Miláček

• Velká Británie Bel Ami (více)

Paříž druhé poloviny 19. století, Francií zmítají politické i hospodářské machinace. Spekulující bankéři a makléři mohou lehce nabýt velkého jmění. Do tohoto prostředí se z vojenské služby v severní Africe vrací pohledný mladík Georges Duroy (Robert Pattinson). Na něj zde ale čeká jen chudá existence na pařížském předměstí. Tento osud jej nikterak neuspokojuje, proto s pomocí přátel a známých a s využitím vlastní obratnosti i bezohlednosti hledá cestu vzhůru po společenském žebříčku. Kariéru zahajuje jako pomocník v Pařížských novinách. Brzy se mu však naskytne obrovská příležitost, kdy mu jeho starý známý nabídne práci politického redaktora pro významný pařížský politický plátek. Díky tomu se Duroy, kterému později žádná z pařížských dam neřekne jinak než Miláček, dostává na výsluní pařížské smetánky. Brzy se kolem něj začnou točit tři vlivné ženy. Clotilde de Marelle (Christina Ricci), která se stane jeho oddanou milenkou, ho uvede do vyšší společnosti. To ovšem Miláčkovi nestačí a naváže milenecký vztah s Madeleine Forestier (Uma Thurman), která z počátku nepříliš talentovanému Duroyovi pomáhá i s psaním prvních článků do novin. Do spleti jeho intrik se postupem času zamotá i postarší manželka jeho ředitele (Kristin Scott Thomas). (oficiální text distributora)

Payushka

Veškeré pocity a myšlenky musíme kromě dialogů odtušit i z výrazu herce. A tady bohužel Pattinson selhává a strhává s sebou tak trochu i celý snímek. V předchozích filmech mu jeho otupělý pohled a lá nerušte, právě sním pomohl. Jakožto upír získal vhodnou tajemnost, v Nezapomeň na mě pak vystihl prototyp rebela, který ale tím vším pouze skrývá citlivé srdce. Jenže tady kvůli svému stagnujícímu hereckému projevu vytváří barikádu mezi sebou a divákem. Občas je atmosféra ale natolik uvěřitelná, že i Pattinsonův zasněný pohled zničehonic vypadá adekvátně. A navíc ukáže nahé půlky, takže se nedá úplně říct, že by pro film nic neudělal. ()

Aknah

Ne! I přes to, že tenhle žánr můžu, se na to nedalo koukat. Čekala jsem více intrik, vtipu, elegance, vlastně čehokoli, jen ne takového bláta! Co jsem dostala, byl vlastně jen sled toho, jak jde od jedné k druhé, což mi přijde jako základ děje fakt smutný. Ovšem nejsmutnější byl Robert Pattinson, nejen že se sem vůbec nehodil, ale že snad neumí ani přirozeně mrkat, jsem fakt netušila. Všude přítomný, nepříjemný a slizký Georges tu byl, ale rozhodně ne BEL AMI! Dvě hvězdy za žánr a herečky,nejlepší byla Christina Ricci. ()

IQ Tiqe

Kristine a Uma předvádí herecký talent, "sluníčko" Christina navíc i hezký kukuč, z Pattinsona mám smíšené pocity - buďto měl opravdu hrát rozpolceného muže a odvedl výborný výkon, nebo hrál blbě, protože jsem nedokázal rozlišit, jestli se tváří dojatě nebo nenávistně. Takže po herecké stránce dejme tomu spokojenost, po příběhové to mohlo být lepší. Maupassant to napsal vtipněji. Film u hodně pomáhá dobrá hudba. # příběh 6 | hudba 7 | humor 1 | akce 0 | napětí 2 | pustil bych si znovu 5 ()

Dzeyna

Opravdu nevím, jak se k tomu celému mám vyjádřit. Podle mě se Robert Pattinson nehodí jinam než do romanťáků a už mě ani moc nebaví. Pořád se tváří stejně. Myslím si, že to není dobrý herec. A nechápu co na něm každá ženská vidí - jak je zřejmé i z toho snímku - "miláček" žen, abych to uvedla na pravou míru, spíše milenec nevěrných, hloupých žen. Ani Uma Thurman mě příliš neuchvátila, moc jí nesedí toto dobové zařazení, je spíše na futuristickou dobu. Ovšem Christina Ricci ta bylo jako třešnička na dortu. Je skvělá a jako jediná mě nenudila. Příběh je sice dobrý, ale je zvláštně podaný a snadno předvídatelný. Takže jediné plusy byli: Christina Ricci, Paříž, novinařina a zvrhlé téma. Jsou to takové horší 3 hvězdy. ()

