Cyril, Bruno a Aneta jsou sourozenci ve středním věku. Když byli Aneta s Brunem ještě malé děti, jejich rodiče se zabili při autonehodě a nejstarší Cyril se o ně postaral. Tato skutečnost vytvořila mezi nimi silné pouto. Cyril je soudce, který v tom takzvaně umí chodit. Má přátele mezi politiky, je bohatý a korupce je jen slovo. Aneta je svobodná televizní reportérka, která je právě zamilovaná do svého nového přítele Alana, a protože má skoro naivní představu o tom, jak by svět měl fungovat, nelíbí se jí jak Cyril zneužívá svého postavení. Bruno, naopak, je poněkud zakřiknutý. Jako jediný z nich žije v manželství a vychovává pubertální dceru. Ve volných chvílích sleduje na internetu striptýzovou tanečnici Tali. Sourozenci každoročně společně jezdí na hory. Ani letos tomu nebude jinak, ale přeci jen něco jinak je. Bruno se nedávno dozvěděl, že trpí nevyléčitelnou chorobou a moc života už mu nezbývá. Cyril se tedy rozhodne jejich každoroční výlet pojmout trochu jinak. Má to být něco jako dárek na rozloučenou pro umírajícího Bruna. Cyril se rozhodne, že pojedou do nejluxusnějšího hotelu v Tatrách a jako bonus pro Bruna zaplatí i striptérku Tali a doufá, že si to s ní bratr užije. Nesmělý Bruno z toho evidentně není ve své kůži, ale Cyrilovi se neodporuje. To vědí všichni tři. I když to Cyril asi myslí dobře, jeho povýšené chování sourozenci těžko snáší. Bruno se nedokáže chovat podle Cyrilových představ, a tak se Cyril jednoduše rozhodne, že si Tali nechá pro sebe. Nakonec si ji vlastně zaplatil, takže co by řešil. Tali to není proti mysli. Je jí vlastně jedno, kdo jí dopomůže k životu, jaký si představovala. Po telefonu se rozchází se svým přítelem Reném, který s Cyrilem tento obchod uzavřel. René si to však nechce nechat líbit a rozhodne se, že dá Cyrilovi za vyučenou. Dokonce ho chce zastřelit... (TV Prima)

complex

Film, ktorý je vlastne o ničom, ale predsa sa ukazuje nejaký zvrat a cieľ filmu, za peniaze si všetko nekúpiš.. ale na českú tvorbu som celkom, že aj spokojný, len sa tam nájde veľa chýb, ktoré slovák jednoducho nájde... ()

aldairek

Ano takhle v neděli navečír 3 +1 s Miroslavem Donutilem, ale do kina? To prosím ani náhodou. Jediný světlý moment je Filip Čapka. .....Jestli Tomáš Bařina odmítl scénář k Bobulím2 kvůli tomu, že nestál za nic, tak nechápu jak mohl kývnout na tohle, nebo vlastně chápu, stejně jako postava Táni Pauhoufové ve filmu za to dostal balík peněz, ale láska? ta z toho bohužel žádná nebude. ()

Alvin

Román pro muže není úplný odpad, ale taky zdaleka ne dobrý film. Viewegh by měl vážně zauvažovat nad psaním scénářů pro české seriály, protože přesně tam by jeho ploché, ale přitom docela zábavné postavy měly určitě velký úspěch. Navíc by se to obešlo bez toho otravného product placementu, který je pro tuhle kategorii českých filmů typický. Chápu, že hlavní hrdinové pojedou ve voze sponzora filmu, ale opravdu musí být každé druhé auto zaparkované v záběru BMW? Co se určitě povedlo, je hudba, která k filmu sedí a ani herci nejsou špatní až na Donutila, kterého vážně nemusím. Namyšlený papaláš je role jak stvořená pro Jandáka. Byl by to film za slušné 3 hvězdy, nebýt toho závěru. Netuším, proč se tvůrci nesmířili s tím, že natáčí „zábavu“ a na závěr se pokouší o nějaké hlubší sdělení. ()

