Cyril, Bruno a Aneta jsou sourozenci ve středním věku. Když byli Aneta s Brunem ještě malé děti, jejich rodiče se zabili při autonehodě a nejstarší Cyril se o ně postaral. Tato skutečnost vytvořila mezi nimi silné pouto. Cyril je soudce, který v tom takzvaně umí chodit. Má přátele mezi politiky, je bohatý a korupce je jen slovo. Aneta je svobodná televizní reportérka, která je právě zamilovaná do svého nového přítele Alana, a protože má skoro naivní představu o tom, jak by svět měl fungovat, nelíbí se jí jak Cyril zneužívá svého postavení. Bruno, naopak, je poněkud zakřiknutý. Jako jediný z nich žije v manželství a vychovává pubertální dceru. Ve volných chvílích sleduje na internetu striptýzovou tanečnici Tali. Sourozenci každoročně společně jezdí na hory. Ani letos tomu nebude jinak, ale přeci jen něco jinak je. Bruno se nedávno dozvěděl, že trpí nevyléčitelnou chorobou a moc života už mu nezbývá. Cyril se tedy rozhodne jejich každoroční výlet pojmout trochu jinak. Má to být něco jako dárek na rozloučenou pro umírajícího Bruna. Cyril se rozhodne, že pojedou do nejluxusnějšího hotelu v Tatrách a jako bonus pro Bruna zaplatí i striptérku Tali a doufá, že si to s ní bratr užije. Nesmělý Bruno z toho evidentně není ve své kůži, ale Cyrilovi se neodporuje. To vědí všichni tři. I když to Cyril asi myslí dobře, jeho povýšené chování sourozenci těžko snáší. Bruno se nedokáže chovat podle Cyrilových představ, a tak se Cyril jednoduše rozhodne, že si Tali nechá pro sebe. Nakonec si ji vlastně zaplatil, takže co by řešil. Tali to není proti mysli. Je jí vlastně jedno, kdo jí dopomůže k životu, jaký si představovala. Po telefonu se rozchází se svým přítelem Reném, který s Cyrilem tento obchod uzavřel. René si to však nechce nechat líbit a rozhodne se, že dá Cyrilovi za vyučenou. Dokonce ho chce zastřelit... (TV Prima)

Axl.K

Myslím, že skvěle zpracovanej film s výnikajícími hereckými výkony témř všech klíčových postav po jehož zhlédnutí na mě padaly dost rozporuponé pocity. Na jedné straně skvělé komické gagy směrující film do žánru oddechové komedie a na druhé straně skvěle vymyšlený příběh, z něhož na člověka padá pocit marnosti a prázdnoty tohodle života, kde není vítězů ale pouze poražených. Je zde vidět marný boj každé z klíčových postav filmu, který končí deptající porážkou - ať už je to zrada, blížící se smrt nebo pouze zdánlivý úspěch borce, který se snaží tenhle život pořádně "podojit" a nakonec končí v deptající osamělosti ... Pro mě nejde jen o nějakou lacinou zábavu ale o film, který člověku může zalézt pěkně pod kůži ... ()

Spike86

Donutil, Vladyka a Budař jsou dobří, ale scénáristicky je to dost slabé. Tak tři čtvrtiny filmu je to o ničem. Jsou tam vidět náznaky dobrého záměru poukázat trochu na korupci, na to, že peníze nakonec štěstí neznamenají atd., ale nesedí to dohromady a nefunguje to, alespoň ne ve filmové formě. 45% ()

Madeira

Tož, nebylo to bůhvíco, ale párkrát jsem se zasmála. V případě chování a jednání Donutilovy postavy mě občas až mrazilo, jelikož vím, že se někteří mocní a výše postavení chovají stejně. Viewegha zrovna nemusím, ale Román pro ženy se mi líbil víc. ()

Lukkyn

Nemám rád když se film nemůže rozhodnout - Jsem drama nebo komedie???A když už teda oboje což nemusím , tak alespoň proboha oboje pořádně. Tenhle film zvostal daleko za mým očekáváním. Jediné potěšení způsobila nahá Tánička(čti prcinka) a Jan Budař - ten je prostě úžasnej v každým filmu a magory prostě hrát umí. Zbytek nuda Donutil hrál hroznou postavu takovýho namyšelnýho debila , kterejch je dneska všude hafo hnus. Vladyka hrál jedinej s Budařem hezky. Scénář nic extra vtipu pomálu a jako drama to neobstálo. Možná spáchám společenskou sebevraždu , ale řeknu zlatý Román pro ženy :-) ()

mujotec

Miroslav Donutil to co měl už dávno prohrál. Škoda že si tvůrci nevybrali příkřeji co vlastně chtějí točit, mohlo jít o drama, černou komedii, crazy k., film přemítající o životě, sonda do dosti podivné sociální sorty, ale nic z toho se nestalo. Nějak moc naznačených postav na malém prostoru. Nevím proč to šlo do kin, spíš by se to hodilo do TV. ()

