Země kůlů

• USA Stake Land (více)

Amerika, v minulosti vzkvétající země plná nadějí, je nyní uvalena do temnoty. Hospodářství se zcela zhroutilo, města jsou vyrabována a zemí se šíří chaos. Z tohoto popela kdysi vzkvétající země nyní povstal nový druh, upíři. V této temné době žije Martin, lovec upírů, který se snaží za každou cenu dostat na sever země do bezpečí. (PetriK12)

PetrPan

Další variace na téma svět po apokalypse, v rámci této škatulky je však Stake Land velmi příjemným členem. Nehraje si na film s hlubokým poselstvím, nesnaží se ani šokovat a příběh lovce ne - mrtvých a jeho mladého žáka plyne přirozeně ( přesto se spádem a akcí), a bez zbytečného vysvětlování "co, proč a jak", dál. Jediné co mi však chybělo, byla absence nějakého vyústění či finále, asi jsem očekával přece jen nějaký ten malý "šůček" ( aspoň ve finále:). ()

Pedestrian

Stačilo by jen vzít Rob Royův koment, kompletně ho převrátit a bez problému bych si obhájil ty slabé 3. Stake Landu chybí život, který jsem pocítil až s příchodem Peggy v posledních 5 minutách filmu. ()

Rocky62

Spíše než plnohodnotný horor, Stake Land vypadá jako jedna z epizod Walkind Dead, neboť tu máme "příběh" partičky, která polovinu filmu ujíždí v pickupu a druhou část hamtá po svých. Sem tam někoho nabere a jakmile dotyčný pojde pod tesáky upejra, nasedne další. Takto se bez jakékoliv zápletky odehrává téměř celý film, což zrovna nežehlí ani nesympatie postav. Levná a nepovedená záležitost. 45% ()

Chrustyn

Nenápadný ale ve výsledku překvapivě slušný a atmosferický horor nové doby, který není pouhou tupou vyvražďovačkou ale i filmem o tom, jak se dokáže člověk změnit v nestandardní situaci nebo spíše době. Dobří herci, slušné triky a masky a hlavně působivá atmosféra. Nenápadné překvapení. ()

Lenny.M

Taková o hodně zajímavější Cesta. Sice, jak je u těchto filmů zvykem, se příběh poněkud táhne, ale to vůbec neva. Já se nenudila, bavilo mě to, dokonce bych tento film nenazvala hororem. Spíš takové drama řízlé hororem nebo naopak :)) A hlavně, mám ráda zombie a upíry, tady je to něco mezi, takže jsem chrochtala blahem a dokonce jsem i brečela.. :D ()

klerik

Atmosferický a kvalitný horor. Vzhľadom na to, že ide aj o dosť dobrú drámu, trochu mi vadila zápletka so záporákom, film vtedy strácal na uveriteľnosti. Aj keď je to len putovanie po Štátoch plných upírov, ide o poctivú žánrovku s náznakom presahu... ()

korbitch22

výborná hudba,super herci a jedna scéna,kvůli který dám jen tři,protože mě to tak vytočilo,až sem se zhnuseně začal smát,to jak jí nechali u vohně.....ježiš! jinak dobrá žánrovka,trochu klišé....těhotná,drsnej,mladej,černej....už tam chybělo jen dítě a pes :-D Skvělou atmosféru prvních minut zabijí les,málo postapokaliptického světa...opět....chtělo to víc městeček,víc akce a míň artovejch záběrů.Celej film jsem byl celkem napnutej,než se stalo ovšem to lechce pitomé WTF u vohně a pak se to změnilo v Blejda dvojku :-D Konec se mi taky moc nelíbil.Škoda,další film,který se skvěle rozjede,má dobrou pointu,je plný odkazů,ovšem režisér udělá brutální hrubku a pořádně nevymyslí konec a já klesnu z průběžných 85 na 65% bohužel. ()

