Sledujte hluboký a inspirativní příběh o rodině, přátelích a především výzvách, kterým musíme během života v tomto neustále se měnícím a komplikovaném světě čelit. Tom (Martin Sheen) je americký doktor, který přijíždí do francouzského města St. Jean Pied de Port, aby převzal ostatky svého syna, který zemřel v bouři během cesty do Santiaga, poutě známé také jako Cesta svatého Jakuba. Tom se však rozhodne na počest svého syna tuto pouť za svého potomka dokončit. Netuší však, jaký to bude mít dopad na jeho typický kalifornský život, který spíš připomíná velmi těsnou bublinu. Nezkušený Tom také zjišťuje, že na této cestě rozhodně nebude sám, brzy se setkává s poutníky z celého světa, z nichž každý řeší své vlastní problémy a každý hledá ve svém životě nějaký vyšší smysl. (HBO Europe)

tomeek

Hezký námět, příběh, který nespadá k patetičnosti, ale drží se v mezích, sympatické postavy, které si časem oblíbíte ale nejdůležitější je asi ten pocit, který ve vás po filmu zůstane :) 4,5* ()

LordSnape

Aaaa, byl by to dobrý film, kdyby mi Martin Sheen nelezl tak na nervy a kdyby to nebyl na konci takový kýč s rádoby posláním proměny člověka. Samotný námět mě zajímal, ale to, jakým způsobem byl prezentován mi vadilo. ()

Lachtaan

Víte, co je ještě lepší než filmy samotné? Příroda cizích krajů a s tím spojená láska k cestování! A co je ještě o špetku lepší než cestování? Když se tento pro některé koníček, pro některé styl života, spojí právě s filmem - a vznikne z toho půvabné, melancholické, ač místy i vtipné kulturní dílo, které po celé dvě hodiny člověku nahání mráz po zádech, ať už ze stránky uvědomění si toho, jak je lidská bytost schopna cítit potřebu jiné osoby až ve chvíli, kdy ji ztratí nebo ze strany neukojitelné chutě se zvednout od obrazovky počítače, pobrat vše potřebné a podniknout takovouto výpravu sám za sebe! Po celé dvě hodiny mě doprovázely pocity, jestli si snímek zaslouží plné hodnocení, měl jsem tendenci ho srovnávat s mistrovským dílem režiséra Seana Penna Útěk do divočiny a pátou hvězdu ve finále filmu vyhrála až krásná hudba, nádherně sedící k scenérii španělského venkova. ()

Johnny.ARN

Tak film o hľadaní samého seba a o nástrahách, čo ťa na tejto túre čakajú. Plno hlbokých myšlienok na nachodených kilometrov. Neoslovilo ma ani jedno ani druhé. 2 z 5 ()

rowdys

Film som si pozrel kvôli rodine Sheenovcov (bez čiernej ovce Charlieho winning tiger blooda) ale v prvom rade kvôli púti do Santiaga del Compostela, na ktorú sa chystáme budúce leto. Po zhliadnutí The Way sa na ňu teším ešte viac. Veľmi ľudský, dojemný a jednoduchý príbeh vychádza zo skutočnej púte, ktorú Martin Sheen absolvoval so svojim synom Taylorom a spoločne s Emiliom skúsenosti z nej po rokoch zúžitkoval práve v tomto filme. Miestami sa síce môže niekomu zdať príliš sentimentálny, no ak máte radi podobné príbehy, tak pri tomto "road movie" vám bude po celý čas pohrávať na tvári úsmev. Dej sa sústredí hlavne na postavy a zápletka je tu naznačená len veľmi zľahka, no ak ste videli od Esteveza jeho predošlý film Bobby, tak viete, že to nie je prekážka. Atmosféru skvele dokreslilo Batesovo gitarové score i Coldplay a Alanis Morissette. Kudos, Sheenovci. ()

Jolinar

Překvapivě neamerický film s přirozenými herci a bez zbytečných hollywoodských dramat. Těžko však odhadovat kolik má opravdu společného s opravdovou Camino. ()

Scar

Sheen mlčí jazykom i tvárou, napriek tomu všetci cítime smútok s ním. Hoci som sám nemal pocit, že ten smútok je prioritnou témou. Do popredia sa predral príbeh poctivého priateľstva a čo som si odniesol je, že je potrebné brať ľudí takých, akí sú, so všetkými muchami, to je priateľstvo. ()

