Epizody(10)

Objevte nekonečnou pestrost života na Zemi a ty nejvýstřednější taktiky přežití, které se u zvířat a rostlin vyvinuly. Tak vypadá evoluce v akci – jedinci pod extrémním tlakem musejí překonat nástrahy protivníků a prostředí a posunují tak hranice svého chování. Jedinečná technika zachycuje ty nejúžasnější momenty, které jsou v přírodě k vidění! (oficiální text distributora)

Nyck

Když někdo něco umí a dělá to správně a originálně, pak je radost se na to dívat. Bravo BBC, opět! ()

Autogram

To najlepšie z najlepšieho, výber najúžasnejších záberov boja o život v prírode. Rodičovská oddanosť, bojovnosť, inteligencia, všetko ľudské nebýva cudzie ani zvieratám. ()

Ragdoll

Nahlédnutí do světa živočichů, do našeho světa, je vždy fascinující a v případě, kdy se toho ujme BBC, je nemožné mít nějaké výhrady. Skvělá kamera a spousta zajímavých interpretací v podání profesionálů v HD rozlišení je pro fanoušky tohoto žánru vůbec to nejlepší, co mohou dostat. 100%. ()

iampatrik

I když jsem snad nikdy neviděl všechny "Attenboroughoské" přírodopisné série celé, vždy víc jak polovinu dílu viděl a vždy mě bez rozdílů neskutečně bavily. Člověk si v takových chvílích uvědomí, jak je život zajímavý.. Chytlavé, skvěle podané, naučné, zábavné! ()

McFee

Perfektní, dokonalé, nádherné... Myslel jsem si že zázračnou planetu už nemůže v kategorii dokumentů nic překonat. Nicméně tento seriál mě přesvědčil o opaku. Nejen že je to tradičně zajímavé, výborně zpracované a dokonce i zábavné, ale hlavně je tu naprosto neuvěřitelná kamera a u některých záběrů jsem doslova zůstal s pusou dokořán a přemýšlel jak někdo něco takového dokáza natočit ve volné přírodě. Taky se mi líbí závěr každého dílu jako malý dokument z natáčení, což je věc která mi u zázračné planety chyběla. ()

Movie Gourmet

Další z úžasných přírodopisných sérií od BBC. Stejně jako "Life in Cold Blood", "Planet Earth" a další patří k absolutní špičce mezi přírodopisnými dokumenty. Je zde dobře vidět co zmůžou peníze na tom správném místě. Zaplatí ty nejlepší odborníky na světě, kteří používají tu nejmodernější techniku a vybavení, aby jste si mohli během 55 minut užít tuto úžasnou pastvu pro oči, která je v HD nezapomenutelnou podívanou. Navíc na konci každé epizody následuje "Life on Location", což je třešnička na dortu u každé epizody; takové nahlédnutí do zákulisí, které se týká nejzajímavějšího nebo obtížně natočitelného problému. To vše zastřešeno vynikajícím orchestrálním hudebním doprovodem a výkladem sira Davida Attenborougha. ()

Nethar

Perfektní seriál o přírodě. Po shlédnutí Earth jsem logicky přešel právě k němu. Opět krásné záběry, tentokrát se vyprávění soustředí hlavně na různé velmi netradiční způsoby přizpůsobení života na naší planetě rozmanitým podmínkám. Pěkný zážitek, Earth se mi líbil o něco více. ()

Geller

Naprostá dokumentární bomba, kde vizuální forma nabírá nových rozměrů a převálcovává obsah, který je beztak zajímavý. Doporučuju ()

Pawlisman

Nejde jinak než za 5. Někdy do smíchu, někdy do pláče, ale vždy s otevřenými ústy. Neskutečné, nádherně natočené. Sice nevěřím, že jsou všechny scény real a nepřipravené a také se některé záběry v dílech opakují, ale to se lehce odpouští. Toto by se mělo pouštět při výuce biologie. Skutečná nádhera. 9,5/10 ()