poster

Drive Angry

 • Česko

  Smrtonosná jízda

  (neoficiální název)
 • USA

  Drive Angry 3D

 • Slovensko

  Smrtonosná jazda

 • Velká Británie

  Drive Angry 3D

Fantasy / Akční / Krimi / Thriller

USA, 2011, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Skejpr
  ***

  Velmi zábavné akční béčko bez smyslu, ladu, skladu ani ušlechtilé snahy o vyšší ambice. Škoda ale, že vedle Ghost Ridera má sice výrazně větší potenciál zhovadilosti, skutečně na plný plyn s ní pracuje ale zcela výjimečně. Král tedy zůstává nepokořen, ačkoliv automobilová honička je parádní a William Fichtner v digitálním náklaďáku s hydrogenem je už teď jasný vítěz soutěže o WTF roku!!!(10.3.2011)

 • genetique
  ***

  Nie je to tak dávno, čo sa roztrhlo vrece s 3D filmami, ale aby sa teraz každý rutinér snažil nasilu pretlačiť film do tretieho rozmeru je už naozaj choré. Sú filmy, v ktorých je tento formát nenahraditeľný a tvorcovia ho vedia využiť tak, aby posunul dojmy z filmu do ďalšieho levelu. Dve-tri scény, v ktorých je táto technika naozaj vidieť naozaj film z biedy nevtrhnú a ani nezlepšia jeho kvality. Vo filmoch ako je tento je to len zbytočné plytvanie rozpočtom a prostriedky sa dali použiť na niečo iné, napríklad na lepšieho scenáristu. Inak ale kvitujem naozaj abnormálne tempo a svižnosť celého príbehu, akciou sa režisér inšpiroval asi u Rodrigueza a miestami sa mu to vydarilo veľmi slušne. Takisto slušné hlášky sa sypú jedna za druhou a William Fichtner zabodoval a držal film nad vodou. 55%.(28.2.2011)

 • choze
  **

  Bonus k MACHETE. Cage se filmem prokilluje stejně nezáživně apatický jako Trejo a Lussier stejně jako Rodriguez tasí řadu trumfů, ale přesto většinu času nudí. Scénář působí sympatickým dojmem, že byl průběžně sepisován po nocích mezi jednotlivými natáčecími dny a stejně fajný je laciný look (film stál 50 mega!) bez ohrané grindhousové stylizace, zato se spoustou sedmdesátkové nahoty, sexu, násilí, vulgarity a snahy o coolovost (o satanismu nemluvě). Pobaví vychutnané, ale ne tarantinovsky onanistické dialogy a hlášky i poněkud rozpačitý comeback béčkaře Toma Atkinse a méně už secondhandová akce. Celá jedna hvězda pak jde na konto famózního Fichtnera (nominaci na Oscara prosím!) a božího závěrečného návratu do pekla podmazaného Meat Loafem.(4.3.2011)

 • johnn333
  ***

  True Blood opening credits natažené na 104 minut a doplněné o šílené cgi efekty, Amber Heard s omamně buranským jižanským přízvukem, hrůzné b-dialogy a Cage, který nenasadí jiný výraz ani při souloží přerušované přestřelce. Drive Angry beru jako béčkový předvoj Smithova Red State i jako bizarnost, u které se lze lehce provinile bavit. Southeastern United States, I do not love you. 60%(15.5.2011)

 • xxmartinxx
  ***

  Bohužel to není ultimátně špatný film, takže si ho nejde tak docela užít, ale rozhodně je s ním sranda. A Fichtner už si zaslouží hlavní roli v nějakém áčku.(11.9.2011)

 • - Nicholase Cage byl za svůj výkon nominován na Zlatou malinu pro nejhoršího herce. (TheCrook)

 • - John Milton je stejné jméno Nicovy postavy jako v Ďáblově advokátovi Ala Pacina. (Roman.Ticka)

 • - Ve filmu se mimo jiné objevuje trojice legendárních aut, a to Buick Riviera 1964, Dodge Changer 440 Engine 1969 a Chevrolet Chevelle 1971. Vozidlo, ve kterém v závěrečné scéně odjíždí Milton (Nicolas Cage) s účetním (William Fichtner), je pak Chevrolete One-Fifty 1957. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace