Drive Angry

Smrtonosná jazda

Drive Angry 3D

Fantasy / Akční / Krimi / Thriller

USA, 2011, 100 min

Ze začátku to je dobrý běčko, ale postupem času se z toho stane šílená béčková břečka, ale co, je to zábavný, Cage po celou dobu drsnej jak hovado a to i přes svoje divný háro, navíc to tam kosí brokárnou, navíc po čase se k němu se svým kvalitním natuněným férem přidá sakra velká kočka Amber Heard, která se díky bohu s nějakým velkým zahalováním moc nepáře a tak jediný, co krapet kazíí náladu je trapnej sektářskej padouch, kterýho bych nedal ani do videohry pro děti do tří let a moc se nepředvede ani vyslanec z pekla, kterýho tu předvádí Fitchner, zprvu se sice zdá, že bude ještě brutální final battle mezi Cagem a jim, ale ve skutečnosti se stane velký hovno a Cageův mega kanón na tyhle souboje tak zůstane trochu nevyužit a za očekáváním, každopádně i tak béčko jak se sluší a patří, včetně správně sračkoidního scénáře.(19.5.2011)

• lesumir

Rádoby supr cool béčko na styl Rodriguez a Tarantino. Jenže... fakt jen na oko. Cage by měl přestat hrát, u vážných scén je směšný a u těch směšných moc toporný. Amber Heard je sice kunda, ale její hloupý a prázdný výraz vykresluje její jednoduchou postavu. Když vynechám logický díry, WTF scény na entou, máme tady ... em, pořád shit.(30.5.2011)

• Psema

Zoufale ubíjející projížďka béčkovými klišé, která má hodně daleko k nabroušené jízdě, neboť jí po úvodních deseti minutách dojde dech, jenž bohužel nechytne ani díky vynikajícímu Fichtnerovi. Ten sice jako jediný pochopil, že hraje v totální srágoře, ale ani jeho Účetní není se svou rozkošnou porcí nadsázky samospásný, neboť hlavně v prostřední půlhodince nemá dostatečný prostor. Ten místo toho zabírá extrémně znuděný Cage, jenž se definitivně tváří ve všech filmech z poslední doby stejně, šukadelická, ale jinak vlastně nevýrazná Amber Heard, a záporácky nedomrlý Billy Burke, při jehož sledování máte dojem, že by mu nabančilo i šestileté dítě s nasazeným boxerem. To všechno by ale nebylo tak katastrofické, kdyby Lussier uměl alespoň trochu režírovat a psát, tj. nebudoval příběh o nesmrtelném hrdinovi, jehož stupidní jednorozměrnost umocňují onanistické 3D, šíleně pomalé tempo a jedny z nejhloupějších dialogů, jaké lze v tuto chvíli v kině slyšet. Trpěl jsem nemálo... obzvlášť když ani akční scény nestojí za moc. Onu patnáctiminutovou honičku, která by svou ideovou impotencí zabila i slona v říji, asi nedostanu z hlavy hodně dlouho. Takhle jsem se totiž nudil snad jen u podobně bídného Trona. P.S.: Ben Affleck by měl točit filmy ve 3D, třeba by si jich tuzemská pobočka Warnerů i všímala. P.P.S.: Chtěl bych poznat magora, co na tohle věnoval 80 mega, a vysmát se mu.(25.2.2011)

Tri hviezdy sú príliš, ale dve by vyzneli ako nepochopenie nadhľadu, ktorý je kľúčovou zbraňou tejto zábavnej zlátaniny. Cage odmalička miloval predlohu Ghost Ridera, a keby hral iba vo filmoch jemu podobných, bol by vysmiaty. Neberie sa vážne a neberie už vážne ani svoju filmografiu. A užíva si to. Drive Angry je mega-krávovina, ktorá by zrejme nebola o nič menšou mega-krávovinou, keby ju zrežíroval ktokoľvek talentovanejší než Patrick Lussier (napr. Rodriguez v rámci Grindhouse nádielky). Je to úlet, pripomínajúci Živý terč, Constantina, Leaving Las Vegas a Kukuričné deti 6 v jednom popcornovom pitli. Úlet laciný a "cheezy", ale trefne parodujúci tucet žánrových klišé, s cool hláškami a výborným Fichtnerom. V ktorom natoľko špatnom filme nájdete toľko memorable momentov? Guilty Pleasure.(4.10.2011)

Lussier mi naserviroval presne to, co jsem cekal. Beckovou jizdu o drsnakovy na ceste za pomstou. Cage je v roli z pekla uprchlyho mstitele naprosto perfektni, sice se ne uplne stoprocentne zbavil svyho klasickyho vyrazu, ale toho drsnaka mu clovek proste veri, obzvlast, kdyz z vystrelenym okem a svoji vernou brokovnici rube jednoho smejda za druhym a sem tam utrousi i nejakou tu hlasku. Navic mrtvoly tu fakt nejsou jedna nebo dve, rek bych, ze pocet se zastavi nekde okolo padesati. Do toho sem tam nejaky ustreleny koncetiny, cakance krve, nahy zensky a zadny zbytecny kecy, Cage sedne do nadupany kary, nabali drsnou blondynu a jede a masakruje. V patach ma sympatickyho dablovo poskoka v podani paradniho Fichtnera. Celkove samozrejme, ze by se dalo kritizovat, pribeh je proste stupidni, herci nic moc nehrajou a triky jsou skoro az hnusny, ale co na tom, tohle je proste zabavny becko a jako takovy bavi dokonale.(18.5.2011)

• - Nicholase Cage byl za svůj výkon nominován na Zlatou malinu pro nejhoršího herce. (Folky)

• - Mince, kterou účetní (William Fichtner) v průběhu filmu používá, je Obolos, pocházející ze starověkého Řecka. Tehdy se tyto mince dávali do rukou mrtvého, nebo na jeho oční víčka, jako platba pro Kharona, převozníka mrtvých, který se staral o to, aby duše překročili řeku Styx. To potvrzuje, že role účetního je přivést ztracené duše zpět do pekla. (Zuzyzss)

• - Scénárista Todd Farmer ve filmu ztvárnil postavu Franka. (Terva)