Bitevní loď

V roce 2005 vysílá NASA do vesmíru každých 24 hodin signály s cílem nalézt inteligentní život. V té době je Alex Hopper beznadějným ztroskotancem, jehož posledním průšvihem se stane krádež kuřecího burrita pro svou novou dívku Samanthu. Jeho starší bratr Stone s ním ztratí trpělivost a přinutí ho, aby s ním sloužil v námořnictvu. Alex po pár letech sice zastává prestižní důstojnické místo na letadlové lodi, ale má pořád horkou hlavu. Problém je, že cesta ke svatbě se Samanthou vede přes jejího otce, admirála Shanea. Poté, co se popere s japonským kapitánem Nagatou, který připlul na námořní utkání, to vypadá, že má Alex po dívce i kariéře. Mezitím vědci na Havaji zjistí, že se k zemi blíží pět neidentifikovaných předmětů obrovské velikosti. Je vyhlášen poplach a NASA a vojáci sledují, jak se jeden z nich srazí s družicí a v troskách dopadá na Hong Kong. Zbylé čtyři lodě přistanou v Pacifiku uprostřed probíhajícího mezinárodního námořního cvičení, které si vyhodnotí po svém a začnou se ihned bránit. Kolem své flotily a na části pobřeží utvoří neprodyšný ochranný štít, pod kterým uvízne i pár torpédoborců, ale hlavně Alex Hooper. I Samantha se ocitá v nebezpečí, krátce nato je vetřelci zajata. Alexovi nezbývá nic jiného, než se chopit zbraně. Naštěstí v tom není úplně sám, po boku má řadu odvážných námořníků. (TV Nova)

Honza.

Nuda, nuda, voda, voda, AC/DC, voda, výbuchy in Bay style, voda, výbuchy, zase AC/DC, voda, americký patos a konec. Součet velká nuda a ty 2 hvězdy jsou za AC/DC. ()

oli1va

Když to srovnám s podobnými filmy, tak battleship je lepší kousek. Narozdíl od Transformers III, kterým se srovnání nevyhne, zde nejsou zbytečné trapné a uřvané scény a celý film je více méně perfektně přehledná akce. ()

bigsoul odpad!

Tak toto čo bolo? Čistá demencia!!! Za toto niekto vyhodil prachy? Sa musel zraziť s koňom!!! Niekolko stoviek ton sa otočí na šmyku, ked zhodi kotvu? Na toto by som sa musel zhulit zdrogovat a aj tak by som si myslel,že sa mi to len snivalo a že to važne neni film... Dementny hrdina, dementne vedlajšie postavy. Liam Neeson musel dostať pekný balik ked sa tomuto upisal a porovnavať to s transformers? To ani nahadov!!!! Fuj takyto BRAK si nezasluži nič, len facku a pluvanec medzi oči! Ludia sa uvedomte čo tu podporujete!!! A ešte si pripomeniem dochodcov na starom bitevniku, ktorý stál ako muzejny exponát niekolko rokov a potom bojuje proti super technologicky vybavenym dementným mimozemštanom. Bože toto bola taka hruza až mi je špatne kolko ludí dokazalo tomu dať také vysoke hodonotenie.! ()

Deacon59

Peter Berg opěn nezklamal, akci prostě umí. Mega hustej nářez. Pro lidi co vypnou mozek a nechají se únašet vizuální nádherou. ()

Luposos

Je to zábavný, je to akční, má to spád a rychlost. Jasně jsou tam přiblblí amíci se svýma vlajkama a prezidentama a dokonalýma vojákama. Ale na to sere pes, je to akční film, kterej slušně odsejpá, řežou se tam emzáci co to jen jde a do toho hraje supr muzika od ac/dc.. Takže si otevřte pivo, nasypte si chipsy a nechte se unést tímhle pokleslým, přihlouplým ale veskrze zábavným filmem. Jasně, Bergman to není, ale to asi nikdo, kromě těch zoufalců co tomu dali sotva jednu hvězdu, nečeká. ()

WiLLsTeiN

jedna hvězda za odvahu, tuhle zhovadilost vypustit do světa a za super kostýmy emzáků, kteří jsou přes kopírák UnrealTournamentu :) ...looser a jeho brácha správnák, blondýna, její táta admirál, fotbalový zápas, americká vlajka, utopická představa přátelství s čínou, duševně zlomený kripl, vlastenectví, veteráni z WW2, přelety letadel za zvuků AC-DC.....ještě pohled na kozatou blondýnku v driftujícím Mustangu na okraji Grand Canyonu a bylo by to úplné.....debilita, debilita, debilita...a to Sci-Fi v zařazení žánru? přesně tohle jsou ty filmy, které dělají ostudu tomuhle žánru!!! jediné co by tenhle paskvil mohlo ospravedlnit je fakt, že by jej platilo námořnictvo, jako propagandu na následování strýčka Sama... ()

stuj

Klišoidní mega blockbuster pro sotva náctileté se sračkoidním koncem. Ani nevim proč jsem nedal rovnou "Odpad!" P.S.: scéna se zabržděním battleshipu vlastní kotvou mluví za všechno. ()

pratoriax

Film jsem si náramně užil. Pravda, zatáčet "přes kotvu" bylo docela šílený, ale drtivá finální palba Missouri mě opravdu dostala. I přes poměrně negativní komentáře film doporučuji. ()

brano921

perpektný film na efekty davam 4 hviezdičky aj ked film ku koncu stratil na kvalite ked sa opat objavila typicka americka sračkovost škoda toho ()

