skutečně je nikdo neřeší. Proč taky. Je to BÉČKO, tak nač pitvat kraviny. KDYŽ NEPŘIJDU JÁ, PŘIJDE NĚKDO JINEJ! Nikdo (většinou) nezdržuje zbytečnostma, celkem vtipné okamžiky střídají (bohužel) ty horší – (scenárista jakoby vyndal z akce logiku). Což je škoda, protože jinak to docela ujde! Řekl bych, že je to zábavnější než třeba Legion. Tohle má totiž výbornýho účetního! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Je mi jedno jak N.Cage vypadá, hlavně že je akční a cedí suchý hlášky! 2.) Uvažuju o vstupu do sekty. 3.) Doma se mi povalujou stehenní kosti. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ *(19.5.2011)

Nie je to tak dávno, čo sa roztrhlo vrece s 3D filmami, ale aby sa teraz každý rutinér snažil nasilu pretlačiť film do tretieho rozmeru je už naozaj choré. Sú filmy, v ktorých je tento formát nenahraditeľný a tvorcovia ho vedia využiť tak, aby posunul dojmy z filmu do ďalšieho levelu. Dve-tri scény, v ktorých je táto technika naozaj vidieť naozaj film z biedy nevtrhnú a ani nezlepšia jeho kvality. Vo filmoch ako je tento je to len zbytočné plytvanie rozpočtom a prostriedky sa dali použiť na niečo iné, napríklad na lepšieho scenáristu. Inak ale kvitujem naozaj abnormálne tempo a svižnosť celého príbehu, akciou sa režisér inšpiroval asi u Rodrigueza a miestami sa mu to vydarilo veľmi slušne. Takisto slušné hlášky sa sypú jedna za druhou a William Fichtner zabodoval a držal film nad vodou. 55%.(28.2.2011)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $10,721,033Tržby Celosvetovo $48,100,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,198,590 //počet predaných kusov 85,606Tržby za predaj DVD v USA $4,950,391 //počet predaných kusov 321,680║ Slušný Grindhouse nášup, Nicolas Cage šlape na plyn ako už dávno nie, k tomu skvelý pekelný sekundant William Fichtner, +bonbónik na uletenej krvavej torte je elektrizujúca akčná Amber Heard. Režisér Lussier prekvapuje. /75%/(9.8.2011)

• playboxguest

Z traileru i názvu jsem čekala nadupanou jízdu, v níž budou auta i kulky vyvádět neskutečné kousky, nikoli další a dokonce i o dost horší verzi už tak dost nepovedeného Ghost Ridera. Prvních dvacet minut jsem si říkala, že by to tak zlé být opravdu nemuselo, minimálně z toho koukalo slušné béčko, ale i to po úvodním rozjezdu vyšumělo vniveč. Zhruba v polovině filmu mega drsňák poboří půl policejního sboru a ještě si přitom stihne elegantně vystoupit, mělo to být megahusté? Mně se u toho zavíraly oči. 30% 3D: * Stálo za prd úplně stejně jako samotný film. I v tomto případě mě trailer navnadil, jenže se ukázalo, že film už žádné 3D vychytávky navíc oproti traileru nepřidá. Takže v samotném počátku, a ještě asi třikrát za film, ucuknete hlavou, ale jinak si ani nevšimnete, že nějaké 3dčko vůbec sledujete. Nebrat.(18.6.2012)

Brutálny prológ, super soundtrack, slušné efekty, Nicolasa Cage + Amber Heard sa postarali o to, aby nebola ani na chvílu nuda a William Fichtner to zabíjal :D ...pár krát som sa fakt schuti zasmial :D Musím povedať, že dejovo je to strašná blbosť, ale v porovnaní s Ghost Rider-om je to stále v pohode. Pre tých, čo to ešte nevideli: Neopovážte sa to pozerať s dabingom! Prišli by ste o veľa ;)(30.5.2011)

• - Ve filmu se mimo jiné objevuje trojice legendárních aut, a to Buick Riviera 1964, Dodge Changer 440 Engine 1969 a Chevrolet Chevelle 1971. Vozidlo, ve kterém v závěrečné scéně odjíždí Milton (Nicolas Cage) s účetním (William Fichtner), je pak Chevrolete One-Fifty 1957. (Terva)

• - Mince, kterou účetní (William Fichtner) v průběhu filmu používá, je Obolos, pocházející ze starověkého Řecka. Tehdy se tyto mince dávali do rukou mrtvého, nebo na jeho oční víčka, jako platba pro Kharona, převozníka mrtvých, který se staral o to, aby duše překročili řeku Styx. To potvrzuje, že role účetního je přivést ztracené duše zpět do pekla. (Zuzyzss)

• - Nicholase Cage byl za svůj výkon nominován na Zlatou malinu pro nejhoršího herce. (TheCrook)