Drive Angry

Smrtonosná jazda

Drive Angry 3D

Fantasy / Akční / Krimi / Thriller

USA, 2011, 100 min

Příjemná jízda - lobotomik Cage jede to svoje, přehnaná akce, solidní gore, hezky blbý triky (viděla 2D), demence, vtípky (těch teda moc neni), vraždění s pérem v jeskyňce, prostě pohoda. Ale všecko, všecičko převyšuje (i zachraňuje) geniální postava Účetního v rozkošném podání starého dobrého Fichtnera (nevim proč, ale čím dál tím víc mi přijde jako takovej usměvavější brácha Walkena). Užila jsem si to a na "vystupování z cisterny" (jedna z nejvíc kůl věcí, jaké kdy kdo ve filmu udělal) budu při masturbování vzpomínat ještě dlouho. (3,333* nahoru, má to málo procentíček)(27.6.2011)

Cage coby z pekla uteklý Lešek Semelka názorně ukazuje směšnost fanboyovské obsese ratingovým štemplem R, neboli do sedmnáctři let nepřístupné (pouze v doprovodu dospělých). Vyprávění překvapí především tím, že se nejedná o adaptaci nějakého tuctového rádoby drsného komiksu z amerického mainstreamu, jež se vyznačuje nadutou drsností a úsměvně naivním přejímáním vážných motivů či křesťanské mytologie. Vše zde (stejně jako v mnoha ohledech podobné "Knize přežití") totiž trpí stejným syndromem úzkostné afektovanosti a apelativnosti jako čtení určené pro náctileté chlapce bez rozhledu. Především to platí pro sugerování dojmu, že film je hrozně nekonformní, když se co chvíli zakleje, rozprskne kečup nebo ukáže nahá žena (ale ne moc explicitně, aby se nám děti z toho nelekly). Právě svou neoblomnou vážností získává již tak pitomoučký snímek ryze absurdní rozměr, a ve výsledku tak má blíže spíše opusům od Tromy. Ale na rozdíl od Tromy postrádá jakýkoli nadhled, což ve výsledku zavdává k pobavení nikoli s filmem, ale na jeho úkor. Cage definitivně dospěl do stádia campu sama sebe a představuje jakousi Divine hollywoodské hvězdné sebestřednosti a namyšlenosti.(3.1.2012)

Ještě nikdy jsem nedostal prodlouženou vycházku z Pekla na to, abych mohl nakopnout rychlé auto s blondýnou v základní výbavě a cestou se prostřílet až k rituálnímu pomatenci. Ale kdyby se mi to někdy stalo, tak bych určitě nechtěl, aby se to bralo moc vážně, protože jako pohodová zábava snímek funguje celkem bez problémů. Samozřejmě bych si dokázal představit, že by Milton mohl být o něco méně mrtvý, Piper by také slušela jistá ztráta umělosti, ale závěrečný účet vystavil pan Účetní a ten by jen těžko mohl být dokonalejší.(19.2.2013)

Patricka Lussiera neberiem ako nejakého tragéda, ale celkom záživného béčkového remeselníka a Drive Angry patrí jednoznačne k vrcholu jeho tvorby s úplne bombastickým pánom Účetním ktorého stvárnil charizmatický William Fichtner. Tie hlášky a gestá v jeho podaní nemajú proste chybu a keď sa to spojí s nápaditou scénou ako je napríklad jeho výstup z náklaďáku na susedné policajné auto vznikne najlepšia momentka filmu. Vďaka mysteriéznemu námetu nie je na škodu ani vystrelené Cageovo oko vďaka čomu si mohol na chvíľu pobehať filmom ako Terminátor...(16.3.2011)

Je nejvyšší čas přivést k nám do pekla Dorotu Cageovou. Kdo se hlásí dobrovolně..? Á, pan Fichtner s hodností účetního.. Výborně! Pozor na peří a žádný alkohol..! Legrační triky, dementní dialogy, holé kozy a veteránské vozy v paperbackovém béčku s ambicemi lehce pobavit před věčným zapomněním. Nicky, hrající už dědečky (!), odvádí svůj mrzký standard, jeho spolujezdkyně, kurvující Amazonka Amber, se mu zjevně přizpůsobila a tak musí vše zachraňovat výše zmiňovaný accountant v obleku, jehož poctivý přístup zcela vylučuje možnost případných "daňových úniků". Závěr s podkresem Meat Loafa má pro Cageovu kariéru alegorický význam a já mu doporučuji tři věci. Vyměnit kadeřníka, vyměnit agenta a pokud ani to nepomůže, vyměnit povolání. Sice to opláču, ale budou to slzy štěstí..(4.8.2011)

• - Ve filmu se mimo jiné objevuje trojice legendárních aut, a to Buick Riviera 1964, Dodge Changer 440 Engine 1969 a Chevrolet Chevelle 1971. Vozidlo, ve kterém v závěrečné scéně odjíždí Milton (Nicolas Cage) s účetním (William Fichtner), je pak Chevrolete One-Fifty 1957. (Terva)

• - John Milton je stejné jméno Nicovy postavy jako v Ďáblově advokátovi Ala Pacina. (Roman.Ticka)

• - Nicholase Cage byl za svůj výkon nominován na Zlatou malinu pro nejhoršího herce. (Folky)