Drive Angry

Smrtonosná jazda

Drive Angry 3D

Fantasy / Akční / Krimi / Thriller

USA, 2011, 100 min

Abych pravdu řekl, bavil jsem se mnohem víc, než by asi bylo bývalo vhodné. Moc často nenarazíme na film, u kterého není vůbec jasné, zda-li byl myšlen vážně celý, nebo jenom zčásti, anebo vůbec. Já z toho měl pocit, jako kdyby Lussier řekl každému herci něco jiného. Nicholas Cage totiž hraje úplně komicky drsně vážně, Amber Heard komicky dramaticky a William Fichtner si to prostě jenom užívá a jako jediný je fakt cool sám o sobě. Nevím, jestli ten film funguje tak, jak tvůrci chtěli, každopádně protentokrát budu hodnotit jen a pouze výsledek, kterej mě vlastně nakonec příjemně překvapil. Přestřelka v motelu a Fichtner v digitální cisterně, to jsou tak WTF momenty, že se nejde nesmát. Nemám daleko k poťouchlým čtyřem hvězdičkám.(19.5.2011)

Velmi zábavné akční béčko bez smyslu, ladu, skladu ani ušlechtilé snahy o vyšší ambice. Škoda ale, že vedle Ghost Ridera má sice výrazně větší potenciál zhovadilosti, skutečně na plný plyn s ní pracuje ale zcela výjimečně. Král tedy zůstává nepokořen, ačkoliv automobilová honička je parádní a William Fichtner v digitálním náklaďáku s hydrogenem je už teď jasný vítěz soutěže o WTF roku!!!(10.3.2011)

Je to celkom dobrý akčný film s Nicholasom Cageom s prvkami mysteriózna. Má zaujímavý a dosť dobrý príbeh o mužovi, po ktorého smri bola jeho dcéra brutálne zavraždená satanistickou sektou a jej malú dcéru sa chystajú o niekoľko dní obetovať a tak muž ujde z pekla, aby tomu zabránil a pomstil sa, zoznámi sa s mladou servírkou a v pätách má správcu z pekla. So spracovaním ale nie som moc spokojný, na jednu stranu oceňujem, že film je príjemne svižný a po celú dobu si drží slušnú úroveň zábavnosti, takže nudiť sa tu nedá, ale zároveň to prevedenie je príliš teenagerské, takže samé nadávky, nahota a násilie, ktoré mám rád, ale tu pôsobí príliš detsky a tiež film chce pôsobiť celý čas úplne cool, ale moc mu to nejde. Akcie je tu pomerne dosť, ale mám z nej rozporuplné pocity. Prestrelky sú obsahovo dobré, ale kazí ich to detské násilie a snaha byť cool, na čo doplatila hlavne scéna v moteli, ale oceňujem naháňačky a rôzne iné scény s autami, ktoré sú dobre natočené a s dostatkom dobrých nápadov. Najviac sa mi páči celé finále, prenasledovanie karavanu alebo prerazenie policajných zátaras. S hereckým obsadením som spokojný, Nicholas Cage už nie je, čím býval, ale stále ma baví, ako vždy perfektný William Fitchner, prekvapivo veľmi zaujímavá Amber Heard a ani záporáci nie sú zlí. Réžia ma moc nezaujala, film sa dal určite natočiť aj lepšie a technická stránka mi pripomenula prvú polovicu deväťdesiatych rokov, čo by mi nevadilo, keby sa toho držalo aj zobrazenie násilia, ale to je nanešťastie v modernom štýle, teda ako keby bolo určené deťom. Tento film dopadol presne tak, ako sa aj podľa traileru dalo čakať, teda bez problémov dokáže zabaviť, ale nič výnimočné sa nekoná. 62%(17.5.2011)

• lesumir

Rádoby supr cool béčko na styl Rodriguez a Tarantino. Jenže... fakt jen na oko. Cage by měl přestat hrát, u vážných scén je směšný a u těch směšných moc toporný. Amber Heard je sice kunda, ale její hloupý a prázdný výraz vykresluje její jednoduchou postavu. Když vynechám logický díry, WTF scény na entou, máme tady ... em, pořád shit.(30.5.2011)

• Isherwood

Angry grandpa Nicolas Cage OK, blonďatá žena činu Amber Heard taktéž a Fichtnerovu účetnímu rovnou postavit pomník. Tragédie je to v momentě, kdy film netáhnou herci, ale režisér, což je vzhledem k faktu, že se točilo primárně pro třetí rozměr, docela průšvih, neb se celá tahle střelená jízda omezí na strašlivé triky, nic moc akci, či rádoby něco, co by snad mělo připomínat vývoj děje. Divák se pak musí z nudné vaty odchytávat špulením prdelky, či smrtonosnou hláškou rovnou z pekla. Šel jsem do toho bez očekávání, po skončení pláču nad promarněným potenciálem. Na papíře (a s tím obsazením) tam rozhodně byl. Nebo už v Hollywoodu vymřeli i solidní béčkaři?(23.6.2011)

• - Během natáčení se stalo nejoblíbenějším autem Nicholase Cage Chevrolete Chevelle. (Folky)

• - Nicholase Cage byl za svůj výkon nominován na Zlatou malinu pro nejhoršího herce. (Folky)

• - Latinský nápis na kulkách zbraně zabijáka bojů je „Deus Velox Nex“, což se dá volně přeložit jako „Rychlá násilná smrt Boha“. (Zuzyzss)