Akce filmu THE CANYON představuje příběh mladých manželů Lori a Nicka, kteří se ztratí během svých svatebních líbánek v okolí Velkého kaňonu. Manželé měli smůlu, že si předem nezajistili propustky. Narazí však na Henryho, bývalého průvodce, přijmou jeho nabídku a vyrazí na dobrodružnou cestu. Zpočátku bezstarostný výlet je však narušen smrtelnou nehodou Henryho. Nick s Lorou zůstávají sami uprostřed pustiny. Neznají cestu, nemají nic k pití ani k jídlu, a navíc budou muset bojovat s krutou přírodou. Výlet se tak stává děsivou noční můrou. (LIVINGDEAD)

vlado90

Film sa pomaly vlečie ale celkom sa dá na jedno pozretie.Miestami trošku nelogické myslenie postáv to my asi najviac vadilo ale inak v pohode. ()

mira.l

"Když si zahráváš s matkou přírodou, pěkně s tebou vyjebe." Jo, to je motto, který si ty dva blbci měli stokrát napsat než vyrazili na výlet do Grand Canyonu. Prakticky od začátku mě to neskutečně nudilo, jednání těch dvou zaláskovaných novomanžílků, to byla teda věc, jedna perla za druhou. Tak postupně. Za prvé: že na výpravy do nitra GC (a do nár. parků USA vůbec) se vydávají permity pro poměrně přesně stanovené počty lidí na měsíce dopředu, vím tak nějak i já, ač jsem tam nikdy nebyl. Za druhé: když je nedostali, tak v baru se nalepí jakéhosi pochybného chlápka, o kterém neví vůbec nic a svěří se do jeho "laskavé péče". Za třetí: když už teda vyrazili, vydali se oba dva do pekelné výhně, jaká ve spodních partiích kaňonu panuje, bez nějaké pokrývky hlavy- bez klobouku. V USA, v Arizoně?? Unglaublich!! Nemělo to sice pro děj žádný význam, ale přišlo mi to divný. Za třetí: jediní dva chřestýši v GC se trefí průvodci Henrymu do ruky a do ksichtu, to je teda pech, pak už neviděli ani jednoho... Za čtvrté: když už Henryho pohřbili do mělkého hrobu (aniž by mu vzali tak zásadní věc na přežití v divočině, jako je bytelný nůž - co kdyby ho třeba potřeboval?) a osaměli, nenapadne je nic lepšího, než vyzkoušet signál mobilu při stoupání po svislé skalní stěně, držíce se jednou rukou za sebe a jednou za skálu, několik metrů nad zemí. To už byla fakt komedie hodná dvou blondýn. A když sebou podle očekávání říznou na zem, jasně že Nick se musí nohou zaklínit právě do té jedné skalní štěrbiny, víc jich tam asi nebylo. Co chtěla Lori potom tím sochorem páčit, jsem taky nějak nepochopil. Za páté: od opuštění hrobu nějakou dobu kaňonem bloudí, a Lori se pak vrací pro nůž a je s ním zpátky co-by-dup. Za šesté: Lori svede několik zápasů s vlky, kojoty, a ač se jí několikrát vrhnou na hlavu, obličej, krk, ruce, nemá tam pořád ani škrábnutí, zajímavé... A to už vůbec nemluvím o tom, že pochybuju, že by tak dlouho dokázali vydržet bez vody. Ale Lori byla asi trénovaná, protože po několika dnech bez jídla a vody byla pořád docela ve formě, pořád někde pobíhala, holka jedna neposedná...:). A pro zvýšení dramatičnosti není nic lepšího než polomrtvýho chlapa s uřízlou nohou (mimochodem, ten řez se jí poved teda luxusně rovně, na to, že to patrně prováděla poprvé a Nickova noha byla zaklíněná v úzké škvíře...) preventivně udusit těsně před příletem záchranářského vrtulníku. Z totální nudy a stupidity jednání obou postav mě to trochu vytrhlo až asi 20 minut před koncem, ale jen lehce. Zkrátka na mě tahle pohádka nějak nefungovala. Takže dvě * za záběry z GC a Antelope Canyonu. ()

Pavel82

Tak tenhle survival mě zasáhl tvrdě a přímo do srdce. Super prostředí Grand Canyonu, skvělí herci, krásná Strahovski, výborná kamera, fajn hudba, napětí, obavy o hlavní hrdiny, vlci, opravdu nechutný záběry, který mrazí po celým těle a nutí Vás koukat jinam, dokonce i přímý odkaz na Arona Ralstona a ten konec s velkým K z říše otevřených hub.... Je tam pár zbytečných a nelogických pasáží, ale nechybí nic. ()

DavidWebb

Krásna, krásna Yvonne nebola jediným lákadlom, kvôli ktorému som chcel tento flik vidieť (mimochodom, veľa zaujímavého toho vo filmografii nemá) ale aj kvôli príbehu samotnému a samozrejme Veľký Kaňon. Asi najväčším nedostatkom filmu je veľmi málo napätia - nato, že sa jedná o thriller - a po prvej polovici sa celý otočí na v podstate divadelnú scénu s jediným javiskom. Scenár síce nie je primitívny ale ani nijako oslnivý a tak mu ostáva v rukách čierny peter, ako aj režisérovi Richardovi Harrahovi, ktorý z toho nedokázal vytrieskať viac. Aj lepší soundtrack by pomohol rovnako ako o 10 minút kratšia stopáž. Nebanujem, že som tomu venoval svoj čas, ale verím, že mi to ľahko vyšumí z hlavy. ()