teutates

Přesně tak jsem si to kdysi představoval, když jsem ještě tahal kačera a mama četla tyhle oplzlosti, jaá věděl proč… cesta do vyšší společnosti přes postel, takhle se to dělá, ehm. Jen z těží chápu co tu dělal slizký a oplzlý Bel Ami Pattinson, noó zřejmě má svůj mastný, smradlavý piedestal, z kterého né a neé dolů… Nemorálnost sama, neboli márnost nad márnost. 6/10 ()

cukorek

Názor ľudí, ktorí čítajú knihy a tie následne dostanú filmovú podobu, znie vždy v prospech kníh. Ja medzi vášnivých čitateľov nepatrím, ale táto knižná predloha spracovaná Declanom Donnellom a Nickom Ormerodom na mňa pôsobila trocha neprehliadne ako keď na hokejovom zápase hrajú mužstva v takmer rovnakých dresoch a z diaľky nevidno presne, ktorý hráč má puk a trocha nudne ako keď treba dlho čakať na strelenie gólu. Nakoniec však "pár gólov padlo", keď príbeh dostal lepší spád udalostí s menším zauzlením. Robert Pattinson zvládol bez väčších nedostatkov rolu namysleného Georga, ktorý mál niečo do seba a navyše táto "šablóna" sadne do každého storočia, pretože stále sa nájdu muži, čo dajú prednosť peniazom a kariére, pred chudobou a skutočnou láskou. Viac som bol zvedavý na Umu Thurman, ktorej výkon sa mi zdal o niečo lepší aj keď bola len vo vedľajšej úlohe. Bohužiaľ, týmto filmom tvorcovia pre mňa nič nového nepriniesli a ani s dosť otvoreným sexuálnym prejavom, ma nepresvedčili 40%. ()

Slarque

Robert Pattinson mi na tuhle roli zkrátka připadá hlavně moc mladý. Pak celé to drama vůbec nevyzní tak, jak ho de Maupassant napsal. Na druhou stranu tu byly tři skvělé herečky, neošizená výprava a kostýmy a dobrá hudba. ()

LoLaa

Pattinson = miláček? Ale jo, ta role mu docela sedla, svou roli zahrál celkem obstojně a jeho herecký talent se podle mě stále jen rozvíjí k lepšímu. Bohužel jsem ale celý film srovnávala s divadelní inscenací téhož příběhu, kterou jsem zhlédla v mladoboleslavském divadle, a ta divadelní forma mi prostě sedla mnohem víc.. Film mě chvílemi trochu nudil a měla jsem bohužel problém se vžít do atmosféry Paříže 19. století. Mohlo to určitě dopadnout mnohem líp, ale také mnohem mnohem hůř! ()

eLeR

Sila Maupassantovho príbehu sa tu úplne stratila. Herci prišli a zahrali, čo mali zahrať, to je asi tak všetko. Nádherné kostýmy, zaujímavá Ricci, tentokrát krásna Thurman, a sem - tam kvalitný Pattinson. Najlepšia tu bola ale jednoznačne Scott Thomas. Malo to veľký potenciál, ale niečo sa nepodarilo, aspoň v mojom prípade priemer. ()

iamek

Pattison šmejda Duroye zahrál bezchybně. Takový herecký výkon jsem od něj nečekal. Svojí postavu zahrál tak dokonale, že jsem ho celé promítání proklínal a jeho postavu jsem nenáviděl a přál jsem mu tu nejhorší možnou variantu utrpení. Takový pocit člověk nemá každý den. Na vedlejší ženské role se krásně koukalo a ani nezáleželo jak to je po stránce herecké. ()

Arsenal83

Veľmi dobrý román, ktorý skvele charakterizoval dobu, no zároveň aj predviedol nadčasové myšlienky prospechárstva. Patizón ostal pri svojom chladnom upírskom vystupovaní a ten aj keď sa zasmeje, tak radšej vyťahujete cesnak a kríž. Ten pigment a solárko fakt že nevidel. No herečky mu tiež nedali ktovie aké, skôr šeredy než krásky, presne k nemu pasujúce. Škoda, že rolu odmietla Marion Cotillard, to by mohlo mať vyššiu úroveň. Kostýmovo super a samotný dej o morálnom úpadku zachovaný, ako má byť. ()

lillien

Příběh je nakynutá, nepoutavá nuda, ve které se pár slušných hereček usilovně snaží za pomoci pompezních rob a dmoucích ňader udržet jakous takous úroveń, aby to nebyl úplný propadák. K němu film neodvratně tlačí hlavně R. Patinsson, který se ustavičně tváří jako blbě obřezaný, ztopořený úd na starou kurvu. Jeho kombinace snahy s tak nepřirozeným a křečovitým herectvím a čím dál tím odpudivější vizáží přestává být pouhým bizarním zážitkem, ale začíná lézt těžce na nervy. Námět o tom, jak se chudý chlapec s nasazením olympionika hodlá prokurvit do lepší společnosti, zabíjí zbytečně cudné sexuální scény, ze kterých nesálá skutečné jiskření, vše mezitím je nabubřelé krafání o hovně a zbývají tedy jen slušné kostýmy a lopotící se herečky, u kterých o talentu sice nikdo nepochybuje, ale z hovna bič neupleteš. ()

