Drive Angry

Drive Angry 3D

Fantasy / Akční / Krimi / Thriller

USA, 2011, 100 min

• PinokKio

Zdrhnout z pekla se dá asi horko těžko. Za to palec nahoru. Cageovi se v zahřívačce před druhým Ghost Riderem ovšem na Zemi peklo rozpoutat nepovedlo a tak je třeba přečkat 100 nudných minut dlouhou honičku plnou tlachání a počítačové krve. Triky snad dělal někdo doma na koleně, soundtrack nevýrazný, stejně tak Cage. Tady už to není o palcích, ale hvězdičkách v hodnocení.(14.2.2012)

Tak udajně byl v sobotu nejjasnější měsíc od roku 1993, a protože bylo zataženo, tak jsem se šel na něj podívat na platno a ve 3D do Palace Cinemas. Po pravdě je to hezká trojhvězdičková zaležitost. Některé akční scény jsou povedené a některé hlašky jsou pěkné. Velmi dobře hodnotím Williama Fichtnera v roli učetního. Ten chlap by měl dostavat víc takových roli.(20.3.2011)

• ORIN

Pekelná jízda (v tom špatném slova smyslu) s pekelným Nicolasem Cagem (v tom špatném slova smyslu) s pekelnou Amber Heard (v tom dobrém slova smyslu) a pekelným Williamem Fichtnerem (v tom pravém slova smyslu). Většina, především akčních scén postrádá jakoukoli vnitřní dynamiku, jsou špatně nasnímané a co je v podobném typu filmů nejhorší, jsou nudné. Formát 3D, který si Patrick Lussier osahal již v předešlém počinu Krvavý Valentýn, je jen přehlídkou signifikantních prvků vystouplých do popředí a není pojat komplexně, což na druhou stranu ale i chápu. Nicméně tento směr, kterým se Lussier vydal, představuje pouze slepou uličku a v podstatě už nenabízí žádnou další možnost, jak film 3D formátem obohatit. Doslova ďábelský počin, jehož béčková poetika je natolik konvenční, než aby film jakkoli obohatila a ten jako mnoho dalších Cageových výtvorů upadne po nějaké době v zapomnění.(5.3.2011)

• playboxguest

Z traileru i názvu jsem čekala nadupanou jízdu, v níž budou auta i kulky vyvádět neskutečné kousky, nikoli další a dokonce i o dost horší verzi už tak dost nepovedeného Ghost Ridera. Prvních dvacet minut jsem si říkala, že by to tak zlé být opravdu nemuselo, minimálně z toho koukalo slušné béčko, ale i to po úvodním rozjezdu vyšumělo vniveč. Zhruba v polovině filmu mega drsňák poboří půl policejního sboru a ještě si přitom stihne elegantně vystoupit, mělo to být megahusté? Mně se u toho zavíraly oči. 30% 3D: * Stálo za prd úplně stejně jako samotný film. I v tomto případě mě trailer navnadil, jenže se ukázalo, že film už žádné 3D vychytávky navíc oproti traileru nepřidá. Takže v samotném počátku, a ještě asi třikrát za film, ucuknete hlavou, ale jinak si ani nevšimnete, že nějaké 3dčko vůbec sledujete. Nebrat.(18.6.2012)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $10,721,033Tržby Celosvetovo $48,100,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,198,590 //počet predaných kusov 85,606Tržby za predaj DVD v USA $4,950,391 //počet predaných kusov 321,680║ Slušný Grindhouse nášup, Nicolas Cage šlape na plyn ako už dávno nie, k tomu skvelý pekelný sekundant William Fichtner, +bonbónik na uletenej krvavej torte je elektrizujúca akčná Amber Heard. Režisér Lussier prekvapuje. /75%/(9.8.2011)

• - Mince, kterou účetní (William Fichtner) v průběhu filmu používá, je Obolos, pocházející ze starověkého Řecka. Tehdy se tyto mince dávali do rukou mrtvého, nebo na jeho oční víčka, jako platba pro Kharona, převozníka mrtvých, který se staral o to, aby duše překročili řeku Styx. To potvrzuje, že role účetního je přivést ztracené duše zpět do pekla. (Zuzyzss)

• - Charger od Piper, který řídil John Milton, měl v registračce složeninu názvu filmu: DRVAGRY. (Roman.Ticka)

• - Fichtner měl stejný styl obleku také v seriálu Útěk z vězení, tady se lišil fialovou kravatou. (Roman.Ticka)