Kalidor_

Podobnost této pouti/cesty s Divočinou nabádá ke srovnání, a v tom Divočina jasně vede. Už ze své podstaty je tato pouť mnohem méně divočejší, méně osamělejší a více komfortnější, ale díky tomu všemu jsem se docela nudil. Celou nekonečnou cestu jsem si přál aby se Tom odpojil od těch blbečků (a krávy) co se k němu přifařili, jejich přítomnost byla nesnesitelná. Pouť Toma v doprovodu 3x Jar Jar Binks tedy za 3* :-( ()

milancecil

233. Pouť, cesta na níž se lidé vydávají s různými pohnutkami, s rozdílnými úmysly a očekáváním, pěšky, jen s tím nejnutnějším sebou, někdy po důkladných přípravách, jindy naprosto spontánně, z náhlého podnětu, třeba tak, jako se ve filmovém příběhu rozhodl jeden již postarší muž, řadu let vdovec, žijící sám, jen pro práci, právě až otřes ze smrti syna na jedné z jeho mnoha dalekých poutí se pro něj stává tím závažným důvodem, vyjít také na cestu, pokračovat jakoby za něj do míst, kam on již nestihl dosáhnout, završit sám jeho pouť v naději, že právě tak najde v sobě sílu ke smíření, že zahladí v sobě žal a bolest z jeho nečekané ztráty. Společně s ním se tedy vypravujeme i my na mnohadenní pochod, vzdorovat obtížím, únavě, do nejistoty, jen jít a otevřeně vnímat, nechat na sebe volně působit moc doširoka se rozprostírající krajiny a poddat se sílícímu zážitku, nechat se prodchnout proměnou, kterou v nás taková pouť trvale zanechává. Nádherné a přitom prosté dílo, s myšlenkou hlubokou tak, jak jen jí my sami dokážeme do svého nitra vpustit, sugestivní tak, že bych se na takovou pouť vydal s chutí také. Zajímavý komentář: Fridecka ()

NALBERTik

Je těžké odlišit film a touhu vydat se na Pouť :) Film průměrný, potenciál naprosto nevyužit. Touha vydat se na pouť obrovská, ale to do hodnocení míchat nebudu :) ()

Kracken

Ten kdo šel jako peregrino do Santiaga de Compostely ví, že tato dlouhá a náročná cesta je vyjímečným a nepopsatelným zážitkem. Já osobně jsem v roce 2010 tuto cestu podnikl s bláhovým přesvědčením, že na konci cesty se stane nějaký zázrak který vyřeší mé osobní problémy. Cestu jsem nakonec nedokončil. Přičítám to tomu, že jsem nebyl připraven a cestu jsem nepřijal jako výzvu, ale jako boj se světem. Tenhle film je příjemný, ukazuje že když se na jedné cestě potkají lidé z celého světa, může mezi nimi vzniknout něco jedinečného a neopakovatelného. Cestu do Compostely mám do budoucna stále v plánu 80%. V roce 2015 jsem poutní cestu dokončil a s odstupem času musím říct, že je to jedna z těch věcí na které do smrti nezapomenu :) V roce 2023 jsem svou pouť opět oprášil a vydal se ze svého rodného Brna do Mikulova, odkud mám v plánu pokračovat dál přes Rakousko... ()

matolas

Úplná pohodička so správnou partou pokrivených duší. Podobných filmov je kopu, ale len málo z nich dokáže zobraziť onen fenomén cesty podobne, ako v tomto prípade E. Estevez. ()

bloodline

Hodnotenie stojí a padá na fakte, v akej životnej situácii a psychickom rozpoložení sa daný konzument nachádza. Kto však nechá vonkajšie vplyvy mimo hry a sprístupni transcendentálnu atmosféru nasávať plnými dúškami, má postarané o spanilú symbiózu balzamu na dušu s reflexívnym charakterom vlastného bytia. The Way je ako krásna cesta rozkvitnutou záhradou do hlbín duše, okorenená sladkými filozofickými dišputami. Úprimné dielo o hľadaní seba samého na púti, na ktorú sa (dúfam) odvážim ísť... 4 a 1/2* ()