Mark1983

Průměrná česká komedie,která prý měla hlavně ze začátku ohlas,ale každého nenadchne.U pár scén jsem se zasmál,ale je to takový filmový průměr,který není špatný,ale někde jako by se trochu předváděl jako malé zlobivé dítě před návštěvou jako například,kdy Donutil řekne,Co si to dovoluješ,ty čuráku. ()

Mort09

Rozhodně se nejedná o tak špatný film, jak by se z některých komentářů a hodnocení mohlo zdát. Je sice pravdou, že po scénáristické stránce se jedná o prostoduché dílko, v němž se hojně objevuje sponzoring (BMW, Tatranské resorty,…). Na druhou stranu herecké výkony nejsou vůbec špatné, a humor na hranici ironie a satyry dává celému Románu velmi odlehčený nádech. Proto 50% a doporučení na zhlédnutí po náročném dni v práci. ()

Lucka07

Četla jsem knížku a ta byla mnohonásobně lepší. Asi jsem od filmu příliš očekávala. Donutil, Vladyka i Hybnerová se snažili co mohli, ale chyba byla zřejmě někde jinde. ()

vlk++

Šest týdnů po premiéře, kino prázdné... ale Viewegh, tak mi to nedalo. Kamera dobrá, hudba taky, Tatry mám rád, pár povedených scén tam bylo, ale... tohle má být prémiový český film? Pak zaokrouhluji dolů a dávám 2*. První polovinu zřejmě sponzorovalo BMW a druhou pak hotel Kempinski (včetně opakované hlášky o jednoduchém vkusu). A režie spoléhá na to, že to utáhnou jednotliví herci. Neutáhnou. I když každý za sebe bojuje jak může. Třeba Vladyka moc mluvit nemusí, ale když nemluví polovinu filmu, nudí to. Končím, koukněte na to a sami suďte, kam se ubírá česká kinematografie. "Víte, proč se chlap po padesátce mezi dvěma čísly zpotí? Protože je mezitím léto." ;) ()

CSFDmisika odpad!

Film připomíná sestřih tradičně stupidních českých seriálů skřížený s filmem Dědictví aneb Kurvahošigutntág. Film láká hlavně mužské diváky příslibem erotiky v luxusním prostředí, za to musí divák překousnout sledování zcela nudného, emočně plochého, od reality odtrženého filmu. Aby nakonec zjistil, že jediný záběr z rozvášněné scény bude detail na obličej udýchaného Donutila. Škodolibá radost žen z tohoto vývoje však netrvá dlouho. Ve chvíli, kdy se slibně začínající akční dějová linie utne hned po pěti minutách, už je jasné že TOHLE bylo opravdu všechno co film může nabídnout. Bohužel žádné zápletky ani pointy se nedočkáme. ()

DrobnohledX

Hodnotím to na 2 hvězdy, třetí hvězdu dávám za stělesnění zm*dizmu Donutilem (např. scéna s kuchařem) - což dokonale vykresluje povahu některých vlivných lidí v naší společnosti. ()

chicotomas

Sice má film skvělou scénu na konci ve vlaku, která mu jakžtakž dodává alespoň nějakou pointu, jinak se ale mnohokrát divák nezasměje (je přece jen pořád v kategorii komedie / drama). Moc se ani nepobaví ani nedojme. Upřímně jsem se dost nudil. Kdyby byl ten scénář lépe napsán. Možná to celé chtělo více času na přípravu, ne jen chrlit jeden film za druhým, že...? Jo a na závěr - pocta Budařovi, který ze své naprosto dementní postavy zase udělal maximum co šlo! ()

mentos.

Druhá polovina filmu je bohužel slabší a tu první dost táhne dolů. Já se ale i tak párkrát dost dobře zasmál. Donutil je klasik, takže dávám alespoň 3 hvězdy :) ()

P@\/EL

Slušná česká komedie, ve které jinak průměrný a všední děj tu a tam zpestří ostřejší hláška vynikajícího Miroslava Donutila, či nějaká úsvěmná scénka. Rozhodně se filmu nedá upřít snaha zaujmout, nicméně na můj vkus byl celkově film docela fádní. ()

ssarka odpad!

kníh od pana Viewegha jsem pár četla a ani jedna mě nijak nezaujala...u tohoto filmu je názorně vidět,že už se prodávají jen pro jméno,protože takovou slátaninu by neznámému autorovi nevydali...o čem že to bylo??nekonečná cesta do Tater tří sourozenců,kteří mají prapodivný vztah,ani u jedné postavy nebyla vysvětlena nějaká minulost,proč nebo co se jim kdy stalo,prostě jsou takový jací jsou a hotovo...nervydrásající nuda o ničem..a věta na závěr od té kurvičky-potkáme se v jiném životě-no to mě už fakt rozesmálo,ale v tom špatném slova smyslu...děs ()

shinlove

Tohle bylo tak blbý a stupidní, že jsem přemýšlel o hodnocení odpad. Vieweghova úroveň psaní má katastrofálně sestupnou tendenci a snad na to přijdou i tvůrci filmů, že jen jeho jméno nic nezmůže. Ale od odpadu přidávám hvězdu za Donutilovo perfektní zahrání bohatého parchanta, který "se spokojí vždycky jen s tím nejlepším". A za Vladyku, který byl takový správný osel :) 2* ()