Roman.Ticka

Hoši si mysleli, že když jednou chytili velkou rybu, mají do budoucna zaseto a stačí jen lapit pár štik do nového projektu a bude sklizeno. Bohužel knižní předloha je tak ojedinělou a fascinující záležitostí, že by si na ni jen tak někdo netroufl, ani největší kumštýři. Dopadlo to přesně tak, jak zní první věta, herecká sestava se povedla, kostýmy, výprava taktéž, ale film jako celek neměl potřebnou knižní šťávu, nic mi nepředal, ničím nezaujal, bylo to chladné jak zimní ráno. Chválím výběr Pattinsova do role slizkého bezpátečního kariéristy bez citů, bez zábran - dokonalá mašina na manipulativní ničení všeho živého i neživého bez rozdílu. Škoda, klasická předloha nabízela mnohem mnohem víc. ()

Beastmaster4

Velké překvapení co se týká hereckých výkonů, průměr co se týká zápletky a trošku ošoupaný závěr. Váhal jsem mezi 3 a 4, nakonec jsem dal tři hvězdy za místy nevyužitý potenciál. Rozhodně mě překvapil Robert Pattinson, který se doslova proměnil a ukázal, že umí opravdu zahrát. Až na některé pasáže, kde vypadal jako mrtvola a jeho výraz postrádal mimiku bylo vše o.k. Uma Thurman byla mírně nevýrazná, ale to byl věřím i záměr její zapšklé a podivné role. Od ní jsem ale nic extra stejně nečekal. Kdo opět předvedl, že je star, byla Christina Ricci, ta nezklame snad nikdy. Miláček tak stojí na rozhodně propracovaném a zajímavém základu, na dobrých hercích, ale chybí mu šťáva a snaha ukázat maximum. Určitě doporučuji zájemcům o filmy s komplikovanými mileneckými vztahy. ()

Sawy

Už jsem zažil horší školní filmové projekce.Miláček je přesně tím typem filmu,ve kterém všechno funguje zhruba tak,jak má.Všechno je hezky natočeno,k filmu zní příjemná hudba,dobové kulisy vypadají dobře.Celek je ale přesto hlavně nevzrušivou,na pohled hezkou,ale zoufale neosobitou literární adaptací,do které zkrátka nezkušené duo režisérů nedokázalo vložit duši a dostatečně ji uzpůsobit filmové řeči.Přitom příběh skýtá potenciál na drásavou sondu do duše nepříliš bystrého,ale šarmantního muže,kterého pohltila touha po životních slastech a je schopen udělat vše pro to,aby jich docílil.Stačilo ustoupit od líbivé a přespříliš učesané stylizace,více se soustředit na politický a novinářský podtext filmu a dát větší prostor postavě Umy Thurman,která je jednoznačně tím nejzajímavějším,co film nabízí.I ostatní představitelky ženských rolích potěší,sám Pattinson pak podává silně nevyrovnaný výkon,kdy se zmítá na hraně mezi perfektním vystižením bezohledného floutka a chabým přehráváním.Ovšem ani on mi výrazně nevadil,což se dá říci o celém filmu,který možná mohl být lepší,ale i tak jde o solidní,i když možná až příliš standartní adaptaci,která si dokázala udržet mou pozornost a v některých směrech mě dokonce i velmi potěšila (třeba možnost po delší době vidět Christinu Ricci na velkém plátně).Každopádně šlo o rozhodně příjemnější zážitek,než by mi poskytla dvouhodinovka konverzace z němčiny,které bych jinak jistě neunikl. 65 % ()

