Cyril, Bruno a Aneta jsou sourozenci ve středním věku. Když byli Aneta s Brunem ještě malé děti, jejich rodiče se zabili při autonehodě a nejstarší Cyril se o ně postaral. Tato skutečnost vytvořila mezi nimi silné pouto. Cyril je soudce, který v tom takzvaně umí chodit. Má přátele mezi politiky, je bohatý a korupce je jen slovo. Aneta je svobodná televizní reportérka, která je právě zamilovaná do svého nového přítele Alana, a protože má skoro naivní představu o tom, jak by svět měl fungovat, nelíbí se jí jak Cyril zneužívá svého postavení. Bruno, naopak, je poněkud zakřiknutý. Jako jediný z nich žije v manželství a vychovává pubertální dceru. Ve volných chvílích sleduje na internetu striptýzovou tanečnici Tali. Sourozenci každoročně společně jezdí na hory. Ani letos tomu nebude jinak, ale přeci jen něco jinak je. Bruno se nedávno dozvěděl, že trpí nevyléčitelnou chorobou a moc života už mu nezbývá. Cyril se tedy rozhodne jejich každoroční výlet pojmout trochu jinak. Má to být něco jako dárek na rozloučenou pro umírajícího Bruna. Cyril se rozhodne, že pojedou do nejluxusnějšího hotelu v Tatrách a jako bonus pro Bruna zaplatí i striptérku Tali a doufá, že si to s ní bratr užije. Nesmělý Bruno z toho evidentně není ve své kůži, ale Cyrilovi se neodporuje. To vědí všichni tři. I když to Cyril asi myslí dobře, jeho povýšené chování sourozenci těžko snáší. Bruno se nedokáže chovat podle Cyrilových představ, a tak se Cyril jednoduše rozhodne, že si Tali nechá pro sebe. Nakonec si ji vlastně zaplatil, takže co by řešil. Tali to není proti mysli. Je jí vlastně jedno, kdo jí dopomůže k životu, jaký si představovala. Po telefonu se rozchází se svým přítelem Reném, který s Cyrilem tento obchod uzavřel. René si to však nechce nechat líbit a rozhodne se, že dá Cyrilovi za vyučenou. Dokonce ho chce zastřelit... (TV Prima)

Kada80

Ono to svejma vulgárnějšíma dialogama hodně lidí spíše popudilo a urazilo. A to hlavně ty od kterejch slyším,ale Román pro ženy je boží.Tak to si raděj zajděte na manikůru a tenhle film nechte mužům.Neříkám,že je to nějaká bomba,ale mě to určitě neurazilo.Hlavně Budař exceluje - (a to nejen na stadionu Sparty) NEZAPOMENUTELNÉ : BANIK PIČOOOOO ! 65% ()

p3tulko

Napočudovanie nejde o žiadnu katastrofu ale zároveň sa nejedná o Oscarový trhák. Vo filme sa pojednáva príbeh, ktorý veľmi blízko naväzuje na skutočnú realitu dnešných pracháčov. Donutil to stvárnil úplne presne. Doslova hyenizmus dnešnej zbohatlíckej vrstvy sme mohli sledovať v tomto filme. Na druhej strane som sa dobre pobavil na mnohých dialógoch. Dokonca tam zaznelo aj pár frkov. Niektoré postavy neboli dostatočne premyslené ale budiš. Záver: obstojná komédia s obstojnými hereckými výkonmi. ()

Peči

S klidným svědomím můžu dát 4, protože toto byla skutečně zábavná oddechová komedie, proložená vtipnými hláškami a humorem, který neurazí. Mám rád Donutila a ten nezklamal, stejně jako ostatní herci. Velmi souhlasím s Enšpíglem a Malarkeyem- aktuálních 46 % je podhodnocené číslo... Na ČSFD se ta procenta nesmějí brát až tak vážně.To, že je nějaký film modře neznamená, že není výborný. Naopak kolikrát je člověk mile překvapen... ()

Sylvanas

Co k tomu říci? Pro mě naprosto prázdný film. Herci, kteří nejsou špatní se snaží hrát, ale až na Donutila vlastně nemají co. Postava Anety je naprosto plochá a téměř zbytečná. Naopak příběh Bruna, coby umírajícího muže, který je na své poslední dovolené, by mohl být zajímavý, leč tvůrci jej zredukovali pouze na pár bezduchých pohledů Miroslava Vladyky. Film se snaží být komedií i dramatem zároveň, ale ve výsledku není pořádně ani jedním. Nevím, jak je to s knižní předlohou k tomuhle filmu. Obecně mám Vieweghovy knihy ráda a stejně tak většinu filmových adaptací jeho románů. Tenhle film mi ale moc k srdci nepřirostl. Celý příběh, hlášky i vážná témata, která se nám tu snaží naservírovat, vše je podáváno poněkud hodně vodou zředěné. Hvězdička za pár dobrých hlášek a krásnou tatranskou krajinu. ()

Evbad odpad!