chicocheco

Celý film nebyl o ničem jiném než o čekání na to, jestli a kdy Vladyka dostane tu Slovenku. Dobří herci (hlavně Donutil), ale hrozně blbý film. ()

s7RanG

Čekal jsem daleko víc. Donutil utahne 3+1 hravě, ale u toho filmu na to prostě sám nestačí. Jeho výkon se mi libil, ostatní bylo nudné, předvídatelné a nehumorné. ()

petrastrela

Mě to tak zlé nepřišlo. Dobré herecké obsazení, Hybnerová-Budař-Pauhofová byli skvělí. Donutil mi tady byl dost odporný a protivný, ale to si žádala role a tak měl na člověka působit, takže taky fajn. Vtipné mi to příliš nepřišlo, kromě pár vtipných scén, spíš jsem z toho měla takový bolestný pocit. Musím pochválit podařené záběry. Jinak opět reklamy, ale tak už to bohužel je, nic vyjímečného (v Románu pro ženy to bylo otravnější). ()

Augustyn

Po přečtení zdejších komentářů jsem měl za to, že se budu dívat na nechutně trapnou slizárnu a "vuala" ono se tak vůbec nestalo. Kdo ve filmu nebude pátrat po hluboce oduševnělých myšlenkách skrytých v houštinách scén, ten se v pohodičce pobaví. Hajzlíci jsou tu prostě hajzlíci, dobráci zase jen a pouze dobráci, nic mezi tím. Ale tady to vlastně, tak nějak, stačí. ()

Naby

Film me rozhodne rozesmal, pobavil a trosku donutil premyslet, coz chvalim, ale jinak zapada do vsednich filmovych filmu. Nejvic me na filmu rozesmalo, kdyz u nej manzelaka usnula a po pul hodine co se vzbudila se me pta: "Uz spis?" :-D Tak to jsem se smal se slovy: "Ja ne :-D". Az budu chtit neco odpocinkovyho tak za rok za 2 to bude prima opakovani. 3,45*, takze proste jenom 3*. ()

sarianna

Nemyslím si, jak zde někdo uvedl, že tenhle film je mimo normu, nebo něc podobného. Podle mého názoru je tenhle film velmi průměrný, možná maličko podprůměrný a naprosto kopíruje prověřený příběhový vzorec, snad jen s tím, že zde není hollywoodský happy-end typu, že se postava Miroslava Vladyky nakonec uzdraví. Děj je naprosto předvídatelný, už po prvních 15 minutách jsem věděla, jak to dopadne. Role Miroslava Donutila by mohla být zajímavá,ale mě prostě neoslovil způsob jeho pojetí. Nemůžu pomoct,ale bylo to takové prvoplánové. Ovšem co se týče Miroslava Vladyky, zcela se ztotožňuju s názorem jednoho kritika, že by mu měl někdo vysvětlit, že smrtelně nemocný člověk nerovná se imbecil. ()

schindler

Někdy se mě stává, že u novodobých českých filmů (bez pardonu) hodně NASERU. Asi takhle, já jsem knížku nečetl, ale předpokládám, že tvůrci ano, takže co tohle mělo být? O čem to vlastě celé bylo? Kde to má poentu, závěr nebo snad nějakej děj? Vladyka řekl za první polovinu filmu asi 2 slova, Donutil sice zahrál zkorumpovaného soudce slušně, ale postupem času mě přišel dost otavnej, Budař prohodil nějakejch pár hlášek, ale co z toho. Nevím, ale člověk by si měl odnést z filmu nějaký pocit a je jedno jestli je to ponaučení, strach, smích nebo jen dobrý pocit, že těch 90 minut za to stálo. Z Románu pro muže si nikdo neodnese nic, maximálně tak nějakou depresi z toho jaký kokotiny se u nás někdy natáčejí. A za co že jsou ty 2 hvězdičky? Za krásné panoráma Vysokých Tater. (byly to snad Tatry, ne?) ()

