Milton se za svůj hříšný život zločince dostal do pekla a zdálo se, že jeho temnou duši už nic nespasí. Pak se ale na Zemi zmocní šílená sekta jeho dcery, zabije ji a její dítě hodlá obětovat Satanovi. Milton chce stůj co stůj své vnouče zachránit a vydává se z pekla zpátky. Do cesty se mu připlete sexy číšnice, která bojuje proti bezpráví, ale přitom sama snáší bití od nevěrného muže. Spolu se vydají na cestu za záchranou malého dítěte, jenže v patách Miltona se brzy objeví pekelný vyslanec, který ho chce dostat zpátky do pekla. Úplněk, při němž má být malé dítě obětováno, se nezadržitelně blíží a bývalý hříšník s pronásledovateli za zády pomalu ztrácí naději na jeho záchranu. Když Milton najde sektáře, dojde k rozhodující vražedné přestřelce... (TV Nova)

verbal

Pan Klec Řídí nasraně. No ani se mu nedivím, když mu na místě navigátora kunduje podivná, nesympatická, tymolínová statistka, která brala kurzy herectví a modelingu od své hispánské uklízečky a je schopna přesvědčivě ukázat pouze to, jaké má lesklé vlasy bez lupů a jak ji vítr za žádných okolností nerozháže dokonalý styling její bujné kštice. A tak se Mikuláš, opět s účesem jako od homokadeřníka, snaži s plynem na podlaze své ohyzdné americké kraxny zoufale dojet Constatina ve ferrari, ale i přes všechnu snahu tak tak dofuní maximálně k zadnímu vozu ujíždějícího vlaku své chcípající popularity. Je sice milé vidět, že ve svém požehnaném věku dokáže vystřílet mexický gang, aniž by vytáhl péro ze stárnoucí pornoherečky, které tímto způsobí akutní orgasmus, nicméně takovýto gerontofilní výkon vyvolá akorát žádost nevěřící jury o kontrolní vzorek moči a její laboratorní test na přítomnost modrého steroidu. Ještěže situaci alespoň částečně spasí dokonalý Žrec v podobě agenta Mahoneho, pár katalogových prdelek, nějaké ty kozy a konečně! nehoněná přístupnost! ()

Isherwood

Angry grandpa Nicolas Cage OK, blonďatá žena činu Amber Heard taktéž a Fichtnerovu účetnímu rovnou postavit pomník. Tragédie je to v momentě, kdy film netáhnou herci, ale režisér, což je vzhledem k faktu, že se točilo primárně pro třetí rozměr, docela průšvih, neb se celá tahle střelená jízda omezí na strašlivé triky, nic moc akci, či rádoby něco, co by snad mělo připomínat vývoj děje. Divák se pak musí z nudné vaty odchytávat špulením prdelky, či smrtonosnou hláškou rovnou z pekla. Šel jsem do toho bez očekávání, po skončení pláču nad promarněným potenciálem. Na papíře (a s tím obsazením) tam rozhodně byl. Nebo už v Hollywoodu vymřeli i solidní béčkaři? ()

POMO

Tri hviezdy sú príliš, ale dve by vyzneli ako nepochopenie nadhľadu, ktorý je kľúčovou zbraňou tejto zábavnej zlátaniny. Cage odmalička miloval predlohu Ghost Ridera, a keby hral iba vo filmoch jemu podobných, bol by vysmiaty. Neberie sa vážne a neberie už vážne ani svoju filmografiu. A užíva si to. Drive Angry je mega-krávovina, ktorá by zrejme nebola o nič menšou mega-krávovinou, keby ju zrežíroval ktokoľvek talentovanejší než Patrick Lussier (napr. Rodriguez v rámci Grindhouse nádielky). Je to úlet, pripomínajúci Živý terč, Constantina, Leaving Las Vegas a Kukuričné deti 6 v jednom popcornovom pitli. Úlet laciný a "cheezy", ale trefne parodujúci tucet žánrových klišé, s cool hláškami a výborným Fichtnerom. V ktorom natoľko špatnom filme nájdete toľko memorable momentov? Guilty Pleasure. ()

J*A*S*M

Abych pravdu řekl, bavil jsem se mnohem víc, než by asi bylo bývalo vhodné. Moc často nenarazíme na film, u kterého není vůbec jasné, zda-li byl myšlen vážně celý, nebo jenom zčásti, anebo vůbec. Já z toho měl pocit, jako kdyby Lussier řekl každému herci něco jiného. Nicholas Cage totiž hraje úplně komicky drsně vážně, Amber Heard komicky dramaticky a William Fichtner si to prostě jenom užívá a jako jediný je fakt cool sám o sobě. Nevím, jestli ten film funguje tak, jak tvůrci chtěli, každopádně protentokrát budu hodnotit jen a pouze výsledek, kterej mě vlastně nakonec příjemně překvapil. Přestřelka v motelu a Fichtner v digitální cisterně, to jsou tak WTF momenty, že se nejde nesmát. Nemám daleko k poťouchlým čtyřem hvězdičkám. ()

Tom Hardy

Tradičně "psí oči" Cage v použitelném béčkovém výplachu se solidním tempem, občasnými "uši trhajícími dialogy", několika cool momenty, maximálně šukézní Amber Heard a famózně minimalistickým Williamem Fichtnerem. Být v hlavní roli nějaká pořádná hvězda akčních béček, byl by tu náběh na žánrovou osmdesátku. Takhle "jen" za 60. Ale to je pořád mnohem víc, než na co jsme u Cage v poslední době zvyklí... P.S. Kdyby bůh existoval, měl by Fichtnerův hláškující účetní vlastní film... a vlastně i kdyby existoval ďábel. ()

• Fichtner měl stejný styl obleku také v seriálu Útěk z vězení, tady se lišil fialovou kravatou. (Roman.Ticka)
  • Ve filmu se mimo jiné objevuje trojice legendárních aut, a to Buick Riviera 1964, Dodge Changer 440 Engine 1969 a Chevrolet Chevelle 1971. Vozidlo, ve kterém v závěrečné scéně odjíždí Milton (Nicolas Cage) s účetním (William Fichtner), je pak Chevrolete One-Fifty 1957. (Terva)