Drive Angry

Smrtonosná jazda

Drive Angry 3D

Fantasy / Akční / Krimi / Thriller

USA, 2011, 100 min

True Blood opening credits natažené na 104 minut a doplněné o šílené cgi efekty, Amber Heard s omamně buranským jižanským přízvukem, hrůzné b-dialogy a Cage, který nenasadí jiný výraz ani při souloží přerušované přestřelce. Drive Angry beru jako béčkový předvoj Smithova Red State i jako bizarnost, u které se lze lehce provinile bavit. Southeastern United States, I do not love you. 60%(15.5.2011)

• playboxguest

Z traileru i názvu jsem čekala nadupanou jízdu, v níž budou auta i kulky vyvádět neskutečné kousky, nikoli další a dokonce i o dost horší verzi už tak dost nepovedeného Ghost Ridera. Prvních dvacet minut jsem si říkala, že by to tak zlé být opravdu nemuselo, minimálně z toho koukalo slušné béčko, ale i to po úvodním rozjezdu vyšumělo vniveč. Zhruba v polovině filmu mega drsňák poboří půl policejního sboru a ještě si přitom stihne elegantně vystoupit, mělo to být megahusté? Mně se u toho zavíraly oči. 30% 3D: * Stálo za prd úplně stejně jako samotný film. I v tomto případě mě trailer navnadil, jenže se ukázalo, že film už žádné 3D vychytávky navíc oproti traileru nepřidá. Takže v samotném počátku, a ještě asi třikrát za film, ucuknete hlavou, ale jinak si ani nevšimnete, že nějaké 3dčko vůbec sledujete. Nebrat.(18.6.2012)

Temný příběh o pomstě a záchraně, který se postupem času rozmělní v sled nelogických situací a slabé akční scény. O co vlastně v tomto spektáklu běží? Drsný povaleč uteče z pekla, čímž se zabývat vůbec nebudeme, a rovnou se přilepí na stopu amátérské sektě, která zavraždila jeho dceru a unesla jeho vnučku, kterou hodlá obětovat za spásu lidstva. V patách mu je William Fichtner, který ho má doprovodit zpátky od pekla. William Fichtner by si možná zasloužil v této roli svůj vlastní film. Pekelný agent FBI neboli účetní, jak sám o sobě tvrdí, je mnohem lepší než děda z pekla v podání Nicolase Cage , který pokořil brány pekelné, jen aby ztrestal bandu druhořadých vidláků. Skutečně dvě roviny tomuto filmu nesluší a zbytečně jej tříští, aby to celé vygradovalo v málo grandiosní závěr. Cesta za pomstou a vysvobozením vnučky to sice je, ale že bych u toho plakal štěstím, jakéže podívané se mi to dostalo, to také není. S bídou 60 procent.(30.5.2011)

Tak udajně byl v sobotu nejjasnější měsíc od roku 1993, a protože bylo zataženo, tak jsem se šel na něj podívat na platno a ve 3D do Palace Cinemas. Po pravdě je to hezká trojhvězdičková zaležitost. Některé akční scény jsou povedené a některé hlašky jsou pěkné. Velmi dobře hodnotím Williama Fichtnera v roli učetního. Ten chlap by měl dostavat víc takových roli.(20.3.2011)

• Malarkey

To, že Nicolase Cageho ve filmu emoce nikdy moc nebrali, to už jsem dávno neřešil. Pořád jsem bral za to, že hraje ve filmech, který mě baví. Taky proto jsem se těšil na Drive Angry, který mě už ale předem upozorňovalo tím, že je ve 3D a pustil se do něj trošku bláznivej režisér, kterej za sebou má jednu kravinu za druhou. Film samotný pak fakt nestojí moc za řeč. Nicolas nedá vlastně vůbec nic najevo. Když nějaký babě flákne hudlana jako zvon nebo jí za rohem vojede, tváří se u toho stejně, jako když v ruce drží brokovnici a machruje, že na něj nikdo nemá. Teď mě vlastně napadá, že jedna scéna, kde se tohle všechno děje, tam taky je a Nicolas se s tím fakt vůbec nesere. Já tyhle stylový akce ale vůbec nemám rád a měl jsem co dělat, abych se u těch nesmyslů vůbec udržel(19.6.2011)

• - Latinský nápis na kulkách zbraně zabijáka bojů je „Deus Velox Nex“, což se dá volně přeložit jako „Rychlá násilná smrt Boha“. (Zuzyzss)

• - Scénárista Todd Farmer ve filmu ztvárnil postavu Franka. (Terva)

• - John Milton je stejné jméno Nicovy postavy jako v Ďáblově advokátovi Ala Pacina. (Roman.Ticka)