heyda

Je to hned několik věcí, které dělají tenhle horor něčím novým, netypickým a zajímavým. Za prvé styl vyprávění, který je sice podobný Zombielandu, ale v dramatické rovině vyzní alespoň podle mě hodně netypicky...za druhé je to boží soundtrack, který jde úplně proti proudu dnešních hororů...za třetí to jsou luxusní herecké výkony, takže nečekejte žádné uječené holky apod. a za čtvrté emoce. Už dlouho jsem necítil z hororu tak silnou beznaděj a utrpení. Škoda těch docela výrazných hloupostí a nelogičností. Ale i tak mě Jim Mickle velmi mile překvapil, a proto si jeho Stake land ihned zařadím do svých top zombie hororů. 80% ()

rollman1

Upíři, upíři everywhere. Zombie nebo upíři, všechny tyto filmy jsou postaveny na jedno brdo. Epidemie, lidstvo v prdeli a postapokalyptická Země. I tady tohle vše je. Pár přeživších, jeden drsňák, druhý panic a klasicky jeden černoch. Klasické klišé, kdy už víte jak to asi dopadne a co se bude dít dál. Moc akce tady nebylo, ale tupíři vypadali dobře, dokonce jsem se i lekl a hlavní heroes mi taky sedli do noty. Ikdyž se film trošku táhl, dalo se to dokoukat bez jakékoliv újmy na zdraví. ()

honajz

Falešný jak pětník. Falešná hra na emoce, falešná hra na upírské postapo. Má to trochu náladu, ale jinak nic, nic objevného, nic navíc, nemá to ani humor, ani nadhled, bere se to strašně vážně. Celé je to černobíle podané, ničím nepřekvapí. V rámci tohoto žánru zcela zbytečný film. ()

jonyyy

Upírci mají spíše blíž k hloupým zombíkům, což je netradiční a originální. Forma vyprávění komentářem i ta relaxční doprovodná hudba, všechno okej. A aby to bylo ještě zajímavější, na každém kroku fanatické zlobivé bratrstvo, které do zajištěných bezpečných měst háže z letadel upíry - no paráda. Naprostá spokojenost. 71% ()

Deschain

Film bol skvelý do momentu, keď prišla Peggy. Takže sa v podstate nemám na čo veľmi sťažovať. Úžasný soundtrack s krehkými klavírnymi témami a clivými temnejšími basovými (až som niekedy chytala náladu Bealovho Carnivale); post-apo svet, ktorý mi pripomenul ničemné muže ve žlutých pláštích, akoby sa dej odohrával na jednom z paralelných svetov Temnej veže; krásna príroda; tancovačka; spoločné putovanie "rodiny", nálety upírov. Som milo prekvapená. Pôvodne som si myslela, že idem na film o zombíkoch a oni to boli upíri. Vytešovala som sa z kolíkovej (okamžité Buffy spomienky) kill metódy a myslela som, že Paolo je nejaký stratený bratranec A. Garfielda. Príjemne melancholické (rozhodne nie hororové) polnočné kino. (Art Film 2012) ()

SOLOM.

Mám docela rád postapokalyptické filmy a to hlavně ty, ve kterých se nevyskytují ultrarychlé zombie. Tady se tvůrci vytasili s upíry, ale kostra „příběhu“ zůstala naprosto stejná. Bohužel celý tento film na mě působil dosti prazvláštním (utahaným) dojmem a popravdě jsem si jeho sledování moc neužil. Tedy až na pár opravdu povedených pasáží (soubojů) jsem se dost nudil a nervózně pokukoval po časomíře. Dost pasáží tu totiž bylo nezáživných, postavy nesympatické a hlavně mě znervózňoval způsob natáčení. Byla z toho sice cítit snaha navodit co možná nejtemnější a skličující atmosféru, která měla vzbudit u diváka soucit, jenže opravdu dobrých scén (potažmo momentů) tu byla sakra málo. Většinu děje se jenom přesouváme z místa na místo, tu a tam naše dvojice „lovců upírů“ někoho sejme, někoho potká, slízne pár šrámů, ale k bůhvíjak velkému obohacení zápletky nedochází, nebo jen zřídka kdy. Vylepšit tuto bezvýchodnou situaci měli oni náboženští fanatici, jenže jejich kecy mě začali srát již po několika minutách a ony „výsadky“ upírů byli spíše k pláči či k smíchu, nežli abych je bral nějak zvlášť vážně. Takže jediné co mě zaujalo, byly některé hlášky, masky upírů a pár soubojů.50% ()