Shaqualyck

Svět není zlej, to jenom lidi sou kurvy. Proto, co můžeš, to urvi! Georges Duroy - mladý, pohledný, hladový a k uzoufání ctižádostivý vaginální alpinista. Odhodlaný vyhrabat se ze srabu stůj co stůj... Pomůže mu náhoda a Bel Ami si pozvolna tříbí svou klopýtavou sociální inteligenci a zjišťuje, jak že to ve světě vlastně chodí. A ucítí příležitost propíchat se společenským žebříčkem do těch nejvyšších pater. [...] Mám rád Maupassanta. Krásně se trefuje do lidské povahy. Je skvělé, že tvůrci pochopili, že disponují-li takto silnou předlohou, mají polovinu práce hotovou, jen to moc nezprznit. Myslím, že to vůbec nedopadlo nejhůř. Výbornému obsazení (welcome back, Uma!) navíc překvapivě nedělá ostudu ani typově přesný Robert Pattinson coby pionýr ryzího topořivého machiavellismu. V profesním portfoliu tohoto hocha se věru dlouho "stmívat" nebude... ()

murakamigirl

Nie som určite za to, že film musí byť vždy genetickou kópiou alebo takmer dvojníkom literárnej predlohy. Lenže, sakriš, niektoré literárne predlohy si zaslúžia vyššie zaobchádzanie a skutočný rešpekt vzhľadom na svoje kultúrne dedičstvo ako iné. Miláčik sa odohráva v 2. polovici 19. storočia, kedy si moc dobre nevieme predstaviť, ako sa vtedy žilo, bavilo či ako sa získavalo uznanie, no jedno je isté, tento príbeh je nadčasovým príbehom, postavy sú nadčasovými postavami, s nadčasovými "hodnotami", navyše zachytáva (ne)pekne nestabilnú dobu, ktorá bola z hľadiska histórie perná, nielen vo Francúzsku... Táto adaptácia je koprodukčným európskym pokusom o spracovanie veľkého diela francúzskej kultúry, a to je, prosím, VŠE. Ani nestojí za reč, že verne pripomína len next new, draho obsadený, nablýskaný, vybrakovaný produkt, ktorý asi najviac utrpel výberom Roberta Pattinsona (!) ako hlavnej postavy, ktorý bohužiaľ vôbec nezvláda pohnútky a činy Georga Duroya, kto vie prečo? :-)))) Ale ani ostatné nefunguje oveľa lepšie ako Pattinsonov výkon: priveľa, priveľa, priveľa, priveľa hystérie, a súčasne nepochopených emócií, či postáv... Jediný magický element, Christinka Ricci, hrá tak skvostne, až vás to bije do očí, a od momentu zjavenia na scéne sledujeme jej, nie ten Georgov príbeh... ()

khedy

Pattinson mě snímek od snímku přesvědčuje o tom, že není jen vyžehledný pseudo upír pro pubertální holčičky. Role svůdníka a sexuálního dravce mu sedla naprosto skvěle a do paříšských kulis 2.pol 19. století padl jako ulitý. K tomu všemu moje oblíbená Uma Thurman a jedno z těch lepších dramat letošního roku je na světě. ()

NinonL

Nejsou to plné 4 hvězdičky, ale počáteční rozpaky, následný cynismus, vypočítavost i ambicióznost dokázal R. Pattinson zahrát skvěle. I upocenou snahu nespadnout zase zpátky mezi své, mezi spodinu. Jeho ženské oběti byly rovněž uvěřitelné, ale v mých očích je hlavní hrdina převálcoval. Snad kromě Christiny Ricci. Hodnocení dávám kvůli mrazení v zádech, které při sledování probíhalo docela spolehlivě. ()

MartinezZ

Námět není vůbec špatný, jenže to je všechno. Jedině snad hudba nebyla místy vůbec špatná, zbytek byl ale hodně promrhanou příležitostí. Takových hereckých osobností a taková nuda, film díky scénáři vypadá jako sestřih scén z nějakého delšího filmu. Největším faux pas (když už jsme v té Francii, která je ale nastíněna jen úvodním titulkem, jinak si toho nevšimnete), je Patyzón. Jeho smůla je v tom, že si ho asi už navždycky budu pamatovat jak třpytku s tesáky. Tady jsem ale nějak nechápal, proč byl do filmu obsazen. Unylý herec, který nemá žádný hlas, pokud zrovna neřve smyslů zbavený, a jenž po celý film vypadá jak feťák, mi prostě nedovoluje nabýt dojmu, jak mu paničky padají k nohám. Natočte to, prosím, znovu, s jiným scénáristou a hlavně s jiným hercem hlavní postavy, všechno ostatní ať klidně zůstane. ~~~ Trefný komentář: verbal ()

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

04.05.2012

Pattinson, Hopkins, literatura, ženy

Pattinson, Hopkins, literatura, ženy

10.11.2009

Minulý týden se shodou okolností vynořily zprávy o dvou projektech, v nichž si veterán Anthony Hopkins a žhavá hvězda současnosti Robert Pattinson zahrají slavné spisovatele. Začněme tím, který naše… (více)