Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Poklidnou hladinu života menšího okresního města, které „je dostatečně malé na to, aby se všichni jeho obyvatelé navzájem znali, ale ne zas tak malé, aby o sobě všechno věděli“, jednoho dne rozbouří hrůzný nález. V ordinaci vážené zubní lékařky je objevena mrtvola neméně vážené místní podnikatelky. Vyšetřováním její vraždy je pověřena dvojice kriminalistů Jaroslav Falta (V. Dlouhý ve své poslední televizní roli) a Petr Brouček (M. Dlouhý). Na nich je, aby složitý případ, do kterého je zapletena řada místních známých osobností a který se celý „točí“ kolem luxusního pánského podniku, vyřešili. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (110)

Morien 

všechny recenze uživatele

Nemastný, neslaný film, který mě nezaujal ani jako (ne)napínavá detektivka, ani jako hřiště, kde bratři Dlouzí nahánějí na svou stranu porotu v nekonečném souboji o to, který z nich má podmanivější hlas. Obrazové vychytávky by se hodily do povrchněji a "akčněji" vyprávěného příběhu. Vzhledem k tomu, že Domina se snažila vyprávět spíš komorně s důrazem na vnitřek postav, tak se mi tam to rozstříhání nehodilo. Druhou věcí je zase to, že ačkoliv, jak jsem řekla, se film do proudu povrchních vyplachovaček neřadí, tak na mě nakonec působila právě tím dojmem - postavy mi sympatické nebyly, zápletka nic moc, herecké výkony přinejlepším "televizní". S tak charismatickou dvojkou představitelů bych čekala mnohem, mnohem víc. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Pozoruhodná konfrontace absolutních pětihvězdičkových hodnocení vyvážených kategorickými odpady dávno před ukončením televizní inscenace. Pravda bude někde uprostřed, aspoň se ty extrémy vyrušily. Na poměry současné české televizní detektivky je to ucházející, čímž mám na mysli především herecké výkony u hlavních rolí a režii, ovšem se scénářem už tradičně problém mám. Příliš mnoho náhod v propletenci vztahů ( zvlášť autonehoda s matkou kriminalisty jako obětí byla násilně naroubovaná ), přepjatost v chování policistů, která vrcholí opakovaným napadením podezřelého. A opět ty náhody, kde asistuje televizní kamera u úderu pěstí kriminalisty. Přes tyto výtky jde o důstojné rozloučení Vladimíra Dlouhého s televizní obrazovkou. Celkový dojem: 50 %. ()

Reklama

Marigold 

všechny recenze uživatele

Typický Svoboda, jehož osten na bezpáteřní prohnilou dobu, kde zločin prorůstá do politiky a svět se hemží devianty a grázly, je v tom cítit. Stejně jako pokus natočit to moderně, podle not současné americké detektivky. Jenže i když záběr "políčkuje", pro vyprávění to má vlastně nulový přínos - většinou není příliš pochopitelné, proč musíme ten který záběr sledovat ze dvou / tří perspektiv, když úhled pohledu není nijak zužitkován (výjimkou je scéna odhalení identity řidičky a docela elegantní "sázení" informací při poradách policistů. Scénář je hodně chabý, snaha o otevřený konec s hořkým podtextem vyznívá úplně do ztracena. Herci střídají slušné momenty s nepochopitelnou prkennou deklamací, jíž vládne Kňažkův divadelní přednes. Sice se Domina snaží tvářit realisticky a drsně, ale rozhodně ji nelze sledovat jinak nez jako křečovitý slepenec motivů a tónů. Je to natočené lépe, než je zvykem u českého TV thrilleru, ale paradoxně o to bezradněji to mnohde vyznívá. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Kdopak by se nechtěl nechat bičovat od slečny v koženém oblečku a nadšeně přitom vykřikovat: Ano, má paní, děkuji, má paní? No jestli se nikdo nehlásí, tak to asi budu já, ale jelikož jsem to nikdy nezkoušel, tak to nemohu tvrdit se stoprocentní jistotou. Co se týká filmu, tak mě prostě vyšetřovatelské duo bratrů Dlouhých bavilo zejména svým lehkým slovním pošťuchováním a nejedna hláška u mne rovněž padla na úrodnou půdu. Jenže na druhou stranu bylo vyšetřování vedeno příliš akademicky, přehlížely se nepřehlédnutelné souvislosti a přestože oba kriminalisté museli projít policejními psychotesty, tak jejich reakce na provokativní poznámky o matce jednoho či ex-lásce druhého byly na úrovni sociálně nepřizpůsobivých občanů. Takže dobrý, ale tento snímek rozhodně měl na lepší hodnocení. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Osobně nemám detektivní tvorbu režiséra Jiřího Svobody příliš v oblibě, ale v tomto případě ano, coby česká televizní detektivka je Domina ucházející počin. Pokus o progresivní formu ve stylu amerických seriálů 24 hodin a CSI je sice trochu samoúčelný, ale určitě nevyznívá trapně, což se nedá říci o dějové linii týkající se aktivity lokálních televizních zpravodajců (a několika scenáristických berličkách), za herecké výkony bratrů Dlouhých bych ale klidně rád přidal i čestnou čtvrtou hvězdičku... ()

Galerie (34)

Zajímavosti (5)

  • Filmovalo se v Brně a ve Znojmě. (M.B)

Reklama

Reklama