zero_zelo

asi bych sem nic nepsala, kdybych si nedala pár "kritik" níže sepsaných. nevím, co přesně se v týhle době čeká od "českýho filmu", kterej se leckdy vyzdvihává. mě osobně to tak strašný nepříslo, abych tady hlásala odpad! a kamenovala od scénaře po slovo "čůrák" v přímým přenosu. uklidněte se. neni to žádná perla, tak nějak průměrnej TV film se slabšíma chvilkama, ale jistou řečí mezi řádky. film, kerej byl možná víc pln očekávání, který nenaplnil, zato naplnil žíly kritků z ulice zkaženým vínem ()

miromir

Nechapu to chabe hodnoceni, velmi mile me to prekvapilo a bavil sem se od zacatku az do konce velice dobre, v neposledni rade vyborni herci a Donutil byl fakt uzasnej. ()

Lucerok

Román pro muže? To je soubor prapodivných dialogů o ničem s polonahým Donutilem a mafií v zádech. Budu dělat, že jsem nic neviděla. Hvězdička za výkon Vladyky a krásnou Pauhofovou. ()

Pharao20

Ďalší film, pri ktorom som sa presvedčil že sa nesmiem riadiť komentármi a hodnetiami na CSFD..Užívatelia tu chcu vzdy všetko na 100% a filmy snád pozerajú už len preto aby hľadali chyby ktore potom môžu s iskričkami v očiach zverejnovat a myslia si pritom akí sú úžasní kritici:) ...Ja ako prostý divák som si večer sadol k telke pustil Román pro muže a nechal sa unášať dejom, ktorý bol viac menej dosť zaujímavý a nápaditý..Malo to dosť chýb ktoré tu už boli spomenuté ale v podstate som si film užil a nenudil sa pri nom..Herecké výkony sú výborné obzvlášť sa mi páčila Donutilova rola bohatého sebavedomého hajzla ktorému človek na konci filmu praje aby ho niekto zabil...Jediné čo na tomto filme nechápem je zaradenie - Komédia...za celý film som sa nezasmial ani raz proste nebolo na čom..ale pokiaľ to berieme ako drámu tak je to dobrý film ktorý sa oplatí pozriet .... ()

Kivis

Ideální film na zaplácnutí volného večera, kdy se vám nechce myslet. Film naprosto bez zajímavého vývoje, který se snaží tvářit, že se postavy nějak vyvíjí a mění, a že mezi nimi jsou zapletené vztahy, ale ve skutečnosti je to spíš jen sled jednotlivých scének - někdy opravdu úsměvných, někdy spíš vyšumělých. Film, který mě určitě nenadchnul, ale ani nijak neurazil. Nemyslím, že je to nějaká ukázka úpadku a marnosti české filmografie, spíš je to jen obyčejná tuctovka. ()

Lukas0801

Zase tak špatné to nebylo, ale na rozdíl od Románu pro ženy jsem toto nějak nepochopil...obrázek chování pracháčů byl ale řekl bych přesný...příběh ušel...rozhodně to ale nebyl film, který si budu rád pouštět zas a znova...škoda ()

Kleofáš

No, asi jsem neměl předtím číst tu knížku, která taky není žádné veledílo, mimochodem. Postavy v té knížce víceméně fungují, ale ve filmu jsou posunuté trochu bokem a jako celek to nedává vůbec smysl. Přidejte dialogy jak z telenovely, naprosto vykolejené epizodní roličky (kuchař) a máte z toho fakt špatný film. Román pro ženy byl celý stylizovaný, vystihl určitou nadsázku předlohy. Tohle dílo zůstalo přešlapovat na startu, takže mě ani ten Donutil hrající slizáka fakt solidně neoslovil. Tak aspoň že ta Táňa probouzí chlapské lovecké pudy spolehlivě :-) ()

chosan

Pár perfektních hlášek film má ale to je tak vše každopádně lepší i příběhem je román pro ženy román pro muže kteří maj po 50 jednoho nezaměstnanýho a pytel vzpomínek dávám 55%. ()