KT_2011

Pokud jsem někdy řekl něco špatného o Michaeli bayovi, tímto se mu omlouvám. Udělat zábavnou velkorozpočtovou odreagovávačku opravdu není tak snadné, jak dokazuje tohle dílko. Celá první polovina filmu je nudná předehra, kterou nemusíte vidět. Na rozdíl od Aliens neumějí tvůrci využít času na představení postav, které budou hrát prim v druhé polovině, vzdech. Design vetřelců je ubohý, všechny hezké akční scény známe z trailerů. ()

Bladesip

Tohle je přesně ten typ filmu, ke kterému si musíte sednout a naprosto vypnout mozek. Pokud tohle uděláte, skvěle si ho užijete. Pokud se ale budete snažit v každé druhé scéně hledat nějaké nesmysly, naprosto si zkazíte chuť. Děj není nikterak originální a o "náhody" zde není nouze. Efekty jsou zde ale skvělé a povedených hlášek se tu taky najde celkem dosti. Co mě také velice potěšilo, je "návrat" lodí na obrazovky, přeci jen moc filmů s tématikou válečných lodí se dnes nevidí. Zkrátka, film pro nenáročné, kteří mají rádi akci a mimozemšťany. Osobně jsem si film užil, a i přes všechny jeho nedostatky si myslím, že rozhodně stojí za shlédnutí. ---------- Hodnocení (***): I přes skvělé vizuální efekty, sem tam nějakou tu dobrou hlášku, pěkné akční scény a účast Liama Neesona a Alexandera Skarsgarda, nemůžu dát více než 3 hvězdy. Je potřeba se na tento film koukat s velkou nadsázkou, pak je to dobrá oddychovka, ale díru do světa to určitě neudělá. ---------- Hlavní plusy: Skvělé efekty a povedené akční scény. ---------- Hlavní mínusy: Jako u většiny takovýchto filmů, je zde spousta nesmyslů. ()

LDvorak

Celkem prijemna vecerni (jsem u toho usnul) a pozdne odpoledni (prselo tak jsem to dokoukal) kravina. Spousta peknejch obrazku z kterych budou asi efektni wallpapers :D Jo a malem jsem zapomel, Taylor Kitsch byl jako vzdy vynikajici !!! :D ()

Vallerian

Na tento film jsem se těšil,ale bohužel mne velmi zklamal. Sci-fi mám moc rád,ale "Bitevní loď" je pohádka. Kdo má rád filmy typu "Transformers",tak bude asi spokojen. Kdo dává přednost "silnějšímu" zážitku než jsou pouze demolice v podání mimozemšťanů,tak ať se raději poohlédne po něčem jiném. A ještě něco. Kdo je vojákem tělem i duší,salutuje ze spaní a na armádu nedá dopustit,tak je tento film povinnost. Dávám dvě hvězdy. ()

karhy

Začiatok super, no najviac ma dostalo to finalne " umenie vojny " :) Po vizualnej a efektovej stranke velmi dobre spracovane. Niektoré herecké výkony boli trochu slabé. Dej v niektorych scénach stracal logiku. Suma sumárum: slabé 4* ()

RoboV

Mám rád akčné sci-fi. Ale toto som už nezvládol. Výborné triky, ale úbohý scenár. Je to film pre zábavu, ale niektoré scény sú silná káva (nechcem povedať, že sú nelogické, pretože v podobných filmoch nie je dobré hľadať logiku). Korunovala to otočka lode na kotve v závere filmu. Tak to bola bomba :-) ()

skyppinka

Vzhledem k tomu, že jsem u toho filmu usla a to se mi stává velmi málo a už vůbec ne u Sci-Fi, mluví to asi za vše. 1* za efekty lodí a zbraní návštěvníků, kteří si naši snahu o navázání kontaktu zjevně špatně vyložili. ()

Chenile

Ano... je to tupý akční film, ale ja se bavil... a když se ohlednu za pokracovanim Transformers, se kterým je tady tento film srovnáván, dávám 4* v rámci žánru, určitě zasloužené. ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

06.04.2012

Každým dalším filmem potvrzuje, že je momentálně nejdrsnějším frajerem na filmových plátnech. Ať už mučí imigranty v pařížských doupatech, zabíjí vlky holýma rukama nebo krágluje digitální starořecké… (více)

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu