Drive Angry

Drive Angry 3D

Fantasy / Akční / Krimi / Thriller

USA, 2011, 100 min

• PinokKio

Zdrhnout z pekla se dá asi horko těžko. Za to palec nahoru. Cageovi se v zahřívačce před druhým Ghost Riderem ovšem na Zemi peklo rozpoutat nepovedlo a tak je třeba přečkat 100 nudných minut dlouhou honičku plnou tlachání a počítačové krve. Triky snad dělal někdo doma na koleně, soundtrack nevýrazný, stejně tak Cage. Tady už to není o palcích, ale hvězdičkách v hodnocení.(14.2.2012)

Nie je to tak dávno, čo sa roztrhlo vrece s 3D filmami, ale aby sa teraz každý rutinér snažil nasilu pretlačiť film do tretieho rozmeru je už naozaj choré. Sú filmy, v ktorých je tento formát nenahraditeľný a tvorcovia ho vedia využiť tak, aby posunul dojmy z filmu do ďalšieho levelu. Dve-tri scény, v ktorých je táto technika naozaj vidieť naozaj film z biedy nevtrhnú a ani nezlepšia jeho kvality. Vo filmoch ako je tento je to len zbytočné plytvanie rozpočtom a prostriedky sa dali použiť na niečo iné, napríklad na lepšieho scenáristu. Inak ale kvitujem naozaj abnormálne tempo a svižnosť celého príbehu, akciou sa režisér inšpiroval asi u Rodrigueza a miestami sa mu to vydarilo veľmi slušne. Takisto slušné hlášky sa sypú jedna za druhou a William Fichtner zabodoval a držal film nad vodou. 55%.(28.2.2011)

!---Spoilery ---! Přejet dlouhej kamennej most z Pekla, rozstřílej pár týpků, nabourat pár aut, nasrat policajty, zachránit dítě, přejet most zpátky a koukat jak se rozpadá. Shrnutí filmu, který se měl stát odpadem dnešní kinematografie. A co jsme dostali? Skvělého bad-ass Mikuláše Cage, ultra-černo-humorného Účetního- Williama Fichtera (který si roli užíval nejvíc ze všech), nářezovou hudbu, ne až tak úplně využitého Davida Morseho a strhující závěrečnou scénu s úžasnou písní od Meat Loafa- Alive, která se pro mne zařadila mezi nejlepší filmové scény vůbec (vidět jí tak ve 3D v kině!). Co z toho plyne? Nic, jen to, že pro mě je to kulťák jako hrom a pro většinu ostatních jen další sračkovité B-čko s Cagem. EDIT: Po takřka roce se mi splnil "sen" a díky nové verzi KM-Playeru jsem měl tu čest shlédnout celý film 3D. závěrečná scéna byla samozřejmě naprosto odzbrojující.(15.2.2012)

Brutálny prológ, super soundtrack, slušné efekty, Nicolasa Cage + Amber Heard sa postarali o to, aby nebola ani na chvílu nuda a William Fichtner to zabíjal :D ...pár krát som sa fakt schuti zasmial :D Musím povedať, že dejovo je to strašná blbosť, ale v porovnaní s Ghost Rider-om je to stále v pohode. Pre tých, čo to ešte nevideli: Neopovážte sa to pozerať s dabingom! Prišli by ste o veľa ;)(30.5.2011)

• Renton

Scénář: Todd Farmer, Patrick Lussier .. Potřetí za 3 dny snímek s Amber Heard. Pro mne takový prototyp Keiry z Texasu, které se zatím nedaří zavadit o větší roli ve filmu, který by měl vyšší ambice. Nebo ji mimo modelingu zatraceně baví indie či (hororové) béčka...(9.9.2011)

• - Mince, kterou účetní (William Fichtner) v průběhu filmu používá, je Obolos, pocházející ze starověkého Řecka. Tehdy se tyto mince dávali do rukou mrtvého, nebo na jeho oční víčka, jako platba pro Kharona, převozníka mrtvých, který se staral o to, aby duše překročili řeku Styx. To potvrzuje, že role účetního je přivést ztracené duše zpět do pekla. (Zuzyzss)

• - Nicholase Cage byl za svůj výkon nominován na Zlatou malinu pro nejhoršího herce. (Folky)

• - Latinský nápis na kulkách zbraně zabijáka bojů je „Deus Velox Nex“, což se dá volně přeložit jako „Rychlá násilná smrt Boha“. (Zuzyzss)