Drive Angry

Smrtonosná jazda

Drive Angry 3D

Fantasy / Akční / Krimi / Thriller

USA, 2011, 100 min

Temný příběh o pomstě a záchraně, který se postupem času rozmělní v sled nelogických situací a slabé akční scény. O co vlastně v tomto spektáklu běží? Drsný povaleč uteče z pekla, čímž se zabývat vůbec nebudeme, a rovnou se přilepí na stopu amátérské sektě, která zavraždila jeho dceru a unesla jeho vnučku, kterou hodlá obětovat za spásu lidstva. V patách mu je William Fichtner, který ho má doprovodit zpátky od pekla. William Fichtner by si možná zasloužil v této roli svůj vlastní film. Pekelný agent FBI neboli účetní, jak sám o sobě tvrdí, je mnohem lepší než děda z pekla v podání Nicolase Cage , který pokořil brány pekelné, jen aby ztrestal bandu druhořadých vidláků. Skutečně dvě roviny tomuto filmu nesluší a zbytečně jej tříští, aby to celé vygradovalo v málo grandiosní závěr. Cesta za pomstou a vysvobozením vnučky to sice je, ale že bych u toho plakal štěstím, jakéže podívané se mi to dostalo, to také není. S bídou 60 procent.(30.5.2011)

Ještě nikdy jsem nedostal prodlouženou vycházku z Pekla na to, abych mohl nakopnout rychlé auto s blondýnou v základní výbavě a cestou se prostřílet až k rituálnímu pomatenci. Ale kdyby se mi to někdy stalo, tak bych určitě nechtěl, aby se to bralo moc vážně, protože jako pohodová zábava snímek funguje celkem bez problémů. Samozřejmě bych si dokázal představit, že by Milton mohl být o něco méně mrtvý, Piper by také slušela jistá ztráta umělosti, ale závěrečný účet vystavil pan Účetní a ten by jen těžko mohl být dokonalejší.(19.2.2013)

• paascha

Další z řady filmů, kde HH (čti hlavní hrdina, ne hoohlavé hovado) dělá co může, aby vyhrál nad peklem. Osvícený divák ví, že je to nesmysl, peklo je náš svět a nad tím vyhrát nelze. Na rozdíl od blba na harley s kostěným ksichtem je tady Cage aspoń kultivovaně usazený za volant. Dokonce na kus filmu přišel o bulvu, takže poulil jen jednu:-))(16.3.2014)

!---Spoilery ---! Přejet dlouhej kamennej most z Pekla, rozstřílej pár týpků, nabourat pár aut, nasrat policajty, zachránit dítě, přejet most zpátky a koukat jak se rozpadá. Shrnutí filmu, který se měl stát odpadem dnešní kinematografie. A co jsme dostali? Skvělého bad-ass Mikuláše Cage, ultra-černo-humorného Účetního- Williama Fichtera (který si roli užíval nejvíc ze všech), nářezovou hudbu, ne až tak úplně využitého Davida Morseho a strhující závěrečnou scénu s úžasnou písní od Meat Loafa- Alive, která se pro mne zařadila mezi nejlepší filmové scény vůbec (vidět jí tak ve 3D v kině!). Co z toho plyne? Nic, jen to, že pro mě je to kulťák jako hrom a pro většinu ostatních jen další sračkovité B-čko s Cagem. EDIT: Po takřka roce se mi splnil "sen" a díky nové verzi KM-Playeru jsem měl tu čest shlédnout celý film 3D. závěrečná scéna byla samozřejmě naprosto odzbrojující.(15.2.2012)

Famózní eskapistická jízda, která mě odzbrojila hned v první minutě filmu. Pekelně soustředěný Nicolas Cage v roli muže, který utekl samotnému peklu, aby překazil plány fanatickému kultu vedeného dvojníkem Neila Younga. DRIVE ANGRY je skutečně vydatná potrava pro duši natočená bez servítek a s nadhledem a já nemohu dostatečně poděkovat tvůrcům, že se při práci na scénáři dokázali tak překrásně odpoutat. Chvála samozřejmě nepatří jen Cageovi, který se do svého výkonu opět ponořil až po uši (snímek je jakousi akční fantasy variací na WILD AT HEART), ale i zbytku hereckého ansáblu, který zjevně sekundoval ideu tvůrců a bez jakékoliv skryté ironie doručili zcela efektniví výkony, tedy především William Fichtner jako účetní z pekla, Amber Heard nebo šerif Tom Atkins. Po letech se tu Cage setkal i se skromným Davidem Morsem (THE ROCK).(21.3.2017)

• - Latinský nápis na kulkách zbraně zabijáka bojů je „Deus Velox Nex“, což se dá volně přeložit jako „Rychlá násilná smrt Boha“. (Zuzyzss)

• - Během natáčení se stalo nejoblíbenějším autem Nicholase Cage Chevrolete Chevelle. (Folky)

• - Fichtner použil placku FBI také v seriálu Útěk z vězení. (Roman.Ticka)