Megynka

Film se mi vcelku líbil, ale měl pár "hloupých" momentů a trochu se vlekl. Plus ale dávám tomu, že film byl hodně realistický. ()

Knor

Kdyby se to tak příšerně netáhlo dal bych i lepší hodnocení. Každopádně je to velice slušnej survival, kterej má svý památný momenty a super závěr, mám rád takovýhle happy endy :-) ()

Homerking

Solidní survival thriller odehrávající se v Grand kaňonu, Novomanželský pár Lori a Nick se zde ztratí poté co jejich průvodce dostane pusinku od chřestýše. Prostředí kaňonu super, zápletka už od začátku jasná ale to u filmů tohoto typu bývá, nicméně závěrečná scéna překvapit dokázala. Za nejlepší herecký výkon považuji Willa Pattona v roli pohodářského průvodce. ()

Romeroo

Pro mě velmi milé překvapení...herci hrají, příroda překrasná a pěkně budovaná atmosféra to je pro mě velké plus...samozřejmě film má i trocha nelogičností a otazníků ( mobil, souboje s vlky atd. ). Konec je dost podobný Mlze. Ale i přes tyto "nedostatky" mohu s klidným svědomím napsat : "BAVIL JSEM SE" velmi dobré 3*. ()

jafuska

film celkem dobrý, sice není moc napětí v tomto filmu, obdobné filmy jsem už párkrát viděla, a ani tento film mě nijak nezklamal, sice bych očekávala trochu jiné prostředí, ale i tak to bylo dobře koukatelné, a herci tuto roli taky zvládli docela obstojně, sice nečekejme žádný zázraky od tohoto filmu, ale zkrátka jako odpolední film proč ne, Prostě další jen průměrný film, kterých jsem viděla poslední dobou už hodně a říkám si dočkám se někdy opravdu dobrého filmu, a ne jen těch průměrných? budou doufat, že snad někdy jo, ()

Mire

Ja tieto thrillery o prežití príliš nesledujem, takže sa mi to celkom páčilo, aj keď tam boli do oči bijúce logické chyby (a v prípade pochovania Henryho aj s nožíkom smiešne). A Yvonnka bola perfektná ako vždy. ()

Cechyno4

Pro mě je docela nepochopitelné, že tento film se vyskytuje na některých stránkách v kategorii horor. K hororu si to ani nečuchlo. Ikdyž mi to v pár částech připomínalo Long Weekend, rozhodně takových kvalit tento film nedosahoval. A kdybych ho měl brát jako thriller, tak mě taky docela nudil. Opravdu dlouho se tam nic neděje. Čekat 45 minut filmu na nějaký děj, tak to vážně NE a díky ! Navíc jsem se ničeho převratného stejně nedočkal. Okolí krásné. Herečka sympatická. Toť vše. ()

Mawete

Takový průměrný film. Minimální rozpočet, pár herců a Grand Canyon. Dívat se na to dá, ale že bych si to potřeboval zoopakovat, to asi ne. Možná by mohl být trochu kratší. Místy je vážně až moc utahaný. Jinak ale poctivé tři hvězdičky. ()

Elisson

A sakra. Toto obstojí len ako film určený pre nablblejších obyvateľov USA ako varovanie, že nemajú chodiť do národných parkov sami alebo s pofidérnym sprievodcom. Zvlášť, keď sú tak blbí ako títo dvaja. Tvorcov filmu mohlo napadnúť, že by bolo fain, keby dehydratáciu v dôsledku absolútnej neprítomnosti vody načrtli skôr ako po trochu dňoch a jednej odrezanej nohe. O vtipných bojoch s vlkmi (čo tam vlastne robili takí huňatí vlci ako keby z Kanady?), prapodivnom americkom optimizme a debilných vtípkoch radšej pomlčím :-D Hviezdička za ten ironický záver! ()

naytsirk

Nezalekl jsem se negativních komentářů, usadil jsem se do gauče a pustil si Kaňon…. A rozhodně jsem u závěrečných titulků nelitoval… Samozřejmě, že to nedosahuje kvalit mých oblíbených 127 hodin, protože minimálně důvod onoho uvěznění nohy mezi kameny je opravdu dost hloupý…. Nicméně, celkově to na mě působilo dostatečně autenticky a všem jsem to věřil…. ()

Chicharron

Začátek dobrý, záběry na Grand Canyon úchvatné, bohužel od momentu intoxikace alkoholem a hadím jedem to jde s filmem dost s kopce a ani "velké finále" mně nedokázalo probrat z letargie. Zahrabat jediný nástroj pro přežití do hlíny i s mrtvolou a pak se pro něj znovut vracet? To snad nemůže udělat ani přiblblý Američan...no a ejhle, ve filmu to zvládli. ()