eraserhead666

Je radost vidět zase po dlouhé době upíry jako krvežíznivé bestie. I přes očekávání ten film není úplně hloupý. Naopak, docela mě zaujal a držel pozornost a napětí až takřka do samotného kopce (ten poslední záporácký upír je fakt dost omyl). Koncept, byť nijak originální, je, ve své kombinovanosti upířiny a postapo thrilleru, docela zajímavý. A disponuje zajímavými, vcelku slušně odehranými postavami (jeptiška, mladík, těhotná dívka - u ní se mi hodně líbilo, že SPOILER se její těhotenství nijak ve filmu ani nebylo součástí vyvrcholení nebo dějové linie, prostě jen byla těhotná, to byl/je zajímavé zpestření reality - že by Harris byla v té době opravdu těhotná?). ()

ARI50

Výborný příběh a herectví taky hrozne se mi tohle líbilo Upíři vypadaly fakt výborně ( Skoro jako zombie ) prostředí bomba a akční scény na sebe nechaly velmi působivě znát ode mně jsi tohle zaslouží určitě 4. Určitě se najdou upíři horory mnohem lepší ale tohle určitě se nedá zahodit a v sobe to má podle mne dobře zpracovány příběh. Ale každý má nějaký názor na film. ()

MáŠa

V rámci žánru vydařené. Trošku škoda té linky s náboženskými fanatiky,místo toho bych tam radši viděl něco jiného. Škoda i toho nadmíru inteligentního upíra. To tam taky být nemuselo. ()

JASON_X

Stake Land je v mých očích spolu s The Road vrchol komerčních postapokalyptických filmů. A navíc jsou v něm místo kanibalů nebo zombií upíři, takže se jedná o upírské postapo, a takový žánr mě přivádí k orgasmicky blaženému vrnění. Zatímco realistický The Road je zádumčivý, dušezpytný až meditativní film, upírský Stake Land je (ač taky pomalý) víc akčnější, dějovější, "šťavnatější", tedy "béčkovější" (což nemyslím pejorativně). Dobře se dá rozdíl mezi oběma tak podobnými filmy ukázat na rozdílu mezi postavou Damiciho Mistra a postavou Mortensenova Otce. A taky se samozřejmě nabízí blízká příbuznost Stake Landu se žánrově hodně podobným seriálem Walking Dead (až na to, že Walking Dead je z poloviny trapná, užvaněná a senilní telenovela). Poprvé i podruhé se mi tenhle parádní kousek tak obrovsky líbil, že mu bez hvězdičkové penalizace odpustím i místy otřesnou (vlastně třesnou) ruční kameru, hodně vyumělkovanou postavu holky v závěru, i ten nešťastný a za vlasy až příliš přitažený nápad s árijským bratrem/myslícím upírem. ()

Morholt

Vlastně je to to samé jako Hillcoatova Cesta.Jen se tu vedle poblázněných lidí prohánějí upíři a není tu cítit ta depresivní atmosféra postapokalyptického světa. I tak se ale jedná v žánru o nadprůměrný počin, což není pro hororové tvůrce zrovna nejlepší vizitka. 60% ()

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

25.01.2015

Jim Mickle si dlouhodobě buduje pověst kvalitního žánrového režiséra atmosférických nízkorozpočtových filmů. Země kůlů, We Are What We Are a naposledy jižanská noirová kriminálka Cold In July ho… (více)