Proč se vůbec u nás točí takovýhle filmy?! Blemcy a klišé zabalené do "skryté" reklamy. Nevím, jak kvalitní je Vieweghova předloha, film sám o sobě je ale ubohost povýšená na druhou. ()

burton-ka

Ano, tomu řikám pěkně podělaný film podle nehorázně dobré knihy! Zdá se mi, že Michal Viewegh se narodil ve špatné zemi a že jeho knihy nebudou snad nikdy uchopeny a podány na titanovém podnose! Prosím pana Vejdělka at´už se znovu nějaké jeho knihy uchopí a pohladí mé lačné oko!!! Jediný kdo mě pobavil je postava Anety, kterou zahrála nedoceněná česká herečka Vanda Hybnerová. Ovšem ono ikdyby jste do tohoto filmu nasázeli herce par exelans - nepomůže to! ()

MarryW

Ani drama, ani komedie, a ani nevím co k tomu napsat. Bylo to sprosté, nudné, divné a celkově trapné. Donutila, Vladyku i Hybnerovou mám hodně ráda, ale v tomhle mi nesedli. Trápili nejenom mě, ale i sebe. Jestli to takhle půjde dál, tak dobrý český film za chvilku zanikne. Ne všechno, co Viewegh napíše, musí být hit. Možná by bylo načase poohlédnout se i po jiných dobrých českých spisovatelích či scénáristech. Někdy mám pocit, že už je trochu pře - Vieweghováno. ()

Enzo555

O triedu lepší pocit ako z filmu Muži v nadeji. Zmeniť tempo a predĺžiť zvláštny záver a bol by to veľmi dobrý film. Veľmi sa mi páčila "veľká" kamera a výkony resp.interakcia V.Hybnerovej a M.Donutila, Táňa sa mi na rolu ašpirujúcej zlatokopky absolut.nehodila. Vanda Hybnerová je celkovo zaujímavý typ - (najprv ma myklo, že to Halina P.prešla diétou) - v budúcnosti si ju rád pozriem, má pozitívny človečenský náboj ()

Scaevola

Nahlédnutí do současné české (mužské) duše? Možná, ale v nesmírně nudném kabátku. Jen M. Donutil snad našel svou životní roli. ()

Kozlowski8

Tak to je fiasko. Vcelku stupidní příběh. Scénáristické zpracování mu nejvíce uškodilo. Ve scénáři je dle mého názoru hlavní problém a ani skvělí herci v čele s Donutilem a Vladykou to nezachrání, pouze u mne toto dílo posunuli z odpadních vod do 1*. ()

dadule777

Ani jednou jsem se nezasmála a na konci filmu jsem si tak říkala, co tím chtěl "básník" říci? Děj tak nějak plyne, prakticky nedochází k žádnému vyvrcholení děje i když o to asi pokus byl. Věřím, že si nějakého diváka najde, ale mě by to postačilo jako kulisa při jiných činnostech. ()

gezper

Nechtělo se mi do toho a již vím proč. Je to opravdu hodně slabé. Jestli si tohle dnešní diváci opravdu přejí vidět, tak je mi smutno. Dosahovat vtipu za každou cenu především sprostými výrazy je ubohost (v českých filmech mi to vadí daleko více než v cizí produkci), Donutil to alespoň dobře zahraje a Vladykovi ten ňouma jde tak nějak i bez výraznějšího hraní, má na to holt ksicht. Product placement rulez. A scénař netřeba moc hrotit, že, publikum na to do kin stejně půjde kvůli Vieweghovi .. [30%] ()

japekli

Po zhlídnutí, musím přiznat, jsem měl takový mrazení... Hodně ze života, chvíli drama, chvíli smích a byly pasáže, v kterých zas nebylo patrný jestli slzy nebo řechtání . Byl jsem unešenej z postavy Donutila, takovejhle cynickej typ člověka je prostě ideál na škrobenost, kdy si kdejakej kravaťák nebo funkcionář myslí o sobě bůhvíco a ňákej "Donutil" zboří, aspoň na chvíli, ten jeho úchyláckej "zámeček". Jediný, co by se dalo postavě vyčítat je, že sama byla, díky penězům, načichlá snobismem (asi měla poukázat na naši elitu a proto nemohla bejt jiná), ale nezmění to fakt v mistrovství, s jakým byla zahraná, obsazením se zfilmovaná forma může srovnávat s knižní, předčí ji v tom, že Tatry vyhrály nad Alpama a otřela se i o intelekt lidí spjatých s fotbalem. ()