Poklidnou hladinu života menšího okresního města, které „je dostatečně malé na to, aby se všichni jeho obyvatelé navzájem znali, ale ne zas tak malé, aby o sobě všechno věděli“, jednoho dne rozbouří hrůzný nález. V ordinaci vážené zubní lékařky je objevena mrtvola neméně vážené místní podnikatelky. Vyšetřováním její vraždy je pověřena dvojice kriminalistů Jaroslav Falta (V. Dlouhý ve své poslední televizní roli) a Petr Brouček (M. Dlouhý). Na nich je, aby složitý případ, do kterého je zapletena řada místních známých osobností a který se celý „točí“ kolem luxusního pánského podniku, vyřešili. (Česká televize)

TV spot

Jizni Tlapa

Bratři Dlouzí, tahouni každého filmového kousku, které,když máte štěstí shlédnout pospolu, máte takřka vyhráno. Není tomu jinak ani v Domině, která, ač zahalena do výstředního latex oblečku, nestydí se povysvléknout a dát nahlednout do nitra kvalitní krimi zápletky....navíc je došperkována precizním hudebním doprovodem..hloupý,kdo by odolal.. ()

jacksax

Ne zrovna povedená česká kriminálka. Co se mi líbilo - herecké výkony spíše kladné, postavy některé výborné (bohužel ale jen 30 minut, pak šly veškeré charaktery do šedi), nemusel jsem sledovat č(c)ákance krve, detaily lámaných kostí a podobné rekonstrukční nesmysly. Co se mi nelíbilo: VladD se při titulcích mihne u hřiště a MichD mu pak celý film říká Muríňo... ach jo, vůbec nic jsme se nedozvěděli o soukromí vyšetřovatelů ani vyšetřovaných... to mi přijde docela slabé, ty časy telefonátů(?), a probůh TY ROZDĚLENÍ OBRAZOVKY - to jste jako viděl kde pane režisére? (počítám, že odpověď by asi byla: to jsem odkoukal z amerických kriminálek, protože osobitost s tím mám poněkud problém.) ZÁVĚREČNÉ RESUMÉ PŘED TITULKY: ta osoba je žalovaná, ta né, ta jo, ten případ se neřeší, ten jo - všechny osoby i skutečnosti jsou smyšlené. To je závěr na odpad! ()

type_B odpad!

Proč probůh ta rozdělená okýnka? 2012-02-05 viděno podruhé. Okýnka mě štvala ještě víc než napoprvé. Jestliže jsem se napoprvé ptal 'proč', musím odpovědět, že proto, že ve filmu není jediná scéna, která by byla napínavá, atmosférická, prostě na kterou bych se rád podíval. Ani jedna scéna, která by stála za to, aby pokryla delší časový úsek a celý obraz. A co víc: Všichni herci se tváří jako kyselej citrón, zápletka je blbá, výkony herců jsou blbé, dialogy postav jsou blbé, detektviní linie je příšerně nudná, nezajímavá a klišovitá, psychologie postav nepřesvědčivá. Je to prostě celý na hovno a ty vyjebaný okýnka tomu nasazujou korunu. Omlouvám se, že jsem sprostej, ale tahle rádoby akční kamera, nebo co to skara je, mě teda naštvala! ()

Gilmour93

CSI: Long Brothers. Chemie mezi bratry bezesporu na úrovni, ovšem porouchaná funkce Picture-in-Picture na mé televizi a především několik podivných dějových náhod donutily mou snahu o nadprůměrné hodnocení odjet kamsi šalinó.. Jinak jsem si zhluboka oddechl, že vrahem nebyl zahradník, protože nechci ani domýšlet, co by v sado-maso salónu dělal s nůžkami na živý plot.. ()

Radek99

Osobně nemám detektivní tvorbu režiséra Jiřího Svobody příliš v oblibě, ale v tomto případě ano, coby česká televizní detektivka je Domina ucházející počin. Pokus o progresivní formu ve stylu amerických seriálů 24 hodin a CSI je sice trochu samoúčelný, ale určitě nevyznívá trapně, což se nedá říci o dějové linii týkající se aktivity lokálních televizních zpravodajců (a několika scenáristických berličkách), za herecké výkony bratrů Dlouhých bych ale klidně rád přidal i čestnou čtvrtou hvězdičku... ()

• Filmovalo se v Brně a ve Znojmě. (M.B)
  • Když policie provádí rekonstrukci u baru Lilie, přijíždí na místo televizní štáb. Policajt sice štáb z místa vykáže, ale štáb si tam stejně dělá, co chce, točí záběry přesto, že by tam od zátarasu nemohlo být vidět. A také „strážící“ policajt nic nedělal, což ve skutečnosti by takhle se chovající štáb nenechal na místě... (pjotri)