Drive Angry

Smrtonosná jazda

Drive Angry 3D

Fantasy / Akční / Krimi / Thriller

USA, 2011, 100 min

| Scenár: Todd Farmer, Patrick Lussier | Hudba: Michael Wandmacher | Produkcia: Michael De Luca | Distribúcia: Summit Entertainment (US), Lionsgate (UK), Metropolitan Filmexport (FRA) | Rozpočet: 50 miliónov $ | Tržby: 38 miliónov $ || Brutálne béčko s velkým Pé. Akčnosť, sprostosť, sexistické scény, až naivne vyznievajúca vážnosť a coolovosť prechádzajúca do úžasného ironického humoru pre diváka. A predovšetkým nával kultových hlášok. Jazdiť nasratý Cage-ovi pristane, s kočkou Amber Heard ešte viac. Všetko ostatné by už bolo spoileroidné, takže radšej už nenapíšem nič. Must see! Ps: Naj scéna prestrelka v izbe motorestu s JackDenielsom a brokovnicou v rukách ;)(24.2.2011)

Ve jménu Riviery, Chargeru a Chevelle pekelných, (k)ámen! ;o] . . . Noha Šejtanášova (byť v. z. "účetním") zase jednou zamířila (tentokráte pozor! - s dobrými úmysly!!!) k lidskému hmyzu, aby navrátila do lůna pekel mstivého nemrtvého tatínka, hledajícího u satanistické sekty chystanou úplňkovou obětinu coby sladké miminko své podříznuté dcery - a našinec hnedle pěkných sto minutek zírá civí, co to ejhle bylo za jízdu! Spousta bolestně rozkošných momentů s ustřelenými hnáty, rozjetými trupy i (h)různými dalšími ranami smrtelnými a tak, jiných efektních vizuálních efektů nevyjímaje - ale to je zase asi tak celý... . . . Takže poctivé tři hvězdy za tu čertoffskou >zábavičku< a taky za ty nádherné >vymuzglené< staré poctivé americké auťáky (ach mocnosti pekelné, jak tenkrát zněly ty motory!), jež jak vidno zatím nechrání žádná vlivná zájmová organisace tak jako kytičky či zviřátka... °-/ - - - P.S. A pokud máte doma original filmové dvd s filmem, dejte si jako nášup bonusy! Čeká vás mmj. milá >rekalupitace< všeho toho smrtelného kalupu... - - - - - Poprvé viděno 16.1.2013 na dvd /s původní zvukovou stopou a č. titulky v originálním formátu obrazu/, hodnocení 7448., komentář zde jako šestistýdevadesátý - 17.1.2013)(17.1.2013)

Byl nedělní večer. Vytáhl jsem pivo z ledničky a rozhodl se dát šanci nejnovějšímu filmu s mou oblíbenou Amber Heard. Měl to být béčkový thriller, kde si roli pomstychtivého, vraždícího magora v hlavní roli pro sebe ukradl poslední dobrou velice nevyrovnaný Nicolas Cage. Hlášky létaly vzduchem, stejně jako končetiny a kusy aut. Jen dívat se na Amber bylo skvělé. Sem tam se na mě usmál i William Fichtner a já začal být docela spokojený. Děj si moc nepamatuju, ale vím že jsem se před tím bál, že to bude horší. Nebylo.(26.6.2011)

Temný příběh o pomstě a záchraně, který se postupem času rozmělní v sled nelogických situací a slabé akční scény. O co vlastně v tomto spektáklu běží? Drsný povaleč uteče z pekla, čímž se zabývat vůbec nebudeme, a rovnou se přilepí na stopu amátérské sektě, která zavraždila jeho dceru a unesla jeho vnučku, kterou hodlá obětovat za spásu lidstva. V patách mu je William Fichtner, který ho má doprovodit zpátky od pekla. William Fichtner by si možná zasloužil v této roli svůj vlastní film. Pekelný agent FBI neboli účetní, jak sám o sobě tvrdí, je mnohem lepší než děda z pekla v podání Nicolase Cage , který pokořil brány pekelné, jen aby ztrestal bandu druhořadých vidláků. Skutečně dvě roviny tomuto filmu nesluší a zbytečně jej tříští, aby to celé vygradovalo v málo grandiosní závěr. Cesta za pomstou a vysvobozením vnučky to sice je, ale že bych u toho plakal štěstím, jakéže podívané se mi to dostalo, to také není. S bídou 60 procent.(30.5.2011)

Když do kin přijde nějaký skutečný průšvih, je už docela pravidlem, že hlavní role se zhostil Nicolas Cage. Oscarový herec s několika naprosto výjimečnými rolemi se v posledních letech jen plácá od jednoho podprůměru k druhému. A balancuje mezi nudou a (což je ještě horší) trapností. Naštěstí tenhle případ je spíš průměrem a místy docela slušným.. ale fakt jen místy!! Dějová kravinka, ale vizuálně docela slušná jízda (až na zbytečně natahovaný a nezvládnutý konec). Obsahuje pár solidních (to ale ještě neznamená nezapomenutelných) scén, má slušné tempo, krásnou Amber Heard a naprosto výborného Williama Fichtnera s morbidním smyslem pro humor